Viss būs tā, kā tu vēlies
Pašlaik interese par neizzināto un noslēpumaino ir ļoti liela. Arī par ezotērisku. Kas tā ir? Par ezotērisku sauc zinātni par cilvēka slēptajām iespējām. Hipnoze, dziedniecība, gaišredzība, ekstrasensa spējas - šīs lietas prot ne jau visi un ne visi ir spējīgi tās apgūt. Bet varbūt tomēr vēlaties pamēģināt? Aleksandrs Svijašs, Harmoniskās saskarsmes centra vadītājs, nepiedāvā lasīt domas no attāluma, skatīties ar trešo aci un pareģot nākotni. Viņš piedāvā izzināt dažus vienkāršus noslēpumus, kas atrodas uz ezotēriskas un psiholoģijas robežas.

Neveiksmju „mehānisms"


Ezotēriska apgalvo, ka tieši mūsu domas veido visu, kas ar mums dzīvē notiek. Iesākumā šis apgalvojums šķiet apšaubāms. Vai tiešām mēs paši esam tie, kas provocē savas nepatikšanas mājās un darbā, slimības, nesaņemto algu, smieklīgu samaksu par savu darbu un daudz ko citu, kas bojā dzīvi? Izrādās, ka jā!
Protams, ir lietas, kas nav no mums atkarīgs... Bet vairumā gadījumu tās mūsu dzīvē spēlē tieši tādu lomu, kādu mēs tām piešķiram. Paraugoties apkārt - ir cilvēki, kuriem visur veicas, bet jums - vienai sarežģījumi un nepatikšanas. Kāpēc? Izanalizējiet savu neveiksmju cēloņus. Pagrieziet neveiksmes „mehānismu" uz otru pusi, pārskatiet ne tikai notikumus, bet arī domas, kas nāca līdzi ar tiem. Droši vien jūs atklāsiet daudz ko tādu, kas nenovēršami noved pie neveiksmes. Vai nu jūs nebijāt pilnīgi pārliecināts par sevi, vai arī negribējāt, lai viss notiek tā, bet ne kaut kā savādāk. Lūk, piemērs. Cilvēks allaž žēlojas, ka viņam trūkst naudas. Bet pamēģiniet viņam uzdot vienkāršu jautājumu: „Cik jūs gribētu nopelnīt?" Viņš droši vien atbildēs: „Nezinu... un neticu, ka varu tik daudz nopelnīt." bet, ja cilvēks pats netic, vai atradīsies kāds, kas noticēs, ka viņš spēj nopelnīt daudz naudas? Un kas maksās? Loks noslēdzies. Kā no tā izkļūt?

Domājiet pozitīvas domas


Tas ir pirmais domu veidošanas likums. Ja mūsu galvā rosās miljons baiļu un šaubu - pavisam noteikti, ka tas, no kā baidāties, patiešām arī notiks. Domājiet par labo! Gribat būt vesela, skaista mīlēta, bagāta, laimīga - domājiet, ka tāda esat. Ja kārtojama kāda svarīga lieta un jūs neesat droša, kā tas izdosies, domās izspēlējiet pozitīvus lietas gaitas virzības variantus un rezultātus.
Piemēram, jūs neapmierina attiecības ar priekšnieku. Jums bail no viņa, jūsu runas veids ir nedrošs un vispār jūs cenšaties viņa klātbūtnē runāt pēc iespējas mazāk. Tas ir strupceļš. Pamēģiniet iztēloties, kā jūs droši un nezaudējot cieņu runājieties ar priekšnieku per svarīgu tēmu, cik enerģiski aizstāvat savu viedokli. Pārlieciniet sevi, ka spējat tikt galā ar jebkuru problēmu. Jo intensīvāk jūs par to domāsiet, jo ātrāk viss notiks īstenībā - un tieši tā, kā jūs vēlaties. Protams, nebūtu slikti, ja reizē ar pārdomām un mēģinājumiem spoguļa priekšā tiktu sperti arī konkrēti soļi - uzrakstīta laba atskaite, izstrādāta interesanta programma.
Nezaudējiet dūšu, ja iesākumā viss notiks gluži tā, kā jūsu scenārijā paredzēts. Strādājiet, domājiet, vēlieties. Un ziniet - ja panākumu nebūs, tas nenotiks bez iemesla. Jūsu likteņa" kancelejā" nepārtraukti seko visām jūsu dvēseles darbībām un kustībām. Iespējams, ka jūsu domas nav īsti labvēlīgas un nevainīgas. Ja vēlaties kādu apsteigt, ziniet, ka ar to pašu jūs pati sev aizliekat kāju priekšā.

Ķeriet vienu zaķi


Ir vēl viens „bet", kas traucē ilgi lolotu mērķu piepildīšanos. Ja paanalizēsiet savas domas un vēlmes par kādu noteiktu laiku, atklāsiet, ka gribat visu uz reiz: naudu, dzīvokli, mašīnu, saremontēt televizoru, aiziet uz satikšanos. Šīs vēlmes arvien rosās jūsu galvā un nepārtraukti tiek nomainītas ar citām. Tās nav sakārtotas pēc svarīguma pakāpes. Jūsu vēlmes atgādina dzīšanos pakaļ desmit zaķiem reizē. Un arī rezultāts ir šim domu jūklim atbilstošs.
Iesakām izvēlēties vienu mērķi - vissvarīgāko. Tas var būt saistīts ar matreālajām vērtībām. Tā var būt kāda darbība - karjera, jauns darbs, radoša veiksme, zinātnisks atklājums utt. tas var būt kāds spilgts notikums, kura jums tā pietrūkst - tikšanās ar mīļoto cilvēku, ceļojums.
Kad mērķis izvēlēts, jums domās jānoformulē šī vēlme pavisam skaidri un konkrēti. Piemēram: „ Es pelnīšu 700 dolārus mēnesī!" Vai arī: „Gribu satikt gudru un pievilcīgu vīrieti, kurš manī iemīlēsies un piedāvās roku un sirdi!" Nekautrējieties izteikt savas vēlmes, taču nav ieteicams pārāk aizrauties. Uz Mēnesi vai Marsu jūs nelidosiet, pat ja jums to ārkārtīgi gribas. Saglabājiet realitātes izjūtu.

Peldiet pa straumi


Atcerieties saukli: „negaidīsim dāvanas no dabas!" Īstenībā tā bija tieša programma, kā īstenot savus mērķus atbilstoši noteiktam ideālam. Par katru cenu, nerēķinoties ne ar kādu pretestību. Bet daba un mūsu aptverošā īstenība ir smalks un sarežģīts mehānisms, kas necieš rupju iejaukšanos. Nevajag lauzties slēgtās durvīs. Jāmācās sadarboties ar apkārtējo pasauli un darīt to, kas patlaban izdodas vis labāk. Pat tad, ja no jums neatkarīgu apstākļu ietekmē ir jāvirzās pret straumi, pamēģiniet rīkoties kā lasis, kas pa kalnu nekad nedodas tieši pretim straumei, bet cenšas iekļauties visos tās vijumos.

Esiet stipras


Ziniet, kāds ir vis noslēpumainākais fenomens? Jo stiprāk jūs kaut ko vēlēsieties, jo ātrāk iegūsiet. Tādēļ jūsu vēlmēm jābūt ļoti spēcīgām - tā jau būs puse veiksmes. Lai stiprinātu vēlēšanos, iemantojiet jebkuru brīdi, kad emocijas plūst pāri malām. Nebrīnieties par to, ko tagad izlasīsiet, tādēļ, ka šī metode ir netradicionāla, lai gan šis paņēmiens ir attiecināms uz gluži maģiskām darbībām. Brīdī, kad jūs pārņem spēcīgas emocijas (nav svarīgi kādā sakarā, nav svarīgi, vai tās ir pozitīvas vai negatīvas), kad tās sit visaugstāko vilni, centieties galvā kā filmu atkārtot savu vēlēšanos.
Piemēram, šefs, no kura jūs baidāties kā no uguns, izsauc pie sevis. Pie kabineta durvīm jūs jau drebat kā apšu lapa. Apstājieties! Tas ir īstais brīdis lai atcerēties savu ilgoto mērķi. Kamēr sirds dauzās un asins pulsē deniņos, ātri galvā atkārtojiet mērķi, kas formulēts jau agrāk, kaut vai „Gribu apprecēties!" nav svarīgi, ka jūsu emocijās ar šo mērķi pašreiz nav nekāda sakara. Jūs tikai savai svētajai vēlmei dosiet spēcīgu impulsu un piešķirsiet spēku.
Kā jau jūs sapratāt, ir svarīgi ne tikai visu laiku turēt prātā vajadzīgo domu, bet atcerēties to arī spēcīgu emocionālu uzliesmojumu brīžos. Noderīgs būs viss, kas piespiež mūs pārdzīvot spēcīgas izjūtas - pat vizināšanās pa amerikāņu kalniņiem atrakciju parkā, šausmu filmas skatīšanās, eksāmenu likšana un pat... mīlēšanās. Protams, ka nav viegli atcerēties par savu vēlēšanos tādos brīžos. Bet, ja jums izdosies, jūsu sapnis piepildīsies ātrāk.

