Kādu ziņu nesējs tu esi
 

Vai esat pamanījuši, ka visi mēs esam sava veida ziņneši? Ar vārdu palīdzību mēs paužam savu viedokli, uzskatus. Mēs nepārtraukti runājam, lai citiem, vai sev pašiem, paustu kādu ziņu vai arī to saņemtu no citiem. Jautājums ir – kāda veida ziņas mēs nododam? Vai mēs paužam patiesas ziņas vai melus? Melu, nepatiesības paušana pašos pamatos ir problēma, jo visi konflikti, lai kādi tie būtu, iekšējie - pašam ar sevi, vai ārējie - konflikti ar citiem, ceļas no tā, ka mēs ticam meliem un paši melojam.
Vai esat pamanījuši, ka visi mēs esam ziņneši? Mēs lietojam vārdus, lai paustu savus uzskatus un savu viedokli.
Pasaulē dzīvo biljoniem ziņnešu. Bet kādu ziņu nesēji tie ir? Atbilde ir acīm redzama. To ietekme ir viegli pamanāms visā pasaulē. Lielākajai daļai cilvēces nav ne mazākās nojausmas, ka vārdam ir radīšanas spēks. Viņiem nav ne mazākā priekšstata, no kurienes ceļas viņu vārdu spēks, kas nozīmē to, ka viņu vārdiem ir pār tiem vara.
Kādu ziņu nesējs Tu esi? Ļauj šim jautājumam nonākt tavā sirdī. Tieši tur, kur tu vari sajust vārdu slēpto nozīmi un nolūku. Kad runā, padomā, kādas ziņas tu paud saviem bērniem, saviem mīļotajiem, brāļiem, māsām, vecākiem, visiem citiem, kas ir tev apkārt. Vai esi tenku un melu nesējs? Vai tu vari justies apmierināts, zinot par visām tām traģēdijām, kuru cēloņi ir ticība meliem? Vai tas ir tas ko tu gribi sniegt tiem, kuri ir tev blakus? Vai tas ir tas, ko tu gribi iemācīt saviem bērniem?
Paužot kādu ziņu, tā vienmēr nonāk pie citiem, bet pamatā tu šo ziņu vienmēr paud pats sev. Padomā, kāda ir šī ziņa. Tas ir ļoti svarīgi, jo tā iespaido visu tavu dzīvi. Kā tu pret sevi izturies? Vai esi laipns pret sevi? Vai respektē sevi? Un vai tu vispār sev patīc? Kādu dzīvi tu pats sev radi? Vai tu esi laimīgs vai ciešanu pilns? Ja tu ciet, ja tavā dzīvē notiek traģēdijas, netaisnība, tad tavus vārdus nevar uzskatīt par gluži nevainīgiem. Visi iekšējie dialogi ar sevi, padara greizas, izkropļotas arī ziņas, kuras tu nodod citiem. Kādu gan informāciju tu vari nodot saviem mīļotajiem, ja ziņas, kuras tu nodod pats sev, ved tevi pie ciešanām?
Iedomājies, ka tu pašlaik runā ar sienu. Atbildi no tās - negaidi. Tu zini arī to, ka vārdi, kurus tu sienai saki, nav domāti tai. Tie ir adresēti sev pašam. Lai tu pats ieraudzītu un sāktu saprast, kādu iespaidu tie atstāj uz visu apkārtesošo. Vēršoties pie sienas, tava doma lieliski izkristalizējas, kļūst pilnīgi skaidra. Tad kļūst labāk saskatāma tavu pausto vārdu būtība, patiesums.
Tagad padomā, kādas ziņas no citiem cilvēkiem tu esi saņēmis savas dzīves laikā. Allaž tev kāds kaut ko ir teicis, vienmēr tu esi uztvēris, sadzirdējis citu cilvēku teikto. Padomā, kā šīs ziņas ir tevi iespaidojušas. Cik no citu cilvēku paustajiem viedokļiem tev ir bijuši pieņemami un ir kļuvuši arī par tavu viedokli? Cik daudzus no šiem uzskatiem tu vēl joprojām sev nēsā līdz un paud pats? Ja tu paud svešu viedokli, tad, padomā, kas ir tas cilvēks, kā viedokli tu paud.
Kas ir tas izšķirošais? Atbilde ir – teiktā apzināšana. Skaidri apzinies, ko tu savas dzīves laikā esi citiem teicis, kā arī to, ko tev ir teikuši citi. Kad tu sāc apzināti izturēties pret to, ko tu saki citiem un ko tev pauž citi, tavs redzējums pilnībā mainās. Viss nostāsies savās vietās mirklī, kad tu skaidri apzināsies savu vārdu ietekmi, savas rīcības un klātesamības iespaidu uz citiem cilvēkiem. Tad tu skaidri sapratīsi kāds ziņnesis tu esi un kādu ziņu nesēji ir tavi līdzcilvēki.
Kad tu beidzot apzinies savu vārdu spēku, tu vari izmainīt veidu, kā komunicēt ar sevi vai citiem. Iespējams, tu, nevainīgs būdams, esi pieļāvis kļūdas runājot ar citiem, jo neesi apzinājies savu vārdu ietekmi. Bet, kad tu vārdus sāc lietot apzināti, tad vairs nevari atrunāties ar nezināšanu. Tu skaidri apzinies, ko dari, kā arī to, vai tas, ko tu dari, ir pareizi. Bet tad tā jau ir tava izvēle, tavs lēmums.
Un tad rodas jautājums: kādas ziņas tu izvēlies nodot citiem? Vai patiesas, vai melus? Vai tavi vārdi vairo mīlestību vai bailes? Ir cilvēki, kas izvēlas runāt patiesību, vairot mīlestību. Bet ko izvēlies Tu?

Pēc Migela Rīza, Hose Rīza un Dženetas Millzas darbu motīviem

Kategorija: Psiholoģija | Pievienoja: laimiga (31.05.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 1345 | Komentāri: 1 | Atslēgvārdi: ziņu nesējs | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]