Medastroloģijā Stihiju saistība ar cilvēka veselību
 

 

STIHIJAS un slimības –

             Plašu informāciju par cilvēka potenciālajām slimībām sniedz stihijas. Stihijas parāda noslieci uz slimībām. Slimības parādīšanās, tās simptomātiskā gaita atkarīga no tā, kāda zodiakālā stihijas zīme izrādījusies iesaistīta pašā procesā.

 

UGUNS stihijas zīmes -      AUNS, LAUVA, STRĒLNIEKS

                                              galva, seja, sirds, jostas – krustu rajons

 

ZEMES stihijas zīmes -      VĒRSIS, JAUNAVA, MEŽĀZIS

                                                   kakls, zarnas, ceļgali, āda

 

GAISA stihijas zīmes -          DVĪNIS, SVARI, ŪDENSVĪRS

                                                  plaušas, bronhi, nieres, asinis

 

ŪDENS stihijas zīmes -       VĒZIS, SKORPIONS, ZIVIS

                                                  kuņģis, barības pārstrādes sistēma, 

                                                  izvadsistēma, kāju pēdas

 

Astroloģiskā stihija – UGUNS – JAN -

    Uguns stihijas planētas – Saule, Marss, Jupiters. Uguns ir pirmatnējais radītājs ēteriskā ķermeņa spēkam – tas ir cilvēka gars, viņa jaunrades potenciāls. Uguns izpilda sakaru funkciju ar ēterisko ķermeni un ir galvenais fiziskās enerģijas "prana" pārnēsātājs. Pieder vadošā loma pie skābekļa un siltuma apmaiņas organismā. Uguns tas ir jaunrades spēks, kurš pārveido matēriju par enerģiju, lai dotu sākumu jaunam ciklam. Cilvēks ir enerģijas pārpilns, viņš pastāvīgi sevi izpauž, bieži konfliktējošs un uzbudināts, kurš izraisa uzbudinājumu arī apkārtējos. Šim cilvēkam ir bīstams skābekļa bads – nedrīkst strādāt apakšzemē. Uguns stihija ir saistīta ar sirdi, aknām, galvu. Raksturīgākie slimību iemesli – pārmērīgs nesublimētās enerģijas zudums. Garīgās slimības saistītas ar egocentrismu un varaskāri. Psihiskās slimības saistās ar nemotivētu uzbudinājumu, savaldības un izturības trūkumu, ātrsirdību. Fiziskās slimības – sirds un sirds asinsvadu slimības, siltuma apmaiņas slimības – drudzis, infekcijas un iekaisumi. Slimības izpaužas asā formā.

     Vielmaiņas stimulēšana un asinsrite atrodas uguns stihijas ziņā. Uguns Zodiaka zīmēm (Auns, Lauva, Strēlnieks) jāpievērš vērība asinsrites un asins spiediena uzturēšanai normas robežās. Augi, kuriem ir pretdarbība anēmijai (mazasinībai) = lucerna, bārbele parastā, tauksakne, timiāns un nātre. Augi, kuru iedarbība uztur spēcīgu asins plūsmu = rozmarīns, lavanda, virši un anīss.

     Saistībā ar to, ka uguns stihija pārzina asinsrites sistēmu, uz indivīda fizisko plāksni labvēlīgi iedarbojas tāds ēdiens, kurš attīra asinsvadus un asinis, kā arī ir saistīta ar enerģijas cirkulāciju organismā. Taukvielas, olas, saldējums un ēdiens, kurā ir augsts holesterīna līmenis, aizsērē artērijas, tāpēc tādu ēdienu nepieciešams lietot uzmanīgi un mēreni. Lai asinis būtu tīras un veselas, pastāvīgi iekļaujiet ēdienkartē vitamīnu E, jo tas veicina asinsvadu šūnās papildus skābekļa daudzuma uzsūkšanos un iedarbojas profilaktiski, lai nepaaugstinātos asins spiediens. Pie produktiem, kas bagāti ar vitamīnu E, ir pieskaitāmi diedzēti kvieši, saules puķu sēklas, lasis, arahisa eļļa, sēnes, pētersīļi (asins attīrīšanai), kabači, sparģeļi, burkāni, brokoļi, avokado un spināti. Arī tītara gaļa lielā daudzumā satur E vitamīnu. Labākais asins "attīrītājs” ir ķiploks. Viena daiviņa ķiploka vai maza galviņa ir lielisks līdzeklis gripas, saaukstēšanās un bronhīta ārstēšanai, Bez tam, tas veicina normāla asins spiediena uzturēšanu normālā līmenī. Noteikti produkti novērš anēmijas veidošanos. Pie tiem pieskaita artišokus, pienenes, spinātus un ūdens kreses.

Astroloģiskā stihija – ZEME –IŅ –

     Zemes stihijas planētas – Venēra, Saturns un Merkurs. Simbolizē fiziskās enerģijas koncentrāciju. Tās ir enerģijas rezerves, bet tām ir maz spēka cilvēka organisma reģenerācijai (tāpēc lēna izeja no pataloģiska stāvokļa). Zemes stihijas saikne caur atražojošo sfēru, t.i. saistās ar olnīcām, dzimumorgāniem, žultspūsli un vairogdziedzeri. Atbildība par sāļu apmaiņu organismā. Zemes enerģija raksturojas ar sievišķo negatīvo zīmi (pasīva). Tas ir stabils, produktīvs spēks, kurš nepieciešams pie visa jaunā uzsākšanas. Raksturīgākie iemesli slimībai ir organisma iekšējo saikņu sāļu apmaiņas traucējumi, piesārņojumi. Garīgie iemesli slimībām ir organisma inertums, dvēseles un ķermeņa vītums. Psihiskās slimības – depresija, noslēgtība, melanholija, hipohondrija. Fiziskās slimības saistītas ar sāls apmaiņas traucējumiem un dažāda rakstura akmeņu veidojumiem. Tipiskākās – žultspūšļa, urīnpūšļa slimības, artrozes, artrīti, osteohondroze. Zemes stihijas cilvēki bieži cieš no apsaldēšanās slimībām. Raksturīgākās slimības bieži saistās ar planētu Saturns.

      Zemes stihijas pamatā ir kaulu formēšanās un brīdinājums par kalcija uzkrāšanos organismā. Zemes zīmēm (Vērsis, Jaunava, Mežāzis) īpaša uzmanība jāpievērš artrīta slimībai, jo kalcija uzkrāšanās organismā strauji izjauc tā struktūras līdzsvaru, izraisot sāpju sajūtas.

      Pie augiem, kuri palīdz novērst saslimšanu ar artrītu ir = dadzis, sarkanā paprika, mārrutki, ziemāju asni, upenes, lucerna, tauksakne, dārza vijolgundega. Zemes zīmēm uzturā ieteicams lietot izsmalcinātus un gardus salātus, kuru pagatavošanai izmanto ēdamos ziedus - vijolītes, gundegas savienojumā ar pienenēm, stepju līgām un papardēm.

      Zemes zīmēm ir nepieciešams celtniecības materiāls kauliem, kas ir kalcijs un proteīns. Ēdienā, kas veicina kaulu celtniecību un nostiprināšanu, jābūt pienam, sieram, gaļai, augu taukiem (bez tam, olbaltumvielas brīnuma avots ir augu valsts pārstāvis – neattīrīti tumšie rīsi un pākšaugi). Lai nepieļautu iespēju kalcijam nogulsnēties kaulos, organisma sistēmā pastāvīgi jāuztur skābju-sārmu līdzsvars. Rītos izdzerta glāze karsta ūdens, kurā ir iejaukta viena tējkarote ābolu etiķa un viena tējkarote medus, kas jāizdzer tūlīt pēc pamošanās, uzturēs skābju-sārmu līdzsvaru un novērsīs artrīta veidošanos. Šī līdzsvara saglabāšanai ļoti palīdz arī citrons. Ir zināms, ka zemes zīmes vieglāk sagremo dzīvnieku taukus, bet nav lieki piebilsts, ka pēc iespējas nepieciešams izvairīties no treknās gaļas, piemēram, no cūkgaļas.