Dievam nav citu roku - tikai tavas


Šis apgalvojums var šķist strīdīgs. Taču dievs jums diezin vai palīdzēs, ja pati nedarīsiet neko. Ir anekdote par šo tēmu:
Kāds nabadzīgs cilvēks ļoti gribējis laimēt loterijā lielu summu. Viņš ilgi un dedzīgi lūdzis Dievam palīdzību. Lūgšanas izdzirdējis sargeņģelis un vērsies pie Debesu Tēva: „tēvs, nabadziņš jau gadiem ilgi lūdz Tavu palīdzību. Būtu labi atsaukties viņa lūgšanām." Bet Dievs atbildējies: „esmu ar mieru, bet lai viņš nopērk kaut vienu loterijas biļeti!"
Protams, var izvēlēties mērķi, domās noformulēt un enerģiski vēlēties, lai tas īstenojas, zvilnot uz dīvāna. Tikai gaidīt vajadzēs ļoti ilgi, varbūt pat līdz pensijai. Jums taču gribas, lai tas notiek ātrāk . un tādēļ ir vajadzīga arī piepūle, jādod impulss, lai viss izdotos. Nelaidiet garām nevienu izdevību! Pasperiet kaut dažus soļus pretim savam mērķim.
Kā šī vēlēšanās piepildīsies, patiesībā nezina neviens. Bet par to arī nevajadzētu uztraukties. Ja visu darīsit pareizi, tad pavisam nemanāmi jūs sāksiet pievilkt apstākļus un cilvēkus, kas nepieciešami, lai mērķis īstenotos. Var būt tieši tad jūs apjautīsiet savu spēku un atklāsies vienkāršo patiesību - nav neatrisināmu problēmu! Pati redzēsiet, kā var izmainīt dzīvi uz labo pusi.

Stratēģija un taktika, kā cīnīties ar neveiksmēm


Liekas, ka neveiksmes atstāj visai maz vietas manevriem. Aizgāja mīļotais cilvēks - izsūdzi bēdas draudzenēm vai ātri meklē citu. Atlaida no darba - steidz meklēt citu vai sēdi mājās. Pēkšņi nevari tikt nevienos svārkos - sāc badoties vai nopērc jaunus. Šie varianti neizceļas ar pievilcību? Izdomā kaut ko interesantāku, jo patiesībā neveiksmes paplašina vietu manevriem - protams, tiem, kas spēj uz tām paskatīties radoši.
Dzīvoja reiz jauns cilvēks un ilgi strādāja mazā provinces avīzītē. Bez tam ilgi, ilgi krāj naudu, lai atvētu savu uzņēmumu. Atvēra - nelielu, bet savu. Pēc pusotra gada viņa lidojums biznesa pasaulē bija beidzies - viņš bankrotēja. Ko darīt? Paciest bijušo kolēģu izsmieklus un lūgt, lai ņem atpakaļ redakcijā? Jaunais cilvēks sēdēja mājās - var teikt - pie maizes un ūdens. Un uzrakstīja humoru pilnu, ironisku un derīgu pilnu grāmatu uzņēmējiem un iesācējiem. Godīgi aprakstīja savu ceļu no rožainā sākuma līdz izputēšanai un atzinās, ka par grāmatas honorāru cer atvērt jaunu uzņēmumu. Daudz labāku par pirmo. Un tā arī izdarīja...
Sieviete uzzināja par vīra neuzticību. Viņa negribēja skaidroties ar vīru, ne pārmācīt. Viņai nepatika nelaimīgā upura loma, lai gan žēlotāju bija daudz - visi pazina viņu kā ideālu sievu un māti. Kā jūs domājat, ko viņa izdarīja? „Atzinās„ vīram, ka sen jau draudzējas ar kādu cilvēku, un palūdza šķiršanos. Tā nebija taisnība, bet šī „atzīšanās" satriecoši iedarbojās ne tikai uz vīru, bet uz visiem, kuri to uzzināja. Apkārtējie uz šo „pārāk pareizo un nedaudz garlaicīgo būtni" paskatījās pavisam citām acīm. Tiesa gan, viņas slepenā vēlēšanās nepiepildījās. Vīrs neatstāja mīļāko un piekrita laulības šķiršanai. Turpretī viņa ieguva pārliecību par sevi, spēka un neatkarības izjūtu, ko agrāk nepazina. Drīz vien arī viņa satika labu cilvēku.
Mazas nepatikšanas sola kādas desmit jaunas iespējas, liela neveiksme - simtiem jaunu perspektīvu. Tikai tam negribas ticēt, jo nepatikšanas lielāko daļu cilvēku iedzen strupceļā, kurā grūti atrast kaut ko pieņemamu. Bet tas taču nenozīmē, ka tev jāpievienojas vairākumam. Izstrādā savu attieksmi, kā cīnīties ar likteņa triecieniem, - vieglu, elegantu, asprātīgu un neatkārtojamu.

