Taro burvība

Kalnu kristāls- Šivas un Parvati akmens
Sanskritā to sauc parsphatiku, Persiešu valodā par billoru. Tas ir viens no visizplatītākajiem zemes garozā sastopamajiem minerāliem. Tas atrodams zīmuļa formā, lielos un mazos gabaliņos. Tas ir sniega baltā krāsā. Akmens ir caurspīdīgs, spožs un gluds. Tas pārstāv aukstumu un atturību. To izmanto elku, jantru un daudzu citu izstrādājumu izgatavošanā.
Astrologi to saista ar Venēru. Tas ir dimanta aizstājējs. Ja nav iespējams iegādāties dimantu, tad var nēsāt šos kristālus. Tiem piemīt dimanta īpašības, tikai kristāli ir lētāki. Bez svārstīšanās izvēlieties kvarcu.
Mūsdienās kalnu kristāls ir kļuvis ļoti svarīgs savu pjezoelektrisko īpašību dēļ. Kad kristāla kvarcu izgriež noteiktā leņķī, atbilstoši tā asij, un pakļauj mehāniskam spiedienam, ass galā tiek ģenerēti acumirklīgi elektriskie lādiņi, kristāls paplašinās un saraujas, radot nepārtrauktu mehānisku vibrāciju. Konstantais vibrācijas ātrums ļauj izmantot kvarcu radio un televīzijas signālu pārraidīšanā, telefona un telegrāfa aprīkojumā, radaros, skaņas apartūrā, pretzemūdeņu ierīcēs, pulksteņos, rezonatoros, instrumentos, kas mēra spiedienu, lēcu, prizmu un optikas instrumentu ražošanā.
Kvarca akmeņi ir populāri terapeitu starpā, jo rada elektroķīmisku līdzsvaru valkātāja ķermenī, atbrīvo no nemiera, nomierina un palīdz koncentrēties. Kalnu kristāla lūgšanu krelles palīdz koncentrēties, nomierina ķermeni un prātu. Akmens ļauj izzināt pagātni, tagadni un nākotni. Kalnu kristāla malas nēsāšana uzlabo miegu. Indiešu reliģijā kristālam ir milzīga nozīme. Pastāv uzskats, ka šajā akmenī dzīvo pats Dievs Šiva un Dieviete Parvati (Šakti). Dievu statujas veido vienkārši izkaļot tās no akmens, nav nepieciešamības veikt kādus rituālus, lai iedvestu dzīvi šajās statujās, tās ir ļoti augstā godā un cieņā, un tiek pielūgtas jau uzreiz. No citiem akmeņiem veidotos elkus ir aizliegts turēt tempļos vai mājās. Bez attiecīgiem atdzīvināšanas rituāliem no citiem akmeņiem darinātie elki netiek izmantoti reliģiskās ceremonijās un lūgšanās. Bet kristālam ir tas gods būt pielūgtam.
Tieši tāpēc Šiva linga, elki, Šrī jantra utt. tiek darināti no šī akmens. Kristāla krellītes (malas) izmanto Lakšmi, Durgai, Sarasvati un jebkurai citai dievietei veltīto lūgšanu skaitīšanā.
Tripursundari Jantra (Šrī Jantra), kas iegrebta sphatikā tiek uzskatīta par vislabāko. Labklājība un glābiņš ir divi absolūti dažādi cilvēka dzīves mērķi un caur kristālā iegrebto "Šrī Jantru" meditētāji un lūdzēji sasniedz abus šos mērķus, turklāt automātiski.
Kristāla lode palīdz sakoncentrēties (Trataka) un tiek izmantota vairākās garīga rakstura darbībās. Cilvēks, kas koncentrē savu prātu uz kristāla lodi jau iepriekš zina visus nākotnes notikumus. Tāpēc kristāls, kā tāds, un pats par sevi it ļoti vērtīgs un dievišķs akmens.
Kategorija: Akmeņi | Pievienoja: laimiga (28.04.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 2039 | Atslēgvārdi: Kalnu kristāls | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]