Taro burvība

Laba fen šui radīšana
Klasiskais fen šui Ķīnā ļoti atšķiras no izpratnes par fen šui Rietumos, tai skaitā pie mums Latvijā. Tas ir tāpēc, ka steidzīgajam Rietumu cilvēkam nav laika iedziļināties seno ķīniešu filozofijā un dzīves uztverē, bet tā kā šīs mācības pamatprincipi ir ļoti iedarbīgi, tad tos arvien vairāk sāk pielietot arī Rietumu kultūrās.
Kā radīt labu fen šui savās mājās, darbā un citās dzīves jomās? Pirmkārt attīrīt savu apkārtni no nevajadzīgām lietām, otrkārt, aizpildīt tukšumu ar kaut ko pozitīvu un gaišu, treškārt, ar dažādu metožu palīdzību mēģināt savu dzīvi veidot tā, lai pašam būtu prieks dzīvot, lai dzīves kvalitāte būtu efektīva. Fen šui ir iespēju sistēma, un to var izmantot jebkuras kultūras pārstāvji paralēli savām tradīcijām un paražām.
Fen šui mākslas pamatā ir harmoniska vide, kas padara dzīvi patīkamāku. Neviena māksla nav spējusi izdzīvot tik ilgi, bet fen šui to spēj pateicoties tam, ka tās principi cilvēkam ir tik pat svarīgi un nepieciešami kā ūdens dzīvības uzturēšanai. Lai izprastu šo filozofiju, nepieciešams apzināties cilvēka un vides bioloģisko saikni. Mijiedarbība ar vidi veido cilvēku tieši tāpat kā audzināšana ģimenē. Pavērojot sevi dažādās dzīves situācijās un uzturēšanās vietās, var secināt, ka izjūtas katru reizi, atrodoties citā vietā, ir atšķirīgas.
Var uzskatīt, ka katram cilvēkam ir nepieciešama sava attiecīga vide, kurā viņš var justies patiesi komfortabli, tāpat kā narkomānam kārtējā dienas deva. Fen šui to pasniedz uz paplātes caur savu mācību. Ņem, un radi savu labo fen šui!!!
Labs teiciens ir: kas priekšā, tas iekšā. No apkārtējās vides ir atkarīgs iekšējais stāvoklis un otrādi. Ja dzīves telpa ir pareizi organizēta, sakārtota, tīra un harmoniska, tad tieši tā jūtas arī cilvēks, kas šādā vidē uzturas, un katra paša spēkos ir radīt sev patīkamu vidi, ņemot par pamatu dažus pamatprincipus par lietu izvietojumu telpā, par attiecīgu sektoru aktivizēšanu vai nelabvēlīgo elementu neitralizēšanu.
Līdzīgi kā DNS ķēdītē apvienoti gēni, tā arī cilvēks ir cieši saistīts ar apkārtējo pasauli, kuru nevar nodalīt no citiem dzīvības spēkiem. Lai radītu vienotību (vienu veselumu), ikviena dzīves daļa ir atkarīga no kādas citas. Kad kāda no šīm daļiņām ir novājināta vai "bojāta”, tiek izjaukta kārtība visā sistēmā. Fen šui jāapvieno ar citām zināšanu jomām. Jāņem vērā arī fakts, ka fen šui likumi nav universāli. Tā nav kāda brīnumu tablete pret kādu konkrētu slimību. Lai radītu labu fen šui, jāņem vērā cilvēka rakstura iezīmes, vecums un gaume. Kā jebkuru citu lietu radot, arī veidojot harmoniju sev apkārt, nepieciešama radoša pieeja un jāieklausās savā intuīcijā. Nevar tikai, zinot kādu faktu, to ņemt un attiecībā 1:1 ielikt savā dzīves telpā, jāsaprot kā tas sadzīvo ar visu pārējo, ar citiem līdzcilvēkiem.
Lai varētu kaut nedaudz sākt radīt sev labvēlīgu fen šui, pirmkārt, vajag no teikt savas labvēlīgās debess puses, noskaidrot pie kāda tipa cilvēkiem piederat – austrumu vai rietumu. Attiecīgi pēc tam, jānoskaidro kādi tad ir labvēlīgi un kādi nelabvēlīgi virzieni dažādās jomās. Ķīnieši tās iedala četros galvenajos virzienos: panākumu virziens, veselības virziens, mīlestības virziens un personības attīstības virziens. Izmantojot, šīs zināšanas, var pareizi izvietot mēbeles un citus priekšmetus mājā, dzīvoklī, pagalmā vai darba vietā. Ja paredzēta kāda svarīga tikšanās attiecību vai darba jautājumu risināšanai, palīdzēs zināšanas par labvēlīgo virzienu, pret kuru nosēsties ar seju, un rezultāts noteikti vainagosies ar kādu konkrētu, pozitīvu risinājumu. Piemēram, ja jāiet uz romantiskām vakariņām, vajadzētu ar seju apsēsties sev labvēlīgajā mīlestības virzienā, kārtojot eksāmenu – personības attīstības virzienā, tas palīdzēs labāk koncentrēties un atcerēties apgūto, darba intervijās vai svarīgās sanāksmēs jāizvēlas labvēlīgais panākumu virziens. Ja situācija izveidojas tā, ka nav iespējams apsēsties sev vislabākajā virzienā, jāizvēlas cits arī veiksmi nesošs vai sēžot uz krēsla ar visu augumu var pagriezties uz to pusi, kuru vajag.
Otrkārt, fen šui speciālisti iesaka noskaidrot kāds no pieciem elementiem, ņemot vērā dzimšanas gadu, mēnesi, dienu un stundu, atbilst konkrētajam cilvēkam. Tālāk jau notiek dažādas manipulācijas, lai pastiprinātu to elementu, kurš nes veiksmi, un, lai mazinātu tā elementa ietekmi, kas ir nelabvēlīgs. Kopumā dzīves telpā vajadzētu atrasties visiem pieciem elementiem, jo tādējādi tiek panākts līdzsvara un harmonijas efekts, nepieciešams tikai zināt, kur ko novietot. Tieši tāpat vajag līdzsvarot iņ un jaņ enerģijas. Līdzsvars visās lietās ir galvenais laba fen šui priekšnosacījums.
Veiksmi var radīt arī ar pareizajām krāsām, atbilstošiem augiem telpā, labām gleznām un simboliem, aizkariem un paklājiem, gultas pārsegiem un citiem akcentiem. Grieztie ziedi telpā rada labas enerģijas vibrāciju, taču tiklīdz tie sāk novīst, jāizmet. Ja patīk kompozīcijas, kuras stāv ilgu laiku, labāk izvēlēties mākslīgos ziedus, jo tie simbolizē dzīvības enerģiju, bet kaltētie ziedi vai augļi – mirušu enerģiju. Pēc iespējas vajag "ienest” dabu un dabas ainavas savā mājoklī, īpaši, ja nepaveras skaists skats no loga.
Interesants fakts – rādīt ar pirkstu – nozīmē radīt sliktu fen šui. Ir gan bieži dzirdēts, ka nav labi ar pirkstu rādīt, bet īsti neprotot paskaidrot kāpēc, tad nu, lūk, atbilde – slikts fen šui. Der atcerēties arī to, ka regulāra "pēdējo gabaliņu” paņemšana visās maltītēs, rada nabadzības enerģijas, bet no pēdējās glāzītes – "ceļa kājas” atteikties nedrīkst, pat, ja dzer tikai ūdeni.
Arī sevis kopšana rada labu fen šui. Dārglietu un īpaši zelta un dārgakmeņu valkāšana ir apsveicama un labi ietekmē gan valkātāju, gan apkārtējos, taču ar šīm lietām nevajag pārspīlēt.
Kategorija: Fenšui | Pievienoja: laimiga (29.04.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 1535 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]