Taro burvība

Mūzikas terapijas maģiskais spēks
Skaņai piemīt mistiskas īpašības, mūzikas skaņas iedarbojas uz šūnām, audiem un cilvēka orgāniem. Skaņa rada tēlus un enerģētisko rezonanšu laukus, kas rada kustību apkārtējā telpā. Cilvēks klausoties mūziku pārņem šo enerģiju, un tā sāk iedarboties uz organismu un psihi.

   Mūzikai var piemist gan dziedniecisks, gan destruktīvi graujos spēks. Mūzika ir loti spēcīgs instruments kā panākt tūlītēju iedarbību uz cilvēka noskaņojumu, tā var uzmundrināt, nomierināt, satracināt, saskumdināt un u. tt. Mūzikas terapija jeb meloterapija bija zināma cilvēcei jau senajos laikos, bet diemžēl, mūsdienās tradicionālā medicīna to ir nepelnīti atstājusi bez uzmanības. Indijas, Grieķijas, Ēģiptes un Ķīnas senie medicīniskie traktāti daudzina dziedinošo un harmonizējošo mūzikas spēku.

   Skaņa ir svārstības (vibrācijas), kas izplatās telpā. Cilvēkam, tāpat kā jebkurai būtnei uz zemes, arī ir savas vibrācijas, cilvēka ķermenim ir sava mūzika. Kad cilvēka organismā rodas slimība, tajā pašā brīdī izjūk viņa ritmiskais skanējums.
Skaņai ir divi komponenti - tonis un ritms. Šo divu komponentu harmonisks savienojums rada skaistu melodiju. Katram mūsu organisma orgānam arī ir savs ritms un tonis. Par pašu spilgtāko piemēru var kalpot sirds. Turklāt tā ir viens no pašiem jūtīgākajiem orgāniem pret mūzikas terapiju. Sirds ritma un toņu disbalanss liecina par tās darbības bojājumiem.
Tieši tāpat savi toņi un skanējuma ritmi ir aknām, nierēm, smadzenēm, plaušām utt.

   Kad cilvēks izvēlas klausīties mūzikas skaņdarbus, ļoti būtiski ir lai tie veiktu pozitīvu iedarbību, it īpaši tas ir svarīgi pie saslimšanas, jo mūzika ir tā, kas stimulē atveseļošanos vai tieši otrādāk- to var kavēt. Ir melodijas, kas rada labvēlīgu iedarbību uz visiem cilvēkiem bez izņēmuma. Šo melodiju noslēpums ir harmoniski piemeklētā tonalitāte un ritms, kas sakrīt ar augstākajām garīgajām vibrācijām un tādējādi noskaņo cilvēku uz labu noskaņojumu, mazina negatīvās enerģijas. Jau izsenos laikos dziednieki un šamaņi varēja noteikt kāda ritma vai toņa pietrūkst cilvēkam, tāpēc ārstēšana ar vārdiem, mūziku un dziedāšanu bija ļoti iedarbīga. Diemžēl liela daļa šo svēto zināšanu ir zaudētas, ko zināja mūsu senči.

   Balss vibrācijas tiek uzskatīta par vienām no visspēcīgākajām vibrācijām, kuras veic visātrāko iedarbību tieši uz cilvēka apziņu un zemapziņu.
Tādēļ bieži tieši pēc balss mēs nosakām, vai mums patīk cilvēks vai nē. Mūzikas terapeiti ir izpētījuši, ka visspēcīgākā terapeitiskā ietekme ir tieši vokālajai vai kora dziedāšanai, īpaši dziednieciski iedarbojas mūku kora balsu skanējumi.
Bieži cilvēki baidās nonākt kaitnieciskas mūzikas ietekmē un īsti nezina kā atpazīt īsto mūziku, vienīgais veids, kā variet izvēlēties un nekļūdīties mūzikas izvēlē, tas ir atļaut izvēlēties sirdij. Sirds dziedniecisku mūziku atpazīs nekļūdoties, tā Jūs aizkustina līdz dvēseles dziļumiem, tā Jūs neatstās vienaldzīgu, tā liks Jūsu garam pacelties baltos spārnos. Austrumos ir plaši izplatītas Mantras, kurām piemīt atveseļojoša iedarbība uz cilvēka organismu un apkārtējo telpu. Ir mantras un lūgšanas, kuras tiek izmantotas telpas enerģētiskajai attīrīšanai, veselības atgūšanai, ļauno spēku atbaidīšanai, Dievišķā spēka piesaistīšanai, Dievu godināšanai, to darbības mehānisms ir vienkāršs - tās piepilda izplatījumu ar pozitīvām vibrācijām, kas labvēlīgi ietekmē visu apkārtējo telpu un pievelk jaunas pozitīvas vibrācijas. Par pašu populārāko Lūgšanu tiek uzskatīta «Tēvreize», bet Mantru - «Om mani padome hum».

   Mūzikas vibrācija ietekmē muskuļus, nervu galus, čakras. Pateicoties tam enerģija iekļūst cilvēka laukā un svētīgi iedarbojas uz viņa centrālo nervu sistēmu. Sirds ir visjūtīgākā uz mūziku. Ja mūzikas ritma skanējums ir retāks nekā pulsa ritms - tad melodija izrādīs mierinošu relaksācijas efektu uz organismu, bet ja mūzikas ritms ir biežāks nekā pulsa ritms – tas izsauc cilvēkā vēlmi aktīvi darboties.

Kategorija: Veselība | Pievienoja: sofi (20.04.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 1442 | Atslēgvārdi: Mūzikas terapija | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]