Sākt dzīvi no tīras lapas!
 

 Sākt dzīvi no tīras lapas!

 „ Kā izmainīt savu dzīvi un tikt vaļā no problēmām”- tādu jautājumu sev uzdod cilvēki gandrīz katru dienu. Bet tikai nedaudzi zina, kā un ar ko sākt šīs pārmaiņas.

Mūsu pasaule ir izveidota tieši tā, ka visa negatīvā informācija iekļūst mūsos no visām pusēm: jaunumi, filmas, skaudīgi draugi un kolēģi, neapmierināti kaimiņi, cilvēki sabiedriskajā transportā. Pats interesantākais, ka pats par sevi negatīvais apveltīts ar īpašībām uzkrāties un pievilkt sev klāt līdzīgu. Radot ap cilvēku negatīvu energolauku, mūsu draugi vai vienkārši apkārtējie, izjūtot to zemapziņā, sāk pret mums izturēties negatīvi, pastiprinot  mūsos emocionālos uzliesmojumus un agresivitāti. Un te vēl ieslēdzas smadzenes, kuras var mums pateikt tikai : ”Viss slikti!”

Sākas panika,  mēs sākam pārskatīt visu, ko vien var, izdomāt un sev izskaidrot sliktās attiecības ar cilvēkiem ar visvisādiem iemesliem, rokamies sevī, un pats galvenais – daļēji atrodam, ka ar mums, kaut kas ir ne tā. Bet tāda rakšanās atņem spēkus,  enerģētiskais stāvoklis cilvēkā pasliktinās, un lūk vēl arī nogurums. Bet panika un nogurums summā dod vai nu agresiju, vai arī apātiju, bet iespējams vēl arī galēji nepatīkamu stāvokli- depresiju.

Tas arī ir sākums daudzām problēmām, mēs visu redzam pelēkā krāsā, blāvu un neinteresantu. Mūsos vairs nav uguns, bet mūsu nevēlēšanās darboties rada mums kaudzi problēmu, piemēram, tādas kā darba zaudēšana, konfliktus ar apkārtējiem, ģimenes nemierus. Mēs neesam vairs spējīgi kaut ko radīt, un noturēt, bet lai sagrautu spēku nemaz nevajag, atliek vien tikai nedaudz pagrūst, un viss sagrūs.

 

Un tā-nedaudz padomi- ko un kā iesākt.

Sākam sakārtot dzīvi no savas mājas

Tā kā tā ir vieta, kur mēs pavadām lielāko daļu laika, un šī ir mūsu atpūtas un atslābināšanās vieta, tad sākt vajadzētu no šejienes. Mūsu māja- mūsu cietoksnis, un tā mūs sargā no visa, kas ir apkārt. Un tieši mājās mums ir jājūt mīlestība, siltums un komforts. Pat tad ja nav iespējams veikt remontu, var daudz ko izmainīt. Savācam lietas, kas mums nav vajadzīgas, un izmetam tās bez jebkādas nožēlas. Daudzi cilvēki uzglabā lietas „ katram gadījumam”, varu teikt, ka tas, ko mēs neizmantojam jau vairāk nekā gadu, diez vai būs nepieciešams. Vienīgais ko var šīs lietas, tas ir sakrāt sevī pašas mājas enerģētiku. Un ja ir problēmas, tad vēlams no tām tikt vaļā.  

Veicam ģenerāltīrīšanu, pa - lielam un  apzinīgi. Izmetot lietas, atcerieties, ar ko tās bija saistītas, ar kādu periodu Jūsu dzīvē, ja tie ir negatīvie momenti, tad izmetot tās, domājat par to, ka Jūs atbrīvojaties no pagātnes. Pats labākais sākt mājas tīrīšanu brīvdienās.

Ieviešam dzīvē spilgtas krāsas un emocijas

Interjeram un tam kas ieskauj jūs, ir jāelpo gaismu un spilgtas krāsas jums tajā palīdzēs. Maigie pasteļtoņi palīdzēs jums mājā ienest maigumu, spilgtie - dzīvesprieku un atvērtību, bet kontrasts radīs dažādību jūtās un emocijās.

Visspilgtākā krāsa enerģētikā tiek uzskatīta zaļā , visi tās toņi simbolizē tīrību, draudzīgumu un siltumu. Vienkārši pievienojiet dažus aksesuārus interjerā, kas nes spilgtumu un pozitīvismu.

