Zāļu vannas
 

Kalmju un sakņu vai lapu vannas. Pilnai vannai ņem 200 g kalmju saknes, pusvannai – 100 g. Kalmju vanna ārstē rahītu, aknu vainas, nogurumu, vārgumu – dod tonusu, ārstē nervus.

Vannas nierakmeņiem. Kopējā nierakmeņu šķīdināšanas programmā ietilpst arī auzu salmu vai kosas vannas. Var ņemt arī auzu graudus, ja tiešām nav salmu. Neaizmirstiet arī vannā un pēc vannas dzert šo auzu tēju! Ar ārējiem līdzekļiem vien nekas nav izārstēts, kaut arī efekts šiem pasākumiem ir liels. Auzas vai salmus sasutina 0,5 stundas vai sutina visu dienu sasegtā traukā.

Kliju vannas. Klijas saber maisiņā un mērcē 2 stundas, tad uzvāra un ieliek maisu vannā pie 38-40o temperatūras. Vannojas, ja iekaisusi vai niezoša āda, izsitumi, apdegumi (vēsā vannā), pie histērijām, epilepsijas u.c. To es katram iesaku individuāli.

Grieķu riekstu lapu vanna. Ņem 1 kg svaigas vai kaltētas lapas, aplej Ar ūdeni un sautē 15 minūtes. Šī vanna ārstē galvenokārt limfātisko sistē­mu pie jebkuras diagnozes.

Kumelīšu vannas. Skaidrs, ka tā ir brīnu­mai­na vanna, ka tik var atļauties. Bet reizēm gadās tādas audzes, ka var pļaut ar traktoru. Neaizmirstiet, ka mau­ra kumele ir tieši tāda pati. Un tā nebūt nav defi­cīts. Visas zāļu vannas un arī šī – kumelīšu – līdz vi­sām vainām,ar akcentu uz kaut ko īpaši. Tā kumelīšu van­na īpaši nepieciešama ādas slimniekiem, pušu­miem, augoņiem, krampjiem, nerviem, vai vienkārši – skaistumam. Pilnai vannai sasutina 0,5 kg drogas.

Sāls vannas. Tās ir kairinošas un palīdz gan pie saaukstēšanās slimībām, gan locītavu vainām. La­bāk ir, ja šī sāls ir uzlādēta, tad būs ne tik vien ķīmis­kais un fiziskais efekts, bet arī energo efekts. Uz lielo van­nu ņem 2 kg sāls. Energo efektam vien ņem 3 sau­jas.

Timiāna vanna. Ņem 1 kg drogu un sutina 5-10 minūtes. Šī vanna uzlabo visu organisma darbību, tī­ra auru no svešas iedarbības.

Lavandas vanna. Ņem augu vai eļļu tik daudz, līdz ūdens nedaudz smaržo pēc lavandas. Tā ir ļo­ti efektīva vanna ne tikai sirds un nervu slimnie­kiem, bet arī reimatismam, podagrai, paralīzēm, mež­ģī­jumiem, cīpslu sastiepumiem. Lavanda atdzīvina ādas nervus un uzlabo asinsriti.

Sinepju vannas. Lielo vannu tādu netaisa, ti­kai lokālās – kāju, roku. Bļodā ber 3 saujas sinepju pulveri. Šo pulveri aplej ar karstu ūdeni (50o) un izšķīdina putriņā, tad pievieno bļodai ar ūdeni vēlamā temperatūrā. Tā ir kairinoša vanna ādu vainām un locītavām. Pēc vannas locekļi jānoskalo ar tīru ūdeni. Vannošanās ilgums 10-15 minūtes.

Sodas vannas. Īpaši labas tās ir varikozām vēnām vai pret vēnu čūlām. Uz vannu ņem 0,5 kg sodas.

Hiperkarstās vannas. Tās ir īpašas vannas vai nu ar grieķu riekstu lapu novārījumu vai pievieno nedaudz dzelteno terpentīnu un pamazām roku, kāju vai lielajā vannā palielina temperatūru ik pa 2 minūtēm pa 1o, t.i., pamazām ik pa 2 minūtēm palaiž karsto krānu vai pielej karstu ūdeni, mērot ar ter­mo­met­ru temperatūru. Šāda vanna veicina sadegšanas pro­cesus audos, atver kapilārus. Uzlabojas šūnu mem­brā­nu caurlaidība, intensificējas dzīvības procesi. Ārējais karstums nedaudz atvieglo iekšējo – uzlabojas sek­rēcija, asinsrite, garīgais potenciāls. Šādas hiper­karstās vannas nepieciešamas pie polineirītiem, poli­mie­līta, atīta, artrītiem.

Nedrīkst: hipertoniķi, pie paaugstināta cereb­rā­lā spiediena, smadzeņu tūskas, atklātās tuber­ku­lo­zes, plaušu karsoņa, miokardīta, infarkta, akūtiem fle­bī­tiem, aknu cirozes.

Pēc katras vannas noskalojas ar aukstu ūdeni (pāris sekundes).

Kategorija: Veselība | Pievienoja: Victory (06.07.2013) | Autors: Ilze Jansone
Skatījumu skaits: 2338 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]