Dārgakmeņu maģiskās spējas – mīts vai patiesība?
 

Viens no šādiem stāstiem ir leģenda par Zilo Cerību dimantu, kas izraisīja intrigas par senu lāstu trīs pasaules kontinentos
Zilais Cerību dimants – 45,52 karātu liels dārgakmens – ir skatītākais eksponāts Dabas un vēstures muzejā Vašingtonā. Nolaupīts un atvests no Indijas uz Franciju 17. gadsimtā, tas kļuva par īstu lāstu tā īpašniekiem, tostarp vairāku Eiropas karaļnamu iemītniekiem – Francijas karalim XVI un viņa sievai Marijai Antuanetei, Spānijas karalienei Marijai Luīzei.

Trīs gadsimtu gaitā visi cilvēki, kam bija saskarsme ar šo dārgakmeni, piedzīvojuši ciešanas, smagus negadījumus vai miruši briesmīgā nāvē. Zinātnieki pieļauj, ka tik bēdīgs dimanta liktenis ir saistīts ar to, kas tika nozagts no Indijas tempļa. 1642.gadā to izdarīja franču ceļotājs un juvelieris Žans Batists Tavernjē, kurš bija pārdevis dimantu Francijas karalim Luijam XVI un drīzumā gāja bojā savā nākamajā ceļojumā uz Indiju.

Savu nosaukumu dimants ieguva tikai 19. gadsimtā, kad viņu iegādājās Henrijs Filips Houps (Henrik Philip Hope; hope angliski – cerība). Cerību dimanta pēdējais īpašnieks bija Ņujorkas juvelieris Harijs Vinstons, kas pirms 50 gadiem nolēma dimantu uzdāvināt muzejam, iespējams, iespaidojoties no lāstu apvītajiem nostāstiem.

Kategorija: Akmeņi | Pievienoja: Victory (30.05.2013) | Autors: www.stilaparks.lv
Skatījumu skaits: 1785 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]