Taro burvība

Mazais pret vampīru ceļvedis
Lēdijas rokassomiņā allaž jābūt vienam ķiplokam. Ja nu tumšā šķērsieliņā jāatgaiņājas no vampīra! Tiesa, par banālajiem asinssūcējiem Latvijā necik daudz ziņu nav. Tomu Krūzu ar asinīm notrieptiem lūpu kaktiņiem pie Origo nesastapsi, un daiļais Krēslas Edvards pa Rīgas kafejnīcām neklaiņo. Toties plašā izvēlē pieejamas smalkākas un rafinētākas pasugas: enerģētiskie vampīri!

Kas ir šis kāds?


Saruna ir beigusies, un tu piepeši jūti, ka tavs šārīta mundrais noskaņojums ir kā ar roku atņemts. Vēl pirms piecām minūtēm tu no enerģijas pārpilnības dungoji un biji gatava kalnus gāzt. Tagad? Negribas neko darīt, nav ne spēka, ne prieka. Tu jūties tukša.
Un šī izjūta ir precīza. Tu šajā mirklī tiešām esi iztukšota. Kāds ir iztukšojis tavu enerģiju. Kas ir šis kāds?
Kur īsti viņus var sastapt? Tieši tumšas šķērsielas, krēslaini biezokņi un pelējuma skartas kapličas ir tās vietas, kur viņus sastapt visgrūtāk. Mūsdienās randiņi ar vampīriem notiek visnotaļ ikdienišķās vietās: pie brokastgalda, trolejbusā, lielveikalā, darbvietā. Kas tad ir vampīrs? Reālajā dzīvē tam, protams, maz sakara ar ilkņotiem puišiem melnos apmetņos. Kā skaidro Nora - dzīvē viss ir enerģija un notiek nepārtraukta enerģijas apmaiņa. Tajā skaitā arī starp cilvēkiem. Un dzīvē vampīrisms notiek neveselīgas komunikācijas laikā. Vampīri ir cilvēki, kam pašiem trūkst dzīvības enerģijas, kuru hinduismā sauc par prānu, tāpēc viņi to zog no citiem.
Starp citu, tieši tagad, kad ekonomiskā situācija kļuvusi grūtāka un daudzus nomāc neziņa par nākotni, kļūst vairāk gan enerģētisko vampīru, gan cilvēku, kuri ir pārāk vāji, lai aizsargātos no vampīriem.

Vampīru tipi


Pirmais, iespējams, izplatītākais - vampīrs agresors.


Viņš parasti atrod, par ko otru kritizēt, un dara to skaļi, ar uzbrukumu un aizskaroši. Ja situācija atļauj, uzbrauciens notiek paaugstinātā, nereti spalgā balsī ar agresīvu pieskaņu. Atkarībā no vampīra inteliģences līmeņa un apkārtējās situācijas var tikt izmantota arī lamāšanās.
Enerģētiski savam donoram viņš piekļūst tajā brīdī, kad otram cilvēkam kļūst nepatīkami. Viņš barojas no neapmierinātības, no dusmām, savukārt mēs tieši tajā brīdī sākam zaudēt enerģiju. Jūtamies aizvien sliktāk, spēks aiziet, rodas diskomforts.
Toties vampīrs kļūt aizvien možāks, acis sāk mirdzēt, rīta sagurums izzūd.
Šie vampīri labi sajūt citu cilvēku vājās vietas, pārzina tēmas, kas citiem var radīt dusmas vai pazemojumu. Pēc tam, kad izdevies otru sadusmot vai pazemot, viņš jūtas krietni labāk.

Otra vampīru suga - vampīrs ņaudētājs.


Viņš nerunās paaugstinātā un agresīvā balsī, gluži otrādi, dažkārt pat raudulīgā. Bet čīkstēs un čīkstēs - cik grūti, krīze, bērni neklausa, darbvieta slikta... Ir tikai normāli šad tad pažēloties. Bet viņš nerimstas, nejūt robežu, kamēr tev vienkārši krīt uz nerviem.
Vispirms tas sāk kaitināt, pēc tam tu jūti, ka zaudē spēku un nevari koncentrēties, līdz beidzot jūties iztukšota. Bet viņš tikai turpina, turpina, turpina un pamazītēm kļūst jestrāks, varbūt sejā pat parādās smaids. Viņš čīkst un čīkst, kamēr jūtas paēdis.

Trešais tips - universālais vampīrs.


Viņš ir apguvis gan agresora, gan ņaudētajā taktiku - atkarībā no tā, kādu upuri izvēlējies. Galu galā vienam vieglāk piekļūt ar uzbraucienu, cits, gluži otrādi, kļūst vājš un nespēj atteikt, ja viņam šķiet - kāds jāpažēlo un jājūt līdzi.

Kur izšķiļas drakulas


Kāpēc vampīrs kļuvis par vampīru? Reiz taču arī viņš bija jauks, nevainīgs radījums.
Kā stāsta Nora, katram cilvēkam ir tādas kā kontaktligzdas, caur kurām var pieslēgties Kosmosa enerģijas kanāliem -tās dēvē par marmas punktiem. Uz ķermeņa tādu punktu ir daudz, kopumā 108. Arī labāk zināmās septiņas čakras pieder pie šīm enerģijas kontaktligzdām. Ja daļa marmas punktu kādu iemeslu dēļ ir bloķēti vai aizsērējušies, cilvēks šo enerģiju nesaņem tik, cik viņam vajag. Kāpēc marmas punkti aizveras? Tos nobloķēt var daudz kas: negatīva domāšana, psiholoģiskas traumas, nelaimes gadījumi, kad cilvēks gadiem mokās, nesaprotot, kāpēc gan viņš iekļuva tajā avārijā... Dažkārt par vampīru kļūst ģimenē, iemācoties no vecākiem. Ja bērnam trūkst uzmanības, viņš uzmanību sev vampirizē. Tiesa, ja laikā pamana, ka bērns kļūst par mazu vampīriņu, visu var diezgan ātri labot - tikai bērnam nepieciešams mīļums un daudz vecāku uzmanības, kopējas pastaigas, ceļojumi, pasaku lasīšana.
Cilvēki, kam šie marmas punkti slēgti, arī zog enerģiju no citiem. Parasti šie vampīriņi to nemaz neapzinās. Ir ļoti maz gadījumu, kad cilvēks vampirizē apzināti.
Vampīrs parasti jau no paša rīta jūtas noguris, kaut arī ir labi izgulējies, paēdis un kopumā viņa dzīve nebūt nav grūta. Viņam nav spēka! Pēdējiem spēkiem no rīta aizved bērnus uz skolu un aiziet uz darbu.
Ir ģimenes, kur katru rītu norisinās maza traģēdija, kad ģimenes vampīrs sabojā visiem noskaņojumu. Kādu laiku viņš terorizē ģimeni, bet ar laiku tiek atšifrēts, ģimenes locekļi noslēdzas, neļauj atņemt enerģiju un sabojāt noskaņojumu. Tad ģimenei nereti jāpieredz dīvainas lietas, gadoties pat tā, ka vampīrs apsēžas un vairs vienkārši nespēj piecelties.
Lai gan parasti, ja viņš negūst enerģiju ģimenē, atrod citur. Kam tad galu galā domāti mīļie kolēģi?
Ja vampīrs ir vientuļš, viņam nav ne ģimenes, ne draugu, ne kolēģu? Tāds vampīrs iziet ielās. Atrod, kā nokritizēt un pazemot pārdevēju veikalā vai pusaudzi trolejbusā. Ja nu sagadījies tā, ka vampīrs no līdzcilvēkiem kāda iemesla dēļ ir izolēts vai viņi ir kļuvuši pārāk gudri un vampirizēties neļaujas, viņš sāk nīkuļot. Iespējams, kādā mirklī viņam ataust gaisma, viņš sāk meklēt grāmatas par to, ko īsti darīt, meklēt speciālistus. Ja ne, sāk slimot. Galu galā - cik ilgi var izvilkt bez enerģijas?

Drosmīgs tests sev pašai


Varbūt tu pati šad tad esi vampīrs? Vai vismaz uzvedies kā vampīre iesācēja?
Saņem dūšu un notestē sevi: vai tev patīk izteikt nepamatotu kritiku, citus aizskart, ilgi čīkstēt citu klātbūtnē. Vai pēc šīs komunikācijas tu jūti spēku pieplūdumu? Vai tevi neinteresē, kā šajā mirklī jūtas otrs cilvēks? Mjā, ja tu uz šiem jautājumiem vari atbildēt ar «jā», tev jāpiestrādā pie citiem - veselīgākiem - enerģijas iegūšanas veidiem.
Ko darīt? Cilvēks parasti nepiedzimst par vampīru, bet par tādu kļūst. Un to var labot. Ir veidi, kā tīrīt savas kontaktligzdiņas, lai atkal atjaunotu saikni ar Kosmosa enerģiju. Var apgūt reiki. Ļoti spēcīgi attīra un sakārto joga. Var iziet ājurvēdiskās masāžas kursu, kur strādā tieši ar marmas punktiem.
Vienkāršākās lietas ir daudz un ilgi uzturēties svaigā gaisā, lai uzņemtu enerģiju no saules un Kosmosa. Zinātāji iesaka arī skaļā balsī dziedāt mantras: piemēram, «omm!». Ar spēcīgu rīkles skaņu, sasniedzot tādu vibrācijas sajūtu. Latvijā gan nez vai sapratīs, kad tu to dziedāsi birojā. Taču mājās vai mežā - kāpēc ne? Tās ļoti spēcīgi attīrot. Vibrācija un skaņa izsit laukā blokus.

Vingrinājums


Iztēlojies, ka tu atrodies baltā enerģijas starā un šī enerģija tevi apņem un piepilda. Bet mirklī, kad tā vien kārojas veikt kārtējo uzbraucienu kādam citam: desmit reižu dziļi ieelpo un izelpo. Iztēlojies, kā tevi apņem balta enerģija, sasilda un tevī ienāk spēks.

Bet varbūt vampīrs barojas no tevis?


Ir vairākas pazīmes, kas var liecināt - tevi mēdz nosūknēt kāds vampīriņš. Pēc saskarsmes ar kādu cilvēku tev rodas bezspēks, iztukšotība, var būt pat smaguma sajūta krūšu rajonā.
Pēc normāli gulētas nakts tev mostoties ir nespēks. Ir zudis darbaprieks, tu zaudē radošo enerģiju, jūties apātiska, depresīva, nekas nesagādā prieku, bet jūties iztukšota. Aizvien biežāk rodas dažādas veselības problēmas. Un tu aizvien biežāk nonāc situācijās, kurās ciet no psiholoģiskas agresijas.
Latviskais lietuvēns, kas nelāgās naktīs sēž uz krūtīm un spiež, ļoti iespējams, arī ir vampīrs. Sapņos
mēs izspēlējam savus dienas notikumus, un dienas nelāgie piedzīvojumi mūs naktī turpina vajāt.
Kāpēc daži no mums kļūst par vampīru upuriem, bet dažus neskar nekāda vampirizēšana un pat visniknākais vampīrs pret viņiem aplauž ilkņus? Tā nu tas ir, ka kurš katrs par viņa upuri nekļūs. Patiesībā cilvēki paši šādu neveselīgu komunikāciju pieļauj. Ir pat vesela teorija par upura psiholoģiju un to, kāpēc dzīvē dažkārt dažādās pazemojošās un vardarbīgās situācijās nokļūst vieni un tie paši cilvēki, kuri dažādus ļaundarus pievelk kā magnēti. Bet šoreiz stāsts ir par to, ka upura lomā var nokļūt ikviens no mums mirklī, kad viņš kļuvis vājš un nekoncentrējas uz to, kas ap viņu notiek.
Par donoriem kļūst tie, kuri neprot laikā pateikt NĒ un STOP.
Ko darīt?


«Vampīru nepārmācīsi,» teic Nora. «Lai gan var mēģināt. Piemēram, ja vampīrs ir ģimenē, viņam var pateikt: tev jāzina, kā es jūtos, kad no rīta tu sarīko scēnu! Man pēc tam visu dienu ir slikti. Šādās ģimenēs bieži slimo bērni.»

Reizēm otra pusīte iemācās izmantot aizsardzību tā, ka vampīrs vairs neterorizē viņu un bērnus, mājās uzvedas kā īsta saulīte un uztankojas ārpus mājas. Bet ko īsti darīt?
«Galvenā ir attieksme,» uzsver Nora. «Laba metode ir ignorēt vampīru. Viņš tev netiks klāt.»
* Kad tevi cenšas nokaitināt, izprovocēt dusmas - paskaties uz notiekošo filozofiski. Labi, mums ir viens vampīriņš. Viņš grib ēst, un viņam vajag izraisīt manī neapmierinātību. Bet svarīgi ir neiesaistīties! Neiesaistīties ar viņu diskusijās un sarunās.
Viņš tev brauc virsū? Paklusē. Cik ilgi viņš te ņemsies? Apniks un dosies meklēt citu upuri.
* Agresīvos visvieglāk atbruņot, visam piekrītot. (Nevis strīdoties pretī: «Nē, es saprotu. Nē, es neesmu muļķe.»)
Daudz efektīvāk, izrādās, esot visam piekrist. Ārēji piekrist. Bet ar iekšēju smaidu, patiesībā labi apzinoties, ka no viņa runām tu nekļūsi ne par kripatiņu sliktāka.
«Tu - muļķe!»
«Jā, esmu muļķe.»
«Tu neko nejēdz!»
«Jā, tā ir.»
Tā kā vampīri parasti nav necik radoši, viņi nezinās, ko ar tevi iesākt, jo tu neiekļaujies viņu scenārijā. Viņam neizdosies panākt dusmas, pazemojumu, neapmierinātību, un viņš paliks neēdis.
* Smaidi no sirds. Vari iedomāties, ka tev patiesībā ir veicies: nav jādodas uz teātri un jāpērk biļete, bet izrāde ir ieradusies pie tevis.
* Kā atbruņot čīkstētāju? Iemācies pateikt STOP Un neklausīties. «Mani neinteresē tava privātā dzīve. Atvaino. Man jāstrādā.»
Viņš ātri vien sajutīs, ka tu distancējies, un atradīs citu.
Ko tur liegties, daudziem tā ir problēma - mēs neprotam pateikt «nē», jo negribas aizvainot. Jā, tu riskē sabojāt attiecības. Bet padomā - ko tādu īpašu tu zaudē? 7a mūžīgā čīkstētajā ir tava draudzene? Bet tikšanās reizēs viņa tikai žēlojas par savu dzīvi un nekad neinteresējas, kā tad klājas tev! Izdomā, vai tev vajadzīga tāda draudzene un vai vērts ar viņu šķiest laiku.

Daži tehniski pretvampīru paņēmieni


  • Kad komunicē ar vampīru, iztēlojies, ka starp jums atrodas spogulis ar spožo pusi pret pašu vampīru. Tad viņš visu savu agresiju saņems atpakaļ.
  • Iztēlojies pamatīgu sienu. Vai vairogu. Ja vampīrs ļoti negants, starp jums abiem vari iztēloties lielu ugunskuru.
  • Ļoti efektīva metode: iztēlojies, ka vampīra galvā, viņa smadzenēs, milzīgā tempā griežas propelleris. Neklausies, ko viņš runā, bet koncentrējies un iztēlojies, kā tas tur griežas!
  • Vampīrus no kontakta izsit monotonas skaņas - pildspalvas klikšķināšana, monotona papēža klaudzināšana.
  • Vampīra uzmanību novērš lielas, spožas rotas. Pasargā arī amuleti, īpaši tīģeracs vai kaķacs akmeņi mazu duncīšu veidolā.
  • Vari dziedāt mantru, ja situācija atļauj: piemēram, klasisko «omm». 7a labi atjauno enerģiju. Ļoti spēcīga ir arī mantra «hum». 7a burtiski rada īssavienojumu vampīra pieslēgumā tavām enerģijas krātuvēm. Un pie viena pamatīgi apmulsina nabaga enerģijas sūcēju.
  • Vari izmantot veco labo huligānu žestu: slepenu pigu. Tas mobilizē uz «tu no manis neko nedabūsi». Tiesa, tad pigā jāsaliec abas dūres, lai veidotos saslēgums, kurš veido ap tevi neredzamu aizsargapvalku.
  • Enerģētiskā līmenī vampīrus tiešām atbaida ķiploki. Ieliec marles maisiņā un nēsā somiņā! Vari pat iztēloties, kā iebāz vampīram mutē ķiploku, kamēr viņš runā, un muti aizlīmē ciet. Vampīra runājamais apsīks. Bet, ja tu par šo iztēles ainiņu sāksi spontāni smieties, būsi viņu vēl piedevām apstulbinājusi.
  • Ja mājās ieviesies vampīrs vai viņš tur mēdz ciemoties - izkvēpini ar kadiķīti. Vispirms māju vienkārši iztīri un izmazgā grīdas. Tad metāla bļodiņā ieliec oglīti, un virsū degošu kadiķa zariņu. Arto izstaigā visu māju.

Pērkons pret vampīriem


Vari skaitīt arī dainas. Kad latvieti senatnē apsēda ļaunie spēki, viņš lūdza palīdzību dievam Pērkonam, jo Pērkons sasper gabalu gabalos un atbrīvo no ļaunuma. Tāpēc spēcīgas ir tautasdziesmas, kurās pieminēts Pērkona vārds.

Pērkons rūca, pērkons spēra .
Tai zaļā birztalā;
Tas iespēra zemītē
Ļaunu laužu valodiņas.

Pērkons spēra ozolā
Deviņiem zibeņiem:
Trīs zibeņi celmu skalda,
Seši skalda galotnīti.

Tautu dēla pagalmā
Pieci velni zem akmeņa.
Man Pērkona kumeliņš:
Visus piecus saspārdīja.

Barga bija vīramāte,
Ar zobiem guni šķīla.
Velnam devu pelnu sieku,
Lai norāva vīramāti.

Es to daudzi nebēdāju,
Ka man barga vīramāte.
Cēlu krēslu dziedādama,
Lai sēd viņa raudādama.

Bur man burvji, skauž man skauģi,
Nevar manis izpostīt:
Dieviņš taisa dzelžu sētu
Apkārt manu māju vietu.

Ja nu vampīrs tev šodien jau ticis klāt!

Ātrā pēcvampīru metode


1. Izdzer krūzi karsta kakao. Vai notiesā melno šokolādi.
2. Atgūsti prieku. Vislabāk šo vingrinājumu veikt kādā klusā vietā (mierīgi vari ieslēgties biroja tualetē). Apsēdies, lēnām dziļi ieelpo, sasprindzinot visu ķermeni un ievelkot vēderu. Saglabā šo stāvokli maksimāli ilgi, cik spēj izturēt bez elpas. Tad caur muti no visa spēka, piedaloties visam ķermenim, krūškurvim, ar skaņu izelpo. Un tad ar taisnu muguru un paceltu galvu dodies atkal cilvēkos.

Psiholoģe, Reiki meistare- skolotāja NORA KALNMALE
Kategorija: Mistika | Pievienoja: laimiga (08.05.2012) | Autors: žurnāls- IEVA
Skatījumu skaits: 2189 | Atslēgvārdi: vampīri | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]