DIEVI katrā vīrietī
 

Pirmā dievu grupa. Arhetips – tēvs un karalis:
Zevs (Jupiters) – debesu valdnieks. Gribas un varenības karaļvalsts.
Poseidons (Neptūns) – jūras dievs. Emociju un instinktu karaļvalsts.
Aīds (Plutons) – pazemes valstības pavēlnieks. Ēnu un bezapziņas karaliste.

Otrā dievu grupa. Mīlētie un atraidītie dēli:

Apollons (Hēlioss) – saules dievs, intelekta, mākslas, pareģojumu, likumu pavēlnieks.
Hermejs (Merkūrs) – dievu vēstnesis, dvēseļu pavadonis, tirdzniecības, ceļojumu un saskarsmes dievs.
Arejs (Marss) – kara dievs, karotājs, dejotājs un mīļākais.
Hēfaists (Vulkāns) – dievs – kalējs, amatnieks, izgudrotājs, vientuļnieks.
Dionīss (Bakhs) – vīna un ekstāzes dievs, mistiķis, mīļākais, ceļotājs.
Zevs – tēvs un priekšnieks

Reizēm arī pieaudzis vīrietis – Zevs, iegūstot varu vai to mantojot, mēdz uzvesties kā egocentrisks bērns, kurš labiekārto savu zelta šūpuli un ļauj uzturēties savā klātbūtnē tikai sev uzticīgiem cilvēkiem. Neattīstījies vīrietis – Zevs var būt izvēlīgs tieši šajā jomā. Vara ir centrālā vērtība un mērķis, uz ko tiecas Zevs. Cenšoties to iegūt, viņš vienā gadījumā plāno un virza savu karjeru, citā ir modrs un pamana to, ko citi palaiž garām, vai vienmēr atrodas pareizajā vietā un pareizajā laikā. Tiecoties pēc varas, vīrietis – Zevs labprāt piekrīt aprēķina laulībām. Laulība ir vienkārši vēl viens iedarbīgs veids, kā nonākt pie mērķa. Vīrietis – Zevs centīsies nokārtot ne vien savu, bet arī savu tuvinieku laulību jautājumu. Šī tipa vīrieši ir lieliski organizatori, priekšnieki. Ar laiku šo, ar varu apveltīto vīrieti, sāk aptvert tāda kā harizma – par viņu jūsmo, apbrīno, viņa mērķi un plāni arī apkārtējiem sāk likties vērtīgi un nozīmīgi.

 


 • pastāvīgs un mērķtiecīgs
 • balansē uz likuma robežas


Poseidons – vadonis, kurš vada
Vīrietis – Poseidons ir konkurējošs. Šīs konkurences pamatā nereti ir aizvainojums un nelīdzvērtīga ieguvuma izjūta. Šāds vīrietis var izaugt ģimenē, kurā otra ģimenes atvase saņem lielāku vecāku uzmanību vai arī izjūt materiālo vai sociālo nelīdzvērtību. Poseidons sacenšoties liek lietā nevis personiskās īpašības, spējas, bet gan varu, spēku un bagātību. Viņa vara drīzāk ir faktiska, ne likumiska. Kā, piemēram, materiālā – naudas vara. Vīrietim – Poseidonam ir ļoti būtiska personiskā neatkarība. Viņi ir izlēmīgi un uzstājīgi. Nepiedod nodevību, alkst atriebības. Šī personība pati neiesaistīsies tās izpildē, tomēr izmantos visu savu varu un ietekmi, lai naida objektam klātos pēc iespējas sliktāk. Viņiem patīk izjūtas, kuras var gūt, esot bezrūpīgi dāsnam. Šādi vīrieši neredz neko nosodošu tajā, ka sieviete tiek pirkta. Ja sieviete mīl viņu pašu – labi, ja viņa mīl viņu, kurš spējis nopelnīt tik daudz naudas – ļoti labi, tātad saprot, kāds viņš ir brīnišķīgs, savukārt, ja viņa mīl tikai viņa naudu – arī normāli, viņš zina cenu šādai sievietei un atbilstīgi tai maksā.

