Taro burvība

Vērtīgā zelta stīga
Telpās zelta stīgu audzē jau vairāk nekā 100 gadus. Zelta stīga izaug gandrīz metru augsta. Tai ir divu veidu dzinumi: vertikāli un horizontāli augoši. Vertikālie dzinumi ir līdzīgi jaunam kukurūzas augam ar normāli attīstītām 20-30 cm garām un 5-6 cm platām lapām.

Horizontālie dzinumi ir garas stīgas, kas sastāv no mezglainiem posmiem. Katras stīgas galā ir rozetē sakārtotas
lapas. Ar šīm lapu rozetēm zelta stīga vairojas. Ārstnieciskās īpašības piemīt augam, kura stīgām ir ne mazāk kā deviņi brūni violeti posmi.

Ja zelta stīgu rūpīgi kopj, tā dažkārt zied sīkiem, baltiem un smaržīgiem ziediņiem, veidojot blīvus ziedkopu pušķīšus.

Tautas medicīnā zelta stīgu lieto kuņģa un zarnu trakta, žultspūšļa, liesas, ginekoloģisko, plaušu un acu slimību ārstēšanai, aknu un virsnieru garozas funkciju atjaunošanai, brūču, sasitumu, apdegumu dziedēšanai, kā arī lai attīrītu organismu un izvadītu no tā toksīnus.

Auga ārstnieciskās īpašības nodrošina tajā esošās ķīmiskās vielas, kas noteiktā veidā iedarbojas uz cilvēka organismu.

Komelīnu dzimtas augu ārstnieciskās īpašības ieinteresēja zinātniekus jau 20. gadsimta vidū. Pētījumu gaitā (tie tika uzsākti Amerikā un Kanādā) speciālisti konstatēja, ka zelta stīgas sulā ir daudz bioloģiski aktīvu vielu, kas kavē vēža šūnu attīstību. Bet, kā zināms, ārstniecības preparātu iedarbība uz civēka organismu var būt gan pozitīva, gan negatīva. Negatīvas sekas pēc tā vai cita ārstniecības līdzekļa lietošanas mediķi sauc par blaknēm.

Krievijā zelta stīgas īpašības sāka pētīt jau 20. gadsimta 80. gados Irkutskas Medicīnas institūtā. Daudzu gadu laikā krievu zinātnieki profesora Semjonova vadībā mēģināja atklāt zelta stīgas noslēpumu, un viņiem tas gandrīz izdevās.

Daudzie pētījumi pieradīja, ka zelta stīgai patiešam piemīt ārstnieciskas īpašības, jo tā satur daudz bioloģiski aktīvu vielu,tomēr šī ārstniecības auga lietošana var radīt dažas blaknes, visbiežāk - balssaišu bojājumus un alerģiskus izsitumus un pietūkumus (īpaši - cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu un iedzimtu noslieci uz alerģijām). Tieši tāpēc zelta stīgas preparātu lietošana ir pieļaujama tikai pēc konsultēšanās ar speciālistu.

Zelta stīgas ārstnieciskās īpašības izskaidrojamas ar to, ka šī auga ķīmiskajā sastāvā ir bioloģiski aktīvas vielas - flavonoīdi un steroīdi. Turklāt zelta stīgas sulā atklāti cilvēka organisma normālai darbībai tik ļoti nepieciešamie elementi, kā dzelzs, hroms un varš.

HIPERTONIJA

Ja stresa vai fiziskas slodzes laikā dažreiz paaugstinās asinsspiediens, tas ir normāli. Tomēr, ja ir regulāri paaugstināts arteriālais spiediens, var rasties hipertonija - samazinās sīko asinsvadu sienu tonuss, kas apgrūtina asins pārvietošanos pa asinsvadiem. Hipertonija bieži vien ir infarkta un insulta cēlonis.

Netradicionālajā medicīnā hipertoniju ārstē ar zelta stīgas izvilkumu un novārījumu.
Hipertonijas slimniekiem jāatrodas ārstējošā ārsta uzraudzībā un jālieto tā izrakstītie medikamenti. Taču kalīzijas preparāti pastiprina ārstēšanās efektivitāti.

Samazināt arteriālo spiedienu var, lietojot vilkābeles un zelta stīgas novārījumu. So novārījumu dzer pa deserta karotei 2 reizes dienā 30 minūtes pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss ilgst 5 dienas. Novārījuma vietā var lietot tinktūru maisījumu: ½ tējkarotes vilkābeles tinktūras sajauc ar ½ tējkarotes kalīzijas izvilkuma un izdzer stundu pirms ēšanas.

Zāles lieto 7 dienas reizi dienā (no rīta ). Pēc nedēļu ilga pārtraukuma ārstēšanās kursu atkārto.

Kategorija: Veselība | Pievienoja: sofi (20.04.2012) | Autors: www.saulesjosta.lv
Skatījumu skaits: 9487 | Komentāri: 1 | Atslēgvārdi: zelta stīga | Reitings: 3.3/3
Komentāru kopskaits: 1
0
1  
10

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]