  Tas pats ir ar drēbēm , es saprotu, ka ne visi mēs varam  atnākt uz darbu ar sarkaniem svārkiem un zaļu blūzi. Bet mājās mēs varam staigāt kā vien vēlamies , un kā ir ērti. Mūsu apģērbu krāsa spēcīgi ietekmē mūsu enerģētikas stāvokli, jo aurai ir tieksme kopēt ārējo vidi, bet apģērbs- tas ir pats tuvākais mūsu ķermenim. Bet darbā, ja nav iespējams valkāt spilgtu apģērbu, ielieciet somā vai kabatā kaut ko jautru, rotaslietu vai pats labākais- kartiņu ar attēlu, piemēram, ar tropisko kūrortu. Un jūsu somiņa piepildīsies ar šo enerģētiku.  

Filtrējam informāciju

Pašu lielāko negatīvu mēs saķeram no ziņām un kinofilmām. Mēs paši nemanām, kā televizors un internets sāk mūs programmēt. Ieliek mūsos bailes. Visāda veida šovi izlej dubļus , un mēs to labprātīgi uzņemam un pārvēršam bailēs zem nosaukuma „ līdzības”. Sākam piemērīt svešus „kreklus” uz sevi un saviem tuviniekiem, izspēlējot domās notikumu variantus. Bet neaizmirstiet, ka tas ir tikai šovs, un pat jaunumi lai noturētu reitingu ir piebāzti ar negatīviem notikumiem. Iegūstot bailes, mēs iegūstam atkarību un apkārtējās pasaules rezonanses uztveri.

Tāpēc izslēdzam no savas dzīves visu slikto un ieslēdzam jauno un gaišo. Klausāmies mūziku, skatāmies komēdijas un tikai pozitīvās programmas. 

Izmainām dzīves smaržu

Mums no dabas ir doti pieci galvenie apkārtējās vides uztveres orgāni. Ar acīm mēs redzam. Ar mēli sajūtam garšu. Ar ausīm mēs dzirdam. Ar ādu sajūtam. Un visbeidzot mūsu oža. Tas viss pa tiešo rada mūsu attieksmi.

Jūs ievērojāt, ka slikta smarža var izbojāt mums garastāvokli? Ieviesiet dzīvē siltus, maigus un saldinātus aromātus. Novāciet skarbās notis, kas uzbudina jūsu smadzenes. Biežāk vēdiniet telpas, kur atrodaties, piepildot ar svaiguma aromātu. Par laimi, mūsdienu pasaulē, ir daudz paņēmieni tam. Aromatizatori, karstas kafijas smarža no rītiem, aromātiskās sveces, tas viss piepildīs jūsu dzīvi ar jaunām sajūtām. Izjūtiet, atcerieties šīs smaržas, iztēlojieties tās iekšēji.

Domājam par labo

Katram no mums ir atmiņas: kā negatīvas, tā arī apbrīnojami pozitīvas. Mūsu atmiņas par labo, mūs uzlādē un, otrādi,par slikto-iztukšo. Atcerieties vietas, kur jums patika, ainavas ko redzējāt, cilvēkus ar kuriem jums bija patīkami sarunāties, atcerieties ar pateicību savai pagātnei.

Atcerieties tik bieži, lai nebūtu iespēja negatīvām atmiņām ielavīties jūsu apziņā. Iemācieties pārslēgties uz „labo” katru reizi, kad esat aizvainojumu un ciešanu nomākti. Varbūt kādam tas būs ļoti grūti ar pirmo reizi, te vajag neatlaidību un nedaudz mazu palīgu. Mīļākās fotogrāfijas, patīkamas filmas, draugi, laba mūzika, tādu vietu apmeklēšana, kur gaiša un draudzīgā atmosfēra, piemēram, mīļākā kafejnīca.  

Sākam mīlēt sevi

Jūs droši vien esat dzirdējuši teicienu: „ Jauna frizūra- jauna dzīve”. Un tas tā ir. Jo imidža un ārienes izmainīšana – Tas ir pats ātrākais un efektīvākais ceļš uz sevis un savas dzīves izmainīšanu. Tās ir jaunas emocijas pašiem un apkārtējiem, kuri jums uzdāvinās pozitīvas atsauksmes. Vienmēr atcerieties, ka cilvēks mīl patikt apkārtējiem, tas viņu uzlādē ar emocijām. It sevišķi, ja nepazīstams cilvēks uz ielas jūs redzot uzsmaida,atcerieties, kā jūsu mugura ieņem lepnu stāju un kļūst vieglāk iet tālāk.  Lutiniet sevi, atrodiet tam laiku un vietu. Pat kafijas tase kafejnīcā vienatnē ar savām domām palīdzēs jums atslābināties un gūt prieku.

 

 

Kategorija: Psiholoģija | Pievienoja: sofi (30.10.2014) | Autors: no interneta materiāliem
Skatījumu skaits: 1496 | Atslēgvārdi: kā izmainīt dzīvi | Reitings: 1.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]