New Soleil - Vēzis
 • Sākums


 • Mēness spēks Vēža zīmē

  Mēness ietekme periodā, kad tas atrodas Vēža zīmē, ir ļoti intensīva un dziļa.
  Vēzis ir "sievišķā" zīme, ūdens zīme. Pakļaujoties Mēness vadībai, tas saasina visdažādākās emocijas: no pašām cēlākajām un dzīvi apliecinošām līdz galēji nospiedošām un negatīvām. Mēness fāzes Vēža zīmē spēcīgi ietekmē cilvēka emocionālo stāvokli. Viņu dziļi ietekmē grāmatu un filmu epizodes. Viņš var izplūst asarās, redzot vienkāršu sentimentālu ainu filmā, vai gremdēties dziļās nostalģiskās atmiņas un pārdomās, raugoties uz kādu skaistu gleznu.
  Labākā stratēģija, kas spēs līdz minimumam samazināt Mēness negatīvo iedarbību, atrodoties Vēža zīmē, ir nebaidīties, pārvarēt maldus un būt atvērtam šai ietekmei. Paklausiet savai sirdij un mācieties gudrību no tās. Jūsu iekšējais "es" pateiks priekšā, ka daudzas emocijas esat paslēpis sevī, atsakoties atzīt to pastāvēšanu. Pašanalīze, ko šajā laika ir iespējams izdarīt, paver cilvēkam iespēju tikt skaidrībā par to, ko viņš īsti grib. Tas palielina varbūtību, ka cilvēks pilnībā realizēs savas vēlmes, izvirzot mērķus un shematiski iezīmējot ceļu to sasniegšanai. Tādējādi Vēža zīmes lunārais periods var izrādīties pats ražīgākais.

  Ietekme uz cilvēku :
  liels jūtīgums, emocionalitāte; ieraušanās sevī; iekšējie pārdzīvojumi; svārstīgums, nestabilitāte;

  Ietekme uz veselību : jūtīgs kunģis.

  Šajā laikā labāk lēmumus nepieņemt un nepārdomātus soļus nespert. Sev jānodrošina tādi apstākļi, lai justos ērti. Ir laba iedziļināšanās iekšējā pasaulē.

  Maģiskā prakse:
  maģijai kas saistīta ar mājām, draudzību, uzticību. Labs laiks, lai uzlabotu jebkuras partnerattiecības. Tāpat šajā laikā var sēt naidu, strīdu, nesaskaņas, iznīcību. Izsaukt garus, būtnes. Darbam pie un ar ūdeni. Laiks piemērots arī mīlestības rituāliem.

  Vēža dienās cilvēki mēdz būt ļoti jūtīgi un viegli ievainojami. Cilvēks it kā ieraujas sevī, ieslīgst savā iekšējā pasaulē. Personīgie pārdzīvojumi kļūst svarīgāki par notikumiem ārpasaulē. Noskaņojums ir svārstīgs, zūd rīcības noturīgums.  Cilvēks viegli ļaujas iekšējo neapzināto impulsu acumirklīgai ietekmei, un tāpēc rīcība dažkārt ir neadekvāta.
   Šajā laikā ir labāk nepieņemt lēmumus, ir jāuzmanās no nepārdomātiem soļiem. Sev jānodrošina tādi apstākļi, lai justos ērti. Vēža dienās vislabāk būtu gādāt par mājīgumu mājās. Tas netraucēs iedziļināties savā iekšējā pasaulē, kas šajās dienās kļūst spilgta un krāšņa.
                                                               Mēness tranzīts pāri Vēža zodiaka zīmei

       Mēnesim ieejot Zodiaka zīmē Vēzis, cilvēkam pastiprinās romantiskais noskaņojums. Cilvēks kļūst jūtīgāks, sentimentālāks, kas izpaužas kā sapņainība ar nosliece uz atmiņām. Šajā laikā gribas palapot ģimenes albūmu ar fotogrāfijām, apciemot vietas, kur ir pagājusi bērnība, satikties ar vecākiem.

  Intensīvākas kļūst mātes jūtas un izpausme visām sievišķīgām īpašībām. Attiecības ar pretējā dzimuma pārstāvi kļūst sirsnīgākas un emocionāli piepildītākas. Spēcīgāk izpaužas mātes instinkts, vēlēšanās aizsargāt un apgādāt.

        Tomēr šajā perioda pastāv iespējamība nonākt otra spēcīgāka cilvēka ietekmē, jo jebkura līdzjūtība spēj izraisīt uzticību pret šo cilvēku.

