Humora fenomens
"Katra diena, kurā neesi smējies,
ir pazaudēta diena." (Čārlijs Čaplins)

Gandrīz katrā no mums ir kaut kas, kas liek sajusties nožēlojamiem. Tas rada mūsu iztēlē problēmas, kuru nemaz nav.

Smieklu attīstīšana ir atzīta par alternatīvu metodi, kā bez ķīmiskiem medikamentiem un nepatīkamām procedūrām aiz¬mirst pavisam vai mazināt savu veselības problēmu izpausmi.
Humoru, kas ietver emociju, rakstura īpašību un morālo tieksmju savstarpējo saistību, nav ģenētiski nosacīts, to var ieaudzināt un attīstīt.

Vai smiekli ir saistāmi ar prātu?


Smiekli ne vienmēr nozīmē prieku. Smieties var par kādu joku, apju¬kumu, var kādu izsmiet. Prieks no tā visa nerodas, bet smiekli ir saistā¬mi ar prātu. Lai smietos, cilvēkam jāspēj saskatīt kaut kādas likumsakarības, izņēmumus likumsakarībās, neparastas saistības, uz kurām reaģēt, utt. Neko kaitīgu vai negatīvu pārlieku liela smiešanās cilvēka veselībai nodarīt nevar. Problēmas varētu rasties vienīgi tad, ja cilvēks savu prieku sasaista tikai ar kādu vienu vienīgu objektu. Līdzko šis objekts nav pieejams, rodas negatīvas emocijas, un tā pamazām rodas atkarība. Visbiežāk tā ir atkarība no attiecībām, piemēram: esmu iemīlējusies un tikai tad, ja šis vīrietis paskatās uz mani, es jūtos priecīga, bet ja nepaskatās — krītu depresijā, jo nekas cits man prieku nesagādā.

Neaizturi smieklus.


Tomēr priekam vajag meklēt pēc iespējas vairāk iemeslu, kā arī smieklus nevajag aizturēt, jo tas var kaitēt veselībai — no aizturētiem smiekliem rodas sasprindzinājums sejas muskulatūrā un neizsmejoties šis muskuļu saspringums jeb tonuss paliek.
Pieaugušie skaļi smejas aptuveni sešas minūtes dienā. Lai gan tas skan neticami, bet vienmēr, kad jūs smaidāt, garastāvoklis kļūst ar vien labāks.
Smaidiet apzināti vienu minūti un jums kļūs vieglāk smieties pa īstam. Smaids stimulē sejas nervus, kuri nodod informāciju smadzenēm, ka tas ir kaut kas skaists vai priecīgs.

Smejies un atgūsti jaunību.


Vai zināji, ka smiešanās liek tev izskatīties jaunākam? Cilvēks savas dzīves laikā nodarbina visus savus ķermeņa muskuļus, bet sejas muskuļiem slodzes allaž ir par maz. Smiešanās ir vislabākais tavas sejas vingrojums. Kad tu smejies, seja kļūst sarkana, tai pieplūst asinis. Tas savukārt lieliski baro sejas ādu un liek tai kvēlot. Visdīvainākais, ka slimības, šis nelaimes un izmisuma cēlonis ir arī viens no visvairāk izmantotajiem anekdošu avotiem. Cilvēka ķermenis un tā visa būtība rada neskaitāmus jokus, kam netrūkst klausītāju.

Labs antistresa līdzeklis


Smejoties labi atslābst muskuļi, tiek veicināta un uzlabota asinsrite un samazinās stress. Smiešanās ir viena no meditācijas vai relaksācijas formām, tomēr smiekliem ir vēl kāda priekšrocība: meditējot domas ir jākoncentrē, lai liktu sev ne par ko nedomāt, un ne vienmēr tas izdodas, bet smejoties galvā nenotiek apzināts domāšanas process un visas mūsu sajūtas tajā brīdī kombinējas vienā harmonijas momentā, dod atslodzi visam ķermenim.
Un vēl kas - smiešanās process pasargā no dažādiem vīrusiem, baktērijām un mikroorganismiem. Smiešanās mūsu imūnsistēmai ir ļoti nozīmīga, lai izvairītos no tādām nāvējošām slimībām kā AIDS un vēzis.

Kas notiek, kad smejamies?


Pirmām kārtām iesaistās aptuveni 80 muskuļi un ķermeni pārņem pozitīvais stress. Sirds sitas ātrāk un paaugstinās asinsspiediens. Plaušās ieplūst vairāk skābekļa. Un tā nav vienīgā iedarbība.
Smiešanās noārda stresa hormonus organismā. Tiek stimulēta imūnsistēma. Vieglāk izturēt sāpes, pieaug dzīvesprieks. Mazinās spriedze un bailes. Kļūst vieglāk izārstēt dažādas slimības.
Emocionālā iztukšotība liek justies tā, it kā tiešām ap sirdi būtu tukšums. Runa ir par izjūtu, ka nekam nav jēgas un nav iespējams atrast vietu dzīvē. Ja tu uzdod sev jautājumu: "Kā es tieši šobrīd jūtos?" un atbilde ir "Nekā" vai "Iztukšota", turklāt tam nav nekāda šķietama iemesla, tad tā ir droša zīme, ka tu esi sarāvusi saites ar savu iekšējo pasauli vai apspied kaut kādas emocijas.
Kā pieaugušie mēs novērtējam sevi pastāvīgi apstiprinot, kas mēs esam, ar vārdu, darbības un lēmumu palīdzību. Visbeidzot, mēs novērtējam sevi, pieņemot sevi ar visiem saviem trūkumiem.
Kategorija: Padomi | Pievienoja: laimiga (26.05.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 1415 | Atslēgvārdi: Humora fenomens | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]