Taro burvība

Klusuma spēks
Klusums ir stiprinājums dvēselei, Dieva dāvana. Bez klusuma mēs varam nonīkt, apjukt vai zaudēt spēju īstenot savu potenciālu.

   Klusums ir brīnišķīga vieta, kur notiek lieliskas lietas... Klusumā mēs nonākam saskarē ar savu iekšējo balsi, intuīciju, dziļākajām izjūtām, sapņiem un vēlmēm... Klusumā atrodam atbildes uz jautājumiem, kas mūs uztrauc, un risinājumus problēmām, kas šķiet neatrisināmas.

    Tāpēc nebaidies no klusuma. Tiecies pēc klusuma, jo klusums ir tavs draugs. Klusums ir patiesa svētība.

   Diemžēl daudzi cilvēki baidās no klusuma, jo viņi nesaprot, ka klusums ir viņu draugs. Tā ir spēka pilna vieta, burvju dārzs, svēts patvērums, kur viņi var "pārgrupēt savu armiju", uzlādēties no jauna un atjaunot savu enerģiju. Tādēļ šādi cilvēki jūtas ērti tikai tad, ja ap viņiem valda nemitīga kņada, troksnis, risinās sarunas, skan mūzika, televīzija un dārd pilsētas dzīves drudžainais ritums. Kad šādi cilvēki nestrādā, viņi runā pa telefonu, kaļ plānus, skatās televīziju, satiekas ar draugiem, iet ciemos, kaut ko dara. Viņi allaž ir nodarbināti un ir aizmirsuši, cik svarīgi ir uzturēt harmonisku līdzsvaru starp aktivitāti un atpūtu.

      Bieži valda aplamais uzskats, ka ar cilvēku kaut kas nav kārtībā, ja viņš visu laiku kaut ko nedara. Vai tu arī esi tāds? Vai tu arī uzskati, ka visu laiku jābūt" produktīvam" un "aktīvam"? Ja tāda patiešam ir tava dzīves programma, es ierosinu, lai tu izdarītu pats sev milzīgu pakalpojumu un atmestu šo priekšstatu, jo tu ne tikai palaid garām vienu no dzīves īstenajiem priekiem, tu palaid garām arī iespēju gūt Dieva dotu spēku. Lūdzu, pamēģini aptvert šādu atziņu: tu izšķied savu dzīvības spēku un radošo enerģiju, ja neveltī laiku, lai atjaunotos klusumā.

 

                               Vai tev ir bail no klusuma?

                         Baidīties no klusuma nozīmē baidīties

                                        pašam no sevis.

 

10 minūtes klusuma katru dienu

   Pamēģini katru dienu vienu reizi pārtraukt ikdienas darbus un 10 minūtes izbaudīt klusumu. Tu to vari darīt birojā vai mājās. Tev tikai jāizlemj, ka tu

to darīsi.

    Vienkārši apsēdies nekustīgi un nerunā. Nedari neko. Ļauj sev nomierināties, nedomājot ne par ko konkrētu. Šo pāris minūšu laikā aizslēdz savas istabas durvis un atslēdz telefonu.

    Radi miera un klusuma oāzi un domās nekavējies ne pie kā noteikta. Ļauj savai apziņai plūst, kur tā vēlas.

     Pēc 10 minūtēm atgriezies savā ikdienas dzīvē. Tu būsi pārsteigts par atšķirību, it sevišķi, ja ievērosi šādus īsus klusuma brīžus katru dienu. Tu konstatēsi, ka tava spēja koncentrēties uz konkrētiem uzdevumiem krietni pieaugs. Tu spēsi paveikt daudz vairāk, patērējot ievērojami mazāk pūļu.

 

Klusuma pēcpusdiena vai diena

Viena no lielākajām dāvanām, ko vari sev pasniegt, ir pēcpusdiena vai pat visa diena klusumā - it īpaši, ja atrodies brīva daba. Kad tava dvēsele uzsūks dabas klusumu un atslābs no ikdienas dzīves aizņemtības, tu jutīsies kā narkomāns, kas cieš no atturēšanās sindroma. Reizēm no sākuma tas ir visai nepatīkami, bet drīz vien tu pilnībā nomierināsies. Pēc kāda brīža haoss tavā galvā norims un tu sāksi elpot daudz dziļāk.

        Bez domāšanas, bez jautāšanas klusums līdzināsies pasakainam dārgumam, kas atklāj savus noslēpumus. Tas nesīs tev pārsteidzošas atziņas un vadīs tevi, rādīs īsto risinājumu tajās lietās, kas tevi satrauca. Turklāt -pats svarīgākais - klusums tev dos jaunu dzīvi, jaunu enerģiju un jaunu radošu ideju pārpilnību.

      Neuztraucies, ja klusums jau pirmajā mēģinājumā neatklāj tev savu dārgumu noslēpumu. Iespējams, ka tava dvēsele ir pieradusi pie nemitīgas rosības un pļāpāšanas, tāpēc tai vajadzīgs zināms laiks, lai pieskaņotos klusumam. Ja tu vingrināsies izbaudīt klusumu regulāri kaut vai uz īsu brīdi, tas beidzot atvērs tev savas durvis, jo klusums ir mūsu tiešā saikne ar Dieva spēku jeb Augstāko saprātu, kas balsta un vada Visumu. Klusums tev vienmēr ir pieejams, tas vienmēr gaida, kad varēs sniegt tev mierinājumu, spēku un vadīt tevi.

 

Jaunrade un klusums: mācies sagaidīt savu kluso iekšējo balstiņu

    Klusums vienmēr iestājas pirms jaunrades.

Ja būsi uzmanīgs, tu atklāsi, ka tieši klusuma brīdis, tukšā telpa pirms jaunrades akta dzemdē visas kreatīvās darbības un sasniegumus.

    Varētu teikt, ka visas domas un lietas iznirst no klusuma, lai augtu un gūtu apveidus mūsu apziņā, vispirms kā idejas, kas vēlāk pārtop par cilvēces apbrīnas vērtiem sasniegumiem.

   Reizēm jaunrades procesa visgrūtākā daļa ir šis klusuma periods, kas pastāv pirms aktīvās darbības. Tas ir tāpēc, ka mēs bieži vien nevajadzīgi cīnāmies un pūlamies gūt rezultātus tā vietā, lai atpūstos klusumā un sagaidītu, kad mūsos ierunāsies klusā balstiņa...

Kategorija: Spēkavots dvēselei | Pievienoja: sofi (19.05.2012) | Autors: Barbara Bergere
Skatījumu skaits: 1567 | Atslēgvārdi: Klusuma spēks | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]