• Sākums
 • Sākums » Publikācijas » Neparastais mums līdzās » Neparastais mums līdzās

  Spoguļu īpašā enerģētika
   

  Spoguļu īpašā enerģētika:

  vai vispār ir jelkāds pamatojums šai mistikai?

   

  Spogulis ir viena no pirmās nepieciešamības precēm, jo mūsdienu cilvēkam ir svarīgi zināt, kā viņš izskatās. Mēs pie spoguļiem esam pieraduši kā pie ūdens un maizes un pat nenojaušam to nozīmīgumu cilvēces vēsturē – kultūras pētnieki uzskata, ka tieši spogulis ir attīstījis cilvēka personības apziņu, veidojis mentalitāti, mainījis uzvedības manieres, ietekmējis ģērbšanās stilu, mākslu, kultūru, zinātni.

   

  Nesen izvirzīta hipotēze, ka gan Mēness, gan spoguļu atstarotā polarizētā gaisma spēj spēcīgi iespaidot cilvēka psihi, pat radīt mainītu apziņas stāvokli. Taču mēs šo priekšmetu, kam piemīt pārdabisks spēks, izniekojam lūpu krāsošanai.ar

   

   

   

  Un vienmēr spoguļi bijuši saistīti ar kaut ko mistisku. Vai tiešām neskaitāmajiem ticējumiem, kas saistīti ar spoguļiem, ir jel kāds pamatojums?

  Stikla spoguļi, kādos esam pieraduši skatīties, ir izgudroti salīdzinoši nesen. Līdz 13. gadsimta vidum, kad stiklam iedomājās uzliet svina kārtiņu, cilvēki spoguļojās pulēta metāla plāksnēs. Taču līdz pat 17. gadsimtam, kad Venēcijas alķīmiķi stikla un dzīvsudraba amalgamas spoguļus sāka ražot vairumā, tie bija ārkārtīgi ekskluzīva prece – maksāja daudz dārgāk par itāļu slavenāko mākslinieku gleznām. Klasiskie, ar sudraba kārtu pārklātie spoguļi tika ieviesti vien 19. gadsimta vidū, bet mūsdienās ar tik dārgu metālu vairs nešķiežas – lielākā daļa cilvēku sevi aplūko alumīnija pārklājuma spoguļos, un tie ir arī izturīgāki pret koroziju.

  Spoguļu ietekme uz cilvēka psihi ir pētīta krustām šķērsām, un nesen noskaidroti četri īpatnēji fakti:
  •    Kādā psiholoģiskā eksperimentā pierādīja, ka spoguļattēls spēj ietekmēt rīcību. Uz galda, pie kura sēdēja eksperimenta dalībnieki, tika nolikts spogulis un divi šķīvji – vienā bija veselīgs ēdiens, otrā – neveselīgs. Redzot sevi spogulī, cilvēki sāka rīkoties apzinīgāk nekā parasti (sevi neredzot no malas) – visi izvēlējās veselīgo ēdienu.
  •    Daudzus gadus pētot spoguļa un cilvēka mijiedarbību, ir atklāts, ka ilga spoguļošanās nav vēlama. Cilvēki, kuri piedalījās izpētē, atzinās, ka pēc spoguļa priekšā pavadītām trim minūtēm sākuši izjust neizskaidrojamu nogurumu, viņiem arī pasliktinājās atmiņa.
  •    Sejas attēls, ko jūs redzat alumīnija jeb parastajā spogulī dienas gaismā vai pie baltajām spuldzēm, neatbilst īstenībai – jūsu āda nav tik bāla un pūtītes nav tik izteiktas – spogulis dod zilganu atblāzmu, un dabā (apkārtējo acīs) jūs izskatāties labāk.
  •    Atrasta atbilde, kāpēc tik daudziem cilvēkiem nepatīk savs attēls fotogrāfijās. Izrādās, viņi sev šķiet mazliet nepareizi, jo ikdienā pieraduši sevi redzēt tādus, kā rāda spogulis. Taču tas rāda otrādi! Par to liecina arī kāda leģenda, kura vēsta, ka tas, ko cilvēks redz spogulī, nemaz nav viņš, bet gan dubultnieks, kurš dzīvo paralēlajā pasaulē. Un, ja cītīgāk ieskatās, var pamanīt atšķirības...

  Starojums, kas iet cauri sienām

   

   

   

  Daļa pētnieku uzskata, ka spogulī patiešām saglabājas informācija (kas noticis tā priekšā), un noteiktos apstākļos tā var izstaroties atpakaļ (ne velti cilvēkiem, kuri iegādājas lietotus spoguļus, iesaka tos kārtīgi nomazgāt).

  Gaisma, ko izstaro spogulis, patiešām ir citāda – tā ir polarizēta, un jau 19. gadsimtā tika atklāts, ka šāda gaisma jeb elektromagnētiskie viļņi spēj ietekmēt dzīvās šūnas gan fiziski, gan psihiski. Jau toreiz vācu zinātnieks Karls fon Reihenbahs bija pārliecināts, ka stars, kas nāk no cilvēka acs atspulga spogulī, rada veselībai kaitīgu enerģijas strāvojumu. Visspilgtākais polarizētās gaismas piemērs ir Mēness, jo patiesībā mēs redzam to pašu Saules gaismu, tikai atstarotu. Ja Mēness gaisma iespīd spogulī, atstarojoties tā iegūst divreiz spēcīgāku polarizāciju.
  Gandrīz ikviens ir izjutis Pilnmēness ietekmi uz garastāvokli un psihi, bet dīvainākais, ka tas notiek jebkurā vietā – pats Mēness nav jāredz. Vai tiešām polarizētā gaisma spēj iziet cauri aizkariem un sienām? Nesen izvirzīta hipotēze, ka ar Pilnmēnesi saistītos efektus izraisa tā saucamie torsionu lauki – uz Zemes nav tādu materiālu, kuriem tie nespētu iziet cauri. Tie ietekmē telpas un laika struktūru, un tāpēc gan Mēness, gan spoguļu atstarotā polarizētā gaisma spēj spēcīgi iespaidot cilvēka psihi, pat radīt mainītu apziņas stāvokli.
  Dažos eksperimentos pierādīts, ka spogulis spēj pastiprināt arī cilvēka raidīto domu spēku. Visšokējošākie šīs jomas starptautiskie eksperimenti (tos līdz pat šai dienai zinātnieki nespēj izskaidrot) pieder krievu astrofiziķim Nikolajam Kozirevam. Viņa izpētes instrumenti bija liektie spoguļi, un brīnumi, kas notika ar ļaudīm, kuri nonāca šādu spoguļu un lāzeru konstrukcijās, ir fantastikas grāmatu vērti (telekinēze, telepātija un domu translācija lielā attālumā, laika plūsmas sablīvēšana un pagriešana atpakaļ pagātnē...). Tas nozīmē, ka spogulim patiešām piemīt pārdabiskas spējas, tikai ikdienā tas tiek izniekots lūpu krāsošanai...

  Varat ticēt, varat neticēt...

   

  Kāds no ticējumiem māca: spogulī nedrīkst atspoguļoties gulta – gulētājs ar miegu neuzņems enerģiju, tā aizplūdīs prom, un sāksies veselības problēmas.

  Ja apkopotu visu tautu ticējumus par spoguļiem, sanāktu varen bieza grāmata. Bet, zinot par polarizēto atspulgu un vēl citiem neizpētītiem starojumiem, ko cilvēki izjutuši, daži ticējumi, iespējams, būtu jāņem vērā. Turklāt daļa pētnieku uzskata, ka spogulī patiešām saglabājas informācija (kas noticis tā priekšā), un noteiktos apstākļos tā var izstaroties atpakaļ (ne velti cilvēkiem, kuri iegādājas lietotus spoguļus, iesaka tos kārtīgi nomazgāt).
  •    Fenšui padomos teikts, ka telpas virsmas (sienas, griestus, īpaši guļamistabā, bērnistabā, tualetē un vannas istabā) nevajadzētu dekorēt ar spoguļflīzēm – sadrumstaloti spoguļi sašķeļ labās enerģijas plūsmu (piemēram, būs miega traucējumi).
  •    Spogulis ne tikai optiski, bet arī psiholoģiski visu dubulto, tāpēc nevajadzētu to likt vietā, kur atspoguļojas nekārtība, atkritumi, netīrā veļa. Ir ticējums – ja spogulī atspīdēs tualete, māja būs allaž piegružota.
  •    Pēc sevis aplūkošanas spogulī, uzsmaidiet savam atspulgam un novēliet sev veiksmi. Lai tas dubultojas!
  •    Ja esat slims vai noguris, centieties pēc iespējas retāk ieskatīties spogulī. Un nenosodiet spogulī savu izskatu!
  •    Spogulī nedrīkst atspoguļoties gulta – gulētājs ar miegu neuzņems enerģiju, tā aizplūdīs prom, un sāksies veselības problēmas.
  •    Austrumu valstīs pieņemts pie namdurvīm nolikt spoguli, lai visa negatīvā enerģija atstarotos un nespētu iekļūt mājā. Savukārt Eiropā ar tādu pašu nolūku radies ticējums, ka spogulis jātur uz palodzes, pavērsts pret sliktajiem kaimiņiem (arī pret iestādēm, kurās valda negatīvas domas, piemēram, cietumu, slimnīcu).
  •    Zintnieki neiesaka spoguli likt uz āderes, jo var rasties atstarotā ādere, kas var vairākas reizes pārsniegt īstās āderes izmērus.

  Izmantotā informācija: dokumentika.org, studija.lv, dissercat.com, elkvme.ucoz.com, la.lv

  Ārija Lipska, žurnāls "Ko Ārsti Tev Nestāsta" / Foto: Shutterstock  Avots: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/219169/spogulu-ipasa-energetika-vai-ir-kads-pamatojums-sai-mistikai
  Kategorija: Neparastais mums līdzās | Pievienoja: sofi (13.04.2016) | Autors: Ārija Lipska
  Skatījumu skaits: 847 | Atslēgvārdi: Spoguļu enerģētika | Reitings: 0.0/0
  Komentāru kopskaits: 0
  Vārds *:
  Email *:
  Visi smaili
  Kods *: