Refresīvā hipnoze
 

Vai bieži jūs aizdomājieties par tādiem jautājumiem:
vai ir iespējami ceļojumi, lai nokļūtu iepriekšējās dzīvēs?
Vai var nokļūt savā pagātnē?
Kas es esmu bijis iepriekšējās dzīvēs?
Kādi ir manu neveiksmju cēloņi?
Vai tie nav meklējami tālā pagātnē?
Kā mana pagātne ietekmē manu tagadējo dzīvi, vai eksistē saikne starp manām iepriekšējām dzīvēm un mani pašreiz?
Kāpēc es dzīvoju? Kāpēc esmu ieradies šajā pasaulē? Kāds ir manas dzīves mērķis?
Ceļojums iepriekšējās dzīvēs palīdz atrast atbildes uz šiem jautājumiem. Kas tā ir - regresīvā hipnoze - un vai ar tās palīdzību ir iespējams izmainīt savu likteni uz labāku?
Transa stāvoklī cilvēks var visos sīkumos atcerēties to, kas ar viņu noticis pirms daudziem gadiem un pat gadsimtiem. Šīs atmiņas ir tik spilgtas, emocionālas un reālas, ka daudzi, paviesojoties iepriekšējās dzīvēs, ir pārliecināti, ka ar viņiem notiekošais ir pilnīgi reāls…
Daudzu slimību, kompleksu, baiļu, negatīvu ieradumu un kaislību, grūtības nodibināt normālas attiecības ar cilvēkiem, nespēja risināt konkrētus uzdevumus, piemēram, nopelnīt naudu un daudz kā cita iemesli bieži sakņojas pagātnē.
Regresīvās hipnozes būtība slēpjas tajā, ka tā dod cilvēkam iespēju nokļūt situācijās, kurās viņš pagātnē piedzīvojis neveiksmes. Cilvēks no jauna var ieraudzīt un saprast to, kas ar viņu ir noticis. No malas raugoties, ar savu tagadējās dzīves pieredzi iespējams novērtēt šīs situācijas un rast citus risinājumus, citus veidus kā tajās izturēties.
Ar to pašu cilvēks var pārraut savu neveiksmju atkārtošanos ķēdīti. Rezultātā cilvēkam notiek ļoti ievērojamas pozitīvas izmaiņas dzīvē. Piemēram, attiecībās ar tuviniekiem - nokārtojas ģimenes dzīve, notiek uzrāviens karjerā, biznesā, veiksme ar seju pavēršas pret cilvēku.
Regresīvā terapija jau izsenis sevi ir pierādījusi kā nopietna un visai efektīva terapeitiskā metode.
Vēl viena regresīvās hipnozes labvēlīgā ietekme izpaužas kā negatīvo emociju izlāde, sasaistītās enerģijas atbrīvošanās, emocionālās un muskuļus nospriedzes noņemšana. Cilvēks kļūst atbrīvotāks, brīvāks.
BIEŽI TAS PALĪDZ ATBRĪVOTIES NO ILGADĒJĀM KAITĒM UN SLIMĪBĀM.
Tāpat var iziet starptelpā starp dzīvēm. Tur bieži sanāk aprunāties ar saviem sargeņģeļiem – gidiem, kas mūs pavada. Var pārskatīt un uzlabot pašreizējās dzīves plānu, ienest būtiskas izmaiņas savā nākotnē. Šādā ceļojumā pati galvenā epizode daudziem ir tikšanās ar Augstāko Saprātu, iespēja uzdot viņam jebkurus jautājumus un gūt atbildes… Bieži vien šīs atbildes cilvēkam kļūst par milzīgu atklājumu, maina saprašanu un savas rīcības novērtējumu, dod iespēju paskatīties uz savu dzīvi it kā no jauna. Bieži pēc regresīvās hipnozes seansiem rodas atklāsme par kaut kādiem jautājumiem un izpratne, savas eksistences jēgas apjausma, savas nozīmības apzināšanās, mainās attieksme pret tādu jēdzienu kā „nāve”, savas dzīves jēgas izpratne.
Raimonds Moudi, amerikāņu hipnoterapeits, viens no regresīvās hipnozes ievērojamākajiem speciālistiem, grāmatas „Dzīve pirms dzīves” autors, apgalvo, ka viņš šo ceļojumu realitātei noticējis tikai pēc tam, kad pats bija izgājis cauri regresīvās hipnozes pieredzei.
Šādu ceļojumu realitātes pierādījumi ir arī daudzskaitlīgas liecības un nopietni zinātnieki pētījumi.
Piemēram, Maikls Ņūtons, Doloresa Kleiborna, Raimonds Moudi. Mūsdienu zinātne jau sen un veiksmīgi ceļošanu pagātnē izmanto terapeitiskiem mērķiem. Pietiekami atgādināt, ka vecā labā psihoanalīze, kas visā pasaulē atzīta par vienu no solīdākiem un laika gaitā pārbaudītiem psiholoģijas novirzieniem, nodarbojas ne ar ko citu, kā ceļošanu pagātnē. Vai tas, ko cilvēks redz šajos ceļojumos, ir fantāzija vai realitāte, par to lai strīdas teorētiķi. Taču pats pārliecinošākais pierādījums, protams, būs paša personīgā pieredze.
Kā tas notiek?
Darbs noris divos etapos. Pirmajā tikšanās reizē mēs noskaidrojam jūsu uzdevumus, jautājumus, vienojamies par to, ko jūs gribētu iegūt šī darba rezultātā. Pēc tam jūs ar hipnoterapeita palīdzību iegūstat pieredzi, kā nonākt transa stāvoklī. Tiek veikts īss ceļojums pagātnē. Jūs iepazīstaties ar personīgajiem iespaidiem un sajūtām. Daudziem jau šajā etapā izdodas nokļūt savās iepriekšējās dzīvēs. Dažkārt apmācība prasa ilgāku laiku un nepieciešamas papildu tikšanās reizes. Sagatavošanās posma ilgums ir atkarīgs no pieredzes un spējas nokļūt transa stāvoklī, kā arī no dažām personības iezīmēm. Pirmais etaps ilgst no vienas līdz divām stundām. Otrajā posmā, kad ir jau iegūta pietiekama pieredze, jūs viegli nokļūstat savās iepriekšējās dzīvēs, kā arī telpā starp dzīvēm.
Viss, kas nepieciešams pilnvērtīgam darbam – klusa mierīga telpa un divi ērti krēsli. Jūs un hipnoterapeits vienkārši apsēžas blakus, jūs aizverat acis un dodaties uz savu pagātni.
Šo ceļojumu tehnoloģija ir labi izstrādāta un garantē pilnīgu drošību.
Lai iegūtu pilnīgāku priekšstatu par regresīvo hipnozi, jums būtu ieteicams iepazīties ar sekojošu literatūru:
Raimonds Moudi „Dzīve pirms dzīves”, „Dzīve pēc dzīves”.
Maikls Ņūtons „Dvēseles ceļojums. Dzīve starp dzīvēm”. „Dvēseles nozīme. Dzīve starp dzīvēm” .
Roberts Monro ”Galīgais ceļojums”.
Temati, ar kuriem strādā regresīvajā hipnozē
- Man gribas uzzināt, kāda ir manas dzīves jēga, mana sūtība.
- Man gribētos tikt skaidrībā par attiecībām ar kādu cilvēku (vīru, iemīļoto, bērniem, skolotāju, citu nozīmīgu cilvēku).
- Es gribētu atbrīvoties no bailēm.
- Man gribētos atbrīvoties no depresijas.
- Palīdziet man saprast, ko es vēlos.
- Es gribētu izārstēties no slimības.
- Man ir sarežģītas attiecības ar darba kolēģiem.
- Es gribētu kļūt veiksmīgāks.
- Es vēlētos uzlabot savu finansiālo stāvokli.
- Es gribētu tikt vaļā no saviem kompleksiem.
- Es vēlos atrast savas dzīves līdzgaitnieku (līdzgaitnieci).
Biežāk uzdotie jautājumi
Vai man ir jātic iepriekšējo dzīvju esamībai, lai varētu iziet regresīvās terapijas kursu?
Tas pavisam nav obligāti. Jūs varat pret to attiekties kā pret reālu ceļojumu savās iepriekšējās dzīvēs, izbaudīt to kā sapni vai kā vienu no kolektīvās bezapziņas izpausmēm. Jūs varat arī uzskatīt, ka tās ir jūsu fantāzijas, prāta spēle transa stāvoklī, simboli… Tam nav nozīmes.
