Taro burvība

Stihijas ( 2.daļa )
Gaiss

Gaisa stihijas cilvēka pasaules skatījums un psihe – Domas – Sangviniķis. Gaisa elements koncentrē ideju un domāšanas enerģiju. Tā pārsvarā ir teorētiskā un abstraktā doma. Gaisa cilvēkiem piemīt spējas būt brīviem no ikdienības un redzēt visu objektīvi un caur nākotnes prizmu. Tai pat laikā ikvienā viņu darbībā un domā ir kāds racionāls grauds. Gaisa cilvēkam nav raksturīgas dziļas jūtas, bet viņi ir draudzīgi, atvērti un atklāti. Saskarsmē viņi saglabā loģiku un it kā skatījumu no malas. Viņi labprāt draudzējas un vienmēr atrodas ceļā.
Gaisa cilvēks ir racionālais domāšanas cilvēks. Caur analīzi un loģiku viņš nonāk pie objektīviem kritērijiem. Gaisa cilvēki ir taktiķi, diplomāti, intelektuāļi un mākslas cienītāji, kā arī ideālisti un humānisma piekritēji. Progresīvi, uz nākotni vērsti, brīvību alkstoši un novērtētspējīgi cilvēki. Gaisa cilvēki prot skaidri un noteikti paust savas domas. Var būt labi skolotāji. Viņus vada skaidrais prāts tur, kur citiem darbojas sirds un emocijas. Viņi parasti rīkojas pārdomāt, nemēdz riskēt, drīzāk ir piesardzīgi un izvērtē visus par un pret. Mēdz būt neizlēmīgi un nepamanīt to, kas svarīgs un nepieciešams tuvākajiem.
Gaisa cilvēki dzīvo domu pasaulē un uztver to caur argumentiem, nevis caur jūtām. Citu emocionālās izpausmes vai emocionāla uztvere viņam rada problēmas. Īpaši sarežģīti šajā sakarībā viņam saprasties ar Ūdens cilvēku. Bet lai cik tas nebūtu neparasti, abas šīs stihijas zināmā mērā fascinē viena otru, tiecas viena pie otras, bet par saprašanos to nekādi nevar saukt.

Gaisa stihija ir mentālās enerģijas stihija: brīvība, kustība, attīstība, aizrautība un pacilātība. Gaisa cilvēks visam notiekošajam meklē kādu dziļāku domu, viņam raksturīgās nodarbošanās ir saistītas ar sabiedrisku darbību, - žurnālistika, statistika, faktu un notikumu apkopošana, informācijas apstrāde un nodošana tālāk. Visu līmeņu starpniecības pakalpojumi – sākot no pastnieka līdz tulkam starptautiskā simpozijā un Valsts prezidenta preses sekretāram. Gaisa stihijas cilvēkam svarīgs ir rezultāts. Viņa dzīves jēga un misija ir viņā pašā. Īpašas Gaisa stihijas cilvēku spējas ir pārtulkot sarežģīto līdzību, simbolu un zīmju valodu vienkāršā, zemes cilvēkiem saprotamā valodā.
Veidols, ar ko visprasmīgāk prot darboties Gaisa cilvēks ir vārds – pašu cilvēku izdomāts apzīmējums lietām un notikumiem. Gaisa cilvēkam piemīt īpašas spējas apjēgt situāciju un notiekošo paust vārdos – abstraktos veidolos, kas nav pats notikums, bet ir tikai tā apraksts, raksturojums. Gaisa cilvēka valoda parasti ir dinamiska, bet ne vienmēr īsa un konkrēta. Tai bieži raksturīgas atkāpes, paskaidrojumi, pat liriskas piebildes. Emocionāli Gaisa cilvēks var likties nedaudz dīvains, pat vēss. Tas attiecas gan uz viņa attieksmi pašam pret sevi, gan pret citiem. Arī par savām problēmām un sāpēm viņš var runāt tā, it kā tās būtu neīstas. Dažkārt viņiem raksturīgi pat emocijas ieprogrammēt, izdomāt, kādas emocijas viņos kurā brīdī izpaudīsies. Augstā garīgā un dvēseliski pilnveidotā līmenī Gaisa cilvēks pats ir iedvesmojies no pozitīvām emocijām un pozitīva skatījuma uz dzīvi un spēj šo sajūtu dot arī apkārtējiem.
Praktiskās ikdienas dzīves situācijās Gaisa cilvēks ļoti bieži orientējas labāk par daudziem citiem. Ja Uguns cilvēks zin, no kurienes vējš pūš, tātad, no kurienes viņš šeit ieradies, tad Gaisa cilvēks labāk zin, kurp tas pūš, - kādā virzienā notiek kustība. Zināmā mērā tās ir labas prognozētāja spējas. Vēl pie tam viņam piemīt arī rīkotāja dotības – viņš redz mērķi un arī ceļus, kā pie tā nonākt. Turklāt viņš labi zin arī to, kad pienācis laiks apstāties. Saprātīgi cilvēki darīs gudri, ja uzklausīs Gaisa cilvēku tālredzīgos brīdinājumus.

