Dabiskās ziedes
 

Tās var pagatavot no augiem, dārzeņiem. Nav prātīgi laist garām veltes, ko mums dāvā saule, gaiss, zeme, ūdens. Jau senajā Ķīnā un Indijā šādas ziedes bija un ir plaši izplatītas. Svarīgi atcerēties, ka ziedes un citus zāļu preparātus pagatavojot, jābūt labā noskaņojumā. Vislabāk ziedes un zāļu maisījumus izgatavot tieši pirms lietošanas.

Ikviens augs ir apbrīnojama laboratorija, kas sevī pārstrādā un uzkrāj dažādas enerģijas un ķīmiskos elementus. Pasaule ir iekārtota pēc atbilstības un saskaņas principa.

Ziežu gatavošana

Ja slimo ar osteohondrozi: ņem l daļu smiltsērkšķu eļļas, pievieno l daļu bērza lapiņas, kas aplietas ar nelielu daudzumu vāroša ūdens, visu rūpīgi samaisa. Ierīvē sāpošo muguru. Glabāt šo maisījumu ledusskapī ne ilgāk par 4 diennaktīm.

Ņem: 50 g kampara, 50 g sinepju pulvera, 100 ml spirta, 5 jēlus olas baltumus. Ielej spirtu traukā, izšķīdina tajā kamparu, pieber klāt sinepju pulveri, izšķīdina. Atsevišķi atdala olu baltumus, pēc tam sajauc ar pārējām sastāvdaļām. Iegūto ziedi ieziež ādā sāpošajās vietās, pagaida, kamēr ziede iesūcas ādā, tad pāri palikušo ziedi ar linu vai vilnas drānu ierīvē ķermenī. Ierīvēšanu izdarīt 2 – 3 vakarus.

Ja sāp locītavas, kakla skriemeļi: ņem 200 ml pudeli, ievieto tajā gabaliņu kampara. Uzlej 1/3 tīrīta aptiekas terpentīna, 1/3 olīvu vai saulespuķu eļļas, pārējo brīvo daļu piepilda ar vīna spirtu. Ierīvē locītavas, skriemeļus.

Plaisām, vātīm, krevelēm, kraupim u.c.: cūku iekšējos taukus sajauc vienādās daļās ar kviešu miltiem, samaisa un cep uz pannas, tad pielej pienu, vāra, līdz izveidojas pasta. Biezu kārtu šīs ziedes uzklāj uz tīras drānas un piesaitē slimajai vietai. Tur 10 stundas (kurss 3 – 4 reizes).
Psoriāzei: ņem medu (2 daļas), bērnu krēmu (2 daļas), olas baltumu (5 daļas), struteņu pulveri (l daļu), medicīnisko glicerīnu vai solidolu (pēc izjūtas). Sajauc un izveido ziedi. Patur, tad uzklāj uz slimības skartajām vietām.

Brūcēm: ņem ēdamkaroti kazu vai aitu tauku, sajauc ar ēdamkaroti sāls un ēdamkaroti labi sasmalcinātu sīpolu (pērnos, vecākos). Liek traukā, kārtīgi saberž viendabīgā masā. Smēri liek brūcē un ārpus tās. Apsaitē un tur 24 stundas. Pirmajās dienās sajutīs sāpes, pēc 2 – 3 zāļu pielikšanas reizēm netīrumi no brūces tiks izvilkti, sāpes mazināsies. Brūce pēc 4 – 5 reizēm sadzīs.

Strutojošas brūces dziedē arī ar sīpolu vai ķiploku sviestu.

Apdegumu dziedināšanai: l daļai lavandas eļļas pievieno 2 daļas vazelīna. Ja nav vazelīna, to var aizstāt ar l daļu sintomicīna ziedes. Uzziež rētām.
Dermatītam un citām ādas kaitēm: ņem l daļu saberztas bērzu lapas un 2 daļas tauku. Sajauc un lieto pēc vajadzības.

Kategorija: Dziedniecība | Pievienoja: sofi (13.04.2012) | Autors: Dziedniece Gita Balode
Skatījumu skaits: 2129 | Atslēgvārdi: receptes, Dabiskās ziedes | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]