Astroloģiskā stihija GAISS – JAN –

     Gaisa stihijas planētas – Merkurs, Urāns, Venēra. Gaiss saistīts ar prātu, domām, mentalitāti un cilvēka apziņu. Asociējas ar garīgo sākumu, mainību – cilvēks var būt pēc savas izpausmes virspusējs, abstrakts, reflektors un neuzņēmīgs. Gaisa stihija organismā atbild par gāzu apmaiņu un izpilda iekšējo sakaru funkciju. Tā ir perifērā nervu sistēmas darbība ar centrālo, tās ir visas organisma savienojošās šķiedras, saites, skrimšļi, kuri izpilda dzīvības uzturēšanas enerģijas plūsmu caur orgāniem un sistēmām. Gaisa saikne ar apkārtējo vidi izpaužas caur plaušām. Gaisa zīmes cilvēki ir vispatīkamākie saskarsmē, bet arī neuzņēmīgākie. Aktīvi un enerģiski, pārlieku runātīgi un sabiedriski. Gaisa zīme ir vīrišķa un pozitīva, attiecas pie mentālām zīmēm. Raksturīgākie iemesli slimībai ir atgriezeniskās saiknes trūkums – daudz atdod, bet maz saņem. Garīgās saknes slimībām ir intelektuālai lepnībai, izklaidībai, dziļuma izjūtas trūkumam. Pie psihiskām slimībām raksturīgākās – murgainas idejas un neirastēnija. Fiziskā plānā cilvēks slimos ar plaušu un elpošanas ceļa slimībām. Biežāk sastopamās slimības – veģetatīvā asinsvadu distonija, veģetatīvās neirozes, neirīti, neiralģijas, drudzis.

      Mentālās darbības attīstība un nervu sistēmas funkciju līdzsvars saistīti ar gaisa stihiju.

      Gaisa stihijas zodiaka zīmēm (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs) nepieciešams „piebarot” smadzenes, īpaši to daļu, kas saistīta ar nervu sistēmu un tās apgādi ar skābekli. Nervozitāti un paaugstinātu uzbudinātību iespējams novērst lietojot kaķu mētru, dzelzs puķi, jasmīnu, lavandu, piparmētru, atraitnītes, kapmirtes, ārstniecības salviju, rozmarīnu, timiānu, satureju un savvaļas majorānu.

      Plaušu darbību uzlabo safrāns, anīss, mieži, eikalipts, fenhelis, virši, iesala sakne (lakrica). 

     Par cik gaiss atbilst mentālai enerģijai un nervu sistēmai, tad gaisa zīmes var lietot to barību, kura stimulē galvas smadzeņu un nervu sistēmas darbību. Sardīnes, austeres un cita jūras barība – "jūras veltes” – tradicionāli tiek uzskatīta par "barību smadzenēm”. Jebkurš ēdiens, kurš ir bagātināts ar B12 vitamīnu labvēlīgi atspoguļojas uz nervu sistēmas darbību. B12 vitamīns atrodas gaļā, sojas produktos (pie kam, tofa – ēdiens, kas pēc savas garšas atgādina mīksto sieru, ko pagatavo no sojas pupu piena – ir lielisks sojas avots), Šveices sierā, sālījumos un marinādēs, aknās un liesajā baltajā sierā, kas izgatavots no skābā piena. Salāti, zaļie asni un jaunie dzinumi, apelsīni, selerijas, mandeles – lūk īpaši iesakāmie produkti gaisa zīmēm, jo tie paaugstina prāta enerģiju un labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmas darbību. Jaunos graudu asnu dzinumus viegli var izaudzināt mājās un tie ir labvēlīgi pēc garšas, īpaši savienojumā ar salātiem.

