Aromterapija un aromātiskās vielas
 

Aromterapija ir ļoti efektīva metode, kā pilnveidot savu garīgo praksi, iedarboties uz apziņu un veselību. Cilvēki jau vairākus gadu tūkstošus ir pētījuši augus un to aromātus, mūsu senči jau sirmā pagātnē izmantoja aromātu iedarbību, sievietes lai piesaistītu vīrieti un aiz sevis atstātu reibinošu, vilinošu aromātu, dažādi aromāti vīraku veidā tiek dedzināti tempļos, lai izrādītu cieņu dievībām, aktivizētu to pozitīvās enerģiju aspektus, meditācijas laikā zāļu, eļļu vai vīraka aromāti ir vieni no visefektīvākajiem līdzekļiem, kas palīdz ieiet mainītā apziņas stāvoklī, aromāti attīra un uzlabo enerģētisko apmaiņu ķermenī, palīdz atgriezt izjaukto balansu. Aromterapija tiek izmantota dziednieciskajos enerģētiskajos seansos, Ajurvēdiskajās masāžās pie bāzes eļļas, telpu garīgai atmosfērai, pie dažādu slimību ārstēšanas.
Katra aromātiskā viela, atbilstoši tai piemītošajām īpašībām, maina apkārtējās vides un paša cilvēka vibrāciju enerģiju. Aromāti mūs ietekmē ļoti smalkā līmenī un palīdz mums iekļūt dziļāk mūsu apziņā. Meditācijas laikā aromātiskās vielas, īpaši ēteriskās eļļas, palīdz pāriet no koncentrēšanās uz ārpasauli pie sevis atskārsmes.

Aromātus var izmantot dažādi. Var doties vannā ar ēteriskajām eļļām pirms meditācijas. Tāpat jūs varat uzpilināt sev uz ādas pāris eļļas lāses pirms pašas meditācijas. Var iepilināt vienu vai divas piles eļļas tasē ar ūdeni un nolikt to blakus sev meditācijas laikā. Gaiss ap jums piepildīsies ar aromātu. Ja jūs izmantojat vīraku, tad tas ir jādedzina pirms meditācijas vai jāatstāj degam visas meditācijas laikā.

Aromātisko vielu iedarbības:

Ēteriskās eļļas tiek izmantotas aromātiskajās lampās, aromātiskajos flakonos un spilventiņos, parfimērijas un kosmētikas produkcijā. Turklāt dažādas eļļas rada dažādu ietekmi.

Attīroša iedarbība
Šī īpašība piemīt ģerānijas, lavandas, citronliānas, muskata koka, apelsīna, rožlapiņu, rozmarīna, salvijas, citrona ēteriskajām eļļām.

Stimulējoša iedarbība
Šī īpašība piemīt immortela, koriandra, lavandas, muskata koka, neļķes, piparmētras, rozmarīna, verbēnas, kadiķa, izopa, citrona eļļām.

Atsvaidzinoša iedarbība
Šī īpašība piemīt kanangas, baltegles, immortela, savvaļas piparmētras, lavandas, mandarīna, bigardijas, apelsīna, citrona un vetīvera eļļām.

Harmonizējoša iedarbība
Šī īpašība piemīt kanangas, haļbana, ģerānijas, jasmīna, majorāna, mandarīna, mimozas, apelsīna, rožlapiņu, sandala ēteriskajām eļļām.

Nomierinoša iedarbība
Šī īpašība piemīt diļļu, ģerānijas, jasmīna, kumelītes, melisas, bigardijas, rožkoka, vaniļas ēteriskajām eļļām.

Atslābinoša iedarbība
Šī īpašība piemīt bazilika, halbana, immortela, kumelītes, lavandas, melisas, mimozas, bigardijas, apelsīna, rožlapiņu, sandala, vaniļas, ciedra ēteriskajām eļļām.

Jutekliska iedarbība
Šī īpašība piemīt bergamotes, kanangas, ģerānijas, jasmīna, kardamona, mandarīna, bigardijas, apelsīna, pačūlijas, rožlapiņu, sandala un ilangilang ēteriskajam eļļām.

Antistresa iedarbība
Šī īpašība piemīt bergamota, halbana, ģerānijas, jasmīna, koriandra, lavandas, mimozas, bigardijas, pačūlijas ēteriskajām eļļām.

Spēcinoša iedarbība
Šī īpašība piemīt zirdzenes, lavandas, melisas, muskata koka, piparmētras, rozmarīna, verbenas, ciedra, citrona un vetivēra ēteriskajām eļļām.

Ēteriskās eļļas sievietēm un vīriešiem

Ēteriskās eļļas tāpat var iedalīt pēc šī principa, jo līdzās pamata ietekmei, tās it kā pastiprina cilvēka sievišķo vai vīrišķo sākotni.

Sieviešu ēteriskās eļļas
Zirdzenes, bergamota, ģerānijas, lavandas, citronliānas, majorāna, mandarīna, bigardijas, rožlapiņu, rozmarīna, vijolītes un ilang-ilang ēteriskās eļļas.

Vīriešu ēteriskās eļļas
Anīsa, bazilika, kardamona, melisas, muskata koka, pačūlijas, sandala, ciedra ēteriskās eļļas.

ĒTERISKO EĻĻU RAKSTUROJUMS

Eikalipts
Tā ir eļļa, kas tiek izmantota meditācijās, tai piemīt spēcīgas un daudzpusīgas īpašības. Uzpiliniet lāsi eļļas starp acīm un tas stiprinās jūsu iekšējās redzes aktivizāciju (trešās acs). Eikalipta eļļa tāpat palīdz atbrīvoties no visām negatīvajam emocionālajām reakcijām, kas rodas, meditējot par pagājušajām dzīvēm.

Hiacinte
Tā ir brīnišķīga aromātiska viela katram, kas vēlas piedzimt no jauna, kas grib likvidēt "dzimtas traumas" sekas. Var tikt izmantota meditācijās par pagājušo dzīvi, lai atklātu pašreizējās depresijas cēloņus.

Lavanda
Lavanda vienmēr tikusi uzskatīta par maģisku augu ar maģisku aromātu. Var palīdzēt izsaukt sapņus par pagājušo dzīvi, īpaši meditāciju laikā, kas tiek veiktas pirms gulētiešanas. Var izgaismot konfliktus starp laulātajiem, kuru saknes meklējamas pagājušajās dzīvēs. Palīdz atklāt karmiskās blokādes un atbrīvoties no tām. Meditāciju laikā sekmē emocionālo blokāžu vai iekšējo konfliktu atklāšanu, kas traucē jūsu garīgajai izaugsmei.

Ceriņi
Lielisks meditācijas līdzeklis, jo stimulē apzinātās atmiņas dziļākos līmeņus. Šī smaržviela ir īpaši efektīva, ja ar to ierīvē pakausi. Tā iedvesmo meditatīvo pieredzi. Palīdz atcerēties pagājušās dzīves, stiprinot atmiņu un gaišredzību. Ļauj labāk izprast cilvēka dvēseles skaistumu.

Mirres
Tā ir spēcīgas iedarbības aromātiska viela, kuru pagātnē izmantoja slimību ārstēšanai, brūču dziedēšanai un attīrīšanai.

Apelsīns
Apelsīna aromāts var tikt izmantots praksē, lai atbrīvotos no emocionālām traumām. Ievieš skaidrību un mieru, īpaši uzbudinātos stāvokļos. Tāpat izraisa sapņus par pagājušo dzīvi, kuros ietverti mājieni par tagadēju baiļu izcelsmi.

Salvija
Ir spēcīgas iedarbības aromātiska viela, kas palīdz mums uztvert pagātnes garīgos impulsus caur tagadni. Atmodina nemirstības sajūtu un izpratni par to, ka dvēseles dzīve turpinās ārpus viena fiziskā iemiesojuma robežām.

Sandalkoks
Tā ir vispārējas iedarbības aromātiska viela, ko var izmantot dažādiem mērķiem; palīdz cilvēkam sasniegt patīkamu mainītās apziņas stāvokli. Sandalkoka pielikšana pie deniņiem palīdz sakoncentrēt domas meditācijas laikā. Palīdz novērst aizsprostojumus, kas traucē sasniegt visaugstākās atklāsmes meditatīvajā stāvoklī.

Glicīnija
Okultisti, metafiziķi un dziednieki nereti izmanto šī auga aromātu, lai atklātu augstākās enerģētiskās vibrācijas. Glicīnija var tikt izmantota meditācijās, lai atmodinātu un aktivizētu radošās spējas. Palīdz atvērt "sakaru kanālu" starp mūsu apziņu un zemapziņu, kurā glabājas vissenākās atmiņas.

Puķu ekstrakti

Tie ir eliksīri, kas pagatavoti no dažādām zālēm un koku ziediem. Tie tiek gatavoti ne tik daudz no auga fiziskā materiāla, cik no enerģijas, kas atrodas augā un izdalās no tā vienkāršas alķīmiskas procedūras gaitā. Ekstrakti ir absolūti nekaitīgi un netraucē citu ārstniecības līdzekļu ietekmei.

Katram ziedam piemīt sava personīgā individualitāte un sava vibrāciju frekvence. Un katrs no tiem savā veidā ietekmē cilvēku caur sava eliksīra īpašo enerģētiku.
Pāris eliksīra piles ir spējīgas radīt jaunu cilvēka enerģētisko vibrāciju sistēmu.

Ekstrakti var tikt izmantoti dažādiem mērķiem.

Artemīzija
Artemīzija padara mūsu apziņu daudz skaidrāku meditācijas laikā. Stimulē intuīciju un radošo iztēli. Ļauj palūkoties uz tagadnes notikumiem no meditatīvās pieredzes pozīcijām.

Asinszāle
Viena no vislabvēlīgākajām esencēm jebkurai meditatīvai praksei. Maigi ievada mainītā apziņas stāvoklī. Veiksmīgi stimulē sapņus par pagājušajām dzīvēm. Padara daudz skaidrākas mūsu izjūtas meditatīvajā stāvoklī.

Upene
Efektīva radošās vizualizācijas meditācijas laikā. Palīdz ieviest skaidrību pagātnes problēmu risināšanā, kas atkārtojas tagadējā dzīvē. Palīdz atkal atskārst augstās mācības, kas izzinātas pagātnē.

Neaizmirstule
Šis ekstrakts iekairina visdziļākos atmiņas slāņus un palīdz atmodināt saikni starp apziņu un zemapziņu. Īpaši efektīvs tas ir meditācijas laikā, kuras mērķis ir atklāt pagātnes karmiskās saiknes ar cilvēkiem, kas ieņem vissvarīgāko vietu mūsu dzīvē.

Īriss
Palīdz atklāt un izpaust radošās spējas, kas mums bija attīstītas pagātnē.

Lotoss
Šis ziedu ekstrakts stiprina visu pārējo ekstraktu ietekmi. Atmodina dziļākos apziņas līmeņus. Var tikt izmantots pēc- meditācijas procesā, lai apkopotu pagājušās dzīves pieredzi un pielāgotu to mūsu tagadējiem apstākļiem. Ar panākumiem var tikt izmantots, kā palīglīdzeklis jebkuras meditācijas laikā.

Mārsils
Palīdz sasniegt mainītu apziņas stāvokli. Stiprina mūsu intuitīvo uztveri; lieliski palīdz atcerēties aizgājušos laikus.

Aromterapija tas ir ceļš pie sevis un savas būtības, izmantojot zemes mātes sniegto augu aromātus, ceļš kā labāk iepazīt sevi un atklāt dabas burvību un spēku. Ja cilvēkam pret vienu vai vairākiem dabīgajiem aromātiem ir izteikta nepatika, tas liecina, ka cilvēkā ir noteikta veida problēmas, zinot aromāta iedarbību un nozīmi mēs varam iegūt ieskatu, kāda veida problēmas jārisina, no nevēlamā aromāta nevajag bēgt, bet gan pacensties saprast iekšējo problēmu, tādā veidā aromāts, kurš likās nepieņemams, tiks uztverts savādāk un tas nešķitīs traucējošs. Cilvēka oža ir viena no piecām maņām, caur kuru mēs saņemam un nododam informāciju apziņai. Aromterapijā noteikti ir jāizmanto dabiskie aromāti, nevajag uz aromātiskajam eļļām ekonomēt naudu, bet gan izvēlēties pašu labāko, tikai ar augstvērtīgu izejvielu mēs aromterapijas praksē varam gūt spēcīgus un acīmredzamus rezultātus. Aromterapijā neizmantojam sintētiskas izejvielas, gaidīto pozitīvo rezultātu vietā mēs tikai nodarīsim kaitējumu sev un savai enerģijai.

Kategorija: Dziedniecība | Pievienoja: sofi (13.04.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 3315 | Atslēgvārdi: aromātiskās vielas, aromterapija | Reitings: 1.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]