Par ko vēsta cilvēka seja? (1. daļa)
 

Ko spējam izzināt, stāvot ar seju pret seju? Ļoti daudz, pat to, ko cilvēks labprāt vēlētos noslēpt.

Vispirms par uzacīm.


Uzacu formai un krāsai pirmām kārtām uzmanību pievērš sievietes. Daiļā dzimuma pārstāvēm tās mainās atkarībā no modes kaprīzēm. Spriežot par cilvēka raksturu, jāatceras, kādas tās bija dabiskā izskatā. Austrumos, Ķīnā, Indijā un Japānā uzacu formai un krāsai ir ļoti svarīga nozīme, cilvēka rakstura un likteņa rādītāja noteikšanai.
Austrumu gudrie teic, ka cilvēka ārienē izpaužas viņa psiho fizioloģiskā daba, tāpēc arī uzacis ir tās raksturojošs rādītājs. Galvenokārt ķīniešu un japāņu tradīcijās, uzacu biezums ir dzīvības spēka un enerģijas rādītājs. Kosmetologi, kas ierasti izrausta tās un kultivē kādu modes formu, diez vai aizdomājas, ka tā viņi ietekmē cilvēka organismā cirkulējošās dzīves enerģijas daudzumu.
Biezas un platas uzacis atspoguļo lielu dzīves enerģiju, to īpašnieks ir aktīvs un neatlaidīgs. Ja matiņi aug starp uzacīm, tad tas pasvītro personas autoritāti, nepieciešamību dominēt un lemt visus jautājumus patstāvīgi. Šādu uzacu īpašniekam jāpievērš uzmanība aknu funkcionēšanai, jo, sakarā ar to, ka viņi bieži ir dusmīgi, var rasties aknu disfunkcija. Šiem cilvēkiem kopumā ir laba veselība un stipra fiziskā konstitūcija.
Šauras uzacis liecina par uztveres smalkumu, bet pavisam šauras – par fizisku un psihisku deģenerāciju. Agrākos laikos meiteni ar šādām uzacīm neviens negribēja ņemt par sievu, bet mūsdienās jaunās sievietes to vien dara kā samazina savu dzīvības potenciālu, skrienot pakaļ modei. Interesanti ko par to saka mūsdienu vīrieši?
Senatnē modē bija platas un spilgtas uzacis, tāpēc zemnieku meitenes iezīmēja sev uzacis ar pelniem, bet bagātnieces iemanījās pat pielīmēt uzacu vietai kažokādu gabaliņus.
Attālums starp uzacīm, tāpat kā starp acīm, norāda uz pasaules uzskata plašumu. Mazs attālums – domāšanas šaurums, spītība un emocionāls asums. Liels – nepārliecinātība, nenoteiktība, nepietiekama izlēmība, rīcības neprecizitāte. Sievietēm tā ir nelabvēlīga zīme (dzīve atraitnēs vai vientulībā). Sievietes ar tādām uzacīm dzīvo daudz ilgāk par saviem vīriem, ar kuriem bieži atgadās nelaimes. Viens no spilgtākajiem piemēriem ir Žaklīna Kenedija.
Augstas uzacis – distancēšanās no situācijas. Cilvēki ar šādām uzacīm it kā skatās no attāluma un, lai kas arī būtu, nesteidzas nekur iejaukties atšķirībā no cilvēkiem ar zemām uzacīm, kuri tūlīt metas cīņā. Cilvēki ar zemu novietotām uzacīm daudz vieglāk stājas kontaktos ar citiem cilvēkiem. To personiskā psiholoģiskā teritorija novesta līdz minimumam. Uzacis, kas izvietotas pieres lejas daļā, it kā apkopo cilvēka intelektuālo un garīgo attīstību, vēstot, ka tā ir ierobežota.
Arī uzacu slīpums raksturo cilvēku.ar slīpumu uz augšu (to iekšējā mala ir zemāk par ārējo) raksturo agresīvu cilvēku, kurš pieradis ātri uzbrukt, dažādus jautājumus izlemj, neņemot vērā apkārtējo domas. Vājā vieta – aknas un sirds.
Slīpums uz leju (ārējā mala zemāk par iekšējo) – maigs un jūtīgs raksturs. Tāds cilvēks pirmkārt, cenšas saprast otru. Raksturīgas nieru un zarnu trakta saslimšanas.
Taisni uzacu loki vēsta par līdzsvarotu raksturu.
„Lauztas” uzacis parasti sastopamas psihiskā un sociālā attieksmē aktīvam cilvēkam, kuram ir maigs un kautrīgs raksturs. Šādu uzacu īpašniekiem nereti dzīves otrajā pusē notiek lūzums, kad no fiziskās aktivitātes pāriet garīgajā. Šī tipa cilvēku problēmvieta ir nieres, aknas un liesa.
Jo garāki ir uzacu matiņi un skropstas, jo smalkāka nervu organizācija un uztveres spēja. Tāds cilvēks dod priekšroku prāta un garīgajai aktivitātei, bet cilvēks ar īsākiem matiņiem ir daudz aktīvāks fiziskajā plānā.
Uzacu garums paralēli rokas līnijai, norāda uz dzīves ilgumu. Ja dzīves laikā tās samazinās, jāsāk domāt par veselību.
Uzacis ar pārtraukumiem, tāpat kā pārtraukumi uz dzīves līnijas, norāda uz nopietniem dzīves pārbaudījumiem, slimību.
Uzacu krāsu arī salīdzina ar matu krāsu. Daudz tumšākas uzacis vēsta par garīgā aizsākuma pārsvaru. Daudz gaišākas – uz dzīves fiziskajiem aspektiem.
Tādā veidā, paskatoties uz sarunu biedra uzacīm, var daudz uzzināt par viņa personību, aktivitāti un interesi par garīgo sfēru.

Seju, protams, nepārstāv uzacis vien, tajā ir arī citas interesantas lietas, kas šo un to var par cilvēku pateikt. Pastāv tāds iedalījums, kas sadala tipos pēc planētu nosaukumiem.


Marsa tipa cilvēki atšķiras ar augstu, slīpu pieri, izteiktiem uzacu lokiem, asām, dziļi spīdošām acīm, tā saucamo ērgļa degunu, un uz priekšu izvirzītu zodu. Šī tipa cilvēki ir spēcīgi, valdonīgi un apdāvināti. Viņiem piemīt liels dzīves spēks, enerģija, drosme un vadītāja talants. Bieži viņi ir aktīvi sportisti. Atšķiras ar agresivitāti, optimismu, godkārību, reakcijas ātrumu, tendenci uz pārspīlējumiem un takta trūkumu. Pēc temperamenta viņi ir holēriķi: stipri, nelīdzsvaroti; augsta kreativitāte; ekstraverts; emocijas – nesavaldība, ātra daba; sejas vaibstu pārbagātums, raksturīga žestikulācija.
Saturna tips atšķiras ar vertikāli izstieptu seju, šaurām, tumšām acīm, garu degunu ar saplacinātu galiņu, melniem matiem. Šī tipa cilvēki ir spītīgi, izturīgi, noslēgti, ierāvušies sevī; atšķiras ar stabilitāti un pedantismu. Parasti tie ir uzticami darbinieki, lieliski sportisti, spējīgi un godkārīgi administratori. Viņus tautā sauc par apstākļu vergiem ar ļoti izteiktu taisnīguma izjūtu.
Pēc temperamenta – melanholiķis, vājš, nelīdzsvarots, maza kreativitāte; intraverts; emocijas – aizvainojamība, raudulība, sejas vaibsti nabadzīgi un neizteiksmīgi, runā un raud klusi.
Venēras tips raksturojas ar savu pievilcīgo ārieni, gludu, ovālu seju, augstu pieri, lielām spīdošām brūnām acīm, gaļīgu degunu, ar bedrītēm vaigos, jutekliskām lūpām. Enerģiski un līdzsvaroti. Viegls raksturs un ass prāts. Atšķiras ar nepārliecinātību par sevi, lieliem mērķiem, jūtību un kaisli pēc apmierinājumiem. Raksturīga tendence uz izvairīšanos no atbildības.
Sangviniķis, spēcīgs, līdzsvarots, kustīgs; paaugstināta kreativitāte; ekstraverts; emocijas: izturība, plastiskums. Dzīvi un izteiksmīgi sejas vaibsti, ātri runā un skaļi smejas.
Merkura tips apveltīts ar smalku pagarinātu seju, nedaudz uz priekšu izvirzītu augstu pieri, šaurām, izbrīnas pilnām acīm, plānām lūpām un asu degunu. Tieši, neviltoti un saskarsmē vienkārši, apveltīti ar izgudrotāja prātu, mīlestību uz dabas zinātnēm un tieksmi izprast visu nesaprotamo un noslēpumaino. Parasti viņi ir īsti zinātnieki un izgudrotāji, kuriem nav sveša godkāre, glaimi un pat meli.
Pēc temperamenta – holēriķis, spēcīgs, nelīdzsvarots, augsta kreativitāte; ekstraverts; emocijas – nesavaldība, ātra daba. Pārbagāti sejas vaibsti, raksturīga žestikulācija.
Mēness tips raksturojas ar apaļu, bālu seju, lielām, pelēkām acīm, uzrautu degunu, gaišiem vai gaiši brūniem matiem. Šī tipa cilvēkiem raksturīgs jūtīgums, neuzņēmība, lēnīgums, nepastāvība un slinkums. Par tādiem mēdz teikt: „Maigs, simpātisks cilvēks, patīkams saskarsmē un ne visai noderīgs darbos”.

Kategorija: Cits | Pievienoja: laimiga (01.06.2012) | Autors: ***
Skatījumu skaits: 2652 | Atslēgvārdi: seja | Reitings: 2.5/2
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Visi smaili
Kods *: