Ko ēst atslodzes dienā
Atslodzes diena nozīmē organisma attīrīšanu, bet organisma attīrīšana nozīmē tā atbrīvošanu no sārņiem un dažādiem kaitīgiem mikroorganismiem. Atslodzes dienu princips ir tāds pats kā lielākajai daļai mazkaloriju diētu - uzņemt mazāk enerģijas, lai organisms būtu spiests dedzināt savas tauku rezerves. Tikai atšķirībā no diētas, kur savu gribasspēku nākas pierādīt katru dienu, atslodzes diena liek saņemties uz brīdi.

Atslodzes diena ir ļoti vērtīga visas dzīves garumā, bet tievēšanas laikā tā nereti kļūst par visu tievētāju labāko draugu.
Atslodzes dienu būtu vēlams taisīt vienu reizi nedēļā, var arī divas, taču tas jāskatās pēc katra cilvēka individuālajām vēlmēm un veselības stāvokļa. Vēlams būtu arī pieturēties pie sistēmas, kurā dienā ievērot atslodzes dienu. Nav noteikti jāizvēlas par atslodzes dienu pirmdienu, otrdienu vai trešdienu. Brīvdienās parasti mēs ejam ciemos, gaidām viesus, līdz ar to šajās dienās būtu samērā grūti atturēties no ēdiena. Taču to, kurā dienā atpūtināt organismu, izvēlās katrs pats. Tāpat katrs pats izvēlas arī to, ko viņš šajā dienā ēdīs un ko ne.

Var visas dienas garumā uzturā lietot tikai ūdeni vai tēju. Ja izvēlaties lietot tēju, tad labāk priekšroku dodot pelašķu, mežrozīšu, asinszāļu tējas. Ja tomēr visas dienas garumā esat nolēmusi lietot vien ūdeni, tad dienā vajadzētu izdzert aptuveni 3 litrus. Ūdenim var pievienot citronu sulu. Aukstā laikā ūdenim jābūt siltam.

Atslodzes dienas laikā varat ēst arī tikai vienu ēdienu, piemēram, zivi. 200 gramu vārītas zivs sadaliet piecām ēdienreizēm. No kartupeļiem gan atturieties. Papildus zivij dienā jādzer arī daudz ūdens vai tēja, protams, bez cukura.

Tikpat labi varat ēst arī rīsus. Tie jāvāra bez sāls un garšvielām. Klāt varat ēst gan tomātus, gan ābolus.

Atslodzes diena var būt arī biezpiena diena. Puskilogramu biezpiena sadaliet piecām ēdienreizēm. Ja biezpiens ir sauss, to var sajaukt ar vājpiena jogurtu vai pienu. Ja ļoti sakārojas kas saldāks, biezpienam var pievienot mazliet medus vai iedrupināt sasmalcinātus riekstus.

Var atslodzei dzert "vājo" kefīru vai pienu ar mazu tauku daudzumu, kam garšas uzlabošanai var pievienot kādu zaļumu vai dārzeni. Lielisks variants atslodzes dienai ir tomātu sula (tikai tāda, kurā nav sāls).

Vēl viens, bet ne mazsvarīgs fakts, kas jāņem vērā atslodzes dienā, ir katra cilvēka veselības stāvoklis.

Ja iepriekš bijušas sūdzības par aknu, nieru darbību vai nomoka kāda cita hroniska kaite, vēlama konsultācija ar ārstu. Arī šādā gadījumā parasti atslodzes dienas var ievērot bez bažām, tikai lielāka uzmanība jāpievērš izvēlētajam produktam. Piemēram, pacientiem, kam novēro tendenci locītavās nogulsnēties urīnskābes sāļiem, atslodzes diena ar gaļas ēšanu var radīt nopietnas veselības problēmas. Citam nevēlami ir dārzeņi vai gāzēts minerālūdens, jo tie kairina kuņģi un izraisa pastiprinātu apetīti.
Kategorija: Padomi | Pievienoja: laimiga (24.05.2012) | Autors: www.stilaparks.lv
Skatījumu skaits: 1162 | Atslēgvārdi: atslodzes dienas | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]