Kā gūt dvēseles līdzsvaru
 

Vēlaties gūt dvēseles līdzsvaru, pārvarēt ieradumus, kas traucē kvalitatīvi baudīt dzīvi? Protams, ka to vēlas gandrīz ikviens cilvēks. Izlīgt ar apkārtējiem, gūt dvēseles līdzsvaru. Ja spēsiet sasniegt šādu stāvokli, tad no jums atkāpsies dažnedažādas ķibeles, neveiksmes un pat slimības. Lūk, daži ieteikumi, kas līdzēs pēc iespējas veiksmīgāk pārvarēt dzīves sarežģītākos periodus.

1. Dāvā un gūsti.

Ja esat nonākusi situācijā, kad vairums ārējo apstākļu ir pret jums, tad nemeklējiet draudzenes plecu uz kura izraudāties (pažēloties). Tā vietā palūkojoties apkārt un padomājiet vai starp jūsu paziņām nav cilvēku, kuri atrodas vēl kļūmīgākā situācijā. Atrodiet veidu, kā palīdzēt šim cilvēkam, sniegt atbalstu. Dāvājot neviltotu mīlestību otram, pamazām atgūsiet savu dvēselisko mieru un līdzsvaru.

2. Neesiet pārlieku prasīgas, piedodiet.

Dvēseles līdzsvaru un mieru jūs gūsiet tikai tad, kad pārstāsiet izvirzīt prasības pret apkārtējiem (paziņām, darba kolēģiem, radiniekiem) un pieņemsiet ārējos apstākļus, kas nav maināmi. "Kāpēc gan man būtu jāpiedod?” – sašutusi kāda jautās. Labi, bet jūs tak vēlaties sasniegt emocionāli līdzsvarotu stāvokli? Ja tā, tad aizmirstiet par savām pretenzijām pret apkārtējiem. Ja izlemsiet mesties cīņā un aizstāvēt savu viedokli, tad liela varbūtība, ka nonāksiet kārtējā strīdu labirintā, kas var noslēgties ar dažādām slimībām, katru reizi tās izpaudīsies aizvien nopietnāk un smagāk.

3. Dzīve nav skumju ieleja.

Ja godīgi, tad lielākā daļa no mums sevi uzskata par zvērinātiem materiālistiem. Ikdienā mēs uzskatām, ka ārējo apstākļu kopums ir cēlonis mūsu emocijām, pašsajūtai. Ja ārēji faktori nav labvēlīgi, tad jūtamies draņķīgi. Ja dzīvē veicas, tad arī dvēseliskais noskaņojums ir lielisks. Tomēr, ja pieņemam, ka mūsu dzīves kvalitāti nosaka mūsu apziņa (domas), tad var varam nākt pie secinājumu, ka tieši domas ietekmē mūsu dzīves kvalitāti. Mūsu domas varam iztēloties kā kinoaparātu, kas uz dzīves baltā ekrāna projicē mūsu iedomu tēlus. Ja tie ir drūmos toņos, tad tie radīs drūmu noskaņu. Ja dvēselē valdīs miers, tad arī "bildītes” uz dzīves ekrāna būs romantiskas un harmonijas pārpildītas. Dvēseles līdzsvars atkarīgs tikai no jums. Esiet stiprākas par ārējiem apstākļiem. Projicējiet tikai pozitīvas domas un negatīvās situācijas no jūsu dzīves izzudīs.

4. Mēģiniet uz dzīvi paraudzīties no savādāka skatu punkta.

Lielākā daļa no mums vadās pēc principa, ka nekas labs šajā dzīvē nav gaidāms. Degvielas cenas uzpildes stacijās pakāpeniski pieaug, valdībai tautas labklājība maz rūp un tad vēl tā sasodītā ekonomiskā krīze… Gandrīz visi ārējie apstākļi ir pret mums. Atliek tikai izmisīgi cīnīties, lai nosargātu atlikušo mazumiņu… Ilgstoši atrodoties šādu domu varā mēs kļūstam līdzīgi zombijiem vai robotiem. Stop! Atmetam negatīvo informāciju, negatīvo dzīves pieredzi un kļūstam brīvas! Jūs un tikai jūs nosakāt vai domāsiet pozitīvas, vai negatīvas domas.

5. Jūs neesat upuris!

Daudzas no mums šobrīd jūtas līdzīgi kā zvēram, kurš iedzīts krātiņa stūrī. Šīs lamatas izveidojušās no nelabvēlīgu apstākļu sakritības, apkārtējo agresijas. Papūlieties uz kādu laiku atteikties no šī domāšanas stereotipa, meklējiet izeju.

6. Nenosodiet!

Tas ir sarežģīti, grūti un tomēr pamēģiniet šodien nenosodīt domās nevienu (arī sevi). Kontrolējiet sevas emocijas. Nenosodiet arī sevi, nešaustiet par pieļautajām kļūdām, neizdarītajiem darbiem. Mēģiniet nodzīvot tā kaut dienu un sajutīsiet, kā mainās dvēseliskais stāvoklis.

7. Ir tikai "šeit un tagad”

Cilvēkiem piemīt tieksme negatīvo pieredzi un notikumus projicēt uz nākotni. Tādejādi rodas pesimisti, kuri uzskata, ka no dzīves neko labu sagaidīt nav iespējams. Pārtrauciet šo negatīvo programmu! Piemēram, ko jūs šobrīd darāt ? Sēžat pie datora, lasāt šo materiālu. Šajā momentā ar jums notiek kaut kas slikts? Izdzēsiet pagātni. Negatīvās pagātnes nav, bet skumjie nākotnes notikumi vēl nav iestājušies. Vai tas nav lieliski?

8. Visbeidzot… Jūs un tikai jūs esat atbildīgas par to, kas notiek ar jūsu dzīvi.

Ar šo mirkli pārstājiet projicēt negatīvās domas un enerģiju un gūstiet mieru, dvēselisko līdzsvaru.

Kategorija: Psiholoģija | Pievienoja: laimiga (31.05.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 1794 | Komentāri: 2 | Atslēgvārdi: dvēseles līdzsvars | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Visi smaili
Kods *: