Taro burvība

Jogas ietekme uz cilvēku
Ja cilvēks ir kustīgs, tad dzīves enerģija brīvi cirkulē, muskuļi un audi tiek apgādāti ar asinīm un slimības nerodas. Jogas vingrošanas nodarbībās tiek aktīvi iesaistīti visi ķermeņa muskuļi un visas locītavas, vērojama vienmērība un elpošanas kustību dziļums, piedevām obligāta ir mierīgas apziņas saglabāšana. Tas rada labvēlīgu ietekmi uz centrālo nervu sistēmu, no kuras funkcionēšanas daudzējādā ziņā ir atkarīgi visi cilvēka orgāni un organisma sistēmas.

Tiem, kas praktizē jogu, uzlabojas uztveres sajūtas: redze, dzirde, oža, tauste. Pats jogas treniņš uzlabo pašsajūtu un palielina jūtīgo uztveri pret ārējo faktoru iedarbību, saasina uztveri.

Cikliskais sasprindzinājums un visu muskuļu un saišu atslābināšanās var stiprināt asins venozo cirkulāciju, kas ietekmē sirds labā kambara spiedienu.

Jogā elpošana vienmēr ir dziļa. Ieelpojot, krūškurvja apjoms palielinās un paaugstinās spiediens plaušu asinsvados, kā rezultātā samazinās venozais spiediens, tādējādi, sekmējot asins cirkulāciju.

Elpojot ar vēderu krasi palielinās asins padeve vēdera zonā, uzlabojas iekšējo orgānu funkcionēšana un sirds muskulis daļēji atbrīvojas no slodzes, uzlabojas gāzu apmaiņa kapilāros, tiek novērsta asinsvadu apkaļķošanās.

Jogas kustības uzlabo un stiprina zarnu traktu, novērš aizcietējumu rašanos un uzlabo asinsriņķošanu gremošanas orgānu sistēmā.

Jogas iedarbība uz vielmaiņu, - tas ir galvenais jogas atveseļojošās iedarbības elements.

Cilvēks, kas nodarbojas ar Jogu, saglabā augstas darbaspējas un ilgi dzīvo.
Nepieciešams brīdinājums: "Neuzsāciet Jogas praksi, līdz sajūtat, ka tas patiešām ir jādara."
Kategorija: Joga | Pievienoja: laimiga (03.05.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 1806 | Atslēgvārdi: joga | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]