 

 


 • pakļāvīgs
 • pozitīvs
 • var atdot visu
 • grūti ar mērķu realizēšanu


Aīds – ēnas figūra
Vīrietis – Aīds bieži izaug ģimenē, kurā ir kāds nozīmīgs noslēpums – iespējams, pārāk briesmīgs, lai par to stāstītu pat viņam. Vai arī dzimtā ir notikuši kādi briesmīgi noziegumi. Tie mēdz būt vīrieši ar zināmām dīvainībām. Viņi mēdz dīvaini izturēties un savu rīcību tikpat savādi pamatot. Vīrietis – Aīds bieži ir kā noslēpumā tīts. Gan viņš pats, gan viņa apkārtējie apstākļi. Nereti viņi ir sarāvuši saites ar saviem tuviniekiem, līdz ar to spēj, neviena nepamanīti, uzrasties un tieši tāpat pazust. Šim personības tipam daudz nevajag, viņš priecājas par to, kas viņam ir un pie kā ir pieradis. Vīrietim – Aīdam ir raksturīga melanholija. Parasti viņš ir vientuļš, taču cenšas ar kādu satuvināties. Cieš no savas un pasaules nepilnvērtības. Viņam ir it kā sāpīgi atvērties reālajai pasaulei. Cenšas pārāk ar to nemijiedarboties vai izturas pret jebkuriem sakariem formāli.

 

 


 • grūti runāt publikas priekšā, jo viņam cilvēki nepatīk
 • izteikti konservatīvs ģērbšanās stils (tumsās krāsās, vienā tonī)
 • patīk garas frizūras, brilles un cepures, jo tā viņš paslēpj sevi
 • likumpaklausīgs
 • ilgi strādā


Apollons – es neesmu tāds kā visi, esmu labāks
Vīrieši, kuriem raksturīgas Apollona arhetipu raksturojošās iezīmes, bieži auguši ģimenē, kurā ir atsvešināts un despotisks tēvs un klusa māte. Sieva visādi cenšas izdabāt atturīgajam vīram, tomēr atbildes mīlestību bieži spēj saņemt vienīgi no dēla. Viņš kļūst par sievietes vienīgo mierinājumu. Māte bieži dalās ar dēlu savos pārdzīvojumos un gaida mierinājumu. Šie bērni parasti ir spiesti būt par mātes paklausīgo ideālu. Viņi nespēj paši sevi aprūpēt vai arī šis pienākums kā pašsaprotams tiek gaidīts no mātes. Šis ir tas vīriešu tips, kuriem arī pieaugušā vecumā māte izmazgās un pienesīs zeķes, bet viņi to pat nepamanīs, kur nu vēl sajutīs nepieciešamību mātei par to pateikties. Vīrietis – Apollons no sievietes pieprasīs pieņemšanu un apbrīnu un izjutīs spēcīgu iekšēju nepatiku, ja sieviete viņu nepieņems vai atgrūdīs. Jo tuvākas kļūst attiecības, jo vairāk viņš var sākt no tām distancēties. Sajūtot mirklīgu tuvību, šis vīrietis atgrūdīs partneri vai apbērs viņu ar kritiskām piezīmēm. Šāds vīrietis var pārtraukt attiecības tikai tādēļ, ka viņas sāk kļūt pārāk tuvas. Viņi nepieļauj domu, ka varētu tikt pamesti, viņi pamet paši. Tomēr, neraugoties uz savu racionalitāti un vēsumu, vīrieši – Apolloni tiecas pie "problemātiskām” sievietēm – neprognozējamām un sarežģītām. Reizēm viņi mēģina viņas pārveidot, bet vairākumā gadījumu nespēj pretoties emociju un notikumu virpulim.

 

 


 • nav izteiktas godkārības
 • dzīvē bieži saka: "Jā, bet...”
 • ļoti pozitīvs, komunikabls un rūpīgs
 • likumpaklausīgs
 • prognozējams un precīzs
 • liela ietekme vecākiem


Hermejs: sagribēju – iedevu, sagribēju – paņēmu atpakaļ
Vīrieša – Hermeja ģimeni raksturo nekonkrētība un nekonsekvence. Vecāki gan savstarpēji, gan attiecībās ar bērnu ir pretrunīgi – prasībās, attieksmē. Bērnam bieži piedēvē "mazuļa” vai "nejēgas” lomu. Bērns netiek pietiekami atbalstīts, viņam nav pilnvērtīga piemēra, kam līdzināties. Bieži vīriešiem – Hermejiem ir vecākais brālis, kurš māca, audzina mazo brālīti, varētu teikt, izpilda tēva lomu. Savukārt jaunākais Hermejs jau no bērnības pieradis būt maziņais. Viņš mēdz šokēt ģimeni ar savām samudžinātajām ģimenes un mīlas attiecībām, nenoteikto sociālo statusu. Bieži palaidnim ir paveicies ar vecmāmiņu, kura vienīgā atbalsta viņa nebēdnības. Dzīvelīgais, komunikablais un jautrais vīrietis – Hermejs atstāj mūžīgi jauna cilvēka iespaidu. Viņš bieži ir bezrūpīgs piedzīvojumu meklētājs. Viss viņa dzīvē notiek it kā nejauši, liktos, ka vajadzības gadījumā visu varēs sākt no sākuma. Ļoti raksturīgi nenobriedušajam vīrietim – Hermejam ir tas, ka viņam neeksistē "labi” vai "slikti”. It kā viss būtu pieļaujams, lai iegūtu kāroto. Kā šo vīriešu tipu raksturojoša iezīme noteikti jāmin sociālā statusa trūkums. Uz jautājumu, ar ko tu nodarbojies, viņi parasti atbild – nu tā, ar visādām lietām vai pat visādiem niekiem. Tomēr viņu materiālais stāvoklis var būt visai apmierinošs. Vīrietim – Hermejam grūtības rada stabilitāte un briedums arī attiecībās ar pretējo dzimumu. Viņš vienkārši no tām gaida jaunus piedzīvojumus un pārdzīvojumus. Hermejs vairās no saistībām, neuzņemas atbildību.

 

 


 • nav "bremžu”
 • neprecīzs
 • neinteresē sīkumi
 • maina domas, netur solījumus
 • nekad nekritizē, ļoti pozitīvs
 • izpalīdzīgs


Arejs – cīnītājs, zaldāts, sāncensis
Vīrietis – Arejs bieži dzīvo ģimenē bez tēva vai ar audžutēvu. Tad viņa dēla pienākums ir, ja aiziešanas iemesls ir bijis cienījams, to atkārtot (piemēram, tēvs gājis bojā karā) vai mainīt. Ja ģimenē ir ienācis cits vīrietis, iespējams, patēvs, zēnam nākas saskarties ar konkurenci par ģimenes sievietes uzmanību. Zēnam pastāvīgi jāpierāda, ka viņš arī ir vīrietis. Reizēm šis attiecību modelis kļūst aktuāls arī gadījumā, ja tēvs ir, bet ir arī brālis, kuram tēvs velta vairāk uzmanības. Vīrietis – Arejs dievina jebkuru fizisku aktivitāti. Viņam daudz vieglāk ir rīkoties, nevis apsvērt kaut ko vai pārdzīvot. Viņš jūtas labi, ja ir skaidrs, ko vajag izdarīt, un spēj paveikt neiespējamo. Arejs lepojas ar drosmi un apņēmību. Kad Areja vērtības skar tuviniekus, plāni klājas tiem, kas īsti tām neatbilst. Vīrietis – Arejs ir lielīgs un pašpārliecināts, mīl stāstīt par saviem piedzīvojumiem. Viņam ir svarīga sāncensība – ar mašīnām, mājām, sievietēm, ieročiem utt. Būtiski, ka vīrietis – Arejs tiešām jūtas nelāgi, ja jāsacenšas ar sievieti. Emociju kontrolēšana ir būtiska Areja dzīves vērtība. Šāds vīrietis var būt ļoti atturīgs jebkuru emociju izpausmēs. Kontrole ir izteikta arī daudzās citās jomās, arī attiecībās ar sievietēm. Šie vīrieši ir kā mūra siena, aiz kuras paslēpties, bet tā ātri vien pāraug cietumā. Arejs nebaidās no saistībām, gluži pretēji, viņam tās apliecina briedumu un sniedz iespēju kontrolēt, pakļaut, aizstāvēt.

