10 veiksmīgas dzīves priekšnoteikumi
 

Veiksmīgas dzīves priekšnoteikums ir spēja atrasties stāvoklī "šeit un tagad”. Princips "šeit un tagad” raksturo cilvēka mijiedarbību ar telpu un laiku. Atrasties stāvoklī "šeit un tagad” nozīmē raudzīties uz pasauli tagad, ieklausīties skaņās tagad, sajust sevi tagad. Nonākt šādā apziņas stāvoklī nav vienkārši. Esam apkopojuši desmit pārdomu tēmas, kas ar laiku var veicināt nonākšanu šādā apziņas stāvoklī un neapšaubāmi uzlabot dzīves kvalitāti.

1. Valdiet pār savu laiku. Laiks ir vienīgais resurss, kuru nav iespējams atjaunot. Lai katrs mirklis, kuru tērējat kaut kam, ir apzināta jūsu izvēle.

2. Izlemiet, kas jūs esat šajā laika momentā. Skolnieks? Skolotājs? Pētnieks, bet varbūt piedzīvojumu meklētājs? Izvērtējiet savu pagātni un mēģiniet apjaust tās svarīgākos momentus. Vai atminaties savas dzīves veiksmīgākos momentus? Kādi tie bija? Ko varat izdarīt, lai to skaits jūsu dzīvē nākotnē palielinātos?

3. Negaidiet piemērotu momentu, lai sāktu dzīvot. Apstādiniet savu skrējienu pa dzīvi un pievērsiet savu uzmanību vienkāršām lietām – skatieties debesīs, pievērsiet uzmanību apkārtējiem, ieklausieties savās domās. Neatlieciet uz vēlāku laiku to, ko vēlaties pamēģināt šajā dzīvē.

4. Pavadiet laiku tādu cilvēku sabiedrībā, kuri jau dzīvo "šeit un tagad”. Cilvēks pamazām kļūst līdzīgs saviem draugiem.

5. Centieties minimizēt negatīvos momentus savā dzīvē. Atbrīvojieties no naida un emocionālām sāpēm.

6. Necīnieties lieki.Neiesaistieties cīņā, kurā nespējat uzvarēt. Kāpēc tērēt laiku muļķīgiem strīdiem?

7. Radiet pozitīvas emocijas. Negatīvas domas (emocijas) rada dažādus šķēršļus. Pozitīvi cilvēki pievelk pozitīvi noskaņotus (domājošus) ļaudis, kuri rada pozitīvas lietas.

8. Centieties kontrolēt mirkļus, kad zaudējat kontroli pār dzīves notikumiem. Šādos dzīves momentos nepieciešams apstāties, lai apjēgtu (atcerētos), kas ir jūsu dzīves svarīgākās sastāvdaļas.

9. Radoši pilnveidojieties. Uztveriet katru dzīves mirkli par iespēju ieraudzīt un izpētīt aizvien jaunus, interesantus noslēpumus. Riskējiet un attīstiet savas idejas. Dzīve ir attīstība un pieaugums.

10. Rūpējieties par kādu. Aplieciniet sev tuviem cilvēkiem, ka viņi jums ir dārgi, ka jūsu dzīve ir veltīta viņiem.
Mirkļi, bet ne minūtes veido jūsu dzīvi un vēlāk arī atmiņas par to.

Kategorija: Psiholoģija | Pievienoja: laimiga (31.05.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 2708 | Komentāri: 3 | Atslēgvārdi: veiksmīgas dzīve | Reitings: 5.0/2
Komentāru kopskaits: 3
0
1  
:)

0
2  
:)

0
3  
3 Viss atkarīgs no tā vai dzīvojam un rīkojamies pareizi. Iespējams atbildes atradīsiet šeit: LINKS

Vārds *:
Email *:
Visi smaili
Kods *: