Taro burvība

Harmonijas un panākumu atslēga - Fen Šui
Fen Šui padomus ņēma vērā, izvēlētos vietas piļu un pieminekļu būvēšanai. Ilgu laiku ārpus karaļnamiem šī zinātne neizgāja, bet varām krītot, tā izplatījās pasaulē. 90. gadu sākumā Fen Šui kļuva populāra ASV, pēc tam interese par to izplatījās pa visu Rietumu pasauli. Vārdus fen un šui tulko kā vējš un ūdens. Tie ir divi dabas enerģijas spēki, kas plūst caur debesīm un zemi. Latvijā Fen Šui, tāpat kā daudzas citas netradicionālās mācības, ienāca no Krievijas.

Noskaidrots, ka aptuveni 90 procenti visu ēku Honkongā ir celtas pēc Fen Šui principiem. Fen Šui ir mācība, kas pēta enerģiju plūsmas un to ietekmi uz cilvēku, par to, kā cilvēkam savā vidē dzīvot saskaņā ar dabas spēkiem, kā neitralizēt negatīvo enerģiju un piesaistīt pozitīvo, kas liks justies labi un veicinās panākumus visās dzīves jomās. Neveiksmīgs dizains, nepārdomāts priekšmetu izvietojums mājoklī un negatīvās enerģijas uzkrāšanās var radīt šķēršļus visam tam, ko cilvēks pūlas sasniegt.

Literatūra neatspoguļo Fen Šui būtību

Par Fen Šui Latvijā izdots ļoti daudz literatūras, tomēr tā ir pietiekami nopietna un plaša zinātne, kuru grāmatās grūti aptvert un atspoguļot. Lai padziļināti apgūtu Fen Šui, ar grāmatām būs par maz, vajadzīgs zinošs skolotājs, kurš labi pārzina Austrumu kultūru un Budismu. Literatūra ir tulkota no vairākām valodām - vispirms no ķīniešu valodas uz angļu valodu un tikai pēc tam krieviski vai latviski. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc literatūrā par Fen Šui var atrast neprecizitātes un pretrunas. Lai apgūtu Fen Šui padziļinātā līmenī, jāprot arī ķīniešu valoda, kas pavērtu iespēju lasīt tekstus oriģinālvalodā un smelt zināšanas par Fen Šui no pirmavota. Fen Šui ir vairākas skolas un bieži vien literatūrā tās tiek sajauktas kopā. Grāmatās bieži vien nevar atrast pamatojumus dotajiem padomiem, taču, kā atzīst D. Rolava, ar izskaidrojumiem un argumentiem tās būtu krietni neinteresantākas, tāpēc neizdevīgas no biznesa viedokļa. Literatūra par Fen Šui lielākoties sarakstīta primitīvā veidā, domāta iesācējam un sniedz tikai nelielu ieskatu šajā mācībā. Ja ar to ir par maz, gribas atrast atbildes un pamatojumus, tad jādodas pēc padoma pie Fen Šui zinātājiem vai uz lekcijām. Senie cilvēki pat nejautāja, kāpēc jādara tā vai citādi, jo tā bija pieņemts, to taču pavēlējis valdnieks, protams, ka mūsdienu racionāli domājošajam cilvēkam tāda pieeja nav pieņemama.

Lai praktiski izmantotu Fen Šui, jāveic daudzi aprēķini, ar kalendāra palīdzību, bet jāņem vērā, ka mūsdienu kalendārs te nederēs, nepieciešams speciāls ķīniešu kalendārs, un Mēness kalendārs. Lielā rēķināšana un operēšana ar skaitļiem dažkārt atbaida cilvēkus, taču, lai apgūtu Fen Šui pamatus aritmētiskie aprēķini nemaz nav tik sarežģīti. Pēc dzimšanas gada un laika iespējams aprēķināt personīgo fen šui, sākot ar personības raksturojumu, veiksmīgākās dienas, paredzamos notikumus, piemērotāko dzīvokļa iekārtojumu un beidzot ar vispiemērotāko ģērbšanās stilu. Tas ir līdzīgi kā astroloģijā horoskopa sastādīšana, bet daudz smalkāk un konkrētāk.

Vai latviešiem vajadzīgas ķīniešu gudrības?

Enerģija par ko runā Fen Šui ir globāla, un pirmzināšanas par lietām un to kārtību smeltas no viena avota. Arī latviešu dainās var atrast līdzības ar Fen Šui, bet latvieši vairāk minuši folkloras taciņu, taču Fen Šui ir pētnieciska simbolu zinātne. Katrā kultūrā ir sava Fen Šui forma, kas saistīta ar vietu attīrīšanu un svētīšanu, mājvietas iekārtojumu. Senais latvietis, aizvadot veco gadu, neaizmirsa makā ielikt zivs zvīņu, arī ķīnietim zivs ir naudas simbols. Kadiķa zara kvēpināšana, attīrot māju līdzīga Fen Šui mājas enerģētiskai attīrīšanai. Nevar noliegt, ka Fen Šui mācībā un literatūrā ir daudz interpretāciju, jo visas lietas ar laiku apaug ar dažādu informāciju un variācijām. Ja trūkst zināšanu, tad tās iegūst mistisku jēgu. Fen Šui skolnieki izmācījās, apguva pamatlīmeni un izklīda pa visu milzīgo valsti, atgriezās savā ciemā un iegūtās zinības viņiem bija jāprot adaptēt attiecīgā vidē, lai tās noderētu konkrētiem cilvēkiem. Tāpēc radās dažādas skolas. un dažādas interpretācijas. Nav brīnums, ka Fen Šui garajā vēsturē ir bijušas pārmaiņas un izveidojušās vairākas sistēmas. Dažas no tām ir pretrunā cita citai un tas var radīt zināmas neskaidrības, tāpēc labāk sākt mācīties vienu noteiktu Fen Šui metodi, bet ne visas vienlaicīgi. Rietumos ir populāras 4 skolas, kas veidojušās vēsturiski dažādos laikos un atšķirīgās ģeogrāfiskās teritorijās : 8 virzienu jeb kompasa skola, 9 kvadrātu skola, lidojošās zvaigznes skola un spoguļa skola. Fen Šui ir lietas, kas no fizikas viedokļa ir loģiski izskaidrojamas, bet ir arī lietas ar dziļi simbolisku nozīmi, par kurām bieži vien mūsdienās trūkst skaidrojuma, īpaši jau Rietumu pasaules cilvēkam to grūti izprast. D. Rolava atzīst, ka akadēmiskā izglītība, tā sakot, uzliek klapes uz acīm un ausīm un iemāca domāt racionāli: ja nevar redzēt, aptaustīt, izskaidrot, tad tas viss uzskatāms par muļķībām, tāpēc grūti esot par Fen Šui ieinteresēt dažādu profesiju akadēmiski izglītotus ļaudis. Mūsdienu cilvēkam ir grūti noticēt, ka vizuāli fiksēta forma spēj ietekmēt reālus notikumus. Ārstiem, tērpu dizaineriem, dārzniekiem, arhitektiem un jebkuras profesijas pārstāvjiem Fen Šui varētu noderēt darbā.

Ieklausīties intuīcijā

Ja cilvēks vēlas kaut ko mainīt savā dzīvē, tad savā mikrovidē jāatrod to, kas rada problēmas. Kādai sievietei, kurai pēkšņi bija radušās problēmas darbā, izrādījās, ka kabinetā, viņai tieši aiz muguras, atrodas liels akvārijs, bet liels ūdens daudzums aiz muguras ir slikts fen šui, jo ūdens ir mainīga, kustīga substance, tāpēc neveicina stabilitāti dzīvē Akvārijs tika nolikts citā vietā, pat ar piemērotu zivtiņu skaitu, un viņas problēmas atrisinājās. Ja cilvēki domā, ka tā ir tikai sakritība, tad lai mēģina par to pārliecināties paši - vairākas problēmas ar Fen Šui ieteikumu palīdzību risināt un analizēt savas izjūtas, un, ja ir pozitīvi rezultāti un pārmaiņas, tad būs pamatojums ticēt un ņemt vērā padomus. Ja vide cilvēku relaksē un veicina darboties, tad viss ir kārtībā. Gadās, ka cilvēks salīdzina dzīvokļa iekārtojumu ar Fen Šui ieteikumiem un apstiprinās, ka viņš neapzināti rīkojies pareizi. Ļoti bieži intuīcija ir pareiza, un vajag tajā ieklausīties. Nedrīkst pārveidot visu mājas iekārtojumu strauji, pārmaiņas var cilvēku izsist no līdzsvara. Vispirms var sākt ar savu guļamistabu, jo galvenais nosacījums, lai cilvēks būtu možs un labi justos ir, labi izgulēties. Izrēķini, kurš virziens tev vislabākais, kādā virzienā novietot gultu un no rīta pārdomā, salīdzini savas sajūtas. Izvairies guļamistabā un arī citās telpās no asiem stūriem, kas pavērsti tieši pret gultu. Gultas tiešā tuvumā nenovietot augus ar smailām lapām. Arī spoguļus nevajadzētu turēt guļamistabā, jo tie atstaro atpakaļ jūsu pašu negatīvo enerģiju, tāpēc guļot grūti atbrīvoties. Nevajag satraukties, ja dažādu iemeslu dēļ, nav iespējams izdarīt tā, kā grāmatā rakstīts, tad vajag padziļināti mācīties un meklēt risinājumu problēmai, jo Fen Šui ir simbolu un variāciju māksla. Piemēram, gadās, ka dzīvokļa ārdurvis ir nepareizā debesspusē, bet tāpēc jau nemainīsim mājvietu, tam var rast citu risinājumu. Pārsteidzoši, ka vecie Latvijas laika arhitekti zinājuši Fen Šui gudrības. Ja Rīgā pavēro Čaka ielas pirmskara laikā būvētās ēkas, tām visām ir noapaļoti stūri un stūri jumtadaļā noteikti tieksies uz augšu, būs tornīši vai kādi citi dekorējumi, lai enerģija, kas ir uz jumta, neietekmētu kaimiņus negatīvi. Katrā pirmskara ēkā bija arī akcentēts naudas stūris, kas atbilst Fen Šui 9 kvadrātu sistēmai.

Fen Šui simbolu valoda

Uzmanīgi apskatiet savu mājokli, tajā novietotos interjera priekšmetus, gleznas. Vai tie izsaka to, ko jūs vēlaties dzīvē sasniegt? Ja nē, tad ķerieties pie apzinātas savas apkārtnes veidošanas. Piemēram, lai paaugstinātu labklājības līmeni, izmantojiet pārticības simbolu, bet, ja jūs nomoka garlaicīga un skumīga dzīve, tad izvietojiet telpā košus ziedus. Ja jūsu dzīvē trūkst spraiguma un interesantu notikumu, tad novietojiet gleznas ar aktivitātes elementiem utt. Visa Fen Šui māksla balstās uz principu, ka dzīves harmoniju sasniedz uz simbolisku plūdlīniju formas līniju un zīmējumu rēķina. Asie stūri un noasināti priekšmeti rada sabrukumu un disharmoniju, jo izstaro negatīvu enerģiju. Tāpēc izvēlieties mēbeles ar noapaļotiem stūriem vai noapaļojiet stūrus, drapējot tos ar audumu vai paslēpiet zem augiem, kuriem ir apaļas lapas.

Bagua shēma

Šī shēma ir populāra un viegli praktizējama. Bagua ir astoņstūris, kas sadalīts 9 sektoros, no kuriem katrs simbolizē noteiktu dzīves aspektu (ģimenes attiecību, labklājības, reputācijas, laulības un savstarpējo attiecību, karjeras sektors utt.) Nokopē mājas plānu, pārzīmē Bagua shēmu uz caurspīdīga papīra, pēc tam atrod mājas centru. Uzliek virsū mājas plānam Bagua shēmu, tā, lai shēmas centrs sakristu ar mājas centru. Tādā veidā var noteikt attiecīgos sektorus mājā. Vajadzīgajā mājas sektorā novieto īpašus simbolus, kuri simbolizē tavas vēlmes, tā aktivizējot attiecīgos sektorus un uzlabojot situāciju.

Jāatceras, ka neievērojot Fen Šui principus, vai kaut ko telpā pārkārtojot strauji, var iegūt pretēju efektu, piemēram, izraisīt slimības un citas ķibeles, jo kaut ko aktivizējot, enerģija sāk strauji darboties, intensīvāk sāk darboties arī sliktā enerģija. Ja kaut ko vēlas aktivizēt no kvadrāta, tad ne vairāk par 2 lietām. Jāizvieto noteiktas lietas sev tuvumā, kas pastiprinās šīs enerģijas. Piemēram, ja jāraksta maģistra darbs, tātad jāaktivizē karjeras kvadrāts, ko pastiprina ar simboliskām lietām. Var piemēram, nolikt mācību grāmatas dzīvoklī, vietā, kas atbilst karjeras kvadrātam. Ja vēlas aktivizēt mīlestības jomu, tad telpā var novietot krizantēmas, vai, ja vēlas piesaistīt mīlestības veiksmi meitai - peonijas. Saskaņā ar Fen Šui mācību, ir augi, kuru enerģētika ir spēcīga, tiem ir pozitīvā enerģija. No krizantēmām iegūst vienu no spēcīgākajiem antiseptiķiem. Krizantēma ir palīdzējusi atveseļot cilvēkus, tātad saistās ar pozitīvo enerģiju, un to var izmantot kā simbolu, lai piesasistītu mīlestību.
Kategorija: Fenšui | Pievienoja: laimiga (29.04.2012) | Autors: Portāls sievietēm
Skatījumu skaits: 2570 | Atslēgvārdi: Fen Šui | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]