Iesaisties spēlē


Kad plāni sabrūk un nepatikšanas nāk vienā laidā, mēs gribam ātrāk pārdzīvot šo melno strīpu un kaut kā izvilkt līdz labākiem laikiem. Un tādēļ grūtās situācijās izturamies visai banāli. Melnā strīpa tiešām pāriet, bet tiek zaudēts laiks un nerodas jaunas perspektīvas. Ja nu vienīgi kaut kā īpaši paveicas. Bet neveiksmi var uztvert kā aicinājumu uz spēli. Palauzi galvu, kā to izmantot sev par labu, izdomā vairākus variantus.
Lieli zaudējumi nozīmē arī lielas pārmaiņas dzīvē. Mēģinājums mākslīgi „samazināt" neveiksmes mērogus ierobežo arī manevriem atvēlēto lauku. Liekas, ka dzīvot ar neuzticīgu partneri tomēr ir labāk, nekā būt vienai, samierināties ar zemu apmaksātu darbu - labāk, nekā palikt bez darba un algas vispār. Bet tikai otrais variants var dāvāt jaunas iespējas. Pirmais nav nekas cits kā bezgalīgs un necils dreifs pa dzīvi.

Skaties uz bāku


Nepakļaujies apstākļiem. Pakļauj to sev. Tas būs reāli izdarāms, ja zināsi, kurp dodies, ko vēlies saņemt no dzīves. Lai kādi šķēršļi nestātos ceļā, centies pārāk nenovirzīties no kursa. Tas nav pats grūtākais. Sarežģītāk ir izvēlēties patiešām spožu bāku nevis blīvi mirgojošu uguntiņu. Citiem vārdiem sakot - izvēlieties lielu mērķi. Atkāpties varēs vienmēr, tomēr cerēt vajadzētu uz vislielāko guvumu.
Kāda amerikāniete uzrakstīja grāmatu, kā atrast piemērotu miljonāru un apprecēties. Grāmata kļuva par beselleru, to pērk tūkstošiem sieviešu. Viņas pat pierakstās uz kursiem, kurus šī uzņēmīgā dāma ir noorganizējusi visā valstī. Vai tiešām viņas ir tik naivas un dumjas, lai ticētu, ka katra dabūs pa apburošam miljonāram. Protams, nē. Viņas saista šā plāna lielums, nekaunība un vēriens. Diemžēl bieži vien neesam spējīgas izvirzīt tik fantastiskas idejas.
Iedomājies, ka tu vēlies kļūt par nodaļas priekšnieci, bet pašlaik ieņem tajā pašu necilāko amatu. Katra kļūda tev liksies katastrofāla - ir grūti izvirzīties tur, kur visi zina, kādas kļūdas tu vari pieļaut. Bet iedomājies, ka tavs mērķis ir pavisam cits - kādreiz nodibināt savu firmu. Šajā gadījumā darbā pieļautās kļūdas nav nekas briesmīgs. Tās tikai darīs tevi profesionāli pieredzējušāku. Lieli mērķi sniedz iespēju ikdienas neveiksmju gadījumā justies drošāk un brīvāk.

