Taro burvība

Ingvers
Viens grams ingvera pulvera (varat arī pakošļāt saknes gabaliņu) efektīvāk par jebkuriem ķīmiskajiem preparātiem (un bez blakusefek-tiem) palīdzēs pret dažāda veida sliktu dūšu: jūras slimību, nelabu­miem transporta līdzekļos, grūtnieču nelabumiem. Ingvers var mazi­nāt arī ķīmijterapijas un pēcoperāciju nelabuma simptomus, tikai nedrīkst aizmirst, ka ingvers kavē asins recēšanu, un jāpārliecinās, ka tas nevar radīt nekādus sarežģījumus.

Ja naktī jūs nomoka sauss, ass klepus, izdzeriet tasīti ingvera tējas (uz rupjas rīves sarīvētu ingveru pārlej ar vārošu ūdeni un kādu laiku ļauj ievilkties). Tas palīdzēs atdalīties gļotām un nomierinās klepu.

Ingvers veicina gāzu iziešanu un mazina sāpju sajūtas, ja sastreiko-jies gremošanas zarnu trakts. Tam ir arī muskuļus atslābinošs un spaz­mas noņemošs efekts, tāpēc tas var palīdzēt sāpīgu mēnešreižu gadī­jumā. Ingvers veicina arī žults atdalīšanos.

Dažādu tautu dziedniecības tradīcijas vēstī, ka ingvers labi palīdz migrēnas, kuņģa čūlas, reimatisma, saaukstēšanās, podagras, seksuālu traucējumu, paaugstināta holesterīna, alerģiju, sirds slimību un citos gadījumos. Lielāko daļu no dabas dziedniecības tradīcijām zinātne gan vēl nav pētījusi. Viss jūsu pašu rokās - ticēt, pamēģināt vai nē.

Kādās devās un kā lieto ingveru? Dažādu nelabumu gadījumos vislabāk der ingvera pulveris kapsulās. Ja dodaties ceļā un domājat, ka būs slikti, labāk kapsulu iedzert aptuveni divdesmit minūtes pirms iz­iešanas. Arī tēja ir garšīga, spirdzinoša un iedarbīga. Ņem vai nu divas tējkarotes žāvēta ingvera vai tējkaroti svaigi rīvēta uz lielo tējas krūzi. Šim dzērienam ļoti labi piederas medus. Var arī košļāt sacukurotus ingvera gabaliņus (kā konfektes). Ja jums ir gremošanas traucējumi, labāk ingveru dzert vai košļāt gan pirms, gan pēc ēšanas.

Kategorija: Veselība | Pievienoja: sofi (20.04.2012) | Autors: Portāls sievietēm
Skatījumu skaits: 2166 | Komentāri: 1 | Atslēgvārdi: ingvers | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]