Dziedināšana ar svecēm
 

    Daudzās senajās kultūrās uguns izcelšanās, kā arī pats degšanas process -dūmu un gaisa sajaukšanās - vienmēr uzskatīts par noslēpumainu, maģisku un svētu parādību. Stāsti un mīti liecina, ka lielākajā daļā pasaules kultūru uguns pirmsākumos ir piederējusi vienīgi dieviem un Prometejs bija tikai viens no daudzajiem varenajiem, kurā viņiem to nozaga un nodeva cilvēkiem.

   Uguns pavada mūs visu dzīvi gan fizisku, gan daudz smalkāku un netveramāku enerģiju veidā. Uguns klātbūtne sajūtama visur - no vulkāna liesmām līdz parastam ķermeņa siltumam, no saules uzliesmojuma līdz iedvesmas un intelekta dzirkstīm.

  Sveces tika izmantotas dažādos nolūkos jau kopš tā laika, kad cilvēki iepazina uguni. Svece tā ir ļoti aktīvs papildus gaismas un uguns radīšanas simbols. Izmantojot sveces liesmu dziedināšanai, mēs iesaistāmies daudzu gadsimtu garā uguns rituālā, vienlaikus katrreiz to radot it kā no jauna

   Aizdedzot sveci, vienmēr iedomājies, ka tu radi gaismu tur, kur tā nav bijusi agrāk, atnesot siltumu un dziedināšanu tur, kur tā ir nepieciešama. Šāda doma pati par sevi ir ļoti dziednieciska. Uzskati sveci kā nesadedzinātu dzīvības enerģijas būtni ar fizisku ķermeni, kura gaida pieskaršanos ugunij - savu atdzimšanu, lai palīdzētu atgriezt veselību dvēselei un ķermenim.

 

Sveču izmantošanas ieteikumi

 

1.     Sveces krāsas un tās vibrāciju spēks rodas, atbrīvojas un pastiprinās kad tā deg.

2.     Izmantojamā sveces krāsa atkarīga no nepieciešamā dziedināšanas mērķa.

3.Visas sveces pirms to lietošanas nepieciešams notīrīt, vēlams iesvētīt, lai atbrīvotu no negatīvās informācijas, kas svecēs var būt uzkrājusies izgatavošanas un uzglabāšanas laikā. Šis process, ko sauc par sveces "apstrādi"", palielina iedarbību, ko dod sveces krāsa.

    Sveču attīrīšanu veic ar speciāli šim nolūkam paredzētām eļļām vai arī ar parasto olīveļļu. Svece vienmēr jātīra tikai vienā virzienā. Dedzināšanai domātās vēlams tīrīt no apakšas uz augšu, jo tāda kustība simbolizē krāsas un gaismas izplatīšanos apkārtējā telpā.

     Tāds pats iedarbības spēks eļļas vietā, būs vārdos vai tikai domās izteiktam svinīgam lūgumam dziedināt, kā arī piemērotai vai iemīļotai lūgšanai. Sagatavojot sveci, vienlaikus jāsagatavojas un jānoskaņojas arī pašam.

4.     Lai nerastos savā starpā konfliktējošas enerģētiskās vibrācijas, sveci, kas izmantota vienam noteiktam uzdevumam, nav vēlams izmantot citam.

5.     Darbosies katra rūpīgi sagatavota svece, arī baznīcas sveces.

6.     Sveces nodzēšana ir dziedināšanas rituāla noslēgums. Tas jāizdara ar noteiktu kustību un ciešu apņemšanos dziedniecisko enerģiju noturēt uz vietas. Sveci nedrīkst nopūst ar elpu, jo elpošana līdzīgi ugunij tiek pieskaitīta pie radošajiem spēkiem, bet vienu radošu spēku nedrīkst izmantot citu radošu spēku dzēšanai.

 

Sveces krāsa

Sveces krāsa izsauc tieši tādu pašu terapeitisko efektu kā krāsains audums vai krāsaina gaisma. Sveces foto ne tikai dziedināšanai, bet arī daudziem citiem rituāliem, meditācijām, lūgšanām. Tāpēc pirms to lietošanas ir lietderīgi zināt un saprast, katras krāsas metafizisko būtību.

 Balta svece ir tīrības un spēka simbols. Tā pastiprina jebkuras citas krāsainas sveces iedarbību, ar kuru kopā tā deg. Baltā krāsa veicina attīrīšanos un rada cerības. To izmanto iesvētīšanas rituālos. Kūpoša balta svece (arī citas krāsas, ja vien tā nav sliktas kvalitātes izstrādājums) norāda, ka telpā sadeg negatīva enerģija. Kad kūpēšana beigusies, telpa ir tīra.

Melna krāsa piešķir svecei ļoti spēcīgu iedarbību, tajā skaitā arī aizsardzības. Melno var izmantot, lai "atgrieztu cilvēku atpakaļ uz zemes". To var lietot dažādos rituālos, lai atklātu noslēpumus un saprastu izvēlētās rīcības uzupurēšanās lielumu un nozīmi. Melno var izmantot meditācijām, tā palīdz rast gaismu tumsā, stabilizē, modina atbildību un iedarbojas daudz spēcīgāk, ja deg kopā ar baltu sveci. Taču pārāk bieža melnās sveces lietošana var izsaukt depresiju.

Sarkana svece ir svētības, veselības un mērķu sasniegšanas simbols, mūsu galvenā dzīves spēka - kaislību un seksuālās enerģijas izteiksmes krāsa.

Rozā svece ir prieka un jaunrades simbols. To var izmantot meditācijai vai sapņojumam, garīgā noskaņojuma radīšanai. Rozā krāsas vibrācijas palīdz piesaistīt cilvēkus, dzīvniekus un vēlamas lietas.

Dzeltenas un zeltainas sveces- dzeltenā ir sveces liesmas krāsa, ar kuru mēs meditējam. Tajā mēs varam iemācīties redzēt mūsu vēlēšanos piepildījumu. Zeltaina nokrāsa veicina sapratni un sapņu rašanos.

Zaļa svece ir augšanas un kustības simbols, tā līdzsvaro ķermeņa un prāta enerģijas, palīdz atklāt jaunus zemapziņas līmeņus un informāciju tajos, stimulē enerģiskumu, pārpilnību, bagātību.

Zilas krāsas svece ir garīgās sapratnes zīme un dzīves simbols. Tā modina dabiskās uztveres spējas, jūtīgumu, uzņēmību, apziņas ticību dzīves procesiem. Zilajām svecēm ir ļoti liela dziednieciska iedarbība uz bērniem. Ir zināms, ka zilas sveces izmantotas naudas aprites rituālos.

Pelēka vai sudrabpelēka svece ir skaidrības simbols. Meditācijās pie šo krāsu svecēm var nākt atklāsmes, kā arī spējas iekļauties dažādos jaunos procesos, pasākumos. Tās modina intuīciju un to zemapziņas līmeni, kurš apzinās, kā griežas katra cilvēka dzīves ritenis. Tās derīgi aizdedzināt, mācoties astroloģiju, jo palīdz saprast debesu parādības.

Brūnas krāsas svece ir neitrāla. Tā "iezemē", var modināt uzticības jūtas un prasmi izvēlēties, analizēt. Meditācija pie šādas krāsas sveces palīdz atrast pazudušas lietas.

Violeta un purpura krāsa ir garīguma, spēka un meistarības simboli, tas var sekmēt panākumus, paaugstinājumu un garīguma centienu īstenošanu.

 

Dziedināšanas metode

    Svecei degot, krāsu enerģija izplatās atmosfērā. Sveces radītā enerģija piesātina cilvēka auru un ķermeni. Jo vairāk cilvēks koncentrējas uz notiekošo procesu, jo ātrāk un straujāk tas notiek.

   Viena no spēcīgākajām dziedināšanas metodēm ir to izvietošana aplī ģeometrisku figūru veidā, kuru pamatā ir dziedniecisko mandalu un talismanu darbības princips - formas enerģija un cilvēka elektromagnētiskā lauka savstarpēja mijiedarbība. Visām sveču terapijas figūrām ir ļoti spēcīga ietekme.

 

   Trijstūris pastiprina un palielina katras izmantojamās sveces krāsas dziedniecisko spēku un padara krāsu sevišķi tīru.

 

Kvadrāts stabilizē visu cilvēka fizioloģisko sistēmu, līdzsvaro, nomierina un labi fokusē pielietotās krāsas dziedniecisko spēku.

Krusts palīdz balansēt četras stihijas (uguni, gaisu, ūdeni un zemi). Tas ietekmē sirds centru, un to var izmantot visu ar sirdij saistīto problēmu risināšanai. Krusts līdzsvaro savā starpā fizisko, emocionālo, mentālo un garīgo enerģiju, stabilizē cilvēka elektromagnētisko lauku, veicinot ātrāku krāsas uzsūkšanos aurā.

Piecstaru zvaigzne līdzsvaro un nostiprina, palielina pielietojamo krāsu spēku, modina un iesaista dziedināšanas procesā cilvēka garīgo enerģiju. Šī forma raksturīga ar to, ka piesaista rituālam eņģeļus – dziedinātājus.

Sešstaru zvaigzne spēcina un aizsargā, palīdz saistīt prātu un sirdi, ķermeni un garu, lai dziedināšana notiktu visos līmeņos, ne tikai fiziskajā līmenī, palīdz piesaistīt cilvēka dievišķos aspektus, lai tie piedalītos un pilnīgāk uzsūktos krāsās.

 Septiņstaru zvaigznes forma ir sevišķi dziedniecisks sveču izvietojums, īpaši-bērniem. Tā izlīdzina un līdzsvaro visi čakras, palielina krāsu dziedniecisko spēku. Šī figūra iedarbojas uz tā emocionālajām un mentālajām pozīcijām, kuras konkrēto fizisko kaiti varēja izraisīt.

    Uzsākot rituālu, jāizvēlas viena vai vairākas atbilstošas sveču krāsas un sveču izvietojuma veids. Dažādu krāsu sveces var novietot dažādos ģeometriskās figūras punktos vai arī novietot vienā ģeometriskā punktā citu citai blakus dažādas krāsas sveces.

     Tad jālūdz otrs cilvēks apsēsties figūras centrā, vai arī pašam tur jāapsēžas. Sveču aizdedzināšana jāuztver kā gaismas, krāsas, enerģijas un vēlamā stāvokļa radošais akts. Atslābinoties un mierīgi elpojot, jāpiedomā, ka šajā brīdī ķermenī ieplūst izvēlētās krāsas enerģija, ka dziedinās un nostiprinās visa organisma sistēma.

      Viena seansa ilgums var būt 15 - 20 minūtes, to var atkārtot divas reizes dienā - no rīta pēc pamošanās un vakarā pirms gulētiešanas. Procedūru vēlams izdarīt katru dienu, kamēr rezultāts sasniegts un vēl divas dienas pēc tam, lai to nostiprinātu. Vienam un tam pašam cilvēkam citreiz var pietikt ar vienu divām procedūrām.

        Katrs cilvēks ir unikāla enerģētiskā sistēma, tāpēc uzticieties savai intuīcijai un sekojiet līdzi ķermeņa atbildes reakcijām, kas katram vislabāk līdz.

    Veiksmīgu dziedināšanos ar krāsainām svecēm!

Kategorija: Dziedniecība | Pievienoja: sofi (29.03.2012) | Autors: Ilze Pilina
Skatījumu skaits: 3404 | Atslēgvārdi: dziedināšana, sveces | Reitings: 4.7/3
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]