Taro burvība

Reiki un stress.
Reiki uzskata, ka cilvēks ir vienots ar dievišķo spēku, bez kura nevar pastāvēt un normāli dzīvot. Piedzimstot cilvēku ar dievišķo spēku vieno īpašs enerģijas kanāls. Reiki uzskata, ka pirmie septiņi dzīves gadi ir paši nozīmīgākie, jo ieliek pamatu visai dzīvei. Ja bērnu audzina, neradot izpratni par dzīvi un dievišķo, šis kanāls strauji samazinās un nesaņem pietiekamā daudzumā dievišķo enerģiju; saikne ar dabu un dievišķo pavājinās. Pieaugot šāds cilvēks jūtas apjucis, neapzinās savu dzīves uzdevumu, sāk slimot, nonāk nemitīgu problēmu varā, viņam neveicas attiecībās, dzīvē dominē negatīvais, un sevi piesaka stress. Atcerēsimies,— arī psiholoģijas tēvs Freids pirmajiem dzīves gadiem piešķīra lielu lomu. Viņš uzskatīja, ka 4-5 gadu vecumā bērnam izveidojas superego - spēja veidot iekšējo monologu un cenzūru. Savukārt, Eriksons uzskatīja, ja šajā vecumā bērns ieguvis pozitīvu pieredzi, saņēmis atbalstu, pret viņu izturējušies saprotoši un ieinteresēti, tas sekmējis viņa iniciatīvu, taču negatīvais izraisa pastāvīgu vainas sajūtu. Pēc Ādlera domām bērnībā iegūtā pieredze nosaka pašreizējo dzīves situāciju - vai viņam vairāk gribas smieties, vai raudāt.
Reiki sistēmā ir četras pakāpes. Pirmajās trīs cilvēks saņem iniciācijas, kas atjauno pilnvērtīgu dievišķās enerģijas kanālu - tādu, kāds bija piedzimstot. Kanāla atjaunošana ir viena no būtiskākajām reiki prakses niansēm. To var izdarīt vienīgi skolotājs ar īpašu garīgās prakses tehniku, tālab to var pilntiesīgi praktizēt, tikai saņemot visas nepieciešamās iniciācijas un apmācību no skolotāja.
Katrā pakāpē māceklis apgūst sakrālās zināšanas un spēcīgas garīgās tehnikas, ar kā palīdzību var pilnībā izmainīt savu dzīvi. Reiki sistēmas galvenais mērķis — atklāt cilvēkam noslēpumus, lai viņš kļūtu par savas dzīves vienīgo saimnieku. Reiki prakse savā būtībā ir vienkārša, efektīva, un rezultāti ir ātri. Psihologu un psihoterapeitu kabinetos parasti jāpavada daudz laika, lai atgūtu līdzsvaru un spētu atrisināt problēmas. Praktizējot reiki, cilvēks kļūst neatkarīgs no speciālistiem un var sev palīdzēt pats. Mikao Usui par galveno mērķi izvirzīja uzdevumu panākt, lai katram planētas iedzīvotājam būtu pieejams reiki un iespēja pašam izkļūt no grūtībām, atgūt veselību un sasniegt dzīves skaistākās zvaigžņu stundas. Reiki ir ceļš no neveiksmes pie veiksmes, no veiksmes pie vēl lielākas veiksmes un laimes, iespēja sasniegt Budas līmeni jeb, kā uzskata humānistiskās psiholoģijas pamatlicējs Ābrahams Maslovs, sasniegt pašīstenošanās līmenii.
Pasaules vecākās reliģijas hinduisma trīsvienība cilvēkam vienkārši un saprotami izskaidro, kā radīta un uz kādiem principiem būvēta šī pasaule, tostarp cilvēka dzīve. Trīsvienību veido dievi Brahma, Višnu un Šiva. Brahma ir pasaules radītājs, aspekts, kurš nepārtraukti rada jauno Visumā, Višnu ir jaunradītā sargātājs, saglabātājs, bet Šiva sagrauj veco, lai atbrīvotu vietu jaunajam. Šo triju dievu jeb aspektu nepārtrauktā mijiedarbība pasaulē rada pārmaiņas, dzīvē nomainās situācijas, nāk un iet cilvēki, materiālās pasaules lietas noveco, un to vietu ieņem jaunas. Rietumu pasaulei raksturīgi pieķerties cilvēkiem un lietām, vēloties tās paturēt mūžīgi. Mums ir grūti samierināties, ka cilvēki noveco, mirst, ka daudzsološas attiecības ar mīļoto ir apdzisušas un ka mūs labākā gadījumā vairs saista tikai pieradums. Mēs nevaram zināt, kurā brīdī dzīvē iejauksies Šiva. Kad Šiva savu padarījis, ierodas Brahma, kas atnes jaunas, daudz skaistākas attiecības, darbu, mašīnu, draugus... Tādēļ reiki māca nesatraukties par zaudējumu, jo tas nozīmē, ka vieta atbrīvota jaunajam. Brahma sevi pilnveido radīšanā un ir atradis dzīvei izteiktāku un pilnīgāku formu. Mēs smagi panesam pārmaiņas, bet, ja to nebūtu, dzīve būtu statiska, sastingusi un nemainīga, neinteresanta un pelēcīga. Rietumu pasaules cilvēks nespēj pieņemt Brahmas un Šivas nepārtraukto sagraušanas un radīšanas rotaļu, tādēļ iedzen sevi liekās ciešanās. Reiki māca nepieķerties un pieņemt pasauli ar visām īpatnībām.
