Fiziognomika
Lieliska lieta – izkūpināt māju ar sveķiem gan labam aromātam, gan aizvākt visādas ne pārāk labas enerģijas..


1. Pieres zona ir barības pārstrādes projekcijas rajons, kur pieres apakšējā daļa attiecas uz tievo zarnu, bet augšējā - uz resno zarnu. Matu augšanas sākuma vietā (un zoda daļa virzienā uz kaklu) attiecināma uz urīnpūšļa darbību.
Žultspūšļa zona novietota deniņos. Tā darbības traucējumu gadījumos parādās izsitumi un apsārtumi, ko bieži pavada galvassāpes deniņu rajonā. Dažos gadījumos vērojama arī sejas dzelte. Izmaiņas šajā zonā vēsta par šlakvielu uzkrāšanos organismā un ieteic atbrīvoties no uzkrātajiem toksīniem. Šādos gadījumos vairāk jādzer šķidrums, jāizvērtē sava ēdienkarte un režīms.

2. zona - virsdegune - aknu darbības zona. Jebkura ar aknu darbību saistīta pataloģija šajā zonā attēlojas kā ādas pigmentācijas izmaiņas. Tās ieteic atturēties no alkohola un treknas pārtikas. Iespējams alerģiskas reakcijas uz kādu pārtikas produktu, arī piena nepanesība.

3. un 9. zona - ausis. Ļoti jūtīgs rajons, kam tiešs sakars ar nieru darbību. Ja ausis ir karstas, tas nozīmē, ka organisms pārdzīvo stresu un ir piesārņotas ar šlakvielām. Šādos gadījumos nepieciešams lietot vairāk šķidruma, pārskatīt savu ēdienkarti, ierobežot alkohola, tējas un kafijas patēriņu.

4. un 8. zona - vaigi - sniedz informāciju par iespējamiem traucējumiem plaušās, elpošanas sistēmā. Labais vaigs attiecas uz labo plaušu, bet kreisais - uz kreiso. Ja plaušās ir organiski bojājumi, dažreiz novērojami asinsvadu zīmējumi vai noturīgs apsārtums. Plaušu forma atkārtojas kā vaiga pacēlums - vaiga augšdaļa kā plaušu augšdaļa, savukārt apakšējā - kā plaušu apakšējā daļa. Dažkārt kā sarkani plankumi uz kreisā vaiga augšdaļas iezīmējas sirdsdarbības traucējumi.

5. un 7. zona - acis - logs uz vispārējo organisma stāvokli. Pēc acu ārējās zonas izskata iespējams spriest par urīnizvaes sistēmas darbību un nieru pataloģijām. Īpaša uzmanība jāpievērš pietūkumam, apsārtumam un tumšumam - melni riņķi ap aīm, krunku tīkliņi, zoss kājiņas vēsta par nopietnu šķidruma trūkumu organismā, kā arī par to, ka organisms slikti attīrās no toksīniem. Pūtītes šajā rajonā brīdina par cistas veidošanos vai noslieci uz to. Piemēram, tauku dziederi acu rajonā ir zīme, ka nierēs veidojas smiltis vai akmeņi. Nieru darbības traucējumi izpaužas arī kā cīpslenes apsātums un redzes asuma pavājināšanās, savukārt dzeltējums acu cīpslenē norāda uz traucējumiem ar žultspūsli, dažreiz arī uz aknu funkciju traucējumiem. Uzacu sāpīgums, tās taustot, norāda uz sirdsdarbības traucējumiem.

6. zona - apsārtis vai sarkans degus norāda uz paaugstinātu asinsspiedienu. Apsārtums starp degunu un lūpām, vertikālas krunkas, kā arī deguna - lūpu trīsstūra zilganums brīdina par pirmsinfakrta stāvokli, sirdsdarbības nepietiekamību vai defektiem sirds kambaru šķērssieniņās. Sirds aritmijas pazīmes vērojamas uz deguna galiņa. Deguna reisā sānu daļa saistīta arī ar žultspūšļa darbību. Aizkuņģa dziedzera un liesas darbības zona projicējas uz deguna šķērssienas, tāpēc jebkurš izkropļojums deguna sānu zonā saistīts ar šī konkrētā orgāna pataloģiju. Kuņģa zona projicējas uz deguna spārniem. Nāsis ir elpošanas sistēmas projekcijas zona, konkrētāk attiecas tieši uz bronhiem. Bronhīta gadījumā novērojams nāsu apsārtums, iespējama izsitumu un rupju poru veidošanās. Deguna eformācija, kas nav rausies traumu rezultātā, norāda uz ģenētisko līdzību ar vienu no vecākiem: ja deguna izliekšanās vērojama uz kreiso pusi, tad tas ir no tēva, bet, ja uz labo - tad no mātes. Ja deguns ir taisns, līdzība ir ar abiem vecākiem. Ja nāsu platums atbilst mutes platumam, tas liecina par veselību iedzimtību.

10. un 11. zona - uz augšējās lūpas projicējas urīnpūslis, sievietēm tā ir arī dzimumorgānu zona. Izmaiņas tajā saistās ar mutes dobuma problēmām, smaganām un zobiem. Zila lūpu nokrāsa bieži saistīta ar sirdsdarbības un asinsrites traucējumiem.

12. zona - zods - ataino reproduktīvās sistēmas stāvokli. Sievietēm pūtītes un apsārtumi šajā rajonā norāda uz olnīcu traucējumiem ( arī šeit pastāv pušu atbilstība), savukārt vīriešiem tā ir norāe uz protatas attīstītbu vai esamību. Izmaiņas šajā zonā vēsta par sastāvējušiem procesiem mazā iegurņā rajonā (ginekoloģija, endrkrinoloģija).

13. zona - sānos no zoda, zem apakšējiem vaigu kauliem, atrodas nieru projekcijas zona, zavukārt padziļinājums vaiga vidū, zem vaiga kaula žokļu sakļāviena plaknes, atbilst resnajai zarnai. Zona zem apakšžokļa atbilst kājām un vēderam. Hroniskas nieru slimības gadījumos novērojami arī žokļa muskuļu funkicijas traucējumi, kas sākumā izpaužas kā sāpīgums iztaustot. Kreisais žokļu muskulis norāda uz kreisās nieres traucējumiem, savukārt labais - uz labo nieru.

Kategorija: Veselība | Pievienoja: laimiga (08.07.2013) | Autors: No žurnāla Taka
Skatījumu skaits: 2946 | Reitings: 5.0/2
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]