Gaisa cilvēka dzīves telpa

Ar Gaisu saistītie elementi un jēdzieni: Abstrakcija – Saskarsme – Ēterisks – Vieglums – Lidojums - Vēsums - Austrumi – pavasaris – rītausma – Augošs Mēness - vējš visās tā izpausmēs.
Veidols: Vertikāls taisnstūris, šķēps.
Krāsas: zilganās, zili pelēkās, vēsas krāsu nianses, arī zilgani rozā. Vēsie pasteļtoņi. Vēsie dzeltenie. Caurspīdīgās krāsas.
Gaisa mājā aizvien ir daudz gaisa un plašuma. Valda klasiskais stils, skaidras un gaišas līnijas. Elegance un atturīga gaume ir tik raksturīga Gaisa stihijas mājas dizainā. Organizētība un līdzsvarotība, atturība un pārsteigums. Minimālisms ir raksturīgākais gaisa mājas stils. Te nav nekā nejauša un untumaina. Nekā lieka. Viss ir kārtīgs, mājā maz dekoratīvu elementu. Šai mājai vairāk raksturīgi augsti griesti, jumta logi, apgaismoti celiņi.
Gaisa mājā aizvien atrodas vieta grāmatām, gleznām. Vienmēr labā kārtībā un pamanāmas ir dažādas elektroiekārtas, skaņu, video un datortehnika.
Interjerā un apģērbā izmantotais audums ir plāns, bet stingrs. Tam raksturīga vienveidīga faktūra un krāsa, labprāt tiek izmantoti kokvilnas audumi. Iespējamas vertikālas svītras.
Gaisa dārzs ir klasiski kopts, plaši zālāji, viegli kopjamas nolaidenas nogāzes ar atsevišķi augošiem slaidiem kokiem, tās var būt priedes, tūjas. Cirpti dzīvžogi. Plašas pļavas.
Dārgakmens – opāls.
Dzīvnieki – putni un citas lidojošās būtnes.
Aromāti, augi –.
Zodiaka zīmes – Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs.
Rūnas – Ansuz, Teiwaz, Ehwaz, Algiz, Sowelu, Mannaz, Berkana.
Gaisa stihijas augi un aromāti: vīteņaugi, it īpaši ziedošie vīteņaugi - puķuzirņi, ķimenes, dilles, deviņvīru spēks, fenhelis, lavanda, majorāns, muskatsalvija, pētersīlis, piparmētra, raudene, kā arī koki – kļavas palmas. Elpošanu atvieglojoši, atsvaidzinoši aromāti – anīss, bergamote, kajaputs, citronzāle, priede, citrons, eikalipts, laurs, kadiķis
Gaisa stihijas dievības un mītiskie tēli (pirmtēli): Odins, Merlins, Merkurs, Hermejs.
Gaisa gari - Silfīdas – elfas, fejas, - gari, kuŗi nedzīvo gaisā, bet ārpusfiziskā gara substancē. Augstākie elementāļi, kuŗiem piemīt smalkas vibrācijas darbojas, lai atdzīvinātu vēju un mākoņu kustību. Tie ir mainīgi savā būtībā, pārvietojas zibens ātrumā un ietekmē cilvēka nervu sistēmu. Mākslinieki tos parasti attēlo priecīgus un iedvesmojošus. Augstākās Silfīdas dzīvo virs augstāko kalnu virsotnēm.
Planētas – Merkurs, Jupiters.

Ūdens


Ūdens kā dzirkstošs avots izlaužas no zemes dzīlēm, tas viļņo upēs, ezeros, un jūras plašumos. Ūdens var pārvērsties ledū un tvaikā. Ūdens sakrājas miglā un nokrīt kā lietus, sniegs vai krusa. Tas modina mūs vasaras rītos svaigā un veldzējošā rasā. Ūdens nemitīgi maina veidolu un tā raksturu var ietekmēt pat vismazākais šķērslis tā ceļā. Ūdens ir tik plūstošs, maigs un tik jūtīgs, taču tai pat laikā spēj būt stiprāks par akmeni.
Ūdens stihijas cilvēka pasaules skatījums un psihe – Jūtas – Melanholija. Ūdens cilvēks arvien vairāk dzīvo emociju un jūtu pasaulē. Vairāk par visu viņu interesē jebkuras norises vai objekta smalkais, neredzamais, dziļais aspekts. Pasauli viņš redz (tver) plašumā. Priekšplānā esošo var uztvert nepilnīgi, jo tiecas ielūkoties dziļumā: cilvēks peld laivā pār jūras klaidu un lūkojas dzelmē. Viņš visu redz izmainītā veidā, jo Saules stari lūzt laužoties cauri ūdens virsmai. Tās atspulgs rotaļājas ūdens virmā un dzīļu pasauli rāda vēl jo valdzinošāku.
Ūdens stihijas cilvēku vienmēr interesē dziļākā būtība. Viņš labprāt stāsta par to, bet nekad nepasaka visu. Viņš nemaz nevar pateikt visu, Viņa attieksme pret to ir maiga un jūtīga. Lai ar ko šis cilvēks nenodarbotos, viņš rūpīgi tam gatavojas – izveido vidi sākot ar darba vietu un beidzot ar paša iekšēju sagatavošanos.
Ūdens cilvēks uzskata, ka attīstība notiek no iekšpuses uz ārpusi. Viņš var pat vispār noliegt vieliskā lauka esamību. Ūdens cilvēks jūt to īpašo robežu vai atšķirtību, kas ir gluži kā iekšējā lauka sargs. Šāds priekšnieks savā kabinetā ir laba sekretāra sargāts, tāpat kā smadzenes no ārējas iedarbības sargā galvaskauss. Vēl kāds sargāšanas veids ir īpašās valodas – latīņu valoda mediķu, biologu starpā, zīmju, formulu un speciālo rakstu valodas, kuras izmanto ķīmiķi, matemātiķi vai datorspeciālisti. Pat zinātniskais žargons ir neapzināta sargāšanās no profāniem. Tāpat arī paaudžu un dažādā intelektuālā līmeņa ļaužu sadzīves valoda, vārdu izvēle. kuri realitātē nozīmē ko citu.
Ūdens cilvēka emocionālā pasaule, iespējams, ir ļoti smalka. Tie var būt arī emocionāli bloki, kompleksi, neapzinātās atmiņas, īpašās aizsardzības sistēmas, kurās slēpjas viņa jūtas un arī viņš pats īsti nezin, ko viņš jūt. Augstā līmenī šāds cilvēks spēj just ļoti dziļas emocijas un tai pat laikā tomēr neplosīt pats sevi. Tikpat dziļi viņš spēj just līdzi citiem viņu bēdās un dvēseles krīzēs. Pie tam šī līdzjūtība ir arī prasme patiesi palīdzēt un emocionāli atbalstīt.
Ūdens cilvēka emocionālā pasaule ir mīkla apkārtējiem un arī pašam. Viņa ārējā rīcība un reakcija bieži neatbilst iekšējām jūtām un, ja kāds vēlas šai viņa slēptajai pasaulei tuvoties, Ūdens cilvēks pēkšņi pazūd kā iztramdīta forele. Ūdens cilvēks mēdz kļūdīties savos vērtējumos, jo arī citu jūtu un uztveres pasauli iedomājas tikpat dziļu kāda tā ir pašam. Taču realitātē tā nebūt nav, vismaz, kas attiecas uz zemes un gaisa stihijām.
Ūdens cilvēks arvien jūt, ka jebkam notiekošajam ir kāda dziļāka jēga un slēpta nozīme. Šī sajūta var arī nebūt saistīta ar ticību Dievam, karmas likumiem vai kam tamlīdzīgam. Slēpto jēgu viņš var meklēt arī ministru, prezidentu un politiķu runās vai pat kaimiņu čalošanā. Viņam piemīt spējas aizvien pamanīt simbolus, zīmes un mājienus, kurus pat to devējs neapzinās.
Cilvēkiem no malas Ūdens cilvēks var likties iracionāls un grūti saprotams. Viņa viedoklis pēc citu stihiju cilvēku domām ir pilnīgi neracionāls: Ūdens cilvēks var nepieņemt izdevīgus piedāvājumus, bet mesties neprātīgās avantūrās un pilnīgi mierīgi izturēties pret neveiksmēm. Savukārt pats Ūdens cilvēks apkārtējos redz kā pārāk virspusējus. Viņaprāt, tie pievērš uzmanību tikai ārēji redzamajam, nevis iekšējām dzīlēm. Vai viņi vispār apjauš, ka pastāv kas tāds – domā Ūdens cilvēks.
Ūdens cilvēka dzīves telpa
Ar Ūdeni saistītie elementi un lietas. Rietumi – Vakars – Krēslas stunda – Saulriets – Dilstošs Mēness - Klusums – Mīlestība – Auglība – Dzelme – Pasivitāte – Uztvere – Iejūtība – Intuīcija – Iekšējā zināšana – Zemapziņa - Kauss.
Ūdens krāsas – balta, zilganzaļa, jūras zila un visdažādākie zili zaļie toņi, zili violeta, melna.
Formas un veidoli – noapaļotas un plūstošas formas.

Ūdens mājā biežāk sastopamais stils ir dabiskums. Vislabprātāk ūdens cilvēks dzīvo vienģimenes lauku mājā. Tas var būt arī ļoti sen būvēts, dabas vidē iekļāvies nams, kurš glabā daudz senas atmiņas un kurā mīt noslēpumainas skaņas un valda īpaša sena romantiska aura. Tajā tās iemītniekiem jāsajūtas ērti. Ūdens cilvēka mājā dzīvo, nevis demonstrē bagātību. Lietas un mēbeles var būt pat nolietotas, bet mīļas un ērtas, tāpēc tās netiek izmestas. Suns vai kaķis ir bieži iemītnieki šādās mājās.
Dabiska koka mēbeles, pašaustas segas un gultas pārklāji, katūna vai zīda aizkari. Māla trauki. Arī dzīvas uguns klātbūtne raksturīga Ūdens mājas noskaņām – sveču gaisma vai kamīna uguns atspulgi uz sienām vairo romantisko un mājīgo noskaņu, kas tā patīk Ūdens cilvēkam. Fonā skanoša mierīga klasiska, meditatīva vai tautas mūzika.
Māja var būt piekrāmēta, plauktiņos un uz kumodēm bieži redzamā vietā noliktas tuvo fotogrāfijas vai gleznas pie sienām. Taču mājas var būt iekārtotas arī atstājot daudz brīvas telpas un mīļās atmiņu lietas var tikt noslēptas plauktos un atvilktnēs. Ūdens cilvēka mājās visbiežāk ir daudz istabas augu un puķu vāzēs. Arī akvāriji vai strūklakas. Mīkstās krokās krītoši aizkari, mēbeles ar apaļiem stūriem.

Ūdens cilvēkam patīk ēnains, pat krēslains, dažbrīd noslēpies apgaismojums, izplūdušas gaismas rotaļas. Gaismas rotaļas ūdens atspulgos. Rīspapīra spuldzes vai apaļas laternas.

Ūdens cilvēka dārzs – lokveida celiņi un romantiskas līkumainas taciņas vijas cauri dārzam. Noslēpumaini stūrīši un meditāciju dārziņš – vieta, kur neviena garāmejoša acs nevar iztraucēt Ūdens cilvēka mierīgās pārdomas. Putnu būrīši un barotavas ziemā, ūdens trauki putniem, kur tie labprāt dzer un mazgājas. Daudz ziedošu puķu un vīteņveida augu – kuplu un smaržīgu ziedošu koku un krūmu. Vēlme dārza vidi padarīt iespējami tuvāku dabai – neizkopts nostūris, kurā brīvi vairojas dabiskās puķes un augi, kur slēpjas naktstauriņi un mazie putni netraucēti vij ligzdas.
Ūdens stihijas augi un aromāti: aloje, ābele, bumbiere, goba, firziķi, hibisks, kāļi, kokosrieksti, krokusi, ķirši, lobēlijas, mirtes, tomāti, zemenes, citrons, jasmīns, kampars, lotoss, melisa, mirres, sandals. Ar ūdens stihiju saistītie augi bieži ir arī mitru vietu augi – dažādas ūdensrozes, purenes, lēpes, skalbes, ūdenslilijas, vīgrieži. Arī citi mitrumu mīloši augi ar lielām lapām.
Dārgakmens – akvamarīns.
Dzīvnieki – vaļi, delfīni, zivis, citi ūdens iemītnieki.
Zodiaka zīmes – Vēzis, Skorpions, Zivis.
Rūnas – Kaunaz, Peortha, Laguz, Ingwaz, Raido, Gebo, Hagalaz.
Ūdens stihijas augi un aromāti: rozes, sandalkoks, mimoza, citrons, jasmīns, kampars, vanilja, timiāns, kumelītes, eikalipts, lilijas.
Ūdens stihijas dievības un mītiskie tēli (arhetipi): Njords, Manannans, Neptūns, Poseidons, Mēness
Ūdens gari – undīnes – bezķermeņa, garīgas būtnes, kuras sastāv no mitras un šķidras ētera būtības, kas līdzīgs ūdens būtībai. Ūdens nimfas, elfi, nāriņas. Labvēlīgi noskaņotas pret cilvēkiem.
Planētas – Mēness, Neptūns.
Kategorija: Horoskopi | Pievienoja: laimiga (14.05.2012) | Autors: www.e-misterija.lv
Skatījumu skaits: 1725 | Atslēgvārdi: Stihijas | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]