Praktiski vingrinājumi. Retrospekcija
 

„Neaizver acis, kad uznācis miegs, pirms neesi izanalizējis visus pagājušās dienas notikumus”. (Citāts ko piedēvē Pitagoram) Zemāk piedāvātie vingrinājumi ņemti no Maksa Hendeļa grāmatas: „Lekcijas par rozenkreiceru kristietību”.

Vakara vingrinājums

Vakara vingrinājums, retrospekcija, ir visefektīvākā no visām metodēm, lai virzītos pa sasniegumu ceļu. Tas dod to tālejošo efektu, kurš ļauj tagadnē apgūt ne tikai esošās dzīves gudrības, bet arī zināšanas, kuras parasti pietaupāmas nākošajām dzīvēm.

Pēc tam, kad cilvēks vakarā aiziet gulēt, ķermenis atslābst un cilvēks sāk dienas notikumu pārskatu pretējā kārtībā, sākot ar vakara notikumiem, pēc tam dienas, tad rīta.

Viņš cenšas katru ainu atsaukt atmiņā pēc iespējas godīgāk, cenšas atsaukt prātā visu, kam vien bijis kāds sakars ar katru no ainām, lai spriestu par savu darbību, nosakot, vai viņa vārdi izsacīja to nozīmi, kuru viņš gribēja, vai arī radīja nepareizu priekšstatu, viņš pārspīlēja, vai pārāk mazu nozīmi piešķīra, stāstot citiem par saviem pārdzīvojumiem.

Cilvēks katrā ainā apskata savu morālo stāvokli. Ēšanas laikā – vai ēda, lai dzīvotu, vai dzīvoja, lai ēstu, apmierinātu savu baudu? Lai viņš sevi nosoda un nokaunina, ja to pelnījis, un lai uzslavē par nopelniem.

Cilvēkam grūti šī vingrinājuma laikā palikt nomodā. Tādā gadījumā pieļauj sēdēšanu gultā, kamēr iemācās kā nākas to darīt guļus.

Retrospekcijai ir milzīga nozīme, daudz lielāka nekā var iedomāties.

Pirmkārt, mēs apzināti veicam harmonijas atjaunošanu, turklāt daudz īsākā laikā nekā to var izdarīt vēlmju ķermenis miega laikā, piešķirot sev lielāko nakts daļu ārējam darbam, salīdzinājumā ar citiem iespējamiem notikumiem.

Otrkārt, katrs cilvēks katru nakti pavada savā Šķīstītavā un Pirmajās Debesīs, pievienojot savam garam dienas pieredzes būtību kā Pareizas Jūtas. Tā viņš izvairās no šķīstītavas pēc nāves, kā arī ekonomē laiku, kas jāpavada Pirmajās Debesīs.

Un, beidzot, ne mazāk svarīgi - dienu pēc dienas, izvelkot dienas pieredzes būtību, kas liek augt dvēselei, savienojot to ar Garu, viņš patiešām dzīvo ar prātu un attīstās virzienos, kas paredzēti nākošajām dzīvēm.

Precīzi izpildot šo vingrinājumu, mēs dienu pēc dienas smeļam no savas zemapziņas nevēlamus gadījumus, tā, ka mūsu grēki dzēšas, aura sāk starot garīgā zeltainā gaismā, kas izfiltrējas no katras dienas pieredzes ar retrospekcijas palīdzību, un tādā veidā mēs piesaistām Skolotāja uzmanību.

Skaidrie ieraudzīs Dievu, teica Kristus, un Skolotājs ātri tiem atvērs acis, kad mēs būsim gatavi, lai ienāktu „Zinības Pilī” Vēlmju Pasaulē, kur iegūsim pirmo apzinīgas dzīves pieredzi bez blīvā ķermeņa.

Kategorija: Padomi | Pievienoja: laimiga (29.12.2012) | Autors: www.e-misterija.lv
Skatījumu skaits: 1324 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]