Mēs dzīvojam vidē, kurā nepārtraukti kaut kas notiek un mainās, un tas viss notiek ļoti īsā laikā. Ik brīdi jābūt gataviem jaunām pārmaiņām, bet ne vienmēr tā arī ir — negaidītās izmaiņas izraisa ciešanas un stresu.
Psihologi uzskata: līdzko cilvēks piedzīvo pārmaiņas ierastajā situācijā, dzīves ritmā, attiecībās, parādās stresors, kas ir ārējs kairinātājs, bet reiki skaidro, ka tā ir tikai mūsu attieksme pret notiekošo. Mēs paši radām izkropļotu skatu uz notikumu, uzkurinām emociju vētras un izsaucam stresu. Reiki māca noskatīties un uztvert notiekošo ar mierīgu attieksmi, pieņemt, saprast un atrast nepatīkamajā patīkamo. Katra situācija un notikums līdzinās monētai, kam ir divas puses - melnā un baltā. Reiki māca pagriezt monētu uz balto pusi, jo neviens notikums nav tā vērts, lai sabeigtu veselību un izpostītu dzīvi.
Kā teicis stresa teorijas pamatlicējs Hanss Selje: pilnīga atbrīvošanās no spriedzes ir nāve, jo stress ir divējāds. Pozitīvo jeb veselīgo stresu (eistresu) izraisa pozitīvas emocijas, piemēram, laimests loterijā, liela, negaidīta veiksme. Negatīvais jeb kaitīgais stress {distress) iestājas pēc ilgstošas spriedzes, no kuras nespējam atbrīvoties un paskatīties uz notiekošo ar humoru.
Parasti stresu uztver kā negatīvu parādību, taču jāsaprot, ka tas ir neizbēgama dzīves sastāvdaļa un pat nepieciešams organisma normālai funkcionēšanai un veselības saglabāšanai. Svarīgi, lai dzīvē dominētu eistress un izpaliktu distress. Ieildzis distress nopietni apdraud cilvēka veselību. Negatīvo stresu izraisošie faktori ir dažādi un atkarīgi no cilvēka izpratnes par dzīves lielo mehānismu. Iegādājoties jaunas elektropreces, saņemam lietošanas instrukciju. Ja to neizlasa, var sabojāt ierīces. Līdzīgi notiek ar cilvēku dzīvēm. Ierodoties šajā pasaulē, neviens neiedod dzīves instrukciju, taču cilvēks un viņa dzīve ir daudzkārt sarežģītāks mehānisms par jebkuru elektroierīci. Zināšanu trūkuma dēļ indivīds salauž sevi, sagandē veselību un izposta dzīvi. Bez zināšanām dzīve uz zemes ir smaga un grūta,- viena garīga vai materiāla krīze vēl nav beigusies, bet nākamā jau klauvē pie durvīm. Tikai zināšanas maksimāli efektīvi palīdz ņemt no dzīves labāko un saglabāt veselību.
Reiki sistēmu var uzskatīt par lielo dzīves instrukciju jeb mācību par dzīvi. Šī sistēma atklāj, kā atgūt zaudēto veselību bez ķīmiskajām zālēm, kā ķermeni saglabāt mūžam jaunu un stipru, kā sakārtot attiecības ģimenē, lai tā kļūtu par miera un laimes ostu, kā atrisināt materiālās problēmas un dzīvot interesantu un piepildītu dzīvi, būt brīvam un laimīgam un ar prieku pieņemt dzīves izaicinājumus...
Savstarpējo attiecību problēmas - ikviens pārdzīvo neveiksmīgas attiecības ģimenē, ar mīļoto, draugiem, darba kolēģiem, bet nesakārtotība izraisa stresu. Reiki māca, ka attiecības ir dzīves pamats, - ja tas šķobās, tad negatīvi iespaido visu dzīvi. Viens no galvenajiem cēloņiem - atklātības trūkums. Svarīgi izstāstīt otram, kā jūties. Ja nerunā un klusē, tuvinieks pat nenojauš, ka kaut kas nav kārtībā, viņš nav burvis, lai spētu ielūkoties dvēseles slēptākajos kaktiņos. Dievs dāvājis cilvēkam muti ne tikai delikatešu baudīšanai, bet arī savu dvēseles pārdzīvojumu un jūtu atklāšanai.
Ja konstatē, ka esi stresa varā, reiki iesaka:


  • Vairākas reizes mierīgi un dziji ieelpo, sev domās mierīgi sakot: "Esmu mierīgs, dzīve ir skaista, es mīlu sevi un šo interesanto pasauli".
  • Ērti apsēdies krēslā, atslābini muskuļus, jo saspringta muskulatūra uztur iekšējo spriedzi, un iztēlojies, ka vasarā atrodies jūras krastā. Kailais ķermenis gozējas saulītē. Sajūti, kā saules stari piepilda ķermeni, kā tam maigi pieskaras vējiņš.
  • Noteikti domā pozitīvi, jo domas materializējas. Iztēlojies sasāpējušo situāciju atrisināmies pozitīvi.
Kategorija: Reiki | Pievienoja: laimiga (01.05.2012) | Autors: žurnāls- Taka
Skatījumu skaits: 1600 | Atslēgvārdi: reiki un stress | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]