Taro burvība

Grabažu fen šui ( 1. daļa )
Kas ir fen šui? Viens ir skaidrs un nepārprotams, tas nāk no senās Ķīnas un ir veids, kurš palīdz izprast un sakārtot vidi, kas atrodas mums apkārt – mājās, darbā pilsētā un valstī. Bet ko nu daudz par valsti, katram savs krekls tuvāks, tāpēc interesanti, ko tas var dot katram personīgi.
Ķīniešiem ir tāds teiciens: "Pirmkārt – veiksme; otrkārt – liktenis; treškārt - fen šui; ceturtkārt – tikumi; piektkārt - izglītība”. Ar ko var saprast, ka fen šui ir liela nozīme, bet bez tā ir arī citas svarīgas lietas. Dažkārt ir tā, ka īsti nevar saprast, kas tai dzīvē notiek ne tā kā gribētos, un tad pie kaut kāda salmiņa gribas ķerties, un kāpēc tas nevarētu būt tieši fen šui? Galu galā Ķīna ir sena zeme un tās tradīcijas ir veidojušās gadu simteņiem, tā ir zeme, kas slavena ar savu filozofiju un garīgo mantojumu. Tā ir mācība, kuras pamatā ir zināšanas par vidi. Fen šui nav kaut kas sastindzis un nemainīgs, tas var mainīties līdz ar cilvēka vēlmēm un attīstību. Katrā dzīves posmā ir kādas svarīgākas lietas un kādas ne tik svarīgas, otršķirīgas, tad nu ir iespēja izmantot savas radošās spējas un iekārtot savu vidi atbilstoši tam, kādu rezultātu vēlas sasniegt.
Vispirms, lai kaut ko mainītu, ir jāpārskata vai esošo situāciju nevar uzlabot vienkārši atbrīvojoties no tā, kas nav vajadzīgs. Grabažu fen šui kā termins literatūrā nav sastopams, bet tas labi raksturo šīs metodes būtību. Viss liekais ir grabažas, nederīgas un novecojušas lietas. Ja gribi doties uz priekšu, atpakaļ nav ko skatīties. Glabājot gadiem nevajadzīgas lietas, ar domu, ka gan jau kādreiz noderēs, var nonākt pie sasistas siles. Māja ir pilna ar veco un jaunajam vietas vairs nepietiek. Teiksiet, pietiek visam? Nu, protams, pietiek, nopērkam vēl vienu skapīti, pieliekam vēl vienu plauktiņu un vieta ir atkal... Līdz vienā brīdī saproti, ka paša mājā vairs nav vietas, ne jau miesai, bet dvēselei, tā sāk smakt, un tīri fiziski liekas, ka mājās nav ko elpot, tad tiek atrauti logi, vēdinātas telpas, bet rezultāts ir viens un tas pats – grabažas spiež nost. Te nu ir tas īstais brīdis – grabažas tevi vai tu grabažas, jo abiem vietas te nav.
Padoms Nr.1 – nekad nelieciet galdā ieplīsušus traukus. Ne ciemiņiem, nedz arī sev. Vislabāk uzreiz izmetiet ieplīsušo trauku. Ēšana un dzeršana no kaut vai tikai ieplaisājušiem traukiem, piesauc nelaimi, jo tas simboliski ievaino muti, negatīvi ietekmējot cilvēka runu. Ieplīsuši trauki arī apdraud ģimenes labklājību, tāpēc labāk atvadīties no kādas krūzītes, kas palikusi mantojumā un ir rets mākslas darbs vai dārga piemiņa, nekā vieglprātīgi pakļaut sevi un savus tuviniekus kādām neveiksmēm. Pat, ja trauks, kurš jau ieplaisājis netiek izmantots ikdienā, stāvot plauktā vai atvilktnē, tas padara savu melno darbu.
