Par ko vēsta cilvēka seja? (2. daļa)
 

Flegmātiķis: spēcīgs, līdzsvarots, nenozīmīga kreativitāte; intraverts; emocijas – nesatricināms, mierīgs, pacietīgs. Nabadzīgi un neizteiksmīgi sejas vaibsti, runā lēni.
Saules tips apveltīta ar lielu apaļu galvu, kura atrodas uz pleciem taisni un lepni. Labi attīstīta piere, no virsdegunes stiepjas divas raksturīgas rievas, lielas, izteiksmīgas acis, pareizi veidots, nedaudz ieliekts deguns.
Izceļas ar stingru, neatlaidīgu gribu, cēlsirdīgu raksturu, labām prāta spējām. Mērķtiecīgas dabas cilvēki ar tendenci uz nevaldāmību, apdāvināti ar tiešumu un patiesumu. Īpašos apstākļos pakļauti glaimiem un despotismam.
Sangviniķis, spēcīgs, līdzsvarots un kustīgs; paaugstināta kreativitāte; emocijas – izturētas un plastiskas. Dzīvi izteiksmīgi sejas vaibsti, ātri runā un skaļi smejas.
Jupitera tips – lieli sejas vaibsti, gaiši mati, augsta, šaura augšpusē un uz deniņiem paplašināta piere, izvalbītas acis, liels deguns, platas lūpas, lieli vaigu kauli un apaļīgi vaigi. Piemīt stiprs gribasspēks, milzīga enerģija, uzņēmība un iniciatīva, kolosāla drosme. Atšķiras ar lielām organizatora spējām un īpašību pakļaut sev apkārtējos. Tie ir godīgi un taisnīgi, jautra rakstura un visu mīlēti cilvēki. Viņu vidū ir vislielākais sportistu – čempionu un rekordistu daudzums.
Sangviniķis, spēcīgs, līdzsvarots, kustīgs; kreativitāte – paaugstināta; ekstraverts; emocijas – noturīgas, plastiskas. Sejas vaibsti dzīvi un izteiksmīgi, ātri runā un skaļi smejas.
Ieskatoties spogulī un apkārtējo ļaužu sejās. Mēs esam tik dažādi. Neapšaubāmi, izteiktus tipu pārstāvjus var sastapt mazāk, biežāk tie būs jauktu tipu cilvēki, tāpēc vērotājam jābūt uzmanīgam un jāprot salikt kopā visas raksturojošās detaļas.
Ir dzirdēts, ka acis ir dvēseles spogulis, ezoteriķi šo pierasto uzskatu noraida, tā vietā liekot grumbas, kas patiesi spēj atspoguļot cilvēka raksturu.
Cilvēks, kuram ir samērā ievērojama vertikāla grumba, kas stiepjas no virsdegunes līdz pieres vidum, ļoti daudz (reizēm pat pārāk daudz) lietas uztver nopietni. Viņam ir tendence un paša un apkārtējo analizēšanu. Viņu nav vienkārši pārliecināt, jo viņš pirmkārt sāks meklēt iemeslus un motīvus, kurus neatrodot padosies taisnīguma sajūtai, un tad ar viņu rast kopīgu valodu ir gandrīz neiespējami.
Ja sarunu biedra pieres centru šķērso dažas horizontālas grumbas, tas ir tiešs apliecinājums, ka cilvēks prot domāt loģiski, pie tam viņa slēdzieni apsteidz notikumu attīstību. Viņš neieciklējas uz to, kas notiek šeit un tagad. Viņam nav grūti izdomāt, kas notiks, ja rīkosies tā un ne savādāk. Tādu ir grūti „izsist no sliedēm” vai sajaukt galvu. Viņš vienmēr izskaitļo pašu galveno, atmetot otršķirīgo, un koncentrē uzmanību uz svarīgāko.
Grumbas, izvietotas horizontāli pa visu pieres virsmu, norāda uz to, ka cilvēks ir viltīgs un apķērīgs, viņu piemānīt ir grūti, jo pašam piemīt tendence uz intrigām un var apmānīt jebkuru.
Pēc rakstura nepastāvīgs. Ķeroties pie darba, uzsākot to var arī nenovest līdz galam, jo ātri aizraujas, bet tik pat ātri arī apdziest, zaudē interesi. Gadās, lai sasniegtu savus mērķus, ķeras pie kādas viltības: līdzekļu izvēlē viņš nav pārlieku izvēlīgs.
