Taro burvība

Septiņas čakras, stari un akmeņi
Pirmā čakra (Mugurkaula pamatne)
Visi sarkanie akmeņi: rubīns, korallis, granāts, sarkanais jaspiss, heliotrops


Sarkanā ir dzīvības, spēka, dzīvotspējas un fiziskās dabas simbols. Eksperimenti ir parādījuši, ka augi, kas audzēti sarkanā glāzē aug četrreiz ātrāk nekā parastās saules gaismas ietekmē. Augi aug lēnāk zaļā un zilā glāzē. Sarkanā acīmredzot stimulē dzīvotspēju, kamēr zilā un zaļā palēnina to. Dabā sarkanā krāsa tiek saistīta ar siltumu, uguni, dusmām, mēs "piesarkstam", būdami dusmīgi vai izjūtot kaisli. Sarkanā ir uguns krāsa. Uguns sarkanā krāsa, paceļoties, pārvēršas zeltā (tīrajā garā).
Sarkanā ir primitīva krāsa. Rozi-sārtā ir visuma harmonijas krāsa. Dziedināšanā, sarkanā lieti noder visu asins slimību gadījumos (piemēram, anēmija). To jāizmanto, kad cilvēks jūtas vājš, kad rokas un seja piesarkst, piemēram, aukstā laikā, kad nepietiek barības vielu, cilvēks atrodas depresijā vai ir letarģisks. Tai piemīt dziedinoša un stimulējoša vibrācija.

Otrā čakra (Liesa)
Visi oranžie akmeņi: karneliāns, ugunīgais opāls, oranžais jaspiss


Oranžā krāsa ir enerģijas simbols. Tā sastāv no sarkanās un dzeltenās. Sarkanā simbolizē personību un dzeltenā gudrību. Tāpēc caur šo divu integrāciju, mēs varam pārvarēt dusmas un spēt sevi savaldīt. Dziedināšanā, oranžā ir nozīmīga veselības un vitalitātes kontekstā. Tā ir silta, pozitīva un stimulējoša, pirmkārt ietekmē asimilāciju un cirkulācijas problēmas. Tā regulē vielmaiņu.

Trešā čakra (Saules pinums)
Visi dzeltenie un zelta krāsas akmeņi: topāzs, citrīns, dzintars


Dzeltenā krāsa ir prāta, intelekta, augstas inteliģences, gudrības un garīgā līmeņa simbols. Tai piemīt pozitīva, magnētiska vibrācija, kas tonizē nervus. Tā kā saules pinums ir nervu sistēmu organizējošās smadzenes, tas ir mūsu "saule" jeb spēka un enerģijas centrs, un tam jāpaliek ideālā līdzsvarā. Tāpēc dzeltenā krāsa ir lielisks līdzsvara uzturētājs, kas sakārto nervu sistēmu, kas bieži vien ir saules pinuma enerģētisko traucējumu vaininieks. Dziedināšanā, dzeltenā spēj ārstēt diabētu un aizcietējumus. Ja kāds ir neparasti kalsns vai novārdzis, iespējams izmantots par daudz sarkanā stara, bet dzeltenais palīdzēs neitralizēt šo sistēmas stāvokli. Cilvēkiem ar lieko svaru vai flegmātiķiem, iespējams ir par daudz zilā stara un dzeltenais stars palīdzēs to neitralizēt.

Ceturtā čakra (Sirds centrs)
Visi zaļie akmeņi: smaragds, zaļais turmalīns


malahīts, nefrīts, hrizoprazs, dioptāzs, peridots, avanturīns, sūnainas ahāts, zaļais jaspiss.
Zaļais ir vispārējas dabas harmonijas, radošuma, veselības un pārpilnības simbols. Zaļais ir dzeltenā (gara) un zilā (gara) savienojums. Tas parādās krāsu spektra līdzsvara punktā starp pirmajiem trīs stariem (kas vairāk attiecas uz fizisko aspektu) un pēdējiem trim stariem (kas saistīti ar garīgo aspektu). Zaļais izstaro horizontāli, zilais augšup jeb vertikāli, kopā tie veido krustu, kas ir dzīvības simbols. Šī krāsa, kas parādās visur dabā, - laukos, mežos, zālē -atjauno nogurušus nervus un sniedz jaunu enerģiju. Dziedināšanā, zaļajam piemīt līdzsvarojoša vibrācija, kas ir nozīmīga nervu sistēmas darbībā. Tā nekairina, nerada smeldzi un nekaitina. Tās spēcīgās ietekmes uz sirds čakru, kas ir asins apgādes centrs, zaļā krāsa ir labs palīgs jebkuras sirds problēmas vai asinsspiediena traucējumu gadījumā. Tā vienmēr tikusi izmantota, lai atjaunotu nogurušus nervus un palīdzēs visiem, kam nepieciešama enerģija. Kaut arī zaļā tiek izmantota pirmkārt, lai radītu daudz veselīgākas vibrācijas, daži lasītāji var vēlēties strādāt ar sirds čakru, izmantojot rozā akmeņus, jo rozā simbolizē maigumu, pieķeršanos un mīlestību. Dažiem cilvēkiem var būt nepieciešams vairāk maiguma un maigas ietekmes uz sirds čakru, un ja šis ir tieši tāds gadījums, jūs varat vēlēties strādāt ar sekojošiem akmeņiem: turmalīns, rubelīts, rodohrozīts, rodonīts, kunzīts vai rozā kvarcs.

Piektā Čakra (Kakla Centrs)
Visi zilie akmeņi: safīrs, lazurīts, zilais topāzs, akvamarīns, tirkīzs, krizokolls.


Zilā krāsa ir iedvesmas, uzticības, bezgalības un reliģisko virsotņu simbols. Tā paceļ, paaugstina, un iedvesmo sasniegt augstākas virsotnes un līmeņus. Tā rada klusumu, mierīgu starojumu, tai piemīt iemidzinošas īpašības. Kakla čakra ir izrunātā vārda koncentrācijas punkts. Šajā centrā katrā no mums dusošais gars, nodibina saikni jeb kontaktu ar ārpasauli. Kakla čakra ir iesaistīta jūtu paušanā.
Dziedināšanā zilajam staram piemīt liels ārstniecisks potenciāls attiecībā uz visām kakla slimībām. Tā kā zilais tiek saistīts ar siltuma trūkumu, tas jāizmanto gadījumos, kad ir pārāk karsti , jebkuras iekšējas asiņošanas vai iekšējā nervu saspringuma gadījumos. Zilais stars atvēsina, ir sedatīvs un dziedinošs. Dziļi tumši zilie toņi norāda uz augstas intensitātes spēku, bet gaiši zilie (jeb azūri) rada garīgu iedvesmu.

Sestā čakra (Trešā Acs vai Hipofīze)
Visi zilie akmeņi: indigo, safīrs, azurīts


Indigo stars ir mistiskās robežas- garīgo sasniegumu, sevis attīstības, gudrības simbols. Šis stars palīdz atvērt trešo aci (iekšējo un ārējo redzi) un atver durvis uz zemapziņu. Tas var atjaunot gara sen pazudušās atmiņas. Indigo simbolizē tiltu starp ierobežoto un bezgalīgo. Tas izdzen no apziņas negatīvos elementus un palīdz radīt augsta līmeņa elementus. Tas asistē un vada mūsu iekšējo ceļojumu pie kosmiskajām zināšanām. Dziedināšanā liela nozīme ir jebkura garīgā traucējuma ārstēšanai. Tāpat indigo krāsa tikusi izmantota, lai palīdzētu attīstīt trešās acs spējas, zinātnisko un filozofisko pētījumu vajadzībām.

Septītā čakra (Kronis vai galvvidus)
Visi violetie akmeņi: ametists, fluorīls


Violetais ir garīgās meistarības stars. Tā ir visaugstākā un smalkākā gaisma struktūra, un ir saistīta ar mūsu dabas vissmalkākajiem elementiem. Tā atrodas
spektra kronī, atšķirībā no sarkanā. Augstākā vibrācija ir sarkanās (matērijas) un zilās (gara) maisījums, un šis transformācijas vai pārveides process var būt sāpīgs. Strādājot ar akmeņiem, paturiet prātā, ka tumšie toņi saistās ar bēdām un ciešanām; dziļie purpura apzīmē augstus garīgos sasniegumus; bāli ceriņkrāsas toņi norāda uz kosmisko apziņu un cilvēkmīlestību; zilgani violetie pārstāv transcendento ideālismu.
Dziedināšanā šis akmens palīdz pret bezmiegu vai pret jebkuru slimību, kas saistīta ar garīgajiem traucējumiem.
Kategorija: Akmeņi | Pievienoja: laimiga (27.04.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 2792 | Atslēgvārdi: Čakras | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]