Zaļā krāsa
 

Zaļā krāsa

Krāsas simboliskā nozīme, psiholoģiskā ietekme uz cilvēku.


Zaļā ir nemirstības krāsa. Asociējas ar visu dzīvo dabu. Tā simbolizē atdzimšanu, atjaunošanos, jaunību un izaugsmi. Zaļā krāsa simbolizē harmoniju un līdzsvaru. Tā stabilizē gan fizioloģiskos, gan psihiskos procesus cilvēkā. Šī krāsa ļauj apjaust savu veselumu. Tās ietekmē vieglāk veidot savstarpējo sapratni. Zaļā krāsa atrodas pastāvīgā attīstībā, augšanas procesā kā augu valsts, ar kuru tā asociējas. tā ir krāsa, kas atjauno.

Zaļā krāsa rodas no dzeltenā un zilā sajaukuma. Jo vairāk zaļajā būs dzeltenā, jo dinamiskāka un aktīvāka tā būs. Ja pārsvarā būs zilā, tad zaļā būs vēsāka un mierīgāka.

Zaļā krāsa vienmēr meklē sadarbību, saskarsmes punktus. Tā ietver sevī vēlēšanos ieņemt sev piemērotu vietu dzīvē. Tās ietekmē cilvēks vēlas saņemt atzinību, būt novērtēts. Zaļā krāsa simbolizē dzīves pacēlumus un kritumus. tā ir orientēta uz dabas ritmiem. šai krāsai ir izteikta spēja atjaunot līdzsvaru un noturēt cilvēku starp prāta interesēm un sirds emocijām. Cilvēkiem, kuriem ir tuva zaļā krāsa, ir viegli saglabāt pašsavaldīšanos. Cilvēks zaļo krāsu intuitīvi meklē stresa un emocionālu traumu gadījumos. Zaļā krāsa rada komforta sajūtu un rosina atpūsties no ikdienas steigas.

Zaļās krāsas simbolisms – uzplaukums parādā it īpaši biznesa vidē. Tā ir arī finansiālās un materiālās labklājības krāsa.

Nepatika pret zaļo krāsu var norādīt uz neapmierinātību ar savu emocionālo stāvokli, neatrisinātām smagām savstarpējām attiecībām, nesaprašanos vecāku un bērnu starpā.

Smaragdzaļā krāsa simbolizē žēlsirdību, iecietību, piemērošanos apstākļiem. Šī krāsa saistīta ar garīgumu un materiālās labklājības izpratni, tā palīdz radīt sajūtu, ka dzīve ir skaista.

Ārstniecībā zaļā krāsa palīdz organisma atjaunošanās procesos. Krāsu terapijā to izmanto galvenokārt, lai mazinātu nemieru, trauksmi. Šī krāsa līdzsvaro asinsspiedienu un sirdsdarbību.
Dažādi zaļās krāsas pasteļtoņi ir piemēroti dzīvojamām un darba telpām. Šī krāsa rada mierīgu un draudzīgu atmosfēru, veicina komunikāciju, mazina spriedzi un vedina cilvēkus uz konstruktīvām sarunām.

Pastāv arī konkrētiem zaļās krāsas toņiem ne pārāk labvēlīga ietekme uz cilvēku, piemēram, laima un olīvzaļa krāsa var būt kaitīga cilvēka emocionālajam stāvoklim. Slimīgi dzeltenzaļie toņi tiek saistīti ar skaudību, skopumu, aizvainojumu

Kategorija: Psiholoģija | Pievienoja: laimiga (31.05.2012) | Autors: http://www.iinuu.lv
Skatījumu skaits: 1559 | Atslēgvārdi: krāsa | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]