Taro burvība

Mazākas ēšanas spēks

  Ir tikai viens veids, kā ēst mazāk. Jābeidz domāt par ēdienu.

    Daudzi cilvēki grib mazāk ēst, lai notievētu. Protams, slaids cilvēks ir vizuāli pievilcīgs un izskatās labi, bet es nerunāju par to.

      Ēst mazāk nozīmē daudz vairāk nekā tikai būt tievam.

       Īstenais mērķis ir šāds: ja tu ēdīsi mazāk, tu iegūsi spēku.

 

Pirmkārt, ēdot mazāk, tu labāk spēj domāt.

 

Otrkārt, tev ir vairāk enerģijas.

 

Un, treškārt, ja tu mazāk ēd, ir daudz vieglāk koncentrēties, protams, ja vien tu visu laiku neciet badu, bet es nedomāju šādu situāciju.

 

     Ēst mazāk nozīmē ēst mazāk, nekā, tavuprāt, ir jāēd. Vairākums cilvēku ēd daudz vairāk, nekā viņiem nepieciešams, un daudzi rīko pārēšanās "orģijas".

    Pārmērīga ēšana ne tikai padara tevi resnu, tā palēnina tavas kustības, padara tevi neveiklu, miegainu un notrulina uztveri (visas asinis tavā ķermenī nonāk kuņģī un zarnās, nevis smadzenēs), kaitē spējai skaidri izklāstīt domas, samazina seksuālo vēlmi, atņem tev vitalitāti, rada nepatiku pret sevi pašu un vēl daudzko citu, padara tevi uzņēmīgu pret dažādām veselības problēmām un slimībām (piemēram, tādām, ko izraisa mūsdienu cilvēku dzīvesveids). To visu, protams, nemaz nedrīkst pieminēt, grāmatā par spēku.

 

Ēd mazāk, dzīvo ilgāk

     Pats sliktākais - pārēšanās laupa gadus no tavas dzīves! (Vai tad kāds vispār grib ēst par daudz - tu jautāsi.) Eksperimenti ar dzīvniekiem ir pierādījuši, ka tie dzīvo ilgāk par pierasto mūža garumu, ja viņiem visu laiku dod nedaudz mazāk barības, nekā paredzēts normā. Taču es slavēju mazāku ēšanu ne jau tāpēc, ka gribu tev pārdot biļeti uz ilgu mūžu. Es par to runāju tāpēc, ka ierobežota ēšana ir arī viens no Ceļiem pretim Spēkam - kad tu esi nedaudz izsalcis, ir vieglāk koncentrēties. (Sk. "Koncentrēšanās spēks".)

    Tā ir taisnība. Ja ēdīsi mazāk, tu konstatēsi, ka tev kļūst vieglāk koncentrēties. Kā tu domā: kāpēc gan tik daudzās garīgajās mācībās tiek ievērots gavēnis? Tāpēc, ka gavēšana ir ātrs, iedarbīgs un radikāls paņēmiens, kā "attīrīt" smadzenes. Ja tu man netici, pamēģini pats gavēt trīs dienas un pavēro, kas notiks. Gavējot tu atbrīvojies no visa liekā savā dzīvē, ne tikai no ēdiena, bet arī no visa pārējā. Gavēšana patiešām ir ātrs veids, lai cilvēks atgrieztos pie būtiskā.

 

Nedomā par ēdienu

     Es daudzus savas dzīves gadus esmu pavadījusi, pētot dažādas ēšanas metodes, kas rada ceļu uz veselību un laimi, un tās mācot. Sāc skaidrāk apzināties saistību starp ēdienu un veselību - tas ir labs sākumpunkts tavas dzīves kvalitātes uzlabošanai. Bet, ja vien tev nav kāda nopietna slimība, es iesaku pēc iespējas ātrāk iziet cauri šai sākumstadijai. Izprotot pamatideju par ēdiena nozīmi tavā dzīvē, tu nonāksi pie šādām atziņām:

 1) jāsamazina dzīvnieku izcelsmes pārtikas un tauku daudzums,

 2) jāēd mazāk baltā cukura,

3) jāēd mazāk pusfabrikātu un ķimikālijas saturošu ēdienu,

 4) jādzer mazāk alkohola un kafijas,

 5) jāatmet smēķēšana un

6) jāēd vairāk graudaugu, dārzeņu, augļu un kvalitatīvas maizes... Tādas ir galvenās nostādnes. Kad esi to aptvēris, pārej pie nākamās stadijas.

 

Nedomā vairs par ēdienu. Vienkārši aizmirsti to.

Es uzskatu, ka nedomāšana par ēdienu, nekoncentrēšanās uz to ir vislabākā metode, kā ēst mazāk.

    Atceries cilvēkus, kas ievēro diētu. Viņi tik lielu uzmanību pievērš ēdienam un notievēšanai, ka nevar novājēt, jo visu laiku par ēdienu domā negatīvi: "Ak kungs, kas gan notiks, ja es ieēdīšu šo. Mīļo stundiņ, paskaties uz manu ķermeni! Ak, šausmas, cik briesmīgi es izskatos. Vai dieviņ, esmu tik izsalcis!" Un tā tālāk. Tas, uz ko viņi koncentrējas, pieaug. Ja gribi nomest lieko svaru, aizmirsti par to. Iemīlies, dodies ekskursijā no Austrumu krasta līdz Rietumu krastam, nolem šogad nopelnīt miljonu, un es galvoju, ka tu zaudēsi lieko svaru.

 

Ātri un viegli

   Vissvarīgākais ir veikt šīs dzīves ceļojumu bez liekas nastas. Par to mēs runājām rakstā par atbrīvošanos. (Sk. 4. "Atbrīvošanās spēks".) Es pieminēju arī to, ka visu problēmu pamatcēlonis ir aizsprostojams un cirkulācija ir galvenais dziedināšanas līdzeklis. Jā, pārēšanās - ēšana vairāk, nekā tev nepieciešams, lai dzīvotu bez liekas nastas, - izraisa aizsprostojumu tavā apziņā, ķermenī un dzīvē.

      Kad tu sāc savus atbrīvošanās vingrinājumus, es iesaku arī ēdienu ierakstīt atbrīvošanās sarakstā. Atsakies no ēdiena. Atbrīvojies no liekā ēdiena savā dzīvē, un tavs ķermenis kļūs vitāls. Galvenais ir koncentrēties uz to, kas tavā dzīvē ir svarīgs, un aizmirst pārējo. Tu sāksi ēst mazāk, pirms pats to īsti pamanīsi. Ikreiz, kad domā par savu ķermeni, mīli un svētī to. Slavē savu ķermeni visu laiku, Saki savam ķermenim, cik augstu tu to vērtē tāpēc, ka tas ļauj tev pārvietoties un sagremot ēdienu, ļauj tev redzēt, dzirdēt, sajust smaržas un saskarties ar pasauli. Ķermenis reaģē uz uzslavu un labvēlību, nevis uz noniecināšanu.

 

Nodarbini savu ķermeni.

Izbaudi fizisku vingrojumu prieku - jebkurā veidā, kas tev piemērots. Vienkārši dari.

Es apsolu tev - ja būsi nodarbināts, ja koncentrēsies uz saviem sapņiem un plāniem, ja slavēsi un svētīsi savu ķermeni, ja vizualizēsi savu ceļu uz tā kalna virsotni, kurā tu pašlaik centies uzkāpt, droši vien aizmirsīsi par ēšanu. Un tas ir lieliski. Tā tu kļūsi kustīgāks un vieglāks, tavas smadzenes attīrīsies, tava redze uzlabosies, oža kļūs asāka, tu priecāsies par to, ka dzīvo savā ķermenī, biežāk veiksi fiziskus vingrojumus un - pats svarīgākais - atklāsi, cik ievērojami spēcīgāks esi kļuvis.

    Nu labi, tu pa ceļam varētu ieēst pāris vitamīnu tablešu, iedzert svaigu ūdeni un apēst dažus burkānus, bet, ja tu ceļo ātri un bez liekas nastas, tev droši vien tam neatliks laika.

 

Kategorija: Spēkavots dvēselei | Pievienoja: sofi (19.05.2012) | Autors: Barbara Bergere
Skatījumu skaits: 1655 | Komentāri: 2 | Atslēgvārdi: Mazākas ēšanas spēks | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 2
0
1  
:)

0
2  
3 Viss atkarīgs no tā vai dzīvojam un rīkojamies pareizi. Iespējams atbildes atradīsiet šeit: LINKS

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]