REIKI, SIMBOLI un to nozīme
 

REIKI(Ray-Key)

Reiki ir mīlestības enerģija, kas ir visa pamatā. Tā ir visur tīrā veidā, līdz brīdim, kamēr mēs izjaucam harmoniju un līdzsvaru.
Pirmais lielmeistars Dr. Mikao Usui[/b] (15.08.1865 - 9.03.1926) bija Reiki pamatlicējs. Dr. Usui šo enerģiju, kuru apguva un izprata, nosauca par dzīvības un gaismas enerģiju – REIKI (japāņu v. Ray-Key, to tulko kā universālā dzīvības enerģija jeb Dievišķā enerģija). Reiki nav nekāda sakara ar okultismu vai garu izsaukšanu...

REIKI simboli un to pieejamība atklātībai

Mikao Usui lietoja dažus pazīstamus simbolus no Taoistu un Budistu praksēm. Tie bija domāti kā līdzekļi, lai cilvēki, kuri nekad agrāk nav darbojušies ar enerģijām, varētu sakoncentēties uz Reiki enerģiju - tie atvieglina sakontaktēšanos ar to. Ir ļoti daudz tradicionālā Reiki skolas, kas uzskata, ka Reiki simboli un mantras ir jātur noslēpumā un tie tiek nodoti tālāk, tikai saņemot Reiki iniciācijas. Simboli ir svēti, bet tie nekad nav bijuši slēpti. Tie ir tikuši izmantoti gadsimtiem ilgi budistu apmācībā un atklāti parādīti uz budistu tempļu sienām. [u]Tagad Reiki simboli ir pieejami grāmatās un tos var atrast internetā, bet par to nevajadzētu uztraukties, jo Reiki symboli paši par sevi nedarbojas, tiem nav spēka - tie "darbojas" un tos var "atdzīvināt" tikai tie cilvēki/skolnieki, kuri tikuši iesvētīti, izgājuši Reiki initiācijas procesu (tas ir skolnieka iesvētīšanas process, kas atjauno viņā saikni ar visas Visuma dzīvības Pirmavotu un ievada viņu dziedniecībā, kad Reiki Meistars nodod šos simbolus savam māceklim/ skolniekam. Iniciācijas laikā skolotājs aktivizē skolnieka aurā un visos viņa kermeņos, sākot ar vissmalkāko un beidzot ar fizisko, Reiki enerģijas plūsmu.)

Simbolu nozīme
Tagad ir daudz Reiki simbolu, bet oriģinālajā Mikao Usui Reiki sistēmā ir četri simboli. Starp citu, ir ļoti daudz strīdu par to, kuri simboli ir pareizi-jo tie ir uzzīmēti dažādi. Taču par to nav jāuztraucas!!! Simbolus ir jāzīmē tā, kā katram ir mācīts. Darbosies jebkurš, jo nodoms ir tas, kam ir nozīme.

Pirmais simbols ir ”Cho Ku Rei”, spēka/varas simbols vai koncentrēšanās simbols, kas nozīmē „radīt spēku šeit un tagad”. Reiki praktizētāji sākot Reiki seansu to lieto zīmējot uz plaukstām, uz Reiki saņēmēja ķermeņa, telpas vidū, vizualizējot... un tml.
To var zīmēt uz sāpīgām vietām, lai samazinātu sāpes.
To var zīmēt, lai attīrītu telpas; uz pārtikas, ūdens, kristāliem; uz durvīm, lai aizsargātu māju pret zagļiem; uz augiem, dzīvniekiem, cilvēkiem, lai tie veiksmīgāk saņemtu Reiki; to var lietot savām domām, vēlmēm un jebkuram dzīves gadījumam. Bet pārliecinieties (izmantojot šo simbolu) par pozitīvo un ētisko pusi, tam ko jūs prasāt, un esiet apdomīgi, lai prasītu tikai to, ko patiesi vēlaties.

Otrais simbols ir „Sei He Ki", mentāli/emocionālais simbols vai harmonijas simbols.
Sei He Ki dziedē ķermeni, prātu un garu. Tas attīra, dziedē, palīdz saprast mūsu nepilnības, pieņemt tās un likvidēt. Tas vairo prieku, harmoniju, līdzsvaro smadzeņu kreiso un labo pusi. Tas ļoti noder risinot attiecību problēmas. To var lietot, lai dziedinātu mentālas un emocionālas problēmas, depresiju, bailes, nemieru, dusmas, skumjas, atkarības. To var lietot kopā ar spēka simbolu attīrot istabas. Tas atver čakras un negatīvā enerģija tiek aizvadīta. Tas ļauj attīstīt garīgu savienošanos. Sei He Ki lieto meditācijās, un tas palīdz atbrīvoties no nevēlamiem ieradumiem. Piem.:Izmantojiet to, lai atbrīvotos no negatīvajām īpašībām savā uzvedībā un no kaitīgajiem ieradumiem - piemēram, lai pārstātu grauzt nagus vai nomest smēķēšanu, atbrīvotos no pārmērīgas ēšanas...utt.

Trešais simbols ir „Hon Sha Ze Sho Nen”, distances simbols,
Tas nozīmē atrasties tagadnē un tagad. Tas tiek lietots sūtot Reiki enerģiju attālumā, laikā un telpā. Šim simbolam nav laika un telpas ierobežojuma. Ar HSZN simbola palīdzību var sūtīt enerģiju uz otru pasaules malu un cilvēks saņems to pašu dziedināšanu, ko persona blakus. Iespējamais šī simbola tulkojums ir: nav pagātnes, nav tagadnes, nav nākotnes, bet ir tieši šis mirklis.
Ar šī simbola palīdzību nav iespējams izmainīt pagātni, bet ir iespējams "dziedināt" situācijas, karmu (kombinācijā ar citiem Reiki simboliem) un iespējams mazināt ciešanas, kas nāk no pagātnes. Ar HSZSN simbola palīdzību var sūtīt Reiki nākotnē, intervijām, eksāmeniem, operācijām utt. Tas darbojas arī kā „pārneses ierīce”. Piem.: Ja nav zināms, kāds ir problēmas iemesls, var sūtīt ar šo Reiki simbolu uz iemeslu un tas dziedinās to.

Ceturtais simbols ir „Dai Ko Mio”, Meistara simbols, tas nozīmē dzīvot „Varenā mirdzošā gaismā” un to lieto nododot Reiki iniciācijas.

Reiki ir Dievišķā enerģija/ Universiāla dzīvības enerģija/ Universāla kosmiskā enerģija-viss vienā, to izmanto neitrālā koncentrētā veidā, un Reiki nav nekā kopīga ar okultismu, garu izsaukšanu vai hipnozes seansiem.
Reiki plūst pacienta Augstākajam labumam pēc Dieva prāta un svētības!

 Avots: http://www.e-misterija.lv
Kategorija: Reiki | Pievienoja: Anna7777 (23.03.2015) | Autors: Eva
Skatījumu skaits: 4334 | Komentāri: 1 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 1
0
1  

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]