Taro burvība

Malahīts– veselības akmens
Dabas skaistuma novērtēšana un harmonija ar dabu– viens no cilvēka augstākajiem tikumiem. Izpratne par to, ka pati Zeme mums var dāvāt spēku, veselību un skaistumu, ļoti svarīga arī šodien. Viena no dabas dāvanām ir dārgakmeņi un minerāli, kuri slaveni ar skaisto mirdzumu un nokrāsām.

Simtiem gadu cilvēki pētījuši vienu no skaistākajiem un pārsteidzošākajiem minerāliem – MALAHĪTU. Nosaukums „malahīts” cēlies no sengrieķu vārda malache – malva; šī auga lapām, tāpat kā malahītam, ir spilgti zaļa krāsa. Senatnē malahītu uzskatīja par dziednieku un zinātnieku akmeni, par vēlmju piepildīšanās simbolu.

Kā malahīta atradņu vieta kopš seniem laikiem pazīstama Izraēla un Senā Ēģipte. Tieši tur malahītu izmantoja ne tikai kā dekoratīvu priekšmetu materiālu, bet arī kā spēcīgu antibakteriālu līdzekli. Malahīts ir vara savienojums. Bet zināms, ka varam, tāpat kā sudrabam, piemīt antibakteriālas īpašības. Senajā Ēģiptē sievietes kosmētikā un higiēniskos nolūkos lietoja ar taukiem sajauktu malahīta pulveri.

No malahīta izgatavoja talismanus un amuletus. Uzskata, ka malahīts piepilda vēlēšanos, tas populārs arī kā bērnu amulets. To uzkar bērnam ap kaklu kā aizsardzību pret slimībām un briesmām. Senatnē lietoja gredzenu ar malahītu kā sargātāju pret holēru un mēri. Malahīta kausa īpašnieks, kurš regulāri to lietoja kā dzēriena trauku, var iegūt spēju „saprast” mūsu mazo brāļu – dzīvnieku valodu.

Laiks gāja un malahīta ārstnieciskās īpašības aizmirsās un to vairāk sāka izmantot kā vērtīgu materiālu juvelierizstrādājumiem. Pateicoties tā pievilcīgajai nokrāsai, ornamentiem un pulēšanas īpašībām, malahītu plaši izmanto greznu interjera priekšmetu un rotaslietu izgatavošanai. Īpaši augstu novērtē malahītu no vara atradnēm Urālā, Jekaterinburgas tuvumā.

Mūsdienu psihoterapija (ārstēšana ar akmeņiem) malahītu izmanto sirds un astmas slimību gadījumos. Malahīts mazina arī zobu sāpes, arī acu slimības. Tautas dziednieki uzskata, ka malahīts ir labs līdzeklis pret ādas slimībām, aktivizē galvas ādas mikrocirkulāciju, stimulē matu augšanu. Rokassprādzes no malahīta attīra ādu no alerģiskiem izsitumiem un sarkaniem plankumiem. Bez tam malahītam piemīt spēcīga pozitīva enerģija.

Mūsdienu kosmētikas ražotāji pievērsās senajām receptēm. Izstrādāta ādas un matu kopšanas līdzekļu ražošana. Šie līdzekļi satur malahīta mikrodaļiņas, kuras efektīvi nostiprina matu saknes, darbojas kā profilaktisks matu nostiprināšanas līdzeklis un aizkavē matu izkrišanu.
Kategorija: Akmeņi | Pievienoja: laimiga (27.04.2012) | Autors: www.saulesjosta.lv
Skatījumu skaits: 3290 | Atslēgvārdi: Malahīts | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]