Liekie krāmi un juceklis
 

Šis ir viens no efektīvākajiem paņēmieniem, kā ātri un pilnīgi pārveidot savu dzīvi, Tā iedarbība var šķist gluži vai maģiska un mistiska. Ja jūs ieviešat kārtību mājās un atbrīvojaties no krāmiem, jūsu veselība uzlabojas, pārticības līmenis paaugstinās un attiecības ar cilvēkiem kļūst labākas. Minēšu kādu piemēru no savas dzīves. Kaut gan manās mājās lielākoties valda laba kārtība, es gadiem ilgi nebiju rūpējusies par savām fotogrāfijām. Divdesmit gadus es biju tikai fotografējusi un pēc tam attēlus metusi dažādās kastītēs. Tajās juku jukām bija sajaukti dažādi dabasskati, cilvēki un laikposmi. Septiņdesmito gadu fotogrāfijas mētājās vienā kaudzē ar tām, kas uzņemtas deviņdesmitajos gados. Negatīvu paciņas vienā vietā, attiecīgās fotogrāfijas kaut kur citur. Tas bija tāds haoss, ka pašos pēdējos gados es fotografēju visai maz, droši vien zemapziņā saprazdama, ka jaunas fotogrāfijas tikai palielinās jucekli.

Laika gaitā fotogrāfiju sakārtošanas perspektīva sāka likties kā Everests alpīnistam iesācējam. Kad es galu galā ķēros pie darba, šķirošana un uzlīmju sagatavošana prasīja veselu nedēju, ... un šīs nedējas laikā notika visinteresantākās lietas. Piezvanīja cilvēki, par kuriem es divdesmit gadu neko nebiju dzirdējusi. Senas, nepārvarētas nesaskaņas maģiskā veidā sāka izlīdzināties. Tas bija kā brīnums. Līdz ar kārtības ieviešanu fotogrāfiju kaudzēs vienlaikus notika arī visu manu senāko attiecību līdzsvarošana un sakārtošana. Likās, ka, pievēršot uzmanību fotogrāfijās redzamajiem cilvēkiem, es izgaismoju viņus kā ar spožu staru, un viņi atbild, it kā bez īpaša iemesla sameklējot mani. Tāds spēks ir kārtības ieviešanai.

Tā kā priekšmetiem piemīt katram sava simboliska nozīme, lietu sakārtošana mājās tieši ietekmē jūsu psihi. Jūs pārvirzāt savas apkārtējās vides enerģiju, un tas savukārt ietekmē jūsu dzīvi. Citiem vārdiem sakot, agrāk vai vēlāk jūsu dzīvi kaut kādā veidā ietekmēs tas, ka jūsu mājas vairs nav piegružotas.

Kas ir lieki krāmi?
Lieki krāmi ir uzkrātas lietas, kas traucē enerģijas plūsmu jūsu mājās. Dažreiz lieki krāmi ir saistīti ar jūsu būtību. Tie var pastāstīt, kas jūs esat, un var simboliski pārstāvēt dažādus jūsu dzīves aspektus.

Liekie krāmi ir

jebkurš priekšmets, kas jums nepatīk vai nav vajadzīgs;
pusdarīti un nekad pa īstam neiesākti rokdarbi;
viss, kas jau sen ir salauzts vai stāv bez nepieciešamām sastāvdaļām;
nekur nederīgas dāvanas, kuras jūs glabājat gadījumam "ja nu šis cilvēks atnāk ciemos";
lietas, kuras varētu kādreiz noderēt, taču par kurām jūs sirds dziļumos skaidri zināt, ka tas nekad nenotiks;
privātās vēstules un senas Ziemassvētku kartītes no cilvēkiem, kurus jūs vairs neatceraties;
tukši puķu podi, no kuriem augi ir pārstādīti citur vai arī izmesti tāpēc, ka tie bija nokaltuši;
tādu ēdienu receptes, kurus jūs nekad negatavosit;
vecu biļešu kaudzītes;
pusizlietots, sažuvis grims vai veca lūpu krāsa;
žurnālu un laikrakstu grēdas, pie kuru lasīšanas jūs tā arī nekad neķersities klāt;
tabletes un citas zāles, kurām beidzies lietošanas termiņš;
apģērba gabali, kas jums neder vai nepatīk;
zeķes, kas nav pa pāriem, un novalkātas kurpes.

Izlemt, vai kaut kas patiešām pieskaitāms pie liekiem krāmiem, labi var palīdzēt frāze: "Lieto, mīli vai izmet!".

Sindroms "Tikko es kaut ko izmetu, tas man tūlīt kļūst vajadzīgs". Pēc kārtības ieviešanas un lieko krāmu izmešanas parasti šķiet, ka kaut kas no izsviestā ir ļoti vajadzīgs. Tas notiek pat tad, ja iepriekšējo divdesmit gadu laikā šī lieta, kuru esat izmetis, nav bijusi jums vajadzīga. Lūk, kāds ir šī sindroma cēlonis: sevī neapjaustās bažas, kas neļauj jums šķirties no krāmiem, ir tik spēcīgas, ka grib, lai arī jūs tās uzskatāt par pamatotām. Jūsos ir it kā otrais "es", kas izmisīgi vēlas, lai tam būtu taisnība. Dažreiz es gandrīz dzirdu, kā šis otrais "es" saka: "Redzi nu, es jau tev teicu, ka nevar mest ārā! Tagad tu patiešām esi ķezā. Es taču tevi brīdināju!" Tomēr, labi apzinoties, cik parasta ir šāda reakcija, mums būs vieglāk no tās izvairīties.