Nespēlē pēc noteikumiem


Noteikumus mums diktē apkārtējie - arī tie, kuri mūs mīl un kurus mīlam mēs. Kad mums gadās neveiksmes, viņi gaida pilnīgi noteiktu reakciju - nožēlu vai asaras, žēlošanos vai depresiju. Tās ir parastās reakcijas, un viņi zina, kā uz tām atbildēt. Ja tu reaģēsi „ne pēc noteikumiem" viņi nonāks strupceļā, varbūt pat apvainosies, jūtot, ka jūsu padoms jums nav derīgs.
Šī ir tā retā reize, kad tev nav jādomā par tuvinieku jūtām un emocijām. Tā ir tava neveiksme, un tu to vari reaģēt, kā uzskati par vajadzīgu. Ja arī tev nav nekāda oriģināla plāna, pamēģini reaģēt neracionāli. Lai tas kļūst par pieteikumu tavi jaunajai attieksmei pret likteņa nejaušībām.
Starp citu, tas jaunais cilvēks, kas uzrakstīja grāmatu, lai varētu nodibināt jaunu firmu. Pirmās bankrotēšanas laikā izturējās pavisam negaidīti - ielūdza savu kompanjonu uz savām vakariņām ar šampanieti. Ne jau visi šādos brīžos padomā par cilvēkiem, kurus negribot „iegāzuši". Arī ar sava kritiena lieciniekiem nav ne mazākās vēlēšanās tikties. Pie šampanieša glāzes bijušais boss un viņa padotais atklāti izrunājas, izstrādāja kopīgu stratēģiju nākamajām uzvarām un šķīrās pilnīgi apmierināti viens ar otru, bet pats galvenais - ar ticību rītdienai.
Idejas noteikti radīsies, ja tavs mērķis būs no piedzīvotās neveiksmes iegūt pēc iespējas lielākas priekšrocības nevis centieni samazināt zaudējumus līdz minimumam.

6 soļi uzvaras virzienā

1
. Tātad neveiksme (likteņa trieciens, krahs, liktenīga nejaušība utt.) ir klāt. Nesteidzies - tā izeja, kas liekas pati par sevi saprotama, nebūs tā labākā. Atvēli sev laiku un sameklē citu.
2
. Atceries savus mērķus. Neveiksmes brīdī tos nekādā gadījumā nedrīkst samazināt. Gluži otrādi - tieši tagad tiem jāpiešķir vislielākais vēriens.
3
. Nomierinies un pafantazē: ko darīt šajā sarežģītajā situācijā. Neierobežo sevi ar domām „pārāk sarežģīti", „mani ne tā sapratīs", „pārāk liels risks" utt. Tu taču tikai fantazē.
4
. Ņem vērā, ka nav efektīvi uzticēt savu glābšanu kādam citam, centies neveiksmi vienā jomā (piemēram, darbā) kompensēt ar pienākumiem citā (piemēram, personīgajā dzīvē), meklē izeju virzienā, kas tevi nekad nav saistījis (lai tā būtu astroloģija, reliģija vai psihoanalīze). Nav pareizi aiziet pagrīdē, sodīt sevi, atriebties pāri darītājam, līdz bezgalībai meklēt neveiksmes iemeslus un baidīt sevi ar visām iespējamām sekām.
5
. Labāk pievērsieties tam, ko sen jau es gribēju darīt, bet atlikusi uz vēlāku laiku - kaut daļēji atbrīvoties no tā, kas apnicis, mazliet palutināt sevi, paplašināt paziņu un draugu loku, domāt par nākotni un gaidāmajiem panākumiem.
6
. Nebaidies kļūdīties. Tavā priekšā taču ir milzīgs manevru vai spēles lauks.

Avots: http://www.stilaparks.lv/jaunumi/11/724
Kategorija: Psiholoģija | Pievienoja: laimiga (27.05.2012) | Autors: www.stilaparks.lv
Skatījumu skaits: 1586 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]