Taro burvība

Māja kā enerģijas avots (1. daļa)
Sargi pats sevi un Dievs tevi sargās. To pašu var teikt par māju, kurš gan cits par to parūpēsies, ja ne pats. Māja cilvēka dzīvē ieņem aizvien lielāku pašvērtību. Daudzi aizvien stilīgāk un ekskluzīvāk cenšas iekārtot viesistabas un guļamistabas, izdodot tūkstošiem latu, sevišķi raksturīgi tas ir iedzīvotāju turīgajam slānim, kuru izdomai dažkārt nav robežu un tad nu dizaineri strādā ko māk, domājot tikai par lielo naudu, ko par šo darbu saņems. Vai mode nenodara ļaunumu?
Pirms iegādāties māju vai dzīvokli der painteresēties par tās priekšvēsturi vai pieaicināt dziednieku vietas enerģijas noteikšanai, nevis "akli” iegādāties mājokli, pievēršot uzmanību tikai eiro remontam, virtuves tehniskajam aprīkojumam, skatam uz upi vai tml. Var jau sevi maldināt ar domu, ka mājas dvēseli var radīt, bet labāk tomēr veikt visu nepieciešamo pirms uzsākt iedzīvoties. Mēdz būt gadījumi, ka cilvēki, kādu laiku padzīvojuši jaunajā mājoklī, pastiprināti sāk slimot un vārgst arī bērni. Izrādās, ka šajās telpās notikusi slepkavība, pašnāvība, vai arī ilgstoši uz gultas gulējis smags slimnieks un telpa palikusi neattīrīta.
Telpu enerģētiskajai attīrīšanai ieteicams izmantot dziednieka uzstrāvoto sālsūdeni; var izkvēpināt ar dabīgajiem smaržkociņiem vai apstaigāt ar sveci (vislabāk svētītu) – saules tecējuma virzienā. Arī krusta zīme šķeļ sastāvējušos materializējušos enerģiju.
Tāpat telpas ieteicams attīrīt arī pēc nevēlamiem vai nogurdinošiem viesiem, kas varbūt pat neapzināti atstājuši savu negatīvo enerģiju. Veicot telpu attīrīšanu, ir svarīgi, ar kādām domām to dara, jo domas ir materializējusies enerģija, kas uzslāņojas uz sienām. Tādēļ domām jābūt vērstām uz pozitīvo – labestību, veselību, veiksmi, labklājību un galvenais – nešaubīties par to visu!
Domai – vārdam – darbam ir vienāds iedarbības spēks, jo tie koncentrē rīcībā esošo enerģiju. Pat neapzināti izplatītas šaubu pilnas domu formas var iedarboties destruktīvi.
Mājas iekārtošana ir kā iespēja veidot ne tikai savu apkārtni, bet savu dzīvi kopumā. Izvēloties telpas funkcionāli, jānovērš enerģētiskais caurvējš, kurš iedarbības ziņā ir līdzvērtīgs parastajam caurvējam. Enerģētiskais caurvējš veidojas garajos gaiteņos, kur parasti "sastājas” negatīvā enerģija, kas cirkulē no vienas telpas uz otru. Šādas telpas nevajadzētu izmantot dzīvošanai.
Der atcerēties arī par āderēm. Mūsu senči par tām piedomāja daudz biežāk nekā jaunā paaudze. Pirms novietot istabā gultu, vajadzētu noskaidrot āderu vietas un nekādā ziņā nenovietot uz tām gultu. Svarīgi, lai gultas galvgalis būtu ziemeļu vai austrumu virzienā.
Vislielākā uzmanība visā pieejamā literatūrā par mājas iekārtošanu ir veltīta tieši guļamistabai. Pašlaik modē ir guļamistabu interjeru veidot, viscaur saliekot spoguļus. Bet šajā telpā tiem gan nevajadzētu būt.
Guļamistabā spogulim jāsaka – nē! Jebkurā jaunā dzīvesvietā jārada līdzsvarota enerģija. Īpaša uzmanība jāpievērš guļamistabai vai vietai, kur guļ (ne katrs tomēr var atļauties atsevišķu guļamistabu), jo tur tiek pavadīta nozīmīga dzīves daļa – nakts miegs, kurš nosaka veselību.
Guļamistabai vajadzētu izvēlēties telpu ar vislabāko auru. Tā ir vieta, kur esat vieni paši vai divatā ar mīļoto cilvēku un pilnībā nododaties kaut kam ļoti svarīgam – nakts mieram, veselīgam miegam. Tieši tāpēc ikdienas komunikācijām šajā telpā vietas nav. Cilvēks pat pilnībā neapzinās cik liela negatīvā ietekme uz organismu ir pat izslēgtam televizoram vai mobilajam telefonam, datoram vai radio aparātam...
Turklāt ieslēgti mobilie telefoni guļamistabā negatīvi ietekmē arī cilvēku psihi. Pietiek iedomāties: esat nodevušies mieram vai mīlestībai un piepeši jūsu garīgo intimitāti pārtrauc tālruņa zvans.
Sava guļamistaba ir jāaizsargā. Cilvēki ļoti bieži lielās ar savām telpām, tās izrāda visiem pēc kārtas, bet nepadomā, kas notiek enerģētiskajā līmenī – te īpaši jāmin arī skaudība.
Guļamistaba ir svēta – tajā pāri slieksnim nevienu nelaidiet. Var pavērt durvis, bet veidojiet situāciju tā, lai viesis nepārkāpj pār jūsu guļamistabas slieksni. Tieši tāpat svešajiem nevajag uzturēties bērnu istabā.
Kā aizsargu savai guļamistabai (līdz ar to arī laulības dzīves svētībai) var izmantot apvārdotu adatiņu, kuru ieliek durvju slieksnī 90 grādu leņķī ar spici uz āru. Tad cilvēki ar ļauniem vai skaudīgiem nolūkiem nepiekļūs ģimenes "ligzdai”.
Laukos svētības ziņā līdzvērtīga guļamistabai ir kūts. Svešus nevajag vest rādīt lopus, tie var nobeigties. Der atcerētie, ka ir cilvēki, kas iet uz baznīcu ne tikai Dievu lūgt, bet arī lādēties, ielaužot sveci, - "kaut tai Muldai tā govs, kas izbradājusi manas bietes, nosprāgtu!” ja cilvēks nepārzina melno maģiju, viņa lādējums nepiepildīsies, bet piesardzības nekad nevar būt par daudz.
Sargājot savas telpas, pasargāsiet arī sevi!
Nav labi guļamistabā turēt liekus nieciņus, īpaši mantotus, mirušam tuviniekam dāvātus – tādus vajag vai nu izmest, vai ar dziednieka palīdzību pārstrāvot.
Diemžēl jāteic, ka ļoti daudz negatīva uzkrāj Bībeles un svētbildes, pie kurām cilvēki nemitīgi lūdzas un stāsta savas nelaimes. Kad tad šķirsta Svētos Rakstus? Nu, protams, kad esam nelaimē vai mūs piemeklējusi kāda liksta. Tad ņemot rokās šo grāmatu, uzslāņojam tajā negatīvo enerģiju. Tāpēc, pirms novietot savā istabā citam piederējušas lūgšanu grāmatas vai svētbildes, tās vispirms rūpīgi jāattīra.
Ieteicams izvairīties no halogēnam lampām – tās kaitīgas veselībai. Labāk izvēlēties dabīgo apgaismojumu. Ziemeļu pusē logus nevajag aizklāt ar tumšiem aizkariem – tumsa rada depresiju. Caur logiem noteikti ir jāredz debesis un saule!
No apdares materiāliem vislabāk izvēlēties tikai dabīgos – koku u.c., bet ne sintētiku, kā arī pievērst uzmanību krāsu iedarbībai. Pašlaik ir tendence guļamistabas intimitātes paplašināšanai sienas noklāt ar sarkanu toņu tapetēm. Tas destruktīvi iedarbojas uz psihi. Sarkano krāsu drīkst izmantot tikai aksesuāros. It sevišķi kaitīga veselībai ir sarkanās un melnās krāsas kombinācija – tā rada depresiju.
Nedrīkst to un šito, bet kā tad jāiekārto laba māja? Katrai telpai mājoklī ir kāda simboliska nozīme, un tā pārstāv kādu daļiņu no mājokļa saimnieka. Piemēram, guļamistaba bieži vien simbolizē cilvēka iekšējo būtību un zemapziņu – ja arī pārējās mājas telpās valda haoss, bet guļamistaba ir harmoniska un izstaro mieru, tas norāda, ka mājas saimnieka būtībai ir stabils pamats.
Ieeja mājā ir ļoti nozīmīga, jo tā veido pāreju no ārpasaules uz mājas iekštelpām. Tā nosaka, kāda būs enerģija visā mājā un tās iemītnieku dzīvē. Ieeja simbolizē arī attieksmi pret dzīvi. Parādes durvis ataino aiz tām dzīvojošo cilvēku būtību. Lielas durvis norāda, ka necenšaties slēpties no citu cilvēku skatieniem, mazas durvis – ka dodat priekšroku noslēgtībai. Saskaņā ar dažām Eiropas tradīcijām ieejas pārsedzē mēdz iegriezt piecstarainu zvaigzni, kas simbolizē harmoniju, veselību un saikni ar garīgo pasauli.
Ideālai ieejai jābūt aicinošai, labi apgaismotai, tīrai un kārtīgai. Ja uz mājām ved taciņa, tai jāsavijas gar smaržīgiem un skaistiem augiem. Nolieciet durvju priekšā pievilcīgu paklājiņu. Šādi izveidota ieeja piešķirs noteiktu noskaņu visai mājai un dzīvei.
Ja durvis izskatās tā, it kā tās vestu uz moteļa istabu, laiks kaut ko mainīt. Ieejai mājā jāsagatavo cilvēks tam, ko viņš ieraudzīs iekšā. Ja ieejot mājā skatiens atduras pret kailu sienu, cilvēks izjūt diskomfortu, ir sajūta, ka esi aizmirsis kaut ko svarīgu. Sienu var izrotāt ar ziediem, augiem vai fotogrāfijām – tieši uz sienas vai tuvajās mēbelēs.
Tradicionālajā Fen šui izpratnē vieta pa labi no durvīm tiek saukta par "palīgu stūri”, bet piramīdas skola uzskata, ka tas ir līdzjūtības stūris. Ierādot īpašu vietu, kur nolikt priekšmetus un gūt fizisku un emocionālu atbalstu, tiek izrādītas rūpes par citu cilvēku vajadzībām. Te var noderēt jebkurš roku balsts, lietussargu statīvs vai apavu plauktiņš – tie var būt laba alternatīva galdiņam vai cimdu plauktiņam.
Atgriežoties pie guļamistabas. Tā ļoti skaidri simbolizē tās saimnieka visdziļāko un visapslēptāko patību. Ja cilvēks sirds dziļumos ir nedrošs un kautrīgs, viņa guļamistaba būs diezgan tumša un padrūma. Šādā situācijā vajadzētu ieviest papildu apgaismojumu un spilgtus aksesuārus – tas varētu palīdzēt radīt pamatu pašpaļāvībai un optimismam. Guļamistaba ar daudziem atklātiem logiem un spoguļiem norāda uz saimnieka tieksmi izšķiest savu enerģiju.
Ideāla guļamistaba ir personīgās dzīves oāze un vissvarīgākā telpa mājā. Šajā vietā tiek piepildītas visslēptākās domas un vēlmes, tā ir atpūtas vieta, kur ķermenis pēc darba atgūst spēkus. Izturoties pret šo istabu ar cieņu, mēs cienām arī savu individualitāti.
Guļamistabai jānodrošina arī ar pārejas iespēju no miega uz nomoda stāvokli. Ja, atverot acis, var ieraudzīt ar papīriem nokrautu galdu vai savu spoguļa attēlu, tas viss nebūs labākais stimuls jaunas dienas sākumam.
Viesistaba simbolizē harmoniskas attiecības starp mājiniekiem, kā arī ar citiem cilvēkiem un sabiedrību. Viesistaba, kuru izmanto reti vai kura ir nepievilcīga, var veicināt ģimenes locekļu atsvešināšanos. Ideālas viesistabas uzdevums ir veidot kopības izjūtu. Mēbeles jāizvieto tā, lai atvieglotu sarunas un ļautu ikvienam justies brīvi un atraisīti. Šajā telpā ideāli saderas ģimenes locekļu un senču fotogrāfijas.
Kopējā istaba ir mājas centrs. Nav svarīgi, vai tā paredzēta neformālām tikšanās reizēm, TV pārraižu vērošanai, rotaļām, lasīšanai vai vienkārši atpūtai, šī telpa var uzlabot vai pasliktināt dzīves kvalitāti. Ja vēlaties ģimenes lokā lietderīgi pavadīt laiku, atvēliet vietu, kur jūsu nodarbes stiprinās kopības sajūtu. Kopējai istabai jāvieno cilvēki, nevis tie jāatsvešina.
Kopīgas ēdienreizes ar mīļajiem skaistā vidē ir nozīmīgs rituāls. Ēdamistaba ar labu auru dod ieguldījumu veselības uzlabošanā un ģimenes attiecību stiprināšanā. Amerikāņi, virtuvē ēzdami čipsus ar kolu vai tuvējā ātrās apkalpošanas kafejnīcā nopirktās sviestmaizes, bieži vien neizmanto ēdienreizi kā kontaktēšanos iespēju. Svarīga tradicionālā ēšanas rituāla elementa ignorēšana bieži vien slikti ietekmē cilvēku savstarpējās attiecības.
Kategorija: Fenšui | Pievienoja: laimiga (29.04.2012) | Autors: www.reikinet.lv
Skatījumu skaits: 2080 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]