         Parasti šajā laikā izdodas atrisināt pašus grūtākos uzdevumus, labi rakstās dzeja, saglabājas augstas garīgās darba spējas, ievērojami pastiprinās privātīpašnieka tieksmes, bet var būt grūtības naudas lietās. Savos solījumos nepieciešams būt mēreniem.

         Pie Mēness saspringtiem aspektiem, cilvēki kļūst daudz jūtīgāki, ievainojamāki, biežāk apvainojas, bet tajā pašā laikā var būt viltīgāki un žēloties par dzīvi, kad tas nemaz nav vajadzīgs. Noskaņojums nestabils, iespējamas kaprīzes, kas pēc būtības nozīmē to, ka cilvēks vēlas piesaistīt sev uzmanību. Tāds Mēness stāvoklis runā par ģimenes problēmām, kuras prasa paaugstinātu uzmanību un izsit cilvēku no ierastajiem dienas darbiem.

         Skolēniem var rasties grūtības precīzajās zinātnēs.

  Kad Mēness atrodas Zodiaka zīmē Vēzis, labi ir ieņemt bērnu, jo sievietēm šajā laikā ir lielāka varbūtība apaugļoties, bet spermatozoīdi ir īpaši aktīvi.    

  Labs laiks

  > Tādu darbu realizācijai, kuri ātri zaudē aktualitāti vai kuriem nepieciešama ātra pārstrāde.

  > Darbiem, kas veltīti mājai un ģimenei, kontaktiem ar sievietēm, senču tradīcijām, tikšanās un saskarsmei ar vecākiem.

  > Sadzīves tehnikas, virtuves iekārtas, mājsaimniecības priekšmetu, saimniecības preču, antikvariāta, pārtikas produktu, dzeramo. šķidrumu, mājdzīvnieku un putnu iegādei.

  > Komerciālai darbībai, saistītai ar aizjūras preci, antikvāriem izstrādājumiem, pirtīm, baseiniem, kulinārijas lietām, viesnīcām, restorāniem, bāriem, ēdnīcām, alus bāriem, pārtikas produktiem un jūras tematiku.

  > Ražīgam radošajam darbam, poēzijai, literāriem un vēsturiskiem vakariem, patīkamām tikšanās reizēm ar pretējo dzimumu.

  > Ģimenes atpūtai, tūrismam (tikai ne kalnos), braucieniem pa ūdeni, jūras un ārzemju ceļojumiem (8., 11., 14., 16., 21., 25. Mēness diena), makšķerēšanai.

  > Pārtikas un kulinārijas izstrādājumu tirdzniecībai, it īpaši ar produktiem, šķidrumiem un tautas daiļamata meistaru darbiem.

  > Ģimenes mājas vai zemes gabala iegādei.

  > Parādu atdošanai.

  > Ārstnieciskām vannām ar minerālsāļiem un procedūrām, kas saistītas ar akmeņu un šlaku izvadīšanu no organisma.

  > Vielu maiņas slimību ārstēšanai, zobu raušanai un protezēšanai.

  > Ķirbjaugu, sakņaugu un sulīgo lapu augu stādīšanai un laistīšanai. Ja šajā laikā vāc ražu, tad tā ilgi neglabājas un to jāizmanto tuvākajās dienās.

  > Cīņai ar kaitēkļiem, kas dzīvo zemē, laistīšanai un augu apgriešanai, zālāju pļaušanai, it īpaši Jaunā mēnesī.

  Slikts laiks

  (īpaši, ja tā ir 3., 5., 12., 13. vai 29. Mēness diena)

  > Naudas aizdošanai uz parāda (nedrīkst ne naudu aizdot, ne pašam aizņemties, jo var rasties problēmas ar atdošanu.

  > Ilgstošiem darbiem.

  > Visu veidu bioenerģētiskai ārstēšanai.

  > Spirtoto dzērienu lietošanai un zāļu dzeršanai.

  > Matu griešanai, ķirurģiskai operācijai krūšu rajonā, kā arī pleiras, gremošanas orgānu, aknu, žultspūšļa, aizkuņģa dziedzera operācijām.

  > Augstu augu stādīšanai, augļu koku un krūmu apgriešanai (it īpaši pilnā mēnesī).

  > Konservēšanai, it īpaši kultūrām, kas aug uz augšu.

  Bīstamība

  > Uz tūsku rašanos organismā sakarā ar liela daudzuma šķidruma uzkrāšanos un no pārāk sāļa ēdiena lietošanas.

  > No asiem, griezošiem, durošiem instrumentiem – nažiem, cirvjiem u.c.

  > No četrkājainiem dzīvniekiem un purva rāpuļiem.

  > No ūdens – pie negatīviem aspektiem pastāv draudi noslīkt.


  Kosmozofijas Institūts SASKARSME