Jūs varat iegūt lieliskus efektus neatkarīgi no tā, ko jūs par to domājat.
Vai tas nav bīstami?
Arī ļoti bieži uzdots jautājums. Cilvēki negrib uzzināt to, ko nevēlas vai ko baidās uzzināt, tādēļ vaicā – „Vai man neaizbruks jumts?”, baidās „neatgriezties”, eksistē arī kāda neapzināta piesardzība, bailes. Taču ceļojumu pagātnē tehnoloģija ir labi izstrādāta, arī drošības sistēma šo ceļojumu laikā ir pilnībā garantēta. Tiek uzlikta speciāla aizsardzība, lai šo ceļojumu procesā atvairītu negatīvas ietekmes. Pēc šo ceļojumu noslēguma mēs izzinām to informāciju, kas iegūta ceļojuma laikā, kas ir paredzēta, lai apzinātu visas tās mācības, ko varam smelties no šīm atmiņām. Bez tam, pastāv paša cilvēka apziņas kontrole, kura, neraugoties uz dziļo transu, spēj garantēt drošības režīmu.
Vai es patiešām reāli piedzīvošu iepriekšējās dzīves?
Cilvēki viens no otra atšķirtas. Viņu spējas nonākt transā, personīgā pieredze, psihiskās īpatnības ir visai atšķirīgas. Daži cilvēki pilnībā pārdzīvo iepriekšējās dzīves, daži var tikai, piemēram, sevi ieraudzīt vai sajust. Kāds pirmajā reizē savas iepriekšējās dzīves pārdzīvo daļēji, fragmentāri, taču ar katru nākamo reizi – arvien dziļāk un pilnīgāk. Turklāt pilnīga nokļūšana iepriekšējās dzīvēs nav obligāta prasība, lai gūtu pilnvērtīgu terapijas efektu.
Vai tas notiek reāli, vai tikai manā iztēlē?
Daudzi cilvēki sesijas noslēgumā saka: ”Man šķiet, ka es to esmu izdomājis”. Tas rada grūtības apspriest rezultātu un kavē reālā darba laiku. Kā teikts atbildē uz pirmo jautājumu, nav nozīmes, vai savas iepriekšējās dzīves uzskatāt par reālām, vai arī izturieties tā, it kā tās būtu jūsu fantāzijas auglis
Regresīvā terapija palīdz iegūt svarīgu informāciju, kas jums ļaus paveikt tieši jums svarīgu darbu. Daži klienti atceras reālus ģeogrāfiskus nosaukumus, atpazīst vietas, kurās reāli bijuši. Daži klienti apgalvoja, ka cilvēks, kuru viņi redzējuši sesijā, faktiski ir eksistējis. Kaut arī tas nav mūsu darba mērķis, taču tas viņiem ir svarīgi.
Lielākā daļa cilvēku redz parastas dzīves, kuru realitāti nav iespējams pierādīt. Taču terapija notiek jebkurā gadījumā.
Man gribas uzzināt, kāda ir manas dzīves jēga.
Tā ir ļoti bieža vēlme. Regresīvās hipnozes tehnika radās kā veids, kas palīdz ieskatīties dziļāk savas bezapziņas laukā, kas nav pieejami parastā stāvoklī. Tā palīdz atbildēt uz daudziem mūsu esības eksistenciāliem jautājumiem. “Kas es esmu?”, “kāda ir mana vieta šai pasaulē?”, ”kāda ir manas tagadējās dzīves jēga?“, “kā mana pašreizējā dzīve ir saistīta ar manu iepriekšējo iemiesošanos?“ u.tml.
Es nepakļaujos hipnozei. Vai man izdosies?
Absolūti. Sesijas laikā jūs atrodaties mainītā stāvoklī, taču jūs saglabājat kontroli un apzināšanos visa darba laikā. Jūs atbildat un sadarbojaties ar hipnoterapeitu. Jūs atcerēsities visu, ko jūs runājāt un izjutāt un visu, ko teica jums.
Eriksona hipnozes metodikas ļauj izsaukt transa stāvokli visiem bez izņēmuma. Jautājums ir tikai laika ilgumā, kas būs nepieciešams, lai sasniegtu dziļu transa stāvokli, kas nepieciešams pilnvērtīgam darbam.
