Pastāv teorija, ka patiesībā visi cilvēki iegūst visu, ko vēlas. Protams, pēc šī teikuma izlasīšanas tu nekavējoties esi gatavs kliegt pretī, ka tās ir pēdējās muļķības.

Bet, pirms to dari, pagaidi! Lūk, kā šī teorija tiek skaidrota.

Visi cilvēki iegūst to, ko vēlas. Bet tikai tad, ja to patiesi vēlas – ja šī vēlme nāk no viņu dvēseles dziļumiem, nevis no apzinātā prāta ego pārvaldītās un sociālo normu savažotās daļas.

Viena no cilvēku biežākajām problēmām ir tāda, ka viņi vienkārši nezina, ko grib – tas ir, nezina, ko patiesi grib. Tas arī liek viņiem domāt, ka nekad nevar to dabūt.

Piemēram, viņiem šķiet, ka neko nevēlas vairāk kā jaunu māju, tievu vidukli, paaugstinājumu darbā un precības ar Holivudas slavenību.

Taču visas šīs vēlmes diktē ego. Tās ir pakļautas sabiedrības standartiem, tās nosaka un spēj arī viegli izmainīt masu medijos pieejamā informācija, ko ļaudis uzsūc sevī ik dienu. Šīs vēlmes nenāk no dvēseles.

Tomēr, ja kāda iegriba ir iesēdusies prātā un neatstāj to, tad nevajag to uzreiz norakstīt un mēģināt aizmirst. Ļoti bieži aiz šīm šķietami seklajām iegribām slēpjas kāda dziļāka, vispārīgāka, tīrāka dvēseles vēlme, kas tikai tavā apziņā izpaužas caur ikdienišķās realitātes pierasto prizmu.

To vieglāk būs saprast caur piemēriem.

Daudzu sieviešu slimīgā apsēstība ar svaru un degošā, nebeidzamā vēlme notievēt patiesībā atspoguļo dvēseles ilgas tikt mīlētai, būt mierā ar sevi, harmonizēt ķermeni un garu. Sociālo standartu nodarbinātais prāts šo vēlmi iztulko kā vajadzību izskatīties pēc žurnāla modeles.

Arī vēlme pēc bagātības un materiālā komforta var nozīmēt kaut ko dziļāku, piemēram, to, ka tev trūkst drošības sajūtas vai arī šķiet, ka nespēj pietiekami stingri turēt kontroles grožus pār savu dzīvi. Tas var nozīmēt arī kaut ko citu. Tas jāsaprot tev pašam.

Katru vēlmi, kas ienāk tavā prātā, nepieciešams analizēt. Parocies apakšā zem katras uzmācīgās kaprīzes, kuru tik neizsakāmi gribi piepildīt. Kāda dvēseles vēlme zem tās slēpjas?

Kad tu sapratīsi, ko vēlas tava dvēsele, nevis ego un prāts, tas uzreiz kļūs piepildāms, jo dvēseles vēlmes bieži vien piepildās citādā veidā, nekā to interpretē tava apziņa. Piemēram, lai iegūtu dvēseles mieru un mīlestību, nav obligāti jāizskatās pēc modeles. Tam ir citi ceļi – sevis pieņemšana, kļūšana par labāku, mīlošāku cilvēku, kuru apkārtējie mīlēs, neatkarīgi no vidukļa apkārtmēra. Ja izvēlēsies šo ceļu, tad ego kaprīze varbūt arī paliks neapmierināta, bet tu iegūsi kaut ko dziļāku un labāku – dvēseles mieru, kas liks tev aizmirst, ka kādreiz vispār vēlējies notievēt.

Kad sieviete vēlas būt skaista, viņa patiesībā vēlas justies skaista. Un to  ir iespējams sasniegt arī bez plastiskajām operācijām un diētām – iemīlot sevi.

Protams, zem daudzām ikdienišķām vēlmēm nekas dziļāk neslēpjas. Piemēram, ja tu gribi ēdienu vai seksu – tās ir tikai instinktu diktētas dziņas, ar kurām dvēselei nav nekāda sakara.

Vēl viens svarīgs aspekts, kas palielina tavas iespējas iegūt visu, ko vēlies, ir ticība. Bieži vien cilvēki vienkārši netic, ka viņu vēlmju piepildījums ir iespējams, tāpēc noliedz to. Piemēram, tev šķiet, ka tavs lielais deguns padara seju neglītu, un tu to ļoti gribētu mazāku. Tomēr tu saproti, ka to sasniegt nav iespējams, plastiskajam ķirurgam naudas nav, bet citi ceļi nepastāv. Tā tu definē savu vēlmi kā nepiepildāmu un viss, ko tu turpmāk dari – bēdājies par savu milzīgo degunu tā vietā, lai meklētu ceļu uz savu labsajūtu.

Ne mazums cilvēku uzskata, ka, ja tu pietiekami stipri vēlētos un ticētu, ka tavs deguns pats no sevis var kļūt mazāks, tas arī notiktu. Bet tam, protams, ir ļoti grūti noticēt. Tāpēc tā vietā labāk paanalizē savu vēlmi – zem tās varētu slēpties alkas iemīlēt sevi, izjust pateicību par savu ķermeni un justies ērti savā ādā. Šīs vēlmes piepildījuma iespējamībai noticēt būs vieglāk, un ticība ir nepieciešama. Un tad meklē ceļu, kā šo vēlmi sasniegt – caur meditāciju, jogu, pozitīvu domāšanu, draugu atbalstu vai kā citādi.

Otrais ierobežojošais faktors ir laiks. Mēs dabūjam visu, ko dvēsele vēlas, bet bieži vien tas notiek pēc ilgas un sāpīgas gaidīšanas perioda. Piemēram, mēs pavadām ilgus, nomodu sapņu pildītus vientulības gadus, līdz beidzot satiekam partneri, kurš spēj piepildīt mūsu dvēseli ar mīlestību.

Visums piepilda dvēseles vēlmes tikai tad, kad esam tam gatavi. Un nereti mums jāiziet cauri daudziem pārbaudījumiem un dzīves mācību stundām, pirms esam gatavi saņemt savu vēlmju piepildījumu. Pārāk ātri piepildītas vēlmes var būt bīstamas, piemēram, ja dvēseles radinieki satiktos pārāk agri, pirms viņi gatavi uzņemties šīs attiecības, tās tik un tā būtu sāpīgas un neizdevušās. Ja cilvēki nomirst, neieguvuši to, ko kāro viņu dvēsele, tas visticamāk nozīmē, ka šajā dzīvē viņi vēl nav tam gatavi…

Katru reizi, kad tu kaut ko gribi, ieklausies sevī – vai jūti, ka šī vēlme nāk no tavas būtības dziļumiem nevis ego? Cik savtīga tā ir? Vai tās piepildījums dos labumu tikai tev vai arī pārējai pasaulei? Cik daudz tu esi gatavs ziedot šīs vēlmes labā, cik ilgi gaidīt un, ja vajadzīgs, ciest?