Kā uzveikt nabadzības psiholoģiju
 

Katrs no mums kādu reizi būs domājis, kādēļ vieni ir turīgi ļaudis, bet citi slīgst nabadzībā. Vai nekad neesat pieļāvuši domu, ka bagātajiem un nabadzīgajiem cilvēkiem ir pilnīgi pretēja pasaules uztvere? Bieži gadās, ka cilvēki, kuri nav guvuši materiāla rakstura panākumus ir pietiekami gudri, talantīgi un nav sliņķi… Vaina nav meklējama zemā IQ, bet kur tad? Iespējams, ka noteicošais faktors meklējams veidā, kādā uztveram pasauli un notiekošo tajā. Esam apkopojuši mūsuprāt svarīgākos aspektus, kas traucē gūt materiāla rakstura panākumus.

Bailes no atbildības

Daudzi cilvēki vairās uzņemties atbildību savā profesionālajā darbības sfērā, personiskajā dzīvē, atiecībās. Ar cilvēku, kurš vairās uzņemties atbildību ir grūti sastrādāties. Skaidrs, ka ar šādiem cilvēkiem biznesā nerēķināsies.

Globālu finanšu mērķu trūkums

Vēlaties kļūt par miljonāru? Varbūt par miljardieri? Maz būs tādu, kuri atbildēs noliedzoši. Maz gan būs tādu, kam būs rūpīgi izstrādāts plāns, kā virzīties pretīm šiem mērķiem. Padomājiet par to, varbūt pienācis laiks savu dzīvi strukturizēt un pakārtot to saviem mērķiem un sapņiem?

Stabilu ienākumu meklējumi

Šis uzdevums gandrīz nav izpildāms. Mēs šobrīd dzīvojam strauji mainīgā vidē, kurā nepastāv 100% stabilitātes. Vai darba devējs, kurš nespēj garantēt pat sava biznesa stabilitāti var nodrošināt stabilu nākotni saviem darbiniekiem? Protams, ka pastāv profesijas, kas pieprasītas visos laikos. Vai nu apgūstiet vienu no tām, vai arī neslīgstiet iluzoros meklējumos pēc nepastāvošas stabilitātes.

Bailes kļūdīties

Vairums cilvēku baidās riskēt, kļūdīties un tamdēļ nolemj nerīkoties. Bet atcerēsimies bērnu, kurš cenšas spert pirmos soļus savā mūžā. No sākuma viņš kļūdas, krīt – bet katra kļūda gala rezultātā palīdz iemācīties staigāt. Pieredzi nav iespējams gūt, ja neko nedarīsiet un baidīsieties no kļūdām.

Sekošana vairākumam (mainstrīmam)

Dīvaini, bet vairums cilvēku sliecas uzskatīt par pareizu vairākuma viedokli. Palūkojoties apkārt – starp jūsu paziņām ir daudz turīgu cilvēku? Visticamāk to nav daudz. Acīmredzot, lai gūtu finansiāla rakstura veiksmi, nepieciešams rīkoties pretēji vairākuma uzskatiem. Esiet oriģināli, inovatīvi.

Apziņas un ķermeņa slinkums

Vairums cilvēku ir par slinkiem, lai izpētītu jaunas peļņas iespējas, kur nu vēl uzsākt to realizāciju. Protams, ka nīkšana pie datora vai televizora, lai vērotu iemīļoto seriālu varoņu virtuālo dzīvi ir daudz saistošāka. Lai gan mēdz sacīt, ka slinkums ir progresa virzītājs, tomēr pārdomājiet vai nevajadzētu mainīt ierasto dzīves ritmu.

Taisnīguma, netaisnīguma principi

Ir ļaužu grupa, kura uzskata, ka godīgā veidā turīgam kļūt nav iespējams. Viņi bieži savās neveiksmēs vaino vecākus, kolēģus, valsti (cik aktuāli – redakcijas piezīme). Cilvēki, kuri sasnieguši zināmus finansiālus panākumus, negaida likteņa dāvanas, bet veido savus panākumus paši, īpaši neinteresējoties par politiku un negaužoties par "netaisnīgo” sociālo sistēmu.

Neatlaidība un pacietība

Daudzi uzsākuši jaunu projektu pamet to, kad sastopas ar pirmajām grūtībām. Atcerieties, ka pacietība un neatlaidība var palīdzēt jums pārvarēt sarežģītus un grūtus dzīves periodus.

Bailes tikt apmānītam

Pārlieku liela piesardzība neļauj saskatīt lieliskus un perspektīvus projektus. Piesardzīgi cilvēki labāk saņem mazāk, bet uzreiz. Turīgi cilvēki uzņemas risku un iegulda kapitālu, ja tas nepieciešams.

Labāku laiku nogaidīšana

Daudzi "labāko laiku” iestāšanos gaida gadiem ilgi, bet tie neiestājas. Vislabākais laiks aktīvai rīcībai – tieši tagad, šeit un tagad. Nešaubieties un neatlieciet!

Nevēlēšanās apgūt jaunas prasmes

Turīgi cilvēki vienmēr cenšas paplašināt savas zināšanas. Dzīves neveiksminieki parasti tālāk par savu degunu nav spējīgi palūkoties. Zināšanu un informācijas trūkums viņiem neļauj ievērot iespējas, kuras piespēlē dzīve.

Negatīva dzīves uztvere

Divi cilvēki atrodas vienādos apstākļos. Viens no tiem esošo situāciju sliecas uzskatīt par milzīgu problēmu, bet otrs saskata tajā iespējas. Uzminiet, kurš no viņiem ir turīgs, bet kurš ar santīmiem kabatā?

Neprasme plānot un rīkoties ar savu laiku

Zināms, ka katram cilvēkam diennaktī ir vienāds stundu skaits. Vieni prot izvirzīt prioritātes un paveikt svarīgākos uzdevumus. Citi nevar saprast, kāpēc nekad viņiem nepietiek laika. Vai turīgs var kļūt cilvēks, kurš neprot rīkoties ar savu laiku?

Vides ietekme

Cilvēks pēc savas būtības ir sociāla būtne, lai arī kā viņš censtos, tomēr nespēj izvairīties no apkārtējo cilvēku ietekmes. Cik no jūsu paziņām ir turīgu, cik nabadzīgu? Viņi vairāk runā par problēmām vai iespējām? Padomājiet un izdariet secinājums.

Nodarbojieties ar to, kas dāvā jums laimi

Ir apstiprināts, ka laimīgāki ir tie cilvēki, kuri nodarbojos ar to, kas dāvā patiesu laimes sajūtu. Un, ja aizraušanās dāvā vēl labu peļņu? Lielākā daļa miljonāru par tādiem kļuvuši pateicoties savam hobijiem. Lai arī kāds tas nebūtu – kulinārija, dzejas rakstīšana, zvejošana – noteikti no šīs nodarbes var gūt praktisku labumu. Fantazējiet, esiet inovatīvi!

Kategorija: Psiholoģija | Pievienoja: laimiga (31.05.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 1354 | Atslēgvārdi: nabadzības psiholoģija | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Visi smaili
Kods *: