Patiesība ir vienkārša
 

Patiesība ir pati acīmredzamākā un vienkāršākā lieta esamībā. Tas ir radījis lielas grūtības - jo prāts nav ieinteresēts acīmredzamajā. Prātu neinteresē vienkāršais, jo pašos pamatos prāts nav nekas cits kā tavs ego, un ego barojas no izaicinājuma sasniegt tālieni. Jo grūtāks un mokpilnāks ir sasniegums, jo vairāk tas savaldzina prātu. Prāts ir gatavs doties uz tālāko zvaigzni, nemaz neuztraucoties par to, ko tur iegūs.

Es atceros piezīmi, ko teica Edmunds Hilarijs – pirmais cilvēks, kurš uzkāpa Himalaju augstākajā virsotnē Everestā. Kad viņš atgriezās no kalna, visi pasaules plašsaziņas līdzekļi vēlējās uzzināt, kāda bija viņa pieredze un ko viņš bija ieguvis. Pirms viņa simtiem alpīnistu bija zaudējuši savu dzīvību, lai sasniegtu to pašu mērķi - Everesta virsotni.

Edmunds Hilarijs nevarēja atbildēt. Brīdi paklusējis, viņš teica: „Tikai tāpēc, ka tas ir šeit, izaicinājums cilvēcei – tas bija pietiekams iemesls, lai es riskētu ar savu dzīvību. Es neesmu neko ieguvis, es neesmu neko pieredzējis.” Katru reizi, kad es iedomājos Edmundu Hilariju stāvam Everestā, es redzu viņu samulsušu, pilnīgi idiotisku.

Šis piemērs dod ieskatu cilvēka prātā un tā darbības principos. Tas, kas ir pieejams, nevar kļūt par sasniegumu. Un tas, kas ir grūtāk pieejams un atrodas vistālāk, ir galvenā ego barība. Prātu it nemaz neinteresē acīmredzamais, tas, kas tev jau pieder. Tieši tādēļ miljoniem cilvēku palaiž garām dzīvi, savu būtību. Viņi tālu un plaši ceļo, cenšas iekarot pasauli, bet aizmirst vienu lietu: viņi nav iepazinuši paši sevi.

Cilvēki mēra savu dzīvi pēc sasniegumiem, pēc naudas, pēc varas un slavas. Nav veida, kā izmērīt savus panākumus, ja tu dzīvo vienkārši un saskaņā ar acīmredzamo. Acīmredzamais ir nekas cits kā kapsēta tavam ego.

Atceries: patiesība vienmēr ir vienkārša. Nepatiesība ir tā, kas ir sarežģīta. Ja tu esi pieradis melot, tev ir nepieciešama laba atmiņa. Bet ja tu runā patiesību, tev nav vajadzīga nekāda atmiņa. Meli ir ļoti sarežģīti, tiem nepieciešams sarežģīts bio-dators, kuru sauc par atmiņu. Patiesība ir tik vienkārša, ka nav pat vajadzības to izteikt vārdos.

Patiesību nevar uzzināt, iekarojot pasauli, kļūstot par astronautu, uzkāpjot Everestā. Tev nav nekas jādara. Patiesību var iepazīt, klusi sēžot un neko nedarot. Tas ir acīmredzami, ka zāle izaug pati! Un kad patiesība atnāks pie tevis savā vienkāršībā, tā ienāks dziļi tavā būtības kodolā, jo tā nav prāta fikcija, tā nav doma, tā ir kaut kas eksistenciāls.

Pieredze ir tikai tas, kas tevi transformē. Ja tava pieredze nenes transformāciju, tad tas nav nekas cits kā mākoņi tavā prātā. Ja tu esi sajutis patiesību, tad tā izmaina visu tavu dzīvi. Tā ietekmēs katru tavu darbību, katru attieksmi. Dziļākas sevis izprašanas brīnums ir tāds, ka tu vienā brīdī saproti visu eksistences mistēriju. Tās nav zināšanas. Tu to jūti, tu to izdzīvo. Tu to izdejo, izdziedi, bet tu to nezini. Patiesība nekad nekļūst par zināšanām, tā kļūst par tavu dzīvi.

Patiesība esi tu.

Bet nelaimīgi ir tie, kuri vāc atkritumus no svētajiem rakstiem, citiem cilvēkiem, sapuvušās pagātnes un tad pārklāj savu neziņu ar tā sauktajām zināšanām. Šie ir visstulbākie cilvēki pasaulē, bet viņi dominē pār pasauli, jo zināšanas tiem dod varu.

Cilvēkam, kurš vēlas izprast eksistences mistēriju, ir pilnībā jāatmet ideja par varu. Viņam jākļūst neeksistējošam; un, kad viņa nav, visas durvis pēkšņi atveras.

Paradīze neatrodas nekur citur.

Paradīze ir mirklis, kurā tu pilnībā esi pieejams eksistencei. Uz šīs pašas planētas, šajā pašā laikā tu esi iegājis Budas lotosa paradīzē.

Tie, kuri māca par paradīzi augšā, debesīs, ir lielākie noziedznieki, kādus pazinusi pasaule, jo viņi tev atņem paradīzi, kas ir pieejama šeit un tagad.

Kategorija: Psiholoģija | Pievienoja: laimiga (03.07.2013) | Autors: Ošo W
Skatījumu skaits: 1569 | Komentāri: 2 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 2
0
1  
Labs raksts Man patīk ,Man arī liekas kas viss ir ļoti vienkārši ,tikai cilvēka dabā ir visu sarežģīt.

0
2  
3 Viss atkarīgs no tā vai dzīvojam un rīkojamies pareizi. Iespējams atbildes atradīsiet šeit: LINKS

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]