Taro burvība

Kā kļūt par jogu mājas apstākļos?
Jogas paklājiņš, Pranamat Eco

Lielākai daļai cilvēku jogs saistās ar faķīru, kurš guļ uz koka plātnes, kurā iedzīts simtiem asu naglu. Arī es ilgstoši lauzīju galvu par šīm „superspējām”, kas ļauj faķīriem ilgstoši gulēt uz asajām naglām. Izrādās, ka risinājums meklējams elementārā fizikā - lai nesavainotos, nepieciešams ievērot optimālo attālumu starp naglu asmeņiem. Bet šoreiz ne par to.

Izrādās, ka gulšņāšana uz naglām var būt ne tikai šovbiznesa sastāvdaļa, bet arī gana veselīga nodarbe. Senatnē viedie uzskatīja, ka cilvēka iekšējie orgāni ar nervu palīdzību ir saistīti ar lokāliem ādas sektoriem. Viņi pieņēma, ka, iedarbojoties fiziski uz kādu lokālu ādas apvidu, iespējams stimulēt konkrēta iekšējā orgāna darbību. Citiem vārdiem runājot, uz cilvēka ķermeņa atrodas punkti, uz kuriem iedarbojoties iespējams panākt dziedniecisku efektu. Šodien oficiālā medicīna šādu ārstniecības metodi dēvē par refleksoterapiju un akupunktūru.

Pagājušā gadsimta 70.gadu beigās Pasaules Veselības Organizācija atzina akupunktūras un austrumu medicīnas efektivitāti tādu slimību ārstniecībā, kā artrīts, bezmiegs, reiboņi, depresija, hipertonija, stenokardija, gremošanas sistēmas darbības gadījumos. 1997.gadā Nacionālais Veselības institūts (ASV) izplatīja instrukciju, kurā apstiprināja, ka akupunktūra var tikt izmantota migrēnas, galvas sāpju, muguras sāpju gadījumos. Daudzi zinātniski pētījumi apstiprinājuši, ka akupunktūra var būt efektīva veselības atgūšanas metode rehabilitācijas procesā pēc traumām un operācijām.

Bet ko iesākt, ja nav iespējams apmeklēt refleksoterapeitu vai akunpunktūras speciālistu?

Apķērīgi cilvēki atraduši izeju un izveidojuši jogas paklājiņu Pranamat Eco. Uz tā izvietoti gandrīz 200 plastmasa lotosu ziediņu. Ja domājat, ka šo ziediņu lapas ir maigas un mīkstas, tad kļūdāties. Tās ir pietiekami asas, lai, pirmajā reizē noguļoties uz paklājiņa, zibens ātrumā atkal lektu augšā. Tomēr, ja izrādīsiet gara un psihes spēku, tad pēc kāda laika pie asajiem ziediņiem pieradīsit un balvā par to saņemsit ārstniecisku efektu. Jogas paklājiņš Pranamat Eco ir neaizstājams ikvienam jogas praktizētājam. Tāpat jogas paklājiņu varēsit izmantot arī kājas pēdu aktīvo punktu stimulēšanai.

Tagad ar jogu mājas apstākļos var nodarboties ikviens, kam pieejams Pranamat Eko jogas paklājiņš.
Kategorija: Joga | Pievienoja: laimiga (03.05.2012) | Autors: www.saulesjosta.lv
Skatījumu skaits: 2050 | Atslēgvārdi: joga | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]