Kāda nozīme ir tam, kas slēpjas manā zemapziņā
 

Visu, ar ko tu saskaries šodienas dzīvē, - prieku, bēdas, pārticību, nabadzību, dažādus notikumus, draugus un radiniekus -, tu pats esi „radījis sev” daudzu gadsimtu laikā. Tavi priekšstati veido tavu dzīvi, piesaistot tev konkrēta tipa cilvēkus, liekot tev rīkoties konkrētā veidā un iesaistot tevi konkrētos notikumos. Šie priekšstati ir veidojušies laika gaitā; tās ir mācības, ko esi guvis personiskās pieredzes rezultātā.
Pagātnes pieredze ir smaga nasta tavai dvēselei. Tu neatceries konkrētus notikumus no savām iepriekšējām dzīvēm, tomēr tie būtiski ietekmējuši tavu dvēseli. Konkrētā notikuma brīdī tu gūsti kādu mācību saskaņā ar savu intelekta līmeni un attīstības stadiju, bet pēc tam iegūtā mācība uz ilgu laiku paliek tavā zemapziņā, līdz kāds cits notikums to neizmaina. Kamēr šī mācība paliek zemapziņā, tā nemitīgi darbojas: tu tiec pasargāts no līdzīga notikuma, ja pieredze bijusi slikta, vai arī gūsti prieku vēlreiz un vēlreiz, ja pieredze bijusi laba.
Tu bieži neapzinies, kas atrodas tavā zemapziņā, bet tur esošais nemitīgi izpaužas tavā dzīvē. Kad sapratīsi, kāda veida negatīvie priekšstati atrodas zemapziņā, varēsi nomainīt tos ar pozitīviem priekšstatiem. Lai arī kādu priekšstatu nomaiņas metodi tu izvēlētos, galvenais mērķis ir mazināt iekšējo stresu. Tiesa, vispirms tev ir jāapzinās fakts, ka esi daudz kas vairāk par to, ko redzi spogulī.
Fiziskais ķermenis un apziņa ir tikai instrumenti, kas tev doti dienišķo vajadzību īstenošanai, lai tava augstākā būtība tikmēr netraucēti virzītos uz priekšu pa savu ceļu. Ja kaut pāris minūšu katru dienu veltīsi tam, lai objektīvi paraudzītos uz savu dzīvi, tu bez grūtībām identificēsi un apzināsies gan savu patieso būtību, gan augstāko mērķi. Viss pārējais ir kā dažādi piederumi karavānā; fiziskais ķermenis ir transporta līdzeklis jeb ārējais apvalks tavai augstākajai būtībai.
Tu esi enerģija. Itin viss, kas eksistē šajā pasaulē ir enerģija. Visums sastāv no dažādām enerģijas formām, bet tavas acis ir pieradušas saskatīt tikai dažas no tām. Arī katra doma ir spēcīgs enerģijas vilnis – kad tu domā par kaut ko, tu dod tam enerģiju. Tādēļ svarīgi atcerēties galveno: tiklīdz tu savā apziņā identificē kādu negatīvu priekšstatu, tev ir jābeidz domāt par notikumiem, kas radīja šo negatīvo priekšstatu, un tā vietā jāsūta enerģija pozitīvajam priekšstatam
Vai manu tagadnes ciešanu cēlonis ir slikta rīcība pagātnē? (Karmas likums)
Parasti tikai tad, kad dzīvē ienāk ciešanas, cilvēki sāk domāt par garīgumu un aktuāls kļūst termins „karma”. Pastāv viedoklis par to, ka tam, kuram karma ir laba, dzīvē veicas un viss iet no rokas, šķiet pat augstākie spēki viņiem palīdz, bet, ja karma ir slikta, tad cilvēkam daudz jācieš un jāmokās. Taču vairākumam ir grūti akceptēt faktu, ka par kādu rīcību, kuru viņi nemaz neatceras, tagad ir jāmaksā ar lielām ciešanām.
Lai labāk izprastu karmas likumu, ieteicams paskatīties uz pašreizējo dzīvi kā uz vienu īsu posmu ļoti ilgā dvēseles ceļojumā. Ikviena cilvēka karmu veido viņa reakcija uz situācijām, cilvēkiem, apstākļiem utt. Dažkārt karma tiek uztverta kā Dieva sods. Tas ir ļoti izplatīts uzskats, kas rada bailes no Dieva.
Dievs mīl tevi tieši tāpat, kā vecāki mīl savus bērnus, lai arī kādas palaidnības viņi darītu. Dieva radītajā Visumā pastāv noteikti likumi, kas valda pār tevi, un viens no tiem ir karmas likums. Saskaņā ar šo likumu tu par savu rīcību saņem balvu vai atmaksu – atkarībā no attiecīgās rīcības.
Saprast un atzīt, ka tikai un vienīgi tu pats esi izvēlējies savu dzīvi pašreizējos apstākļos, - tas ir pirmais solis ceļā uz pozitīvām pārmaiņām. Lai varētu kaut ko mainīt, ir jāpieņem divi fakti. Pirmkārt, situācija ir tāda, kāda tā ir. Otrkārt, tev piemīt spēks to mainīt. Noliedzot situāciju vai izvairoties no tās, tu ļauj tai turpināties.
Piemēram, tev šķiet, ka kāds cilvēks ir tavs ienaidnieks, jo viņš nemitīgi cenšas kaitēt tavām interesēm. Tavuprāt, viņš ir ļaundaris, bet tādus vara sastapt tikai filmās, jo Radītājs nevienu nav radījis par ļaundari. Viņš ir radījis visus cilvēkus vienlīdzīgus, ar vienādu radošo enerģiju, un Viņš turpina dot visiem vienādu svētību – neierobežotu mīlestību uz mūžiem. Šādos brīžos atgādini sev, ka vienīgi tu pats ar saviem uzskatiem esi radījis pašreizējo situāciju, kuras sastāvdaļa ir šis otrs cilvēks – „sliktais”.
Arī viņš izdzīvo savu karmu, un pār viņu valda viņa priekšstatu kopums. Pozitīvās enerģijas, piemēram, līdzjūtība un piedošana. Var novērst šo situāciju līdz labvēlīgam atrisinājumam, turpretī negatīvās enerģijas, tādas kā dusmas un atriebības kāre, tikai paildzinās tavas ciešanas. Turklāt dziļi sakņotas dusmas un atriebības vēlme var sagādāt ciešanas vairākās dzīvēs pēc kārtas. Tas nozīmē, ka tu atkal un atkal iekļūsi sarežģītās situācijās ar to pašu dvēseli, tikai cita cilvēka fiziskajā veidolā.
Ironiski, bet bieži vien šādas mīlestības un naida pilnas attiecības saista brāļus, kuriem ir kopējs bizness un kuri cīnās par varu. Tā kā šajās attiecībās pastāv mīlestība, brāļi nespēj pārcirst viņus vienojošo saikni un izturēties neitrāli viens pret otru. Tomēr ego, ko viņi izveidojuši ap savu ievainojamo patību, ļauj izpaust tikai naidu un atriebības vēlmi.
Tikai tevis paša radīta karma piešķir tev sodu vai balvu par padarīto. Dievs tevi mīl tādu, kāds esi.
Ikkatru mirkli tu veido savu likteni ar domām, vārdiem un darbiem. Tā ir tava karma. Tu ne uz sekundi nevari izvairīties no savas karmas, jo visu laiku dzīvo saskaņā ar to. Tava tagadnes karma nemitīgi rada un maina tavu turpmāko likteni. Tavas dzīves norisi nediktē neviens cits kā vien tu pats.

Kategorija: Psiholoģija | Pievienoja: laimiga (31.05.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 2021 | Atslēgvārdi: zemapziņa | Reitings: 1.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]