Kā atbrīvoties no parādiem un kļūt laimīgam
 

Uzskati par naudu un tās ietekmi mēdz būt tik atšķirīgi, un tomēr tiem visiem ir kopīgas iezīmes. Galvenais likums „netaisīt” parādus, nebūt nevienam parādā. Andžejs Reiters, Global Access, rakstā: „Kā atbrīvoties no parādiem un kļūt laimīgam” speciāli kādam Latvijas žurnālam sniedza tieši „krīzes” apstākļiem piemērotāko savu atzinumu. Par to, ka krīze ir katra galvā, tas ir bieži dzirdēts apgalvojums un tam grūti būtu nepiekrist. Bet „uzkāries” ir jautājums, kā lai tiek ar savu galvu skaidrībā? Vai vēl globālāk domājot, kā ir ar Valsts galvu skaidrību?

Nestabilos laikos vislielākā bagātība ir stabilitāte savas mājas pagalmā. Šādi vienā teikumā varētu apzīmēt attiecības ar visa veida parādiem šobrīd.

Kredītu veidi ir visdažādākie: līzings, kredītlīnija, overdrafts, tomēr princips ir nemainīgs- to, ko es vēlos, iegūstu tūlīt, bet maksāju pēc tam. Attieksme pret šo principu diemžēl dažādos laikos mainās. Kredīts, kurš ir paņemts stabilitātes vai augšupejas brīdī, ir nosacīti drošs- katrs to cenšas atdot un, ja nevar, tad attiecīgi atdod daļu sava biznesa vai dzīves enerģijas. Krietni interesantāk šī shēma izskatās krīzes laikā. „Tūlīt, tūlīt man pārskaitīs naudu par pasūtījumu! Kā saņemšu, uzreiz atdošu!” jūs sakāt, aizņemoties no draugiem. Paiet laiks, taču firma ar maksājumu kavējas- nevajag aizmirst, ka grūti laiki ir visiem. Draugs ir neapmierināts, jo, kamēr jūs gaidāt ienākam naudu savā kontā, viņam šī summa ir kļuvusi ļoti būtiska- kāds cits jums līdzīgs optimists arī jūsu draugam nav samaksājis par pasūtījumu. Sarakstu varētu turpināt padsmitajā pakāpē. Skumjākais ir tas, ka šo ķēdi neviens nevēlas pārraut, savukārt vēlme atbildību par savām darbībām uzvelt citiem transformējas uz biznesu, tad uz attiecībām un ģimeni, un nostāja „gribu, gribu”, „varbūt rīt” paveic savu- ieved strupceļā. Kā no tā izkļūt? Vajāt kādu konkrētu kreditoru vai parādnieku? Nē, vienkārši ir jāpārtrauc slimīgā pārkreditēšanās ķēde un jāturpina virzīties tālāk atbilstoši konkrētā laika realitātei.

ŠANĀCIJAS PLĀNS
. Savediet kārtībā savu finanšu pagalmu, atbrīvojot to no jebkura veida kredītiem. Atbrīvojiet no sevis tos, kuri ir parādā jums- atlaidiet procentus, pārskatiet grafikus, ja ir drosme- atlaidiet visu summu un uzdāviniet cilvēkam veiksmes vēlējumu. Tas, kurš ir nokļuvis sprukās, nekad nevēlēs laimi kāda cita biznesam, viņš dusmosies uz to.

PRECE
. Turiet tieši tik daudz preču, cik nepieciešams šiem tirgus apstākļiem. Lieka prece ir bremzējoša nekustīga enerģija, nemaz nerunājot par to, ka tie ir iesaldēti līdzekļi. Preci pārvēršot naudā, pat mazā naudā, tā turpina apriti. Pat ja tā ir krietni mazāka, viss normāli- krīzes laikā mazāks ir arī pieprasījums.

CERĪBAS
. Cerības arī ir tas pats kredīts: es savu enerģiju veltu tam, ko ļoti gribētu nākotnē. Lai nepiedzīvotu vilšanos, enerģiju vajag veltīt tam, kas joprojām ir strādājošs, kaut ar krietni mazāku ienākumu.

SOLĪJUMI
. Atbrīvojiet no neīstiem solījumiem cilvēkus sev apkārt. Darbinieks, kuram saka- būs labi, tu noteikti saņemsi nākamajā mēnesī, no jūsu uzņēmuma kopējā spēka paņems tādu enerģijas daudzumu, kādu patērēsiet mānoties, ka varēsiet samaksāt. Ja sieva sev iegalvo, ka viņas vīrs ir bagātāks, iejūtīgāks, seksuālāks nekā patiesībā, smagu enerģētisko ievainojumu saņem abi. Vīrs, kuram tādējādi tiek piedāvāts būt ne viņam pašam, sāk slimot ar alkoholismu, potences problēmām, aptaukošanos. Sieva par savu sapņu translēšanu uz citu cilvēku kā atsitienu saņem nepiepildītus sapņus un virkni slimību.

ATCERIETIES
! Parāds- draugam, bankai, dzīvei- ir nespēja piedot sev, ka esmu kļūdījies. Atrisiniet šo notikumu sevī, un parāds pazudīs. Pareizāk sakot, tieši tajā pašā mirklī, kad būsiet to izdarījis, jūs ieraudzīsiet, kā parādu iespējams nesāpīgi nodzēst.

KĀ MOTIVĒT SEVI VEIKT SANĀCIJU FINANŠU LIETĀS


Baltie piemēri.

 


  • Īstie menedžeri pamostas tikai krīzes apstākļos, taču, ja kādu rītu kļūst redzams jauns ceļš biznesa attīstībai, pa to soļot ir patīkamāk ar brīvām rokām, paralēli nenodarbojoties ar veciem parādiem. Varu atklāt noslēpumu: tikai tajā brīdi, kad parādi ir nolīdzināti, parādās jaunais ceļš. Līgumsaistības ir kā izpletnis aiz sacīkšu auto.
     
  • Ja jums neviens nebūs parādā un jūs nebūsiet parādā kādam, jūs būsiet laimīgs, un visticamāk tieši tad jums radīsies kāda jauna iespēja, jauna biznesa ideja. Taču jums jātiek vaļā no visiem, kuri jūs mēģina noturēt sev izdevīgā situācijā. Piemēram, jūsu bijušie kolēģi, kas nevēlēsies, lai dodaties pa citu ceļu, jo tas mainīs arī viņu dzīvi. Iespaidot jūsu enerģiju šādi cilvēki var gluži neviļus, pat tikai domājot, cik ļoti viņi nevēlas, ka dodaties prom.

 


Melnie piemēri.

 

 


  • Virzīties tālāk nenozīmē zākāt kādu ministru, piemēram, visiem zināmo angļu valodas lingvistu, jo viņš ir spoguļattēls tam, kā mēs paši skatāmies uz pasauli šobrīd. Kāda tauta, tādi tās vadoņi.
  • Ja tomēr jums šķiet, ka parādniekus no sevis atlaist nevajag, aplūkojiet šādu shēmu- kāds ir parādā un dusmojas uz to, kuram ir parādā, savukārt tas, kurš dusmojas, ir bez naudas, jo kāds ir parādā viņam. Tas, kurš viņam nevar atdot, to nevar izdarīt, jo gaida naudu no vēl kāda...1<2<3<4<5...Un viņi visi dusmojas, un tas nozīmē, ka pirmais cilvēks saņem pieckārtēju dusmu sitienu jeb astrālo karatē. Uzņēmumu iznīcināt ar šādu belzienu var diezgan viegli, bet, ja vadītājs ir spēcīgs, sitienu saņem viņa ģimene. Tas ir smags piemērs, bet tāda ir realitāte.

 

Kategorija: Cits | Pievienoja: laimiga (01.06.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 2496 | Atslēgvārdi: parādi | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Visi smaili
Kods *: