Esiet godīgi pret sevi
 

Viens no iemesliem, kādēļ ciešam un esam nelaimīgi, ir negodīga attieksme pret sevi.

 Vai apzināties, ka esat vienīgais cilvēks, ar kuru Kopā pavadīsiet atlikušo dzīvi? Vai saprotat, ka esat sev tuvākais cilvēks? Un vienmēr būsiet sev vistuvākā persona? Vienīgais cilvēks visā pasaulē, kas nekad un nekāda iemesla dēļ jūs nepametīs. Vai saprotat, ka neviens, lai ko darītu un kā censtos, nekad nebūs jums tuvāks kā jūs pats sev? Un, pat ja to zināt, - vai esat veltījis laiku tam, lai tiktu sev tuvāk un patiesi un godīgi iepazītu sevi? Domāju, ka ne. Kādēļ tā saku? Tāpēc, ka, lai cik tas dīvaini liktos, tikai retais jūtas labi ar domu, ka jāiepazīst sevi tuvāk.
Kādēļ tā? Kādēļ mēs tik ļoti baidāmies ieskatīties sevī? Kādēļ tik grūti saskatīt savu patieso būtību un sajust, kas mums patiesībā vajadzīgs? Kādēļ tik grūti atzīt sev patiesību par sevi pašu? Tas ir gandrīz kā aizliegums. Kādēļ mums ir tik grūti izzināt savu sirdi un prātu, lai saprastu, kas mēs patiesībā esam un kas mums vajadzīgs?

 

Ieskatīšanās sevī

Ja jūs nezināt, kas esat, - kā gan varat dzīvot laimīgu dzīvi? Un, ja sakāt, ka jūsu dzīve šobrīd ir laimīga, es gribu jautāt - kam laimīga? Kā jūs zināt, kurš dzīvo jūsu laimīgo dzīvi, ja nezināt, kas jūs esat? Daži cilvēki dzīvo sava vīra laimīgo dzīvi. Daži - savas sievas. Daži - savu bērnu. Citi dzīvo savu vecāku laimīgo dzīvi. Un jūs? Kura cilvēka laimīgo dzīvi jūs dzīvojat? Vai tā ir jūsējā vai kāda cita? Jo jautājums ir par to, kā jūs varat cienīt sevi un veikt pareizu izvēli, ja pat nezināt, kas jūs esat. Kā tas iespējams, ja jums nav bijis laika apsēsties vienatnē ar sevi un saprast, kas jums vajadzīgs? Un, ja nezināt, kas uztur jūs pie dzīvības, kā gan spējat pareizi par sevi rūpēties?

Jūs varat rūpēties par sevi tikai tad, ja pazīstat sevi.

Jūs varat veikt pareizu izvēli tikai tad, ja pazīstat sevi.

Jūs varat noteikt robežas tikai tad, ja pazīstat sevi.
 

Bet, lai iepazītu sevi, jāatbild uz dažiem pamatjautājumiem, piemēram:
Kas jums patiesi patīk (nevis kam, jūsuprāt, jums "vajadzētu" patikt vai citiem šķiet, ka jums "vajadzētu" patikt)?

 

♦Ko jums nozīmē "labi"?
♦ Ko jums nozīmē "nav labi"?
♦ Kas ļauj jums justies labi?
♦ Kas liek jums justies neērti?
♦ Kas jums ir nepieņemami?

 

Kur ir jūsu robežas? 

Atbildes uz šiem jautājumiem varat rast, vienīgi iedziļinoties sevī un pajautājot sev pazemīgi un godīgi. Vai varat veltīt mirkli, lai mierīgi pasēdētu vienatnē ar sevi un rastu atbildes? Un atbildētu tikai sev. Nevienam citam - ne sievai, ne vīram, ne draugam, ne bērniem, vecākiem vai draugiem.

 

Esiet tāds, kāds esat

Ja vēlaties patiesas atbildes uz šiem jautājumiem, jums jāsaprot, ka, lai atbildētu godīgi, jums nevienam nav jāskaidro, kādēļ esat tāds, kāds esat. Jūs esat jūs un esat tāds, kāds esat, lai kāds būtu iemesls. Jums nevienam nav jātaisnojas par sevi. Tas vienkārši tā ir. Jums ir tiesības būt jums pašam, lai ko tas nozīmē, bet jums ir jāuzņemas atbildība par sekām, kas izriet no tā, ka jūs esat jūs pats. Ar to es domāju, ka nav pareizas vai nepareizas esamības, bet šajā pasaulē, kurā dzīvojam, ir spēkā cēloņa un seku likums, kas darbojas vienmēr. Un tas nozīmē, ka, lai kas jūs būtu, ikvienai rīcībai ir sekas. Bet jums vienmēr ir tiesības apsvērt un rīkoties tā, kā jūtat un uzskatāt par labāko jums, un pieņemt sekas. Vienmēr. Jo no cēloņa un seku likuma nevar izbēgt neviens. Tas nozīmē, ka agrāk vai vēlāk jūs vienmēr redzēsiet, izjutīsiet, izgaršosiet, sajutīsiet un izdzīvosiet savas izvēles sekas. Vienmēr. Un tā arī jābūt, jo - kā gan citādi ko iemācīsieties? Kā citādi jūs varēsiet patiesi atklāt, kas esat, ja neizdzīvosiet savas izvēles sekas?

 

Kļūstiet sev par labāko draugu

Viens no laimīgas dzīves noslēpumiem ir kļūt par savu labāko draugu. Bet to varat izdarīt tikai tad, kad zināt, kas jūs esat, kad godīgi un patiesi iepazīstat sevi. Ko dara labākais draugs? Labākais draugs redz jūs tādu, kāds jūs patiesi esat, un bez nosacījumiem mīl un atbalsta jūsu reālo būtību. Kā jūs to varat, ja patiesi nepazīstat sevi?
Būt sev par labāko draugu nozīmē runāt ar sevi godīgi. Un zināt, kas jūs esat, neprasot sev (vai kādam citam) būt tādam, kāds neesat. Būt savam labākajam draugam nozīme mīlēt sevi un rūpēties par sevi. Tas nozīmē apzināt sevi un atzīt savus talantus un trūkumus. Tas nozīmē cienīt sevi par to, ka jūs esat, un katrā situācijā godīgi pavaicāt sev, kas būtu labākais jums. Tas nozīmē spēt noteikt robežas tam, ko jūs vēlaties darīt citu labā. Tas nozīmē spēt pavaicāt: "Ko es varu šajā situācijā piedāvāt, kas patiesi ir saskaņā ar to, kas es esmu, ar manām pašreizējām prasmēm, talantiem un enerģiju? Lai es varu respektēt un cienīt sevi, tai pašā laikā iespējami cienot un pagodinot citus iesaistītos cilvēkus?" Un tad pie tā palikt. Citiem vārdiem sakot - tas nozīmē pajautāt sev, kas katrā brīdī ir vispiemērotākais, lai jūs varētu saglabāt savu godprātīgumu, justies labi un rīkoties optimāli gan šodien, gan rit. Daudziem šis ir grūts uzdevums, īpaši, ja esat "izdabātājs". Bet patiesība ir tāda, ka, ja vēlaties būt sev labākais draugs, jums jāspēj pateikt "nē" citiem bez vainas izjūtas un nepieciešamības izskaidrot vai pamatot savu izvēli vai uzvedību.

 

Tas ir jūsu lēmums

Jūs darāt to, ko darāt, jo tas ir jūsu lēmums. Punkts. Neviens nav tiesīgs apšaubīt jūsu tiesības lemt par sevi (protams, ja vien tas netraucē cita cilvēka brīvībai lemt par sevi). Tikai jūs varat patiesi zināt, kas ir vislabāk jums, un nav vispārēja likuma, kas pieprasa no jums paskaidrojumu, kādēļ. Pat ja cilvēki ar labiem nodomiem mēģina jūs pārliecināt par pretējo. Un arī tādēļ, ka, pat ja jūs mēģinātu izskaidrot sev, jūs droši vien patiesi nezinātu, kādēļ veicat šādu izvēli, kāda tā ir tieši šobrīd. Jūs varētu rast virspusējas atbildes, bet patiesībā - vai zināt, kādēļ esat tāds, kāds esat? Vai zināt, kādēļ brokastīs dzerat kafiju, nevis tēju? Kādēļ labprātāk guļat uz vēdera, nevis muguras? Kādēļ jums labāk patīk vakars, nevis rīts? Vai kādēļ labāk kāpjat kalnos, nevis laiskojaties pludmalē? Kādēļ ceļaties agri no rīta, lai gan jūsu dzīvesbiedrs labprātāk guļ ilgi? Es ar to domāju - kurš var patiesi izskaidrot šīs lietas? Kurš var izskaidrot visu, ko jums sevī nākas atklāt? Tas attiecas uz mums visiem. Galu galā nav vienkāršas atbildes, kādēļ mēs esam tādi, kādi esam, - tas vienkārši pieder pie šīs pasaules kārtības. Tik daudz sāpju un moku mums rada pretošanās un cīņa pret to, kādi mēs esam.
 

Atklājiet sevī, kas uztur jūs pie dzīvības, un novērtējiet to!

Atklājiet, kas ir jūsu dzinulis, un nodarbojieties ar to!

Atklājiet, kas liek jūsu sirdij gavilēt, un iegūstiet to!

 

Kategorija: Veselība | Pievienoja: sofi (13.04.2012) | Autors: Portāls sievietēm
Skatījumu skaits: 1455 | Atslēgvārdi: Esiet godīgi pret sevi | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]