„Zosu kājiņas” acu, kā arī lūpu kaktiņos nozīmē: jūsu priekšā ir jautrs, labsirdīgs cilvēks, ar ko viegli kontaktēties. Visbiežāk tas ir patīkams, asprātīgs sarunu biedrs, sabiedrības mīlulis, neaizstājams izklaides vakaros un kompānijās. Viņam droši var uzticēt noslēpumus – neizpaudīs! Savukārt grūtībās diez vai palīdzēs, jo ir nedaudz vieglprātīgs. Problēmas neuztver nopietni, ne savas, ne citu.
Ja „zosu kājiņas” ap acīm ir, bet ap muti grumbiņu nav, tad tā ir diezgan bīstama personība. Nevajadzētu uzķerties uz it kā labvēlīgo skatienu, kas patiesībā ir iluzors. Nevajag ticēt šāda cilvēka smaidošajai ārienei, jo viņš sava pašlabuma dēļ var dot negaidītu sitienu pa pašu sāpīgāko vietu.
Kad grumbas ir īpaši redzamas virs uzacīm un tām ir pusapaļu loku forma, tas nozīmē, ka tas ir atbildīgs cilvēks. Lai kas arī notiktu, viņš vienmēr izpildīs doto solījumu, neatteiks palīdzību vai padomu. Uzticēto noslēpumu neizpaudīs, nekad nenodos, pat, ja pats no tā cietīs.
Ja grumbas veido trijstūri no deguna nāsīm līdz mutes līnijai un mutes kaktiņi stipri nolaidušies uz leju, tas norāda uz vieglu aizvainojamību. Šādu grumbu īpašnieku bieži vajā neveiksmes. Ja grumbas nolaižas ievērojami zemāk par mutes līniju, nešaubīgi var teikt, ka cilvēks daudz cietis un, iespējams, pie tā jau pieradis. Citiem vārdiem: uzņēmies cietēja lomu.
Ja grumbas ir trijstūrveida virs uzacīm, cilvēks nereti izjūt gan satraukumu, gan nemieru, gan stipru stresu. Viņu daudz vairāk kā citus uztrauc apkārt notiekošais. Bieži viņam ir bail, bet pats nespēj izskaidrot, kāpēc.
Grumbas no acu kaktiņiem un mutes ievērojami nolaižas lejup. Šī persona nevienam neuzticas. Nav izslēgts, ka par tādu cilvēku to izveidojusi paša dzīve. Tomēr visticamāk, tā ir iedzimta rakstura īpašība. Svarīgs ir viens: lai kā kāds censtos iegūt viņa uzticību, tas cietīs sakāvi...
Uzacis „radušas” bieži sakļauties. Šie sejas vaibsti nodod cilvēku, kurš parasti nedaudz augstprātīgi izturas pret apkārtējiem. Tādi cilvēki bieži iesaistās konfliktos, attiecību noskaidrošanā, strīdos, ar putām uz lūpām cenšoties pierādīt savu taisnību. Viņiem vissmagākais pārdzīvojums ir atzīt savas kļūdas, tāpēc tie vienmēr cenšas novelt vainu uz citiem, kas viņiem arī izdodas. Viņiem piemīt tendence uz melošanu, tāpēc saskarsme ar tiem nav droša...
Šīs bija tikai nedaudzas no pazīmēm, pēc kurām var pateikt par cilvēku kaut ko, pirms viņš ir sācis runāt. Tātad der padomāt kādi gribam būt, un kādus mūs redz apkārtējie.
Kādu daļu laika jāveltī diennakts notikumu apcerei. Var likt prātam pa aizgājušā laika līkumoto taciņu atgriezties atpakaļ un apstāties pie tā, ko redzējāt, runājāt, darījāt, domājāt, gribējāt. Un aplūkot visu no augstākas esamības aspekta. Apseveriet to, vai siltas draudzības jūtas nav dārgākas kā materiālie labumi. Padomājiet par sava rakstura norūdīšanu; par to, lai labestība, mīlestība, spēks un visas rakstura īpašības, kuras iegūtas fiziskās dzīves gaitā, kļūst mums par neatņemamu bagātību, neizsīkstošu gaismas un prieka avotu nākamajās dzīvēs. (L.Rodžers)

Kategorija: Cits | Pievienoja: laimiga (01.06.2012) | Autors: L.Rodžers
Skatījumu skaits: 2000 | Atslēgvārdi: seja | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]