 

 


 • meklē līdzsvaru, jo grib visiem palīdzēt
 • apmeram 4u gadu vecumā viņam kļūst grūti mācīties


Hēfaists – kas mūs nenogalina, tas padara stiprākus
Vīrieša – Hēfaista dzīvē bieži varam sastapties ar vēsu, atgrūdošu, tai pašā laikā ļoti mīlēto māmiņu. Viņi var visu mūžu mēģināt iegūt un nopelnīt savas mātes labvēlību. Viņas izturēšanos varētu raksturot šādi – "tu esi slikts puika, es tak’ tādu nevaru mīlēt”, "tagad malacītis, visu izdarīji pareizi”. Hēfaista vaibstus var saskatīt arī ļoti despotisku tēvu dēliem. Šādi tēvi ir formāli lojāli, bet pieprasa, lai zēns dotos tieši tēva norādītajā virzienā, un jebkura novirzīšanās tiek krasi sodīta un netiek pieļauta. Vīrietis – Hēfaists var šķist neveikls, pamuļķīgs, sociāli neadaptējies. Liekas, ka viņš nezina, ne ko, ne kad jādara vai jāsaka. Šie vīrieši mēdz būt ļoti apdāvināti, talantīgi, viņiem svarīgi būt pirmajiem un vislabākajiem. Vīrietis – Hēfaists jau brieduma gados var aiziet no atgrūdošās mātes mājām pie sievietes, kura viņam šķiet daudz maigāka "māte”, un mēģināt izveidot tieši tādas pašas attiecības. Šādas attiecības reti kad apmierina sievieti, līdz ar to nepatika pieaug un Hēfaists tiek vai nu pamests, vai piekrāpts. Vēl viens veids, kā Hēfaists mēdz veidot attiecības ar sievieti – izturas pret viņu kā pret lelli vai dzīvu mehānismu. Šāds vīrietis var izvēlēties aizvietot attiecības ar sievieti, iegādājoties suni, kurš nekad nepametīs, vai aizrauties ar kādu īpašu vaļasprieku.

 

 


 • neuzticās un necer uz cilvēkiem
 • visu dara pats
 • ļoti stabili un devīgi
 • izpalīdzīgs
 • cienījami cilvēki sabiedrībā
 • grūti kādam atteikt


Dionīss – sekss, narkotikas un rokenrols
Vīriešu – Dionīsu dzīvē bērnība nereti nav pagājusi bez lielākām vai mazākām psiholoģiskām traumām. Bērniņš varētu būt bijis negribēts, mātei bijuši citi pietiekami smagi sarežģījumi, kuru dēļ bērns nav pietiekami mīlēts, lolots un aprūpēts. Šīs bērnības traumas sniedz viņam daudz lielāku autonomiju, nekā varētu būt vajadzīgs. Pasaule šķitīs neprognozējama un, visticamāk, apdraudoša, bet viņam vismaz tiek dota iespēja to izpētīt. Šādu vīrieti varētu raksturot spontanitāte un spēle. Viņš pretojas sabiedrībā valdošajām normām un prasībām. Vīrietis – Dionīss vairākumam liksies savādnieks, mazliet jucis, bieži savdabīgi ģērbies, jocīgu frizūru, uzvedību, interesēm utt. Reizēm tās ir personības, kuras pauž ekstravaganci. Nereti vīrietis ar Dionīsa arhetipam raksturīgajām izpausmēm var nonākt pārāk ciešās attiecībās ar alkoholu, kas viņam sniedz brīvību, kas tiek pielīdzināta sajūtai, kad iegūts kārotais. Šā tipa vīrietim ir raksturīgas dažādas pašiznīcinošas tendences. Attiecībās Dionīss mēdz aizvest, pavērt it kā citu pasauli, bet atgriezties jāspēj pašiem.

 

 


 • gudri, talantīgi
 • ļoti nodarbojas ar savu ārieni (matu krāsa, garumi)
 • piedzimst "nelabvēlīgajās ģimenēs”
 • pēc ārējā izskata ir īpatnēji
 • ar viņu grūti uzturēt draudzīgas attiecības


Avots:
www.delfi.lv
comatoseness.wordpress.com

Avots: http://www.vieds.lv/m/articles/view/DIEVI-katr-v-riet

 

Kategorija: Psiholoģija | Pievienoja: laimiga (31.05.2012) | Autors: Laine
Skatījumu skaits: 1900 | Atslēgvārdi: vīrietis | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]