Kāpēc cilvēki glabā liekus krāmus?
Ir daudz iemeslu, kāpēc cilvēki glabā liekus krāmus. Viens no parastākajiem iemesliem ir bailes no nākotnes. Kaut gan jums kāda konkrēta lieta nav vajadzīga (un nav arī bijusi nepieciešama gadiem ilgi), jūs varbūt baidāties to izmest tāpēc, ka vajadzība pēc tās var kādreiz rasties. Šādi domājot, jūs paši radāt savas atsevišķās vajadzības un paužat neticību tam, ka Visums gādās par jums. Taču atcerieties: bailes no priekšdienām mēdz radīt tramīgu nākotni.

Ja jūs ticat, ka visas jūsu vajadzības nākotnē tiks apmierinātas, tad parasti tā ari notiks. Tas, ko jūs dzīvē gaidāt, bieži vien kļūst par īstenību. Cilvēks, kurš domā, ka diena būs neveiksmīga, parasti nekļūdās savā paredzējumā, bet tas, kurš sev paredz panākumiem bagātu dienu, parasti tādu ari piedzīvo. Ja jūs glabājat grabažas tāpēc, ka baidāties par nākotni, izmetiet tās! Ticiet tam, ka nākotnē notiks tieši tas, ko jūs vēlaties. Lai ari kāda iemesla dēļ jūs glabātu liekos krāmus. tie kavē enerģijas plūsmu mājās, traucē jūsu ķermenim un jūsu dzīvei.

Parastie iemesli, kāpēc cilvēki savāc liekus krāmus:

tie rada drošības izjūtu, var pasargāt no dzīves triecieniem;
aiz paraduma;
šāds rīcības modelis ir pārmantots no vecākiem;
aiz bailēm par nākotni;
mantas tiek glabātas pierādījumam (piemēram, balva pierāda, ka savos skolas gados jūs esat bijis labs skrējējs);
lietas simbolizē nepiepildītus sapņus;
sentimentālu iemeslu dēļ;
priekšmetiem ir nozīme no pašcieņas viedokļa;
atbildības izjūtas dēļ, kas prasa rūpēties par savām mantām;
"tā ir ģimenes relikvija";
bažas, ka bez tiem jūs nemīlēs vai necienīs;
"kādā jaukā dienā lietas var kļūt vērtīgas";
"tādus vairs neražo";
lietas ir sagādātas grūtos laikos;
"šīs lietiņas vairs neizgatavo tādā veidā kā toreiz";
"manta vēl ir pilnīgi laba";
"neviens cits par šo lietu nerūpēsies";
kāds jutīsies apvainots, ja jūs šo lietu izmetīsit;
lai saglabātu rezerves daļām;
lietas varbūt dažreiz būs vajadzīgas.

Tas, kas vienam cilvēkam ir krāmi, citam var būt liela vērtība. Ja jūs kādu lietu mīlat vai to lietojat, tad tā nav krāms. Dažreiz manta, kas ir krāms vienā jūsu mājas daļā, var būt nozīmīga lieta citā tās daļā.

Sindroms "Es esmu mans nams"
Kad negribam, ka kāds nāk ciemos, jo mūsu mājās ir nekārtība, vai arī kad negaidītam apmeklētājam atvainojamies par nekārtību, mēs sevi identificējam ar savām mājām. Dažreiz šī identificēšana var iegūt galējas formas.

Reiz es devos pie kādas jaunas klientes, lai sniegtu fen šui konsultāciju. Tuvodamās mājai, es redzēju viņu logā, un mēs pamājām viena otrai. Gaidīju pie ieejas durvīm, domādama, ka man drīz atvērs. Pagāja minūte. Nospriedu, ka viņa varbūt gaida, lai piezvanu, tāpēc nospiedu zvana podziņu. Turpināju gaidīt. Joprojām nekādas reakcijas. Galu galā es skaļi pieklauvēju, un viņa atvēra durvis.

Vēlāk konsultācijas laikā es pieminēju viņas kavēšanos. Sieviete paskaidroja, ka viņa neesot uzreiz atvērusi durvis tāpēc, ka kārtojusi māju. Paskatījos uz viņu. Sievietes mati bija izspūruši, zeķbiksēm bija noskrējuši valdziņi un kleitai atirusi vīle, taču viņas māja bija ... sakopta. Es sapratu, ka viņa sevi vairāk identificē ar māju nekā ar fizisko ķermeni. Viņas māja bija viņas būtības galvenais apliecinājums.

Lepoties ar savu māju nav nekas slikts. Tas ir dabīgi. Tomēr jūs neesat ne jūsu mājas, ne jūsu mantas. Jums tikai tas viss pieder. Šis īpašums ietekmē jūs, bet nav tas pats, kas jūs. Kad jūs metat ārā liekus krāmus, pavērojiet, cik daudz no jūsu būtības ir piesaistīts priekšmetiem jūsu mājās.

Kategorija: Fenšui | Pievienoja: Victory (14.08.2013) | Autors: www.stilaparks.lv
Skatījumu skaits: 1952 | Komentāri: 3 | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 3
0
1  
Ar prātu tas ir saprotams,bet cik grūti izdarāms.Liekas,ka vēl var noderēt,vēl izskatās labi un t.t...

0
2  
Dariet to un redzēsiet,ka esat spejīgi mainīt savu dzīvi(likteni),Esmu to jau izdarījusi,jūtos labi un dzīve sāk sakārtoties. 13

0
3  
3 Viss atkarīgs no tā vai dzīvojam un rīkojamies pareizi. Iespējams atbildes atradīsiet šeit: LINKS

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]