Krāsu dziednieciskais efekts

    Krāsas  ir viena nu senākajām un universālākajām valodām pasaulē. Krāsa  iedarbojas uz mūsu apziņu un zemapziņu, tā ietekmējot garīgo un fizisko veselību. Lai gan līdz nesenai pagātnei krāsu dziedniecība tika uzskatīta par netradicionālu ārstniecības metodi, šodien to sekmīgi izmanto ne tikai dziednieki, bet arī ārsti, psihoterapeiti un citi speciālisti.

 

      Pamanot pirmos slimību simptomus, negaidot tālāko attīstības procesu, iespējams sekmīgi izmantot dziedniecību ar krāsām. Parasti cilvēks pats intuitīvi tiecas pēc tās krāsas, kas viņam pietrūkst. Arī cilvēka enerģētiskais lauks - aura sastāv no dažādām krāsām. Fotografējot auru, ir novērots, ka tā izstaro visas 7 krāsu spektra krāsas.  

 

                         Krāsu dziednieciskais efekts.

 

Sarkano krāsu dziedniecībā izmanto visintensīvāk. Ar šo krāsu dziedina   rozi, asinsrites un dzimumorgānu slimības. Sarkanā krāsa stimulē psihes darbību, radot spēka un enerģijas pieplūdumu, tomēr tā var radīt arī negatīvus blakusefektus - agresivitāti, valdonīgumu, uzbudinājumu, pārlieku juteklīgumu. Atceraties, ka tā ir uguns krāsa, bet uguns ir ārdošs spēks! Sarkanā krāsa paaugstina asinsspiedienu, uzlabo asinsriti, dziedē ādas slimības, uzlabo atmiņu un redzi, „sadedzina” tumšo enerģiju. Šī krāsa harmonizē pamata čakru. Sarkanos starus satur visi augļi un dārzeņi ar sarkanu mizu - bietes, sarkanie kāposti, baklažāni, redīsi, ķirši, zemenes, jāņogas, upenes. No dzīvnieku pasaules sarkanai krāsai atbilst lasis un forele. Var lietot ūdeni no sarkanas krāsas trauka, kurš 2 stundas turēts saules staros.

 

Oranžā krāsa ir sarkanās krāsas daļa, kas sajaukta ar dzelteno. Tā organismā nostiprina dzīvības enerģiju, sniedz brīvības, mundruma sajūtu. Tā derēs, lai dziedētu garīgas slimības - depresiju, pesimismu, atjaunotu enerģiju, pastiprinātu dzimumpotenci palielinātu imunitāti, palīdzēs dziedēt elpošanas orgānu kaites, stiprinās sirdi, paātrinās vielmaiņu. Dzeltenā krāsa harmonizē otrās čakras darbību. Negatīvā īpašība - rosina impulsivitāti. Apmākušās dienās var valkāt saulesbrilles, kuru stikli ietonēti oranžā krāsā, bet vakaros iedegt oranžās sveces. Uzturā lieto mandarīnus, apelsīnu, ķirbjus.

 

Dzeltenā krāsa asociējas ar saules gaismu, siltumu, dzīvības enerģiju. Tā rada dvēseles mieru, priecīgu un pacilātu noskaņu, stimulē intelektuālās spējas, likvidē grūtsirdību, nomāktību. Šī krāsa cilvēku orientē uz nākotni, jauniem sasniegumiem. Līdzsvaro enerģiju un nervu sistēmu. Dzeltenā krāsa spēj arī nogurdināt, ilgstošā tās ietekmē cilvēks kļūst vieglprātīgs, straujš, nenopietns un dažreiz greizsirdīgs. Dzeltenā krāsa harmonizē trešo - saules pinuma čakru, uzlabo redzi, attīroši iedarbojas uz gremošanas traktu, aknām un ādu, sekmē žultss izdalīšanos, normalizē dziedzeru un limfātiskās sistēmas darbību, uzlabo vielmaiņu, dziedina bronhus. Dzeltenā krāsa īpašā cieņā ir valstīs, kurās valda auksts klimats. Dzeltenai krāsai augu valstī atbilst āboli, plūmes, citroni un banāni.

 

Zaļā krāsa ir dabas augstākā vibrācijas krāsa, kas simbolizē- cikliskos ritmus pasaulē. Zaļā krāsa nomierina, rada labu noskaņojumu, atjauno un reģenerē organismu, tā savieno garīgo ar fizisko līmeni, līdzsvaro un nomierina veģetatīvo nervu sistēmu, izlīdzina enerģijas, stimulē drošības un pašpārliecinātības sajūtu. Ar zaļo krāsu harmonizē sirds čakra. Zaļā krāsa uzlabo asinsriti, dziedē bronhītu, garo klepu, locītavu iekaisumus, dziedē rozi, dažādas čūlas, stabilizē asinsspiedienu. Ja cilvēks noguris un nomākts, iesaka doties mežā vai pļavā un tur nodarboties ar apceri. Ja vēlamies aktivizēt zaļo krāsu, tad uzturā lietosim olīvas, vīnogas, salātus, pekinas kāpostus, lociņus un gurķus.

 

Gaišzilā krāsa-debesjuma simbols, asociējas ar ūdeni un gaisu. Pieder pie auksto krāsu grupas-psiholoģiskā līmenī veicina intuīciju, pacietību, atklātību, sapratni, nomierina nervus, uzlabo enerģētisko aizsardzību, apskaidro apziņu, dāvā vienotības sajūtu ar apkārtējo pasauli, palielina drošības sajūtu. Gaišzilā krāsa kliedē varas kāri un pārejās kaislības, kontrolē piektās - rīkles čakras darbību. Ar šo krāsu iespējams mazināt iekaisuma procesus, karsoni.

 

Tumšzilā krāsa - bezgalības simbols, Visuma, sievišķās sākotnes krāsa, kas simbolizē mātišķu, nesavtīgu mīlestību, līdzcietību, dievišķo gudrību. Tumšzilā krāsa sniedz domu skaidrību, mazina bailes, uzlabo intuīciju, palīdz psihosomatisku problēmu gadījumos. Dziedniecībā izmanto elpceļu, plaušu slimību gadījumos. Var regulēt vairogdziedzera darbību, mazināt iekaisuma procesus, palēnināt sirdsdarbību, mazina zobu sāpes, reimatismu, reiboni, mazina galvas sāpes un muskuļu krampjus, dziedē nieres, urīnpūsli, ekzēmas, čūlas. Harmonizē sesto, vainaga čakru, veido enerģētisko aizsardzību.

 

Violetā krāsa sevī apvieno vīrišķo un sievišķo sākotni. Iemieso sevī kustības un miera savstarpējo ietekmi. Ar šo krāsu var dziedēt  depresiju un migrēnas. Šī krāsa dziedina audus, kaulus, nieres, smadzeņu traumas. Šo krāsu izmanto aizsardzībai meditācijas laikā.

Kategorija: Dziedniecība | Pievienoja: sofi (29.03.2012) | Autors: Sertificēta dziedniece Gita Balode
Skatījumu skaits: 1591 | Atslēgvārdi: krāsu dziedniecība | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]