Astroloģiskā stihija – ŪDENS – IŅ –

     Ūdens stihijas planētas – Mēness, Neptūns, Plutons. Ūdens stihijai atbilstošā cilvēka dvēsele saistīta ar augstāko pasauli. Ūdens saikne starp visiem šķidrumiem organismā simbolizē jūtas, intuīciju, smalko psihi, pašuzupurēšanos, greizsirdību un jaunradi. Saikne ar apkārtējo pasauli ezotēriski saistīta ar aknām, kas atbild par šķidruma apmaiņu un attīrīšanās procesiem organismā. Ūdens stihija saistīta ar visu šķidrumu dabu organismā – asinīm, limfu, žūlti, urīnu, endokrīno sistēmu un hormoniem. Kopējs iemesls slimībām – zema organisma pašaizsardzība. Garīgie iemesli slimībām ir personības nepastāvība, pārlieku liela emocionalitāte. Cilvēkam, kuram pārsvarā dominē šīs stihijas izpausme, visvairāk tiek pakļauts alkoholismam un narkomānijai. Raksturīgākās slimības saistītas ar ūdens apmaiņas traucējumiem organismā – tūskas, ascīts, eksudatīvais pleirīts, cistas, gidrocefālija (ūdensgalva). Cilvēks cieš arī no endokrīnām saslimšanām, alerģijas, asins un limfas slimībām.

     Gremošanas un izvadsistēmas darbības regulēšana arī ir pakļauta ūdens stihijai (Vēzis, Skorpions, Zivis). Gremošanas trakta un visu ar žults darbību saistītu problēmu risināšanu labvēlīgi ietekmēs sinepes, anīss, kumelītes, ķimenes, koriandrs, pienenes, eikalipts, fenhelis, mārrutki, paeglis, lavanda, magnolija, muskatrieksts, pētersīļi, piparmētra, savvaļas majorāns, salvija un rozmarīns. Cilvēka uzturā nepieciešams lietot vieglu ēdienu un naturālus produktus kam piemīt urīndzenošas īpašības un kas palīdz savlaicīgai šķidruma izvadīšanai no organisma. Ēdiens, kas pēc sastāva ir bagāts ar kāliju, labvēlīgi ietekmē ūdens zīmju cilvēku dzīves aktivitāti. Kālijs veicina ūdens izdalīšanos no audiem un samazina alerģiskas reakcijas uz produktiem vai vielām, kas atrodas un lido gaisā. Bez tam, kālijs aktivizē gremošanas enzīmu izstrādi, kas veicina pārstrādātās barības virzīšanās procesu pa zarnu traktu un izvadīšanu no organisma. Liels daudzums kālija ir zemenēs, sparģeļos, muskusa melonēs, banānos, mandelēs, kartupeļos, sezamā, saulespuķu sēklās, tuncī. Ūdens zīmēm ir ieteicama jebkura "ūdens” pārtika, piemēram, ūdens kreses vai arbūzi. Izejot no tā, ka ūdens zīmēm ir nosliece uz pilnīgumu sakarā ar ūdens aizturēšanu organismā, izdzerot katru dienu astoņas glāzes tīra ūdens, viņi attīrīs nieres un kavēs indes rašanos sistēmā. Pie "urīndzenoša” ēdiena pieskaita redīsus, selerijas, gurķus, pētersīļus, sparģeļus, pupiņas un auzu pārslas. Daži produkti palīdz gremošanas procesiem. Tie ir rabarberi, papaija, burkāni un apelsīni.

Kategorija: Astroloģija | Pievienoja: sofi (03.07.2012) | Autors: Kosmozofijas institūts SASKARSME
Skatījumu skaits: 2534 | Atslēgvārdi: medastroloģija, stihijas zīmes | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]