Cik sesiju man ir nepieciešamas?
Kopumā parasti notur no trīs līdz desmit sesijām. Dažreiz kādam izdodas iegūt to, ko viņi grib, jau pirmajā sesijā. Dažkārt cilvēki strādā ilgāk – tajās situācijās, ja viņiem ir vairāk problēmu un terapeitiskais process ir ļoti sarežģīts, vai arī viņi grib iegūt vairāk padziļinātus rezultātus.
Cik ilgi notiek sesija?
Pirmā sesija parasti ilgst divas stundas. Tajā runā par to, ko jūs gribat sasniegt un iegūt, bez tam, jūs stāstāt par sevi – to, ko uzskatāt par iespējamu pastāstīt. Pēc tam – regress. Turpmākajās sesijās mazāk runā un vairāk nodarbojas ar regresu. Lai gan integrācija arī ir ļoti svarīgs process.
Cik ātri es varu sagaidīt rezultātu?
Pozitīvas izmaiņas var sākties jau pirmās sesijas laikā. Kaut arī izmaiņas var notikt nekavējoties, daži ziņojuši par ietekmes turpināšanos arī pēc dažiem gadiem. Cilvēki ir individuāli savās spējās sajust pārmaiņas noteiktā laika sprīdī.
Vai man ir jābūt nohipnotizētam?
Darba procesa laikā jūs pats izlemjat, cik dziļi vēlaties nonākt transā sesijas laikā. Katrā gadījumā jūs paliekat pilnīgā drošībā un saglabājat kontroli pār procesu.
Vai es varu izmantot šo procesu, lai restaurētu pašreizējā dzīvē aizmirstās izjūtas?
Protams. Regresu var izmantot, lai piekļūtu arī notikumiem pašreizējā dzīvē. Nav nekādu ierobežojumu attiecībā pret to, kādā laika periodā jūs vēlētos nokļūt.
Kā manas iepriekšējās dzīves terapija ir saistīta ar manu pašreizējo dzīvi?
Kas jūs mirstat, jūsu dvēsele sev paņem līdzi visas jūsu tagadējās dzīves mācības un iegūto pieredzi – ticību, attiecības, fiziskās pazīmes – visu to, kam tā izgājusi cauri dzīves gaitā. Tas viss bija nepieciešams, lai, izejot cauri dzīvei, paveiktu nepieciešamo dvēseles darbu.
Darba procesā ar iepriekšējo dzīvi svarīgi saprast to notikumu, mācību un pieredzes nozīmi un lomu, kuriem cauri gājusi dvēsele iepriekšējā dzīvē. Tāpat svarīgi saprast tās lomu attiecībā uz pašreizējo dzīvi.
Vai regresīvā terapija man palīdzēs atbrīvoties no manām problēmām?
Nekādu simtprocentīgu garantiju, protams, nav. Taču lielākā daļa cilvēku ievēro izmaiņas jau pēc pirmās sesijas. Šīs pārmaiņas tāpat turpināsies vēl ilgi pēc tam, kad darbs būs beidzies.
Svarīgi arī darbu novest līdz loģiskam noslēgumam, jo, ja jūs to beigsit pirms laika, var rasties negatīvas sekas no tā, ka atklātās problēmas netiks izzinātas un novestas līdz konkrētam rezultātam. Pēc jūsu iepriekšējo dzīvju problēmu apstrādes un integrācijas var būtiski izmainīties jūsu tagadējā dzīve. Jūsu fobijas izzudīs, jūsu depresija izgaisīs, mainīsies jūsu attieksmes stereotipi utt.
Ar ko šī terapija atšķiras no citām?
Iepriekšējās dzīves terapijas atšķiras no cita veida terapijām ar iespēju iegūt ātru piekļuvi visai jūsu pagātnei un problēmām, izdziedināšanai nepieciešamas tikai dažas sesijas pateicoties tam, ka šī metodika ļauj nonākt līdz problēmai un informācijai, kuru nebija iespējams apjaust daudzus gadus ar citu metožu palīdzību.

Kategorija: Cits | Pievienoja: laimiga (29.12.2012) | Autors: Andis Lapiņš W
Skatījumu skaits: 2522 | Reitings: 2.0/2
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]