Padoms Nr.2 – izmetiet saplēstās drēbes pat, ja caurums ir mazs un apģērba gabals mīļš. Tie laiki, kad nevarēja neko nopirkt un vecmāmiņas ar savām čaklajām rociņām veikli uzlika ielāpus, paldies dievam, ir pagājuši. No vienas puses šī "aizšūšana” un valkāšana, kad neviens neredz (zeķubikses ziemā zem biksēm un tml.) liecina par nabadzības gara klātbūtni, no otras puses, tas nes nelaimi. Tagad modē ir saplēsti džinsi, gribi būt moderns – uz priekšu, bet gudrs ķīnietis teiktu: ģērbies kā ubags, un drīz tu par tādu kļūsi. Nodilušas un saplēstas drēbes piesaista nabadzību un tas izraisa neveiksmju vibrācijas, kā rezultātā tā nelaime ir klāt. Šķiet katrs piekritīs, ka trūkums ir viena no lielākajām nelaimēm un, kurš gan tāds grib būt?...
Daudziem fen šui sākas ar telpas attīrīšanu. Tiklīdz sāk "savest kārtībā savu māju”, apkārt sarodas vesela armija palīgu un dzīve sāk rādīties rožaināka un saulaināka, enerģijas kļūst vairāk.
Tikai neliels nevajadzīgo lietu uzskaitījums, kas var būt sākums, lai sāktu aizdomāties par to, kas katram šajā dzīves telpā traucē dzīvot pilnvērtīgi, ar plašu krūti. Nevajadzīgas lietas: avīzes, žurnāli; neizbērti pelnu trauki, netīras krūzes; nenovāktas bērnu rotaļlietas, nokritušas augu lapas, nenomaksāti rēķini un neatvērtas vēstules uz plaukta; pūstoši augļi un dārzeņi (kaut vai ledusskapī), vecas kārbas un burkas, kastes bez etiķetēm ledusskapī vai kādā skapī, nevajadzīgas ierīces: reti lietotas elektriskās ierīces, pārāk pilni atkritumu spaiņi, veci māla trauki, polietilēna maisiņi, auklas gabali, veļa, maizes drupatas, lietas, kuras "var kādreiz noderēt”; dzīvojamā un guļamistabā starp nevajadzīgām lietām ir zāļu pudelītes, kosmētika, lietotas papīra salvetes, drēbju kaudzes uz krēsliem, veci, ilgi nelietoti apģērbi un apavi, grāmatu kaudzes, kuras pašlaik nelasa, piezīmju grāmatiņas un dokumenti, mobilais telefons, televizors un mūzikas centrs; bērnu istabā nevajadzētu atrasties salauztām, nesalabojamām rotaļlietām, vai rotaļlietām, kuru saimnieki jau izauguši lieli, grāmatām, kuras neviens nelasa, drēbēm, no kurām bērni izauguši, izžuvušiem flomāsteriem, spēlēm, kurām trūkst detaļas; pusaudžu istabai nevajadzīgas lietas – saldumu iesaiņojums un tukšas čipšu paciņas, netīras drēbes, pārpildītas atkritumu urnas. Par bērnu un pusaudžu istabām gan jāpiebilst, ka to sakārtotībā pieaugušie līdzdalību drīkst ņemt tikai padoma veidā, neko aiztikt no bērnu mantām nedrīkst, jo tā ir varmācīga ielaušanās viņu dzīves telpā.
Nevajadzīgās lietas vannas istabā – pilnas atkritumu urnas, tukšas pudeles un zobu pastas tūbiņas, nevajadzīgi ziepju trauciņi, nenospodrināti spoguļi, nederīgi medikamenti, neizmantoti kosmētiskie līdzekļi, nekad neizmantotas vannas eļļas un smaržas.
Ne tikai mājai, bet arī prātam, ir tendence uzkrāt liekas grabažas. Nereti nedod mieru nepadarīti darbi un nenokārtotas lietas, atliktas tikšanās attiecību vai darba jautājumu nokārtošanai. Vai arī seni priekšstati un iedomas, kas liedz darīt to, ko patiesībā gribētos. Viss, kas netiek lietots vai valkāts, vai tiek glabāts ar domu "noderēs” – ir liekās grabažas, no kurām vajag atbrīvoties. Tas attiecas arī uz mantotām vai dāvinātām lietām, kuras nepatīk, bet izmest nevar, jo mocīs vainas apziņa... Te gan jāpiebilst, ka starpība nav liela, kas mocīs – vainas apziņa vai slikts fen šui, abos gadījumos cilvēks paliek zaudētājs.
Kategorija: Fenšui | Pievienoja: laimiga (29.04.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 2001 | Atslēgvārdi: Fen Šui | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]