Mugurkaula enerģētika
 

    Kāpēc tev sāp mugura? Kā mugurkauls nosaka arī visu pārējo orgānu veselību? Kāda ir mūsu mugurkaula galvenā problēma?

 

Sākumā nedaudz no medicīnas.

Lai pareizi funkcionētu, mūsu audiem un šūnām ir nepieciešamas divas lietas – asinsrite un precīzi nervu impulsi (inervācija). Asinis aiznes audiem visas nepieciešamās uzturvielas un skābekli, un nervi sūta tiem elektriskos impulsus, kas uztur šūnās enerģiju. Ja viens no šiem faktoriem iztrūkst, audi sāk „slimot” un ātri noveco. Kas ir tas faktors, kas nodrošina labu asinsriti un nervu impulsu pārraidīšanu? Tie ir tava stāja, tavs taisnais mugurkauls.

Iedomājies šļūteni, ar ko laista dārzu. Kas notiks, ja tu to saspiedīsi vai pārlocīsi uz pusēm? Ūdens vairs netecēs.

Un tieši tas pats notiek ar mūsu asinsvadiem un nerviem, kad tie ir saspiesti – nervu impulsi un asinsrite ir apgrūtināta. Mugurkauls sastāv no 26 skriemeļiem un starp skriemeļiem atrodas asinsvadi un muguras smadzeņu nervu gali. Tie nodrošina visu audu barošanu.

Kad tu sēdi salīcis vai neērtā pozā, mugurkaula skriemeļi saspiež nervu galus un asinsvadus tieši tāpat, kā saspiestā dārza šļūtenē. Nepareiza stāja izraisa arī nopietnas slimības, jo pie nepareizas stājas krūšu muskuļi novājinās, un tas, savukārt, izraisa bronhītu, astmu un citus elpošanas traucējumus. Arī vēdera muskuļi kļūst ļengani, un tas rada gremošanas trakta problēmas, piem., vēdera aizcietējumus.

Tagad parunāsim par mugurkaula enerģētisko anatomiju.

Ja kādam no jums ir bijusi saskarsme ar austrumu medicīnu, tad jūs zināt, ka austrumnieki piešķir mugurkaulam milzīgu nozīmi. Austrumos mugurkaulu sauc par pasaules asi. Jogi saka, ka veselība ir atkarīga no stipra un lokana mugurkaula un regulāras vēdera izejas.

Es kā dziednieks un gaišreģis, diagnosticējot pacienta mugurkaulu, varu pēc mugurkaula stāvokļa noteikt cilvēka galveno rakstura īpašību un pat viņa dzīves jēgu. Ja savā iekšējā vīzerī mugurkaula vietā es redzu tievu, pārtrauktu vai līku līniju, es varu droši apgalvot, ka arī psiholoģiski šis cilvēks ir bez mugurkaula, bez pārliecības, viņš viegli iespaidojas no apkārtējiem.

Mugurkauls ir mūsu ķermeņa centrālais enerģētiskais kanāls. Kā tu atceries, enerģija ķermenī ieplūst tikai no divām pusēm: no augšas – no Visuma, un no lejas – no Zemes centra.

Augšējā plūsma atgādina piltuvi, caur kuru ieplūst zeltaina gaismas straume. Apakšējā piltuvē ieplūst ugunīgi sarkana enerģija, līdzīga zemes magmai.

No šī galvenā enerģētiskā kanāla veidojas atzarojumi – čakras, kas tulkojumā nozīmē enerģijas virpuļus.

Ja fiziskajam mugurkaulam ir 26 skriemeļi, no kuriem atzarojas nervi, tad enerģētiskajam mugurkaulam ir 7 galvenās čakras, kas novietotas gan ķermeņa priekšējā daļā, gan aizmugurē.

Čakras ir līdzīgas piltuvēm un ir lokalizētas svarīgāko orgānu un nervu pinumu rajonā.

Kur atrodas 7 galvenās čakras un kādus orgānus čakras "apenerģo”:

7. čakra - virs galvas – tai nav lokalizācijas orgānos

6.č. - dod enerģiju smadzenēm, acīm.

5.č. - ausis, deguns, zobi, kakls, rīkle, augšējie elpošanas ceļi, vairogdziedzeris, barības vads, bronhi.

4.č. - sirds, krūts, plaušas, mugurkaula krūšu daļas skriemeļi, rokas.

3.č. - kuņģis, aknas, žultspūslis, aizkuņģa dziedzeris, 12-pirkstu zarna, jostas vieta.

2.č. - nieres, urīnpūslis, olnīcas, tievā un resnā zarnas, krusti.

1.č. - taisnā zarna, dzimumorgānu lejas daļa, astes kauls, kājas.

Tavā ķermenī ir arī mazās čakras – mazie virpulīši. Arī mazajām čakrām ir milzīga nozīmē, jo tās atrodas visu locītavu rajonā un baro locītavas ar enerģiju.

Ja kādā mugurkaulā daļā ir enerģētisks bloks, t.i., aizsprostojums, enerģija vairs nevar brīvi plūst uz dažādiem orgāniem. Un tad pats mugurkauls un arī orgāni, kas atrodas dotajā rajonā sāk slimot.

No kā veidojas šie enerģētiskie aizsprostojumi, enerģijas sablīvējumi, kas izraisa mugurkaula, locītavu un citu orgānu slimības?

No psiholoģiskām traumām.

Pagājušā gs. Pirmajā pusē to teica slavenais psihoanalītiķis Vilhelms Raihs. Viņš teica, ka visi bloki tavā ķermenī (vienalga muskuļu vai enerģētiskie bloki) ir kādas psiholoģiskas traumas sekas. Kad tev ir slikts garastāvoklis, neapzināti saliecas arī tava mugura, nolaižas pleci un skatiens. Mainās tava gaita un mainās arī slodze uz mugurkaulu.

Un salīdzinot ar psiholoģiskajām traumā un to izraisītajiem enerģētiskajiem blokiem, ļoti reti enerģētiskie aizsprostojumi veidojas kādas fiziskas traumas rezultātā – tu nokriti, sasities, nokļuvi avārijā utt.

Kad Līna (Ērika) pirmoreiz atnāca pie manis, viņas mugura bija kā „?”. Ārsti nevarēja izskaidrot, no kurienes 16-gadīgai meitenei ir tik trausls un deformēts mugurkauls. Bet tas bija tikai tāpēc, ka viņa ilgu laiku bija nomākta, jo dzīvoja pastāvīgā stresā un depresijā.

Tātad muguras un locītavu sāpēm var būt psiholoģiski un enerģētiski cēloņi.

Tagad mēs veiksim kādu testu, ar kura palīdzību tu noteiksi, vai tavā ķermenī ir enerģētiskie bloki, kuru čakru rajonā ir šie enerģētiskie bloki un kādi ir šo enerģētisko bloku cēloņi un sekas.

Tests:

(A čakras atrodas ķermeņa priekšējā daļā, B – aizmugurējā)

7. čakra nozīmē savas dziļākās cilvēciskās būtības pārdzīvojumu, savas dvēseles un gara apzināšanos. Šajā līmenī enerģija izpaužas kā savienošanās ar Esamību.

Ja cilvēks neapzinās savu būtību, tas nozīmē, ka enerģijas plūsma ir traucēta. Cilvēks pievērš uzmanību tikai savai personībai, savam prātam, savam ego, identificē sevi ar to un nepaceļas augstāk par savu prātu.

Ja tas ir par tevi, tad tev noteikti ir enerģijas trūkums un enerģijas trūkuma rezultātā tev var rasties flegmatisms, melanholija, depresija.

6A. čakra. Gudrība, spēja izprast; 6.A čakrā slēpjas cilvēka priekšstats par sevi, par dzīvi un kopsakarībām; viņa idejas un plāni.

Enerģijas plūsma 6.A čakrā ir traucēta, ja cilvēks pievērš pārāk lielu uzmanību, identificē sevi kā:

1) fizisko ķermeni (veselības fanātiķis vai arī pilnīgi pretēji – ķermenim kaitīgu vielu pārmērīgs lietotājs);

2) kā emocijas. Cilvēkam grūti īstenot savus nodomus, jo vadību ir pārņēmušas emocijas. Vērojama emocionāla nelīdzsvarotība, neadekvātas emocijas;

3) kā prātu. Cilvēks pārspīlē prāta nozīmi, ģenerē absurdas idejas, kas nebalstās uz intuīciju; vai arī cilvēkam ir prāta pārslodze.

6B. čakra. Ideju un plānu realizācija; teorijas īstenošana praksē. Enerģijas plūsma ir traucēta, ja idejas nav aktuālas, ja cilvēks nesaredz reālas situācijas, lai tās īstenotu.

Ja enerģētiskais bloks ir 6.čakru rajonā, tad enerģijas trūkuma rezultātā rodas acu slimības, pasliktinās redze, sāp galva, rodas galvas asinsrites traucējumi un citas negatīvas izmaiņas smadzenēs.

5A. čakra. Cilvēks jūtas brīvs un tajā pašā laikā atbildīgs. Visu savu vajadzību apmierināšana; spēja izmantot visu to, ko dod dzīve; visa notiekošā pieņemšana, asimilēšana (ieņemšana, pieņemšana, uzsūkšana). Cilvēks peld pa Esamības upi, nepretojas, necīnās ar to, bet uzticas tai.

Enerģijas plūsma ir traucēta, ja cilvēks uztver pasauli un apkārtējos kā kaut ko naidīgu un vardarbīgu; ja viņš baidās no citiem, gaida no tiem pazemojumus un citas negatīvas izpausmes, un ar savām bailēm pievelk tās.

5B. čakra. Pašizteikšanās sabiedriskajā un profesionālajā jomās; pielāgošanās dzīves apstākļiem, elastīgums.

Enerģijas plūsma ir traucēta, ja cilvēks ir "apstākļu upuris", vai arī slēpj savas neveiksmes aiz lepnības, ambīciju un augstprātības maskas. Baidoties no neveiksmēm, cilvēks izvairās no kontakta ar citiem. Baidoties būt nesaprasts, cilvēks nevar atvērties, uzticēties citiem. Tādam cilvēkam raksturīga noslēgtība, stingums, fantāzijas trūkums, pieķeršanās vecām lietām un paradumiem. Viņam grūti pieņemt jauno un mainīt iesīkstējušo dzīves veidu. Problēmas biznesā, darbā, ģimenē.

Ja enerģētiskais bloks ir 5.čakru rajonā, tad reizēm cilvēkam rodas runas defekti, nepadodas svešvalodas, ir nesakarīga runa un izteiksmes veids. Bērniem "nepielec" vienkāršas lietas, viņi slikti mācās. Iespējamas problēmas ar sekojošiem orgāniem: ausīm, degunu, zobiem, kaklu, rīkli, augšējiem elpošanas ceļiem, vairogdziedzeri, barības vadu, bronhiem, kakla skriemeļiem.

4A. čakra. Visaptverošas Mīlestības stāvoklis, atvērtība dzīvei, spēja un vēlēšanās sajust un ieraudzīt sevī un katrā radījumā dievišķo.

Enerģijas plūsma ir traucēta, ja cilvēks izjūt mīlestības trūkumu vai arī nepareizi izprot, kas ir īsta mīlestība (jauc īstu mīlestību ar pieķeršanos, pieradumu vai seksuālu tieksmi). Tad cilvēks jūtas vientuļš, ātri apvainojas, ņem visu tuvu pie sirds, ilgi pārdzīvo notikušo.

4B. čakra. Griba un vēlēšanās, kas vērstas uz ārējo pasauli; savas gribas saskaņošana ar citu cilvēku gribu (kompromiss); spēja pārvarēt grūtības un šķēršļus.

Enerģijas plūsma ir traucēta, ja cilvēks saskata citos cilvēkos ienaidniekus, sāncenšus un šķēršļus. Lai nodrošinātu savu drošību, cilvēks rīkojas, izejot no spēka pozīcijām, uzspiež citiem savu gribu, kontrolē tos. Mīlestības trūkums tiek kompensēts ar agresiju. Citus uzskata par savu īpašumu, lietu, mantu.

Ja enerģētiskais bloks ir 4.čakru rajonā, tad enerģijas trūkuma rezultātā sāpēs sirds, krūtis, plaušas, mugurkaula krūšu daļas skriemeļi, rokas.

3A. čakra. Cilvēks vadās no veselā saprāta, ir apmierināts ar sevi, ar dzīvi, ar citiem cilvēkiem, viņam ir pozitīva saskarsme ar visu un visiem.

Enerģijas plūsma ir traucēta, ja saskarsme veidojas pēc pakļautības principa: vecāks-bērns, audzinātājs-audzēknis, sadists-mazohists un tml. Cilvēks ir neapmierināts ar dzīvi, slēpj savu mazvērtības kompleksu. Viņš ir viegli iespaidojams, viņam ir neadekvāta vainas sajūta. Cilvēks "uzupurējas" ģimenes labā: dzīvo citu cilvēku dzīvi, pārdzīvo par saviem līdzcilvēkiem vairāk nekā viņi paši, cenšas kontrolēt apkārtējos, ir uzbāzīgs, jaucas citu dzīvē, kaut citi viņam palīdzību nelūdz. Līdz ar to rodas saskarsmes problēmas, citu "nepateicība" par tādu uzupurēšanos. Arī sekss nāk no prāta, nevis no sirds.

3B. čakra. Veselīgs dzīves veids, sevis dziedināšana.

Enerģijas plūsma ir traucēta, ja cilvēks nerūpējas par savu slimo ķermeni, kā arī par savām emocijām un prātu.

Ja enerģētiskais bloks ir 3.čakru rajonā, tad sāp kuņģis, aknas, žultspūslis, aizkuņģa dziedzeris, 12-pirkstu zarna, jostas vieta.

2A. čakra. Emocionalitāte, mīlestība pret pretējā dzimuma pārstāvi.

Enerģijas plūsma ir traucēta, ja cilvēks neprot baudīt dzīvi, tā vietā rakņājas pagātnē, daudz sapņo, plāno un domā par nākotni. Vērojama emocionāla nelīdzsvarotība, nedrošība. Dažreiz iespējama pārēšanās, aptaukošanās, neauglība.

2B. čakra. Šeit noslēpta dzīvības enerģijas rezerve, kas fiziskajā plāksnē izpaužas kā tieksme pēc dzimumattiecībām ar pretējā dzimuma pārstāvi.

Dzīvības enerģijas trūkums izpaužas kā seksuāla nevarība (impotence), frigiditāte un nepatika pret seksuālo partneri.

Ja enerģētiskais bloks ir 2.čakru rajonā, tad sāpēs nieres, urīnpūslis, olnīcas, tievā un resnā zarnas, krusti.

1.čakra. Fiziskā enerģija, fizisks spēks, aktivitāte, kustīgums, dzīvesprieks un vēlēšanās dzīvot.

Enerģijas plūsma ir traucēta, ja cilvēks izjūt bailes, nespēku, viņš neprot atpūsties, ir nedrošs attiecībās ar cilvēkiem, viņam ir slikts materiālais stāvoklis. Cilvēks neprot pareizi organizēt savu biznesu un savas darba lietas.

Ja enerģētiskais bloks ir 1.čakras rajonā, tad rodas taisnās zarnas un dzimumorgānu slimības, sāp astes kauls, gūžu un kāju locītavas.

Komentārs testam. Tagad tu zini, ka katrai tavai slimībai ir kāds cēlonis, kas slēpjas tavā psihē, tavā dzīves veidā. Nākošajā kursā mēs strādāsim ar visām psiholoģiskajām problēmām, kurus tu noteici ar šo testu. Jo tikai zināt, ka tev ir kāda psiholoģiska problēma vien ir par maz – tev noteikti ir jāapgūst tehnikas, kas izvedīs tevi laukā no tās „tumšās istabas”, kur tev nepatīk atrasties.

Tagad par locītavām. Locītavas ir kustīgs kaulu savienojums. Visi locītavu kauli ir atdalīti viens no otra ar skrimšļa kārtu, kas kalpo kā smērviela, lai kauli nenodiltu, berzējoties viens gar otru

Jau 15 gadu vecumā cilvēkam samazinās skrimšļu audu barošana: atmirst sīkie asinsvadi (kapilāri), kas piegādā uzturvielas skrimšļiem un starpskriemeļu diskiem. Pakāpeniski notiek šo skrimšļaudu deģenerācija, un vecumā tas izpaudīsies kā sāpes mugurā un locītavās. Kā medicīna sauc šo deģenerācijas procesu?

Vai esat dzirdējuši, ka cilvēki, kuriem sāp mugura, saka, ka viņiem esot osteohondroze. Kas ir osteohondroze?

Izklausās, ka tā būtu slimība. Taču īstenībā osteohondroze nav slimība – tas ir dabisks novecošanās process, kas sākas, kā jau teicu, 15 gadu vecumā. Pakāpeniski atmirst sīkie asinsvadi, kas baro skrimšļus un skriemeļus. Tad arī sākas skrimšļu un skriemeļu novecošanās, deģenerācija, ko sauc par osteohondrozi.

Tātad, osteohondroze ir deģenerācijas process skrimšļos un kaulos: osteon – kauls, chondros – skrimslis.

Tāpēc katram, kurš vecāks par 15 gadiem, jāzina, ka viņam jau ir osteohondroze.

Kā sākas šī pirmā vecuma pazīme - osteohondroze? Sākumā nodilst skrimšļi, kas veido "smērvielu” starp locītavām un skriemeļiem. Pēc tam, berzējoties vienam pret otru, nodilst arī paši kauli. Kuram no jums krakšķ kauli plecu locītavās, kad tu kustini rokas?

Kaulu krakšķēšana pie kustībām, ko daudzi no jums ir novērojuši, jau liecina par osteohondrozi. Kurš ir novērojis kaulu krakšķēšanu pie kādām citām kustībām? Kur? Kaklā? Kustinot kājas vai pietupšoties? Gūžās?

Pie osteohondrozes pirmie nodilst kakla un jostas vietas starpskriemeļu diski un skriemeļi, pēc tam gūžu locītavas, ceļgali, un visbeidzot - pēdu kauli.

Tātad, osteohondroze ir dabisks novecošanās process. Un daba ir iekārtojusi tā, ka cilvēkam, kurš piekopj dabisku tātad, kustīgu dzīvesveidu nevajadzētu just nekādas sāpes ne mugurā, ne locītavās pat līdz sirmam vecumam.

Taču, kā mēs runājām iepriekšējā nodarbībā, cilvēks neievēro pašu galveno dabas likumu – dabas kustības likumu. Visa daba kustās, plūst un mainās. Tikai cilvēks ar savu nekustīgo dzīvesveidu pamazām pārakmeņojas.

Bet tieši kustību trūkums paātrina skrimšļu un kaulu deģenerāciju, kas izraisa stipras sāpes mugurkaulā un nekustīgumu locītavās pat gados jauniem cilvēkiem. Tātad ar savu nekustīgumu cilvēki dara visu, lai viņiem būtu šīs briesmīgās sāpes un deformācija.

Dažreiz tu nevari izvairīties no neērtas pozas, piem., ja tev ir sēdošs darbs, tev daudz jāraksta un tava galva ir ilgstoši noliekta uz leju. Tad tev obligāti būtu jāizpilda vingrinājumi, kas attīstītu pretējos muskuļus, tā saucamos muskuļus-antagonistus. Tādā veidā tu atjaunotu visu muskuļu līdzsvaru.

Kategorija: Veselība | Pievienoja: sofi (08.10.2012) | Autors: http://veselibastreneri.1s.lv/
Skatījumu skaits: 6785 | Komentāri: 1 | Reitings: 3.5/6
Komentāru kopskaits: 1
0
1  
Labz raksts, kaut gan neizlasiju visu, bet pati atsauce uz veselibas treneriem